PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w doborze kolorystyki elewacji



woszu
13-11-2014, 08:12
Witam.
W zeszłym roku kupiłem domek (połowa bliźniaka).
Mały, ciasny, ale własny:)

Niestety nie jest to ideał architektury. Doklejane przez lata dobudówki, powodują, że wygląda on mocno średnio.....
Nie mogę zrobić nadbudowy (koszty i słabe fundamenty), zburzenie dobudówek też nie wchodzi w grę.

Dom ocieplony, zaciągnięty klejem. Czeka sobie spokojnie na tynk.
I tutaj mam gorącą prośbę, do osób, które mają przynajmniej "jakiś" zmysł architekta:)
Chodzi o zaproponowanie kolorystyki tynku.
Na razie dach zostaje tak jak jest na fotkach, ale w przyszłym roku będzie prawdopodobnie brąz lub ciemny grafit.

Z uwagi na brązowe dodatki (rolety, drzwi, rynny) myślałem o kolorze kawy z mlekiem, lub jakiś delikatny beż.
Pod uwagę brałem też szary, ale o ile do grafitowego dachy by pasował, to już do tych brązów średnio.

Zastanawiałem się też, czy nie fajnie by wyglądało, jak by całą część z płaskim dachem dać w kolorze ciemnym, a zasadniczą część domu (z dachami skośnymi) jasną. Ukryć dobudówek się nie da, więc może je uwydatnić? :)

288821
288822
288823
288824
288825

grazynaa
14-11-2014, 09:22
E, ja bym dała wszystko w jednym kolorze. Widzi mi się tutaj jasnożółty, może taki waniliowy / budyniowy odcień, jeśli dachówka będzie brązowa. Ewentualnie jasne szarości, ale nie cudowałabym z dwoma kolorami ;)