PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjaśnienie planu zagospodarowania przestrzennego



Vivelee
13-11-2014, 18:22
Cześć

Mamy działkę 555m^2. W roku 2000 dostaliśmy zgodę na budowę domu o powierzchni zabudowy 140m^2. Mimo to, nigdy nie wbiliśmy łopaty. Teraz chcieliśmy wybudować inny dom o powierzchni zabudowy 130m^2. Pojawił się jednak problem, gdyż w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (który się nie zmienił od roku 1996) mamy mapkę. Na naszej działce jest napis "4M 20%". Z legendy: "Tereny budowlane i maks. powierzchnia zabudowy działek (w procentach): M ... % - mieszkalnictwo rodzinne".

Wynika z tego, że nasz dom może mieć powierzchnię zabudowy równą 20% powierzchni działki, czyli 110m^2. W takim przypadku nasz wymarzony dom 130 m^2 pow. zabudowy się na tym nie mieści. Ale dlaczego, skoro przepisy się nie zmieniły, poprzedni projekt ze 140m^2 pow. zabudowy został zaakceptowany? Patrząc na domy sąsiadów raczej nie jest to 20% a też mają ten zapis.

Kompletnie nie rozumiem również co oznacza to "4" na początku "4M 20%".

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi..?

מרכבה
13-11-2014, 18:39
Trzeba się zwrócić przed obliczę szanownego urzędu zwanego wydziałem architektury etc.
powiatowym i powiedzieć why jeśli było pozwolenie na 140 m2 .

Vivelee
13-11-2014, 18:52
Chyba mnie źle zrozumiałeś bo nieprecyzyjnie się wyraziłam - nie dostaliśmy żadnej odmowy. Dopiero teraz jednak zauważyliśmy, że tam jest taki zapis. W roku 2000 zaakceptowali coś, co chyba jednak nie pasowało do warunków działki - albo ja je źle interpretuję. Pytanie brzmi czy wtedy oni zrobili błąd czy teraz my to źle rozumiemy. Może ta "4" przed "4M 20%" coś ważnego oznacza i dzięki niej można wybudować więcej..?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
13-11-2014, 19:38
Vivelee
Nie znam Planu Miejscowego dla waszej działki, natomiast 4M w Planach Miejscowych może oznaczać
- kolejny nr terenu ( 1M, 2M, 3M, 4M, 5M … ) – zazwyczaj !
- oznaczenia M, MW, U, … zgodnie z legendą
Przykład załącznika rysunkowego do Planu Miejscowego :
http://www.mpu.pl/repozytorium/72_Nk_rysunek.pdf
gdzie np. tereny oznaczone U, MW, … mają kolejną numerację.
- lub 4M może oznaczać arkusz/nr rysunku Planu.
Przykład :
http://bip.lazy.pl/userfiles/file/PlanZagospodarowania/08/M_5000a.pdf

załączniki rysunkowe należy czytać wraz z częścią opisową Planu Miejscowego !, gdzie wszystko powinno być szczegółowo wyjaśnione, w tym: co oznacza 20%.
Pozdrawiam

Vivelee
15-11-2014, 09:55
@Łukasz Ładziński Mam wrażenie, że nie przeczytał Pan mojego pytania - przepisałam z legendy co znaczy M20%:


Z legendy: "Tereny budowlane i maks. powierzchnia zabudowy działek (w procentach): M ... % - mieszkalnictwo rodzinne".

z czego wynika że przeczytałam załączniki rysunkowe. Niestety nie mamy tego napisanego w formie lanego tekstu, jedynie na mapie. Moje pytanie odnosiło się do 4 przed tekstem, na co odpowiedział Pan w pierwszym paragrafie. Gmina potwierdziła, że 4 przed M20% oznacza, zgodnie z tym co Pan napisał, numer terenu.

Dziękuję za wyjaśnienie, już wszystko jasne.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
15-11-2014, 20:12
... to wszystko jasne :)
realizacja obiektu powyżej wskazanego współczynnika może zakończyć się nie otrzymaniem PnB.