PDA

Zobacz pełną wersję : Dach wentylowany z kątem nachylenia 4 stopnie



LukaszBdz
12-11-2014, 21:27
Dzień dobry,

chciałbym poprosić Państwa o poradę. Otóż chciałbym przykryć budynek dachem o spadku 4 stopnie (szerokość dachu 10 metrów, spadek na jedną stronę). To nowy budynek, właśnie zalaliśmy strop i chciałbym wykonać dach jeszcze w tym roku aby przykryć budynek przed zimą. Nie wiem tylko czy mogę zrobić taki dach (folia paroizolacyjna + wełna 30cm + dach z desek zaklejony papą termozgrzewalną) już teraz czy powinienem czekać aż strop porządnie odparuje i odda wodę... nie będzie to łatwe biorąc pod uwagę porę roku i zastanawiam się czy samo zrobienie wentylowanego dachu pozwoli odprowadzić parę wodną i wodę z tego stropu?

Dziękuję i pozdrawiam

Jan P.
13-11-2014, 08:47
Z ociepleniem lepiej poczekaj . Niech dobrze wyschnie. Jan

LukaszBdz
13-11-2014, 09:20
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Niestety problem jest bardziej złożony- ten dach jest bardzo niski i nie będzie dostępu do strychu po wykonaniu. Chcąc wykonać dach muszę najpierw położyć ocieplenie i tak to już zostanie na najbliższe kilkadziesiąt lat...

Andrzej Wilhelmi
13-11-2014, 22:40
Co to za dziwaczne rozwiązania? Na takim dachu izolację cieplną daje się na wierzchu np. tzw. "styropapę" i wówczas będziesz miał spokój z dachem na długo. Pozdrawiam.

LukaszBdz
14-11-2014, 06:36
Wiele osób podpowiada mi (dekarze), że jak zrobię styropapę to cały dach będzie jak termos i wilgoć nie będzie miała jak wydostawać się na zewnątrz. Dach drewniany wentylowany będzie kosztował praktycznie tyle samo, za to będzie oddychał...
Sądzicie że lepiej dać styropapę a na nią bezpośrednio termozgrzew? Ile w takim razie należy czekać przed położeniem styropapy po zalaniu stropu? Lepiej chyba poczekać na wiosnę aż to wszystko odparuje? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
15-11-2014, 06:01
Wiele osób podpowiada mi (dekarze)....
Jak widać obracasz w gronie osób (dekarzy) które nie mają większego pojęcia o dachach płaskich. Twoim dachem powinien zająć się profesjonalista, który o tym ma pojęcie. Pozdrawiam.

LukaszBdz
15-11-2014, 09:24
Też odniosłem takie wrażenie niestety... może macie Państwo do polecenia dekarza który wie jak to zrobić aby było dobrze? Budowa jest w okolicach Radomska. Pozdrawiam