PDA

Zobacz pełną wersję : pozbycie się stiuku ze ścian



Monika Zakrzewska
20-11-2014, 18:53
Witam,

kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym. Poprzednia właścicielka w sypialni miała czarny stiuk na ścianie, którego ja chcę się pozbyć. Stiuk wygląda dziwnie bo nie jest gładki tylko taki chropowaty. Jak można się tego pozbyć? Czy gips trzymałby się ściany czy trzeba go zetrzeć? Niestety nie wiem co jest pod nim czy np. nie ma płyty kg. Proszę o pomoc.

zdjęcie pokoju. niestety nie mam lepszego zdjęcia teraz.

290157

CityMatic
20-11-2014, 19:39
Najlepiej zeszlifować , niezależnie co jest nośnikiem tej powłoki.

Monika Zakrzewska
20-11-2014, 22:40
Najlepiej zeszlifować , niezależnie co jest nośnikiem tej powłoki.

ale zeszlifować do zera czy tylko wyrównać i na to farba?

CityMatic
21-11-2014, 07:00
zeszlifować do zera, wbrew wyglądowi ta powłoka nie jest gruba. Dobrze położona ma stwarzać taki efekt. Jeśli tego nie zrobisz każda nierówność będzie widoczna, dodatkowo farba może wejść w reakcję z nowymi powłokami malarskimi.

happyboy
28-11-2019, 21:47
Witam,

kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym. Poprzednia właścicielka w sypialni miała czarny stiuk na ścianie, którego ja chcę się pozbyć. Stiuk wygląda dziwnie bo nie jest gładki tylko taki chropowaty. Jak można się tego pozbyć? Czy gips trzymałby się ściany czy trzeba go zetrzeć? Niestety nie wiem co jest pod nim czy np. nie ma płyty kg. Proszę o pomoc.

zdjęcie pokoju. niestety nie mam lepszego zdjęcia teraz.

290157

witam
Artykuł na temat malowania stiuku:
https://happyboy.pl/blog/2019/11/27/stiuk-malowanie/

E-Rzecznik Śnieżka
07-12-2019, 19:37
Szanowna Pani,
skutecznym rozwiązaniem jest usunięcie tynku oraz wykonanie gładzi. W przeciwnym razie gładź oraz farba mogłyby wejść w interakcję z tynkiem. Pu usunięciu tynku rekomenduję dokładnie oczyścić podłoże i zagruntować je gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz® GU40 oraz wygładzić masą Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Gładź należy nałożyć dwukrotnie. Jest ona elastyczna, ma długi czas obróbki, prosto się nakłada i szlifuje. Tworzy równą i gładką powierzchnię.