PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka



gruby82
17-11-2014, 19:12
Witam,opisze swoj problem.Mianowicie w pokoju bede chcial położyć panele,teraz jest wykładzina.Pod wykladzina sa deski a pod nimi legary wata keramzyt i cholera wie co jeszcze,myślę ze wszystko co dziadek zdobył (takie czasy były) .Planuje wszystko wywalić i polozyc styropian i zrobic beton.Znowu moj ojciec uparl sie zeby do legarow przekręcić gruba płytę i na niej klasc panele.prosze o rade co robic w tej sytuacji.czy plyta jest dobrym pomysłem? Pozdrawiam

coulignon
17-11-2014, 20:25
to zależy...

gruby82
17-11-2014, 20:34
Mozesz rozwinąć swoja myśl.od czego zależy?

jarekkur
17-11-2014, 20:35
Witam,opisze swoj problem.Mianowicie w pokoju bede chcial położyć panele,teraz jest wykładzina.Pod wykladzina sa deski a pod nimi legary wata keramzyt i cholera wie co jeszcze,myślę ze wszystko co dziadek zdobył (takie czasy były) .Planuje wszystko wywalić i polozyc styropian i zrobic beton.Znowu moj ojciec uparl sie zeby do legarow przekręcić gruba płytę i na niej klasc panele.prosze o rade co robic w tej sytuacji.czy plyta jest dobrym pomysłem? Pozdrawiam

generalnie ojciec ma rację. Będzie zdrowiej! Jezeli pod deskami jest keramzyt mineralny a nie koksowy, lub coś podobnego (tamte lata) i wełna mineralna, a nie szklana (tamte lata) i o ile podłoga nie trzaska, skrzypi, trzeszczy etc. Musisz sprawdzić także równość podłogi (2-3mm/2mb), bo ona będzie podłożem dla cienkich i wiotkich paneli.
Gdyby wszystko było ok. to płyty OSB przykręcić.

gruby82
17-11-2014, 20:57
Podloga skrzypi.deski zostana zerwane,legary mysle ze zostaną (zależy od ich stanu) i zamiast keramzytu ulozyc na scisk styropian i dopiero plyta.tak moze być? ?na plyte oczywiście podklad i panele

pieknyromek
17-11-2014, 21:53
A przy takim układzie co poradzicie:
strop betonowy, na tym przyklejona płyta pilśniowa(tak to się robiło w latach 80-tych) i na tym wykładzina.

Remontujemy pokój i koncepcje są dwie:
- wyrzucić wykładzinę i położyć cienką warstwę pianki i na to panele czy
- na wykładzinę warstwa pianki i na to panele.

Strop między parterem a piętrem, poziomy ogrzewane więc nie trzeba jakoś specjalnie stopu ocieplać.
I tylko nie wiem czy tą wykładzinę zostawić czy nie...

gruby82
18-11-2014, 09:14
Czy wypowie się ktos jeszcze odnośnie tej plyty na legarach? Jest to dobra koncepcja?

Parkiet
18-11-2014, 10:22
Podloga skrzypi.deski zostana zerwane,legary mysle ze zostaną (zależy od ich stanu) i zamiast keramzytu ulozyc na scisk styropian i dopiero plyta.tak moze być? ?na plyte oczywiście podklad i panele
Może być i tak. Powodzenia.

jarekkur
19-11-2014, 21:48
Podloga skrzypi.deski zostana zerwane,legary mysle ze zostaną (zależy od ich stanu) i zamiast keramzytu ulozyc na scisk styropian i dopiero plyta.tak moze być? ?na plyte oczywiście podklad i panele

Super

jarekkur
19-11-2014, 21:50
A przy takim układzie co poradzicie:
strop betonowy, na tym przyklejona płyta pilśniowa(tak to się robiło w latach 80-tych) i na tym wykładzina.

Remontujemy pokój i koncepcje są dwie:
- wyrzucić wykładzinę i położyć cienką warstwę pianki i na to panele czy
- na wykładzinę warstwa pianki i na to panele.

Strop między parterem a piętrem, poziomy ogrzewane więc nie trzeba jakoś specjalnie stopu ocieplać.
I tylko nie wiem czy tą wykładzinę zostawić czy nie...

wywalić wykładzinę pełną roztoczy. Im podłoże miękkie tym gorzej dla paneli (laminat)

pieknyromek
20-11-2014, 00:02
wywalić wykładzinę pełną roztoczy. Im podłoże miękkie tym gorzej dla paneli (laminat)

W sumie racja. Dzięki.

gruby82
04-01-2015, 22:12
Odświeże troche temat...Odnośnie tej podłogi na legarach troche zmieniła mi sie koncepcja.W pierwszej wersji miałem wszystko zrywać,nowe legary ,płyta 22mm i na to panele.Pytanie czy mogę zostawić stare deski które są na podłodze i na to dać płyte Osb 12mm i na to panele??Czy jeśli podłoga skrzypi w dwóch miejscach po ułożeniu płyt ustąpi??

jarekkur
05-01-2015, 21:53
Odświeże troche temat...Odnośnie tej podłogi na legarach troche zmieniła mi sie koncepcja.W pierwszej wersji miałem wszystko zrywać,nowe legary ,płyta 22mm i na to panele.Pytanie czy mogę zostawić stare deski które są na podłodze i na to dać płyte Osb 12mm i na to panele??Czy jeśli podłoga skrzypi w dwóch miejscach po ułożeniu płyt ustąpi??
Uciekasz do tyłu... Sprawdź najpierw równość podłogi z desek i jej poziomy we wszystkich kierunkach.