PDA

Zobacz pełną wersję : Ukryta kamera u sąsiada



Hektor71
13-11-2014, 22:04
Proszę o poradę jak poradzić sobie z inwigilacją przez sąsiada. Na 100% wiem, że na swojej posesji przez ukrytą kamerę jestem stale obserwowany. Miał też zainstalowaną ukrytą kamerę z widokiem na mój taras z drugiej strony domu. Gdy zacząłem coś podejrzewać i widział, że szukam kamery w następną noc usunął ją. Skąd to wiem? Bo na posadzce przed tarasem zauważyłem kawałki elewacji, która spadła z wnęki nad posadzką. Same te kawałki by nie spadły, żaden ptak ani gryzoń nie mógł tego zrobić, ktoś tam grzebał. Wcześniej tych kawałków nie było, bo bym zauważył. Stąd wiem, gdzie była zamontowana ukryta kamera z widokiem na taras i być może podsłuch. Dodam, że zainstalowałem już u siebie monitoring, ale monitoruję tylko swój teren.

B-tomek
13-11-2014, 22:19
Może pomoże Ci cos takiego:

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/programy-narzedziowe/2014/01/aplikacja-automatycznie-wyszukujaca-ukryte-kamery

sokratis
20-11-2014, 20:37
Założył ją z powrotem? I czy jest ta kamera skierowana bezpośrednio na Twoją działkę, czy obejmuje tylko jej zakres? Myślę, że na początek warto cyknąć fotkę wysokiej jakości z dowodem i zacząć działać.

nela29
20-11-2014, 22:07
Chcesz powiedzieć że sąsiad ma ukrytą kamerę, ty nie wiesz gdzie ona jest ale wiesz że ją zdemontował bo widzisz tynk i że kamery nie ma?

Hektor71
22-11-2014, 11:54
Cześć. Wiem gdzie ma tą kamerę. Ale on tam mieszka, ma swój monitoring i nie będę mu właził na posesję. Możesz się domyśleć jak się o tym dowiedziałem. Pozdrawiam.

_Krzychu_
26-11-2014, 08:07
Hektor71....a skąd wiesz, że nagrywa akurat Ciebie, a nie własną posesję?
Z tego co się orientuję, to prawo nie zabrania monitorowania posesji sąsiedzkich. Jedyne do czego możesz się przyczepić, to spróbować udowodnić, że narażone jest twoje dobro osobiste (np. jeśli twój wizerunek zostanie gdzieś opublikowany), ale wątpie, żeby policja się tego "chwyciła".
Gdybym ja miał pewność, że sąsiad mnie nagrywa i miałbym czyste sumienie, to albo zainstalowałbym sobie kamery, które będą podglądać jego (ale taką wielką, żeby doskonlane ją widział), albo zainwestowałbym w dobry promiennik podczerwieni, który będzie "oslepiał" jego kamerę :).

makaroniarze
08-12-2014, 13:17
hmmmm a może wystarczy z nim porozmawiać?

Jarek.P
08-12-2014, 14:05
Cześć. Wiem gdzie ma tą kamerę. Ale on tam mieszka, ma swój monitoring i nie będę mu właził na posesję. Możesz się domyśleć jak się o tym dowiedziałem. Pozdrawiam.

Powiedzmy, że jestem mało domyślny, możesz konkretniej? Bo póki co, wybacz, ale mocno paranoją trącisz.

przemo1
08-12-2014, 20:04
Cześć. Wiem gdzie ma tą kamerę. Ale on tam mieszka, ma swój monitoring i nie będę mu właził na posesję. Możesz się domyśleć jak się o tym dowiedziałem. Pozdrawiam.

No właśnie ja też "za czorta" nie mogę się domyśleć jak się dowiedziałeś? Film Ci przysłał? Dziwna sprawa.

coulignon
08-12-2014, 20:23
Chcesz powiedzieć że sąsiad ma ukrytą kamerę, ty nie wiesz gdzie ona jest ale wiesz że ją zdemontował bo widzisz tynk i że kamery nie ma?

Coś w ten deseń.;)

tetryk7
26-06-2015, 14:50
Coś autor tematu sie nie odzywa. Wedlug tego co opisał to niekoniecznie sąsiad korzystał z kamery, ale z drugiej strony jest za mało danych by powiedziec cos na pewno. Teraz nawet w okularach są poinstalowane ukryte kamerki: ----spam?----

coulignon
26-06-2015, 15:33
czy spamerzy zawsze są subtelni niczym młot kowalski??