PDA

Zobacz pełną wersję : mokra wełna nw poddaszu



wisnia&usia
19-11-2014, 08:38
Witam serdecznie.
Jestem laikiem totalnym w sprawach budowlanych, wiedzę posiadam tylko z forum. Kupiłem domek parterowy 145m2 z nieuzytkowym poddaszem. Ocieplenie wygląda następująco: pod podłoga 15cm styro , ściany phoroterm25 +15 styro. Strop jest betonowy i ocieplilem go 25cm wełna. Cały dom ogrzewanie podłogowe poza jedną sypialnia... Dom stał 2 lata w stanie surowym zamkniętym zanim kupiliśmy go. Od lutego wykonaliśmy wylewki, szpachlowanie, płytki itp wszystko co potrzebne żeby zamieszkać. Problem polega na tym ze po wejściu ostatnio na poddasze ale sprawdzić czy wszystko jest ok zauważyłem ze pod folią która przykrywa wełnę ułożona na stropie jest mokro...wełna która dolegala do folii też jest mokra.. Rasumujac wełna ok 20cm od stropu sucha i ciepła natomiast reszta ok5cm przemoczona aż do folii:( proszę powiedzieć czy to normalne zjawisko czy może jakąś folię zła kupiłem? Może jest źle ułożona? Szukałem podobnego wątku ale nic nie było, widziałem podobne problemy ale przy ociepleniu między krokwiami... U mnie krokwie są gole, ocieplilem sam strop ponieważ mój budżet był skromny. Proszę o jakąś poradę ponieważ mam wrażenie ze mokra wełna trwci swoje właściwości cieplne , zbliża się też zimą i boję się ze w końcu cała przemoknie i pojawi mi się w domu grzyb na suficie. Dodam ze dom ogrzewam gazem, temperatura 20sC przez cały dzień i19.5 w nocy. Wentylwcja grawitacyjna...dziękuję za wszelkie rady i przepraszam za ewentualne błędy w pisowni. Pzdrawiam
MARCIN