PDA

Zobacz pełną wersję : Remont domu



yahoo56
19-11-2014, 16:26
Witam mam okazję tanio kupić domek zastanawiam się tylko nad kosztem remontu bo do wymiany jest strop i dach są drewniane i w złym stanie. Chciał bym się dowiedzieć ile będzie mnie to kosztować dom ma wymiary 11m na 9m dach bym chciał zrobić dwuspadowy a strop drewniany jak najtańszym kosztem. Żeby dało się mieszkać prace zaczął bym wiosną chciał bym zrobić wszystko sam bo budżet skromny. Nie wiem co tu jeszcze dopisać... Iłe może mnie taki remont kosztować???

carver
19-11-2014, 16:48
Witaj,
Nie wiele można powiedzieć mając tak mało informacji. Strop i dach to zapewne nie jedyne słabe strony tego domu. Zrobienie tylko tych dwóch elementów może szarpnąć minimum kilkanaście tysiączków, a i to przy sporym nakładzie własnej pracy. Jeśli poddasze ma być użytkowe, to sporo więcej. Przydałyby się fotki, choć to i tak nie jest gwarancja obiektywnego określenia kosztów. Trudno coś doradzić. Jedyne co trzeba brać pod uwagę przy remoncie sterego domu, to masa niespodzianek...

Kal_b_E
07-12-2014, 10:57
Tak jak powiedział przedmówca, podajesz za mało informacji, żeby to dokładnie wycenić. Generalnie koszty takie jak budowa nowego dachu możesz obliczyć na naszych kalkulatorach
http://kb.pl/budowa/pietrowy-bez-piwnicy/konstrukcja-dachu/

Z grubsza zakładając, że Twój dach będzie miał 150 m2 i dasz radę zrobić wszystko samodzielnie (zastanów się czy na pewno), to musisz liczyć przynajmniej 12 700 zł na materiały (przy pokryciu z blachodachówki), lub 15 000 (dachówka ceramiczna).

Komplet materiałów na strop drewniany (uwzględniając przy tym elementy konstrukcyjne takie jak wieńce czy podciągi) to kolejne 190-200 zł/m2. Być może będziesz w stanie wykorzystać część już istniejących elementów, wtedy cena będzie niższa. Ale tu również zdecydowanie powinieneś skontaktować się z fachowcem.

W analogiczny sposób możesz ta obliczyć koszty stropów. Nie uwzględniamy tak tylko demontażu starego dachu, nie wiem, czy będziesz w stanie zrobić to bezpiecznie własnymi siłami. W innym przypadku pewnie zapłacisz kilka tysięcy za te prace wraz z wywiezieniem gruzu.