PDA

Zobacz pełną wersję : grunt na ścianę ,koniecznie?



wisnia&usia
21-11-2014, 06:44
Witam. Kupiliśmy dom w lutym stan surowy zamkniety, od tego czasu do dzisiaj mieliśmy kupę roboty, nie ukrywam ze z większością poza ukladaniem płytek robiłem sam. Miesiąc temu zabrałem się za.elewację, polozylem styropian zakolkowalem, na to polozylem warstwę kleju i zatopilem w niej siatkę... Potem przyszly deszczowe dni no i w sumie trochę się tym wszystkim wypompowalem robiąc to sam (270m ścian) pozostało mi do nałożenia jeszcz jedną warstwę kleju tak aby zrobić na gładko bo w niektórych miejwcwch są przeswity siatki... Moje pytanie brzmi następująco:
1. Czy muszę w tym roku położyć ta druga warstwę kleju? Czy mogę zrobić sobie to na spokojnie na wiosnę??
2. Czy obowiązkiem jest zagruntowac na.zime ściany? Czy również mogę to zrobić sobie na spokojnie na wiosne?
3. Jakie mogą być konsekwencję jeśli zostawię przez zimę ta jedną warstwe kleju? Czy może sie coś zepsuc? Zawilgotniec? Albo coś w tym stylu?

Nie ukrywam ze zrobiło się już dosc chłodno a ja niee mam rąk do pomocy i chyba nie dam rady położyć tego już w tym roku.
Proszę mi jeszcse napisać cży niezagrunowane ściany mogą mieć wpływ na ogrzewanie domu? Ponieważ palimy gazem i dość sporo m3 gazu idzie nam dziennie a ocieplenie uwqzam za w miarę solodne...
Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam Marcin

fighter1983
21-11-2014, 08:40
1 - nie musisz
2 - zalecane, ale niekoniecznie
3 - moze popekac, odpadac, rysowac sie, pylic
gruntowanie i tynk juz nie zmienia wlasciwosci izolacyjnosci termicznej

wisnia&usia
21-11-2014, 10:21
Czyli niby nie muszę ale jakcnie zrobię to może popekac itp a potem bede sobie plul w brodę ze nie zrobiłem;( no nic już nie poradzę, mam nadzieję ze mój ceresitek wytrzyma i ze zima będzie lagoda bo naprawdę nie mam zdrowia żeby to zrobić jeszcze w tym roku, a po drugie musiałbym się wstrzelic z pogoda bo puki co za zimno aabo można robić do plus 5o C. Mam nadzieję ze wytrzyma do wiosny Wszystko....
Pozdrawiam

EWBUD
21-11-2014, 10:45
Czyli niby nie muszę ale jakcnie zrobię to może popekac itp a potem bede sobie plul w brodę ze nie zrobiłem;( no nic już nie poradzę, mam nadzieję ze mój ceresitek wytrzyma i ze zima będzie lagoda bo naprawdę nie mam zdrowia żeby to zrobić jeszcze w tym roku, a po drugie musiałbym się wstrzelic z pogoda bo puki co za zimno aabo można robić do plus 5o C. Mam nadzieję ze wytrzyma do wiosny Wszystko....
Pozdrawiam

Wytrzyma.

wisnia&usia
23-11-2014, 21:07
dziekuje za wsparcie, na taka odpowiedz czekałem ;d mogę spokojnie spać, pozdrawiam

EWBUD
24-11-2014, 17:35
dziekuje za wsparcie, na taka odpowiedz czekałem ;d mogę spokojnie spać, pozdrawiam

Proszę.
Kolorowych snów.... :)

wacoj
12-02-2015, 14:51
1 - nie musisz
2 - zalecane, ale niekoniecznie
3 - moze popekac, odpadac, rysowac sie, pylic
gruntowanie i tynk juz nie zmienia wlasciwosci izolacyjnosci termicznej

Słyszałem od kolegi któremu robili ocieplenie że mogę zostawić jedną warstwe kleju na siatce na zimę ale powinienem zagruntować ją. Wiadomo grunt wzmacnia podłoże i zmniejsza jego chłonność czyli tym samym w zimie ściana nie będzie wchłaniała tyle wilgoci i tym samym będą mniejsze szanse na popękanie.