PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto? Do Szanownego Pan SUSPENSORA



Tomasz Brzęczkowski
21-11-2014, 14:55
Przeniosłem pytanie do "ogrzewania", bo choć nie lubię ogrzewania, to bardziej zbliżony temat.
Co Panem kierowało, by wydać więcej na dom z ogrzewaniem na paliwa stałe, by potem więcej płacić i obsługiwać.

Kalkulacje, już chyba się znudziły. Ale ok.
1 - Ile ma Pan izolacji
2- Jaką wentylację i za ile
3- Ile kosztowała kotłownia - komplet z odbiorami pomieszczeniem i instalacją wewnętrzną
4 -cwu
5 - zużycie roczne ( może niekoniecznie ostatni rok, bo było 14 dni ogrzewania. )

SUSPENSER
21-11-2014, 15:13
Proszę o poprawienie tytułu !


No właśnie o cenę pytam! Co Pan podkusiło wydać więcej, by więcej płacić i jeszcze obsługiwać!

Kalkulacje, już chyba się znudziły. Ale ok.
1 - Ile ma Pan izolacji
2- Jaką wentylację i za ile
3- Ile kosztowała kotłownia - komplet z odbiorami pomieszczeniem i instalacją wewnętrzną
4 -cwu
5 - zużycie roczne ( może niekoniecznie ostatni rok, bo było 14 dni ogrzewania. )

Wydałem wtedy mniej bo pompa ciepło kosztowała około 60 tys zł + montaż.

1 - podaję link do danych:

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/fkm

2. Nikol 320 + GWC za 18 000 zł

3. Około 16 000 zł kotłownia z instalacją CO i CWU w całym domu [materiały i robocizna]

3a grzejniki + osprzęt 5 200 [podłączyłem sam]

4. Tak mam CWU

5. Hmm ja grzałem dłużej niż 14 dni - roczne około 2,5 tony ekogroszku po 860 zł / tonę na CO i CWU

Tomasz Brzęczkowski
22-11-2014, 09:36
1- Do izolowany z reku i bez centralnego, zużywa na odgrzewanie do 30kWh/m2 ( główne straty są do gruntu, więc tu 30 cm izolacji. Resztę z paroizolacją może Pan rozłożyć preferując dach - by izolacji było tyle samo)
2 wentylacja 15-18W/130m3/h z odzyskiem ponad 90% (RS160 recair) z kanałmi PE skrzynkami itp to 10 000zł.
Kanałówka mitsubishi z kanałami 290385 8000zł Zimą dogrzewa powietrze dając z 1kWh 4 ( Tańsze dają 3)
podłogówka elektryczna w każdym pomieszczeniu z termostatem 5000-6000zł
zasobnik z pompą ciepła 4000-6000zł
- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł.

imrahil
22-11-2014, 10:46
1 - podaję link do danych:

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/fkm

2. Nikol 320 + GWC za 18 000 zł

3. Około 16 000 zł kotłownia z instalacją CO i CWU w całym domu [materiały i robocizna]

3a grzejniki + osprzęt 5 200 [podłączyłem sam]

4. Tak mam CWU

5. Hmm ja grzałem dłużej niż 14 dni - roczne około 2,5 tony ekogroszku po 860 zł / tonę na CO i CWU

a tak z ciekawości - ile wyszło wg ciepłomierza? jaka powierzchnia domu (poddasze użytkowe?) co z pompą ciepła do CWU i kosztem eksploatacji? niewliczony w kwotę powyżej?

SUSPENSER
22-11-2014, 11:19
1- Do izolowany z reku i bez centralnego, zużywa na odgrzewanie do 30kWh/m2 ( główne straty są do gruntu, więc tu 30 cm izolacji. Resztę z paroizolacją może Pan rozłożyć preferując dach - by izolacji było tyle samo)
2 wentylacja 15-18W/130m3/h z odzyskiem ponad 90% (RS160 recair) z kanałmi PE skrzynkami itp to 10 000zł.
Kanałówka mitsubishi z kanałami 290385 8000zł Zimą dogrzewa powietrze dając z 1kWh 4 ( Tańsze dają 3)
podłogówka elektryczna w każdym pomieszczeniu z termostatem 5000-6000zł
zasobnik z pompą ciepła 4000-6000zł
- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł.

Szanowny Panie Bzyczkowski proszę o podanie cen z montażem z 2007 roku bo porównywanie dzisiejszych cen z tymi sprzed 7 lat nie ma sensu.

Chyba, że nie jest Pan w stanie to wtedy możemy rozmawiać o kosztach dzisiaj wybieranych metod ogrzewania i o nich dyskutować, lecz bez wciskania kitu, że 7 lat temu mogłem mieć to w tych samych cenach bo dobrze Pan wie, że to niemożliwe.

1. Jaki to dodatkowy koszt ?

2 - to z robocizną ?

3 - kanałówka z montażem tyle kosztuje ?

4 - ta podłogówka elektryczna też z montażem ? i jakim cudem ma być tańsza w eksploatacji od kotła spalającego ekogroszek ze sprawnością 80% ?

5 - przez ile dni w roku zasobnik z PC będzie działał a przez ile będzie grzał prądem [gdy powietrze na dworze będzie za zimne] ?
Proszę o link do zasobnika z PC za 4 000 zł bo jak mówią diabeł tkwi w szczegółach

"- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł."

Nie rozumiem - koszt CWU podany w kWh/m2 ?

SUSPENSER
22-11-2014, 11:27
a tak z ciekawości - ile wyszło wg ciepłomierza? jaka powierzchnia domu (poddasze użytkowe?) co z pompą ciepła do CWU i kosztem eksploatacji? niewliczony w kwotę powyżej?

Szczerze mówiąc nie pamiętam - musiałbym znaleźć dane i podliczyć.

Powierzchnia 185 m2 po podłogach [w tym 24 m2 garażu ogrzewanego], dom z poddaszem - dane są w wyniku pod linkiem do cieplowlasciwie, który podałem wcześniej.

PPC do CWU testowałem latem a swoje doświadczenia opisałem w wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163832-Pompa-ciep%C5%82a-powietrzna-Hewalex-opinie-spostrze%C5%BCenia/page7

Specjalnie podałem 2,5 tony ekogroszku chociaż poszło mniej bo trochę grzałem CWU PPC - dlatego doliczyłem odpowiednią ilość.

Tomasz Brzęczkowski
22-11-2014, 11:46
Szanowny Panie Bzyczkowski proszę o podanie cen z montażem z 2007 roku bo porównywanie dzisiejszych cen z tymi sprzed 7 lat nie ma sensu.

Chyba, że nie jest Pan w stanie to wtedy możemy rozmawiać o kosztach dzisiaj wybieranych metod ogrzewania i o nich dyskutować, lecz bez wciskania kitu, że 7 lat temu mogłem mieć to w tych samych cenach bo dobrze Pan wie, że to niemożliwe.

1. Jaki to dodatkowy koszt ?

2 - to z robocizną ?

3 - kanałówka z montażem tyle kosztuje ?

4 - ta podłogówka elektryczna też z montażem ? i jakim cudem ma być tańsza w eksploatacji od kotła spalającego ekogroszek ze sprawnością 80% ?

5 - przez ile dni w roku zasobnik z PC będzie działał a przez ile będzie grzał prądem [gdy powietrze na dworze będzie za zimne] ?
Proszę o link do zasobnika z PC za 4 000 zł bo jak mówią diabeł tkwi w szczegółach

"- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł."

Nie rozumiem - koszt CWU podany w kWh/m2 ?

Co tak nerwowo? Zapytałem tylko, kto Pana przekonał, że warto więcej wydać, by więcej płacić. By obsługiwać i nie mieć chłodzenia.
Mało kto kupuje z montażem, bo to proste ja konstrukcja cepa i samemu można to zrobić w weekend.
Ceny na dziś nieco spadły, a za montaż może Pan doliczyć 5000zł. ( za jeden weekend to niemało)
Moje pytanie ma na celu zbadanie jak trzeba oszukiwać inwestora, by się zgodził na drogą inwestycje, za którą będzie potem sporo płacił przy gorszym komforcie i jeszcze to obsługiwał. Pomoże mi Pan w takim badaniu? Przecież to mistrzostwo świata marketingu!!!

SUSPENSER
22-11-2014, 21:31
Co tak nerwowo? Zapytałem tylko, kto Pana przekonał, że warto więcej wydać, by więcej płacić. By obsługiwać i nie mieć chłodzenia.
Mało kto kupuje z montażem, bo to proste ja konstrukcja cepa i samemu można to zrobić w weekend.
Ceny na dziś nieco spadły, a za montaż może Pan doliczyć 5000zł. ( za jeden weekend to niemało)
Moje pytanie ma na celu zbadanie jak trzeba oszukiwać inwestora, by się zgodził na drogą inwestycje, za którą będzie potem sporo płacił przy gorszym komforcie i jeszcze to obsługiwał. Pomoże mi Pan w takim badaniu? Przecież to mistrzostwo świata marketingu!!!

Jestem bardzo spokojny i cierpliwy :)

Mnie nikt do niczego nie przekonywał - sam szukałem rozwiązań innych niż stare standardy zawarte w projekcie.

Montaż - wszystko można zrobić samemu - wystarczy potrafić - aż dziwne, że ludzie nie biorą urlopu na rok i sami domów nie budują - przecież większość z nich przez rok nie zarobi nawet połowy tego co na robociznę wyda.

W praktyce ludziom nie chce się nawet czytać instrukcji obsługi urządzeń a gdzieżby się brali za układanie mat grzejnych ryzykując, że coś źle zrobią i będzie to bardzo trudne do poprawienia po zalaniu betonem.

Bardzo chętnie porozmawiam o konkretach - zadałem nawet kilka konkretnych pytań ...

מרכבה
22-11-2014, 23:13
http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/ tak .. z tego jedyny słuszny wniosek można wyciągnąć, lub dwa .
Pierwsze to realna sprawność Kolegi układu C.O, Kolega myślał że jak wsypie groch 10 to da 10 energii
Oraz faktycznie machloje, ale żeby to dokładnie wychwycić trzeba znać dokładną sprawność w obliczu zadanej temp kotła
wykres, kocioł ma pewną nazwijmy to krzywą sprawności.

SUSPENSER
23-11-2014, 13:21
tak .. z tego jedyny słuszny wniosek można wyciągnąć, lub dwa .
Pierwsze to realna sprawność Kolegi układu C.O, Kolega myślał że jak wsypie groch 10 to da 10 energii
Oraz faktycznie machloje, ale żeby to dokładnie wychwycić trzeba znać dokładną sprawność w obliczu zadanej temp kotła
wykres, kocioł ma pewną nazwijmy to krzywą sprawności.

Skąd wiesz co myślałem - czy kiedykolwiek twierdziłem, że kocioł ma 100% sprawność ?

O jakie machloje chodzi - jak chcesz coś zarzucić to konkretnie i na jakichś podstawach.

Weź pod uwagę, że testy były na różnych sterownikach i przy różnych modyfikacjach kotła więc porównywanie rok do roku nie ma sensu.

Jak chcesz zobaczyć na żywo jak działa kocioł to zapraszam, udostępnię także wyniki gromadzone przez lata [różne sterowniki, węgiel, modyfikacje kotła, nastawy itd.] i na ich podstawie możesz wyznaczyć krzywą sprawności [przy danym sterownik, węglu oraz wersji modyfikacji kotła].

Na sprawność kotła ma wpływa wiele czynników a temp. zadana należy do tym mniej istotnych.

מרכבה
23-11-2014, 13:54
O jakie machloje chodzi - jak chcesz coś zarzucić to konkretnie i na jakichś podstawach nie Twoje, a tych co handlują i deklarują coś, co jak widać po Twoich testach dalekie jest od deklaracji ..

SUSPENSER
23-11-2014, 19:17
nie Twoje, a tych co handlują i deklarują coś, co jak widać po Twoich testach dalekie jest od deklaracji ..

Acha ok - o tym już od dawna piszę.

Jakby się ktoś dziwił, że osiągam różne wyniki teraz niż przed rokiem to chodzi o te modyfikacje - ciągle kombinuję jak tu usprawnić system, a od niedawna są także lepsze sterowniki, które potrafią wycisnąć z kotła wysoką sprawność już przy bardzo małej mocy.

Gdy nadejdą mrozy planuję tegoroczny test ekogroszków z marketów bo nawet w nich można trafić coś dobrego.

Tomasz Brzęczkowski
25-11-2014, 07:59
Jestem bardzo spokojny i cierpliwy :)

Mnie nikt do niczego nie przekonywał - sam szukałem rozwiązań innych niż stare standardy zawarte w projekcie.

Montaż - wszystko można zrobić samemu - wystarczy potrafić - aż dziwne, że ludzie nie biorą urlopu na rok i sami domów nie budują - przecież większość z nich przez rok nie zarobi nawet połowy tego co na robociznę wyda.

W praktyce ludziom nie chce się nawet czytać instrukcji obsługi urządzeń a gdzieżby się brali za układanie mat grzejnych ryzykując, że coś źle zrobią i będzie to bardzo trudne do poprawienia po zalaniu betonem.

Bardzo chętnie porozmawiam o konkretach - zadałem nawet kilka konkretnych pytań ...

Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć.

marcinbbb
25-11-2014, 08:46
TB że tak zapytam dałeś koledze SUSPENSER choć 1 PLN na tę instalację?. Więc chłopie weź sobie Stoperan a później idź się umyj w swoim ekologinczym i ekonomicznym przepływowym ogrzewaczu wody.

Dlaczego tak zrobił? - Bo miał na to pieniądze i tak mu się spodobało, gdyby zapłacił Tobie za projekt miałby tylko słowo TB ( swoją drogą mniej warte niż wiadro opału na zimę ) że chałupę ogrzeje mu żona suszarką do włosów a jak założy 2 swetry więcej to nawet nie trzeba będzie tej suszarki.
Na każdym forum plują ci w twarz a ty nadal twierdzisz że deszcz pada. Po ilości komentarzy widać jak dobrze prosperuje firma, że masz czas pisać takie pierdy.

Vld
25-11-2014, 09:14
TB można nie lubić, ale coś w tym jest, że coraz więcej ludzi zadaje sobie te pytania i rezygnuje z węgla.

perm
25-11-2014, 09:39
TB można nie lubić, ale coś w tym jest, że coraz więcej ludzi zadaje sobie te pytania i rezygnuje z węgla.To nie w tym co pisze TB coś jest, bo on narzuca rozwiązania kompletnie nie przemyślane i kosztowne i inwestycyjnie i w eksploatacji, wbrew temu co pisze a jest ewolucja rozwiązań technicznych i związana z tym obniżka cen sprawiających, że to co do tej pory było najtańsze, już takie nie jest. Przykładem gaz, który do tej pory był uważany za jeden z tańszych nośników energii. Biorąc pod uwagę kiepską jakość gazu, szczególnie w zimie eksploatacyjnie dorównuje to ogrzewaniu elektrycznemu w drugiej taryfie. Gdyby jeszcze policzyć nakłady inwestycyjne jest to w tej chwili bezsensowna inwestycja. Podobnie zaczyna być z węglem czy ekogroszkiem. Koszty inwestycyjne stawiają pod znakiem zapytania takie inwestycje w stosunku, np do PC P/W. Tak jak jednak Suspenser pisze, w czasie gdy on podejmował decyzję takiej alternatywy cenowej nie było. Pisanie przez Brzęczkowskiego o "złej decyzji" z sugestią, że jest ofiarą złego marketingu to czysta głupota i chęć forsowania sprzedawanych przez tego sklepikarza rozwiązań. Nic więcej. Nie musisz Suspenser tłumaczyć swojej decyzji. Mądry zrozumie od razu co tobą kierowało, głupiemu nie ma sensu tłumaczyć.

Vld
25-11-2014, 10:02
W tym też coś jest :D
Dodam jeszcze, że gdy ja kupowałem tłoka, to bałem się że 22kW może być za mały i nie ogrzać domu. Jak się później okazało, jest niemal 4 razy za duży. Gdybym na początku te jedną rzecz wiedział, podjął bym inną decyzję.

krzy27
25-11-2014, 10:46
TB że tak zapytam dałeś koledze SUSPENSER choć 1 PLN na tę instalację?. Więc chłopie weź sobie Stoperan a później idź się umyj w swoim ekologinczym i ekonomicznym przepływowym ogrzewaczu wody.

Dlaczego tak zrobił? - Bo miał na to pieniądze i tak mu się spodobało, gdyby zapłacił Tobie za projekt miałby tylko słowo TB ( swoją drogą mniej warte niż wiadro opału na zimę ) że chałupę ogrzeje mu żona suszarką do włosów a jak założy 2 swetry więcej to nawet nie trzeba będzie tej suszarki.
Na każdym forum plują ci w twarz a ty nadal twierdzisz że deszcz pada. Po ilości komentarzy widać jak dobrze prosperuje firma, że masz czas pisać takie pierdy.

Porównujesz pomiędzy SUSPENSEREM a Tomaszem czy sobą.
Wybór źródła ogrzewania to sprawa indywidualna i szczerze pod tym względem spodobała mi się argumentacja Elfir, gdzie pod rozwagę wzięła nawet czas naprawy sieci elektrycznej na danym terenie. Myślę że wzajemne kopanie się handlowców niczemu się tu nie przysłuży. Kwestia taniości instalacji kojarzy mie się tylko i wyłącznie z czasami nawet chorą polityką przetargową. Dobrą praktyką przy wyborze rodzaju ogrzewania była by dokładna analiza możliwości w danym miejscu z uwzględnieniem wszystkich aspektów a nie tylko ceny.
Jednego czego nie zauważyłem że żadna z formacji grzewczych nie odradza dociepleń domu. I słusznie bo to inwestycja a nie wydatek.

Tomasz Brzęczkowski
25-11-2014, 14:14
Mnie nikt do niczego nie przekonywał No jakoś nie mogę uwierzyć, że człowiek z własnej nieprzymuszonej woli, robi sobie drogą instalację na paliwa stałe, instalacja ta wymaga obsługi, nie ma chłodzenia latem i jeszcze więcej za to trzeba płacić.
Kto mi ten fenomen wytłumaczy?

Czy to najlepszy marketing na świecie? Klient wpuszczony w kanał i jeszcze się cieszy!

מרכבה
25-11-2014, 14:34
Jednego czego nie zauważyłem że żadna z formacji grzewczych nie odradza dociepleń domu. I słusznie bo to inwestycja a nie wydatek.
Ja stawiam na brak ogrzewania w sensie C.O .. chyba tylko żeby było jak w Star Treku; komputer 5 stopni cieplej :D

timon120777
25-11-2014, 15:33
No jakoś nie mogę uwierzyć, że człowiek z własnej nieprzymuszonej woli, robi sobie drogą instalację na paliwa stałe, instalacja ta wymaga obsługi, nie ma chłodzenia latem i jeszcze więcej za to trzeba płacić.
Kto mi ten fenomen wytłumaczy?

Czy to najlepszy marketing na świecie? Klient wpuszczony w kanał i jeszcze się cieszy!

proszę podać ceny wliczając materiały i robociznę instalacji na paliwo stałe i instalacji proponowanej przez Pana dla domu o powierzchni 150m2 spełniającego przepisy budowlane w grudniu 2007 roku oraz ceny nośników energii w tym czasie. jak już Pan poda proszę o takie samo zestawienie dla powiedzmy listopada 2014 również z uwzględnieniem cen nośników energii
wtedy dowiemy się ile w tym wpuszczania w kanał a ile zwykłej kalkulacji i rachunku ekonomicznego

marcinbbb
25-11-2014, 15:41
Jego o takie rzeczy nie pytaj, bo u TB zawsze wszystko jest najtańsze do czasu aż trzeba za coś zapłacić. To samo brzęczał o moich kolektorach słonecznych ale w rok napstrykały 3000kWh ( 3000kWh * 0,68 gr = 2000 PLN w kieszeni ) przegląd kosztował 0 PLN anoda sprawna, glikol do wymiany za 4 lata w tym tempie za 5 lat instalacja się zwróci.
Ale mogłem posłuchać TB i kupić 4 podgrzewacze na prąd 3 o pojemności 10l i jeden 35 l ;)

timon120777
25-11-2014, 18:57
Pytam ponieważ ciekawi mnie na jakiej podstawie feruje swoje osądy wyborów ludzi sprzed 7 lat i to wysuwając tak durne argumenty
niech je zatem porządnie uzasadni albo każe adminom usunąć temat
dla mnie został on bowiem założony jedynie by nabić licznik postów i znów obwieścić forumowiczom kolejną durną hipotezę
30cm styro RZĄDZI

marcinbbb
25-11-2014, 20:07
Krótko zwięźle i na temat streszczę Ci słowa TB: Tylko małe bojlery 10-35l mycie wieczorne max w 10l wody, aby zbyt wiele wody nie zużywać krany z czujnikiem kiedy ręce są pod zlewem koszt jakieś 2k PLN ale TB twierdzi że się opłaca.
Ogrzewanie TB twierdzi że mieszkając w BLOKU gdzie sąsiedzi grzeją czymś innym on klimatyzatorem ogrzewa swój dom a co więcej BIURO barak z blachy ocieplony OD WEWNĄTRZ10 cm styro ogrzewa za jakieś grosze.

:Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem" TB ma zawsze wszystko naj, naj, naj byś palił wędlem który jako górnik masz za free i tak źle bo TB ma klimakonwektor w bloku.

מרכבה
25-11-2014, 20:51
Każdemu się daje we znaki gadulstwo pana TB. 10cm to można sobie wsadzić .. też mam barak do ogrzewania , niestety widzę że ciepło z niego uchodzi, co z tego że grzeje też klimatyzatorem, ale ten wyrabia do -5 st.. później nagrzewnica 9 kW.

Z 30cm izolacji bym się nie nabijał, akurat to się dobrze sprawdza...

Tomasz Brzęczkowski
25-11-2014, 22:42
Zapytałem tylko
W jaki sposób można tak otumanić człowieka, by
- założył drogi system ogrzewania
- by dużo potem za ogrzewanie płacił
-by to obsługiwał
-nie miał klimatyzacji mimo tak dużej inwestycji
- i był z tego zadowolony

Zapytałem o sposób, o marketing nie o ogrzewanie.

marcinbbb
26-11-2014, 07:54
Tomeczku:
- założył drogi system ogrzewania: Bo nas stać!
- by dużo potem za ogrzewanie płacił: 2t węgla na zimę to dużo? 1200-1600 PLN
-by to obsługiwał: Przerwa na fajeczka - przyjemne z pożytecznym.
-nie miał klimatyzacji mimo tak dużej inwestycji: PC jakaś z inwerterem przynajmniej 3,2kW jakiejś lepszej firmy przynajmniej Szajsung nie wspominając o Dankin, Mitsubishi Liczmy 2,5k PLN urządzenie + 1k montaż = 3,5k PLN
- i był z tego zadowolony: masz rację w okresie przejściowym poniżej -5 COP spadł tak bardzo że grzeje tylko prądem z COP=1,2. No chyba że założył PC do -30 stopni powiedzmy P/W za jakieś 16k PLN ;)

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 08:31
Tomeczku:
- założył drogi system ogrzewania: Bo nas stać!
- by dużo potem za ogrzewanie płacił: 2t węgla na zimę to dużo? 1200-1600 PLN
-by to obsługiwał: Przerwa na fajeczka - przyjemne z pożytecznym.
-nie miał klimatyzacji mimo tak dużej inwestycji: PC jakaś z inwerterem przynajmniej 3,2kW jakiejś lepszej firmy przynajmniej Szajsung nie wspominając o Dankin, Mitsubishi Liczmy 2,5k PLN urządzenie + 1k montaż = 3,5k PLN
- i był z tego zadowolony: masz rację w okresie przejściowym poniżej -5 COP spadł tak bardzo że grzeje tylko prądem z COP=1,2. No chyba że założył PC do -30 stopni powiedzmy P/W za jakieś 16k PLN ;)

Zapytałem poważnie! Interesuje mnie, jakich argumentów użył marketingowiec, by przekonać kogoś do:
- wydania więcej kasy
- do wyższych rachunków
- do rezygnacji z komfortu ( brak chłodzenia)
- do tego by smrodził z komina
- do tego by system obsługiwał
I na koniec, był z tego powodu szczęśliwy.
Zapytałem, bo bardzo interesuje mnie czy to marketing czy tylko ludzka głupota?

Dziękuję za odpowiedzi. Wymijające odpowiedzi też dają dużo do myślenia.

marcinbbb
26-11-2014, 09:01
Może zapytam inaczej Tomku a kim ty jesteś jeśli nie marketngowcem? Proponujesz sprzęty które są cholernie drogie ( np: krany z czujnikiem ).
Jak nas przekonasz abyśmy wydali wiadro pieniędzy na twój niesprawdzony system.

U mnie marketingowiec niczego nie proponował zastałem dom z kominem, kotłem, ogrzewaniem grzejnikowym i podłogowym, do kompletu dołożyłem solary i bufor. A ty w każdym możliwym wątku proponujesz mi abym wywalił to wszystko na śmietnik i zainstalował twoją PC, przepływowe podgrzewacze. A później dom zrównał z ziemią i zlecił tobie wykonanie mojego domu pasywnego na którym byś się uczył.

Nie dziękuję serdecznie, mam dom który znam i akceptuje go taki jaki jest, nie potrzebuje obietnic że jeśli zlecę ci budowę za 500000 PLN wybudujesz mi dom który tobie będzie odpowiadał.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 09:19
Nie pisałem nic o droższym domu!!! Proszę jeszcze raz przeczytać:

- wydania więcej kasy
- do wyższych rachunków
- do rezygnacji z komfortu ( brak chłodzenia)
- do tego by smrodził z komina
- do tego by system obsługiwał
I na koniec, był z tego powodu szczęśliwy.

Interesuje mnie jasna odpowiedź:
- dobry marketing czy słaba głowa?
Nie pytałem taż Pana, ale jak Pan odpowiedział
U mnie marketingowiec niczego nie proponował
To dziękuję bardzo! I pozdrawiam.

marcinbbb
26-11-2014, 09:51
Tomku gdzie 2 Polaków tam 3 różne propozycje. Tym samym był i dobry marketing i słaba głowa a ponad wszystko własne ciężko zarobione pieniądze.
Ktoś kto decyduje się na kocioł doskonale wie że trzeba go czyścić i palić a tym samym coś tam będzie leciało z komina a czy będzie z komina śmierdziało czy nie to sprawa jakości palenia.

Tomku mieszkałem całe życie w Warszawie teraz mieszkam w takiej dziurze zabitej dechami 170 domów, więc może powiem ci jak wygląda życie na wsi bo znasz je chyba tylko z opowieści. Otóż wychodząc wieczorem na spacer czuć też inne rzeczy a nie tylko smród z kominów w ciągu dnia często ktoś wywozi szambo, inny użyźnia pole wywożąc na nie gnojówkę, czasami sąsiad odpala grila i wtedy nie ma że boli trzeba iść zjeść i wypić. Są też rzeczy których nie czuć np. jakaś próba bo sąsiad 2 domy dalej gra na weselach ale wtedy znów dzieciaki z całej wsi się złażą i tańczą. Zapomniałem o najważniejszym od miesiąca kopią kanalizację więc smrodzą i hałasują mi kopary, ciągniki, pompy spalinowe które osuszają teren, a dodatkowo na całej drodze wszędzie błoto takie że samochodów nikt nawet nie zamierza myć.
A dla Ciebie wieś to tylko smród z kominów jak dla każdego kto przyjeżdża tu tylko na chwilę, wiesz ja tego smrodu z komina nie zamienił bym ponownie na blok z jego urokami o sąsiadka wali czyli dziś na obiad będą schabowe , coś wali od tygodnia zaczyna się sezon remontowy, sąsiadka późnym wieczorem szczytuje ;) a ten kretyn studenciak co weekend urządza popijawę.

kaszpir007
26-11-2014, 10:45
Zapytałem poważnie! Interesuje mnie, jakich argumentów użył marketingowiec, by przekonać kogoś do:
- wydania więcej kasy
- do wyższych rachunków
- do rezygnacji z komfortu ( brak chłodzenia)
- do tego by smrodził z komina
- do tego by system obsługiwał
I na koniec, był z tego powodu szczęśliwy.
Zapytałem, bo bardzo interesuje mnie czy to marketing czy tylko ludzka głupota?

Dziękuję za odpowiedzi. Wymijające odpowiedzi też dają dużo do myślenia.


To może ja napiszę ;)

W 2010r firma (deweloper) zaczął mi budować dom pod "klucz". W standardzie był kocioł na ekogroszek z podajnikiem ...

Jako że chciałem pompę ciepła + rekuperator zaczęło się wysyłanie do firm w moim miejscu zamieszkania z wyceną na pompę ciepła (gruntową) + rekuperator.

Oferty jakie dostałem (sama pompa z wykopami i montażem) od 60tys zł ...
Rekuperator chyba coś koło 20 tys z montażem.

Pompy PW nie chciałem , bo w 2010r zbyt dużego wyboru nie były i nie oferowały one wysokiego COP przy naprawdę niskich temperaturach a u mnie potrafi być zimno .

Skończyło się na tym że zamiast kotła 15KW z prymitywnym sterowaniem i najprostszym palnikiem wybrałem model kotła 12KW z mniejszej mocy palnikiem , lepszym sterowanie i uniwersalnym palnikiem ...

Ostatni sezon 2013/2014 (chyba ponad 7 miesięcy grzania) wyszedł mi chyba coś kolo 1500z , łącznie z CWU.

Teraz prawdopodobnie nie wybrałbym już kotła a pompę , bo obecnie pompy PW mają coraz lepsze parametry , choć wolałbym i tak gruntową ...

I tyle

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 10:54
Dziękuję za odpowiedź. Czyli to oszołomy i naciągacze od pomp ciepła są winni.
20 000 zł to na Pana dom
Ogrzewanie podłogowe z termostatami w pokojach, rekuperacja, inwertor z kanałami do chłodzenia powietrza i dogrzewania go z COP 3 do 4 ( zależy od zimy)
oraz zasobnik z pompą ciepłą do cwu.
Przy 30 cm styropianu od gruntu , wyjdzie maksymalnie 30 kWh /2 grzanie, chłodzenie i cwu . Gdyby zrobił Pan jeszcze taką izolację dachu i ścian, byłoby połowę mniej.

marcinbbb
26-11-2014, 11:12
Przy 30 cm styropianu od gruntu , wyjdzie maksymalnie 30 kWh /2 grzanie, chłodzenie i cwu . Gdyby zrobił Pan jeszcze taką izolację dachu i ścian, byłoby połowę mniej.

Styropian 18 PLN/m2 dla 10 cm dla domu 100m *18 PLN/m2 = 1800 PLN * 3 warstwy = 5400 PLN za ocieplenie podłogi ;)
PC PW 16k PLN ( bez odwiertów ) + montaż
Reku jakieś 10-14k PLN

I ta PC z COP 3 do 4 w zimę żyć nie umierać dla + 15 stopni będzie miała COP 10?

Dziękuję ;)

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 11:24
Styropian 18 PLN/m2 dla 10 cm dla domu 100m *18 PLN/m2 = 1800 PLN * 3 warstwy = 5400 PLN za ocieplenie podłogi ;)
PC PW 16k PLN ( bez odwiertów ) + montaż
Reku jakieś 10-14k PLN

Dziękuję ;)

Po co Pan takie rzeczy wypisuje? Dla własnego samopoczucia?
Pompy ciepła z odwiertami to początek lat 90-tych dziś takie tylko idi.ta robi.
Izolację od gruntu, "zabrałem" z innych przegród ! Pisałem, przecież, że przy identycznej łącznej grubości izolacji.
A za montaż... po co płacić? Szanowny Kaszpir007 zamontował Sobie wentylację lepiej niż firma!
Czy jak Pan pójdzie do knajpy The Oriental na obiad za 500zł ( bez alkoholu) to znaczy, że obiady w Polsce są drogie? Po co wybierać najdroższe opcje ? Też Panu znajdę instalację na paliwo stałe z montażem za 50 000 zł.

marcinbbb
26-11-2014, 11:39
TB oświeć nas co taki człowiek jak ty uważa za nowoczesność jeśli piszesz że PC z odwiertem do przełom lat 80 i 90?
Ogrzewasz dom laserami, czy ogrzewasz tylko łóżko w którym śpisz, a może lubisz spać na skraplaczu od lodówki?

Pewnie że ktoś sobie może coś zamontować, lepiej niż firma ale czy to znaczy że mam sam dom cegła po cegle stawiać? Mój czas też kosztuje no chyba że ktoś ma wolne i nie pracuje. Ale jeśli jestem przykładowo dyrektorem jakiegoś oddziału banku który dostaje 20k PLN/mc to też mam brać urlop bezpłatny bo samemu zainstaluje taniej?

Tomku proszę zaproponuj rozsądną PC pewnie multisplita skoro PC PP z COP 3-4, do tego jakiś w miarę reku.

מרכבה
26-11-2014, 12:04
Oferty jakie dostałem (sama pompa z wykopami i montażem) od 60tys zł ...
Rekuperator chyba coś koło 20 tys z montażem. 60 tyś za pompę :lol2: no tak .. plus jeszcze wykonanie izolacji, po łebkach..
bo dawanie 10-12 cm to jest kpina .. no ale naród .. główny koszt widzi w cenie materiału izolacyjnego, a nie w ekipie co sobie biorą 40 i więcej zł m2 ..
Teraz wybuduje ktoś takie "tradycyjne" nic .. i dylematy czym grzać .. :lol2: niczym .. Naturą, to co daje natura jest wystarczające do ogrzania domu.
Nie dość że za 60 tyś wyda na urządzenie które wiekuiste nie jest .. to jeszcze będzie rachunki za to płacił ..:lol2: ale sami jesteście sobie winni.
Tymi tyradami o tradycji, budowa kominów do wentylacji to jest kpina. Jawna kpina, samooszustwo. Przy wybudowaniu domu "standardowego'
okna szczelne, itp wypada jedno okno trzymać ciągle otwarte i grzać ! ciekawe kto z was z ręką na sercu, kto w domu trzyma cały czas wszystkie okna rozszczelnione? czeladź wiejska oszczędza w taki sposób że kupuje to ceglanego zamczyska, nowe okna ..
tylko po to aby się dusić i grzyby hodować, ściany zimne jak piernik .. a w domu +23 i 70% wilgtoności i grzybnia w kątach ..
Żeby grzyba nie było wypadało by trzymać karnie 20-30% max wilgotności .. a w tedy szuflować by nie nastarczył ..

Nie będziecie mi ściemniać o jakieś tradycji i innych tego typu bzdurach .. bo mam tej tradycji powyżej ..
mieszkam w tej tradycji ! nie widzę żadnych zalet o których tu część pisze .. jak zaczyna się mróz .. nastają czasy mgły węglowej !
bo czeladź nie potrafi nawet węgla spalać .. bo niby jak ? w źle dobranym kotle ..
moc 30kW gdzie potrzeba 20 .. bez bufora, bez miejsca aby to ciepło podziać ..

Niektórym zdarza się kpić z 30cm izolacji .. nie macie pojęcia zupełnie bladzieńkiego, o tym .. ale zamiast się zastanowić, to powtarzacie nie swoje slogany !

kaszpir007
26-11-2014, 12:45
60 tyś za pompę :lol2: no tak .. plus jeszcze wykonanie izolacji, po łebkach..
bo dawanie 10-12 cm to jest kpina .. no ale naród .. główny koszt widzi w cenie materiału izolacyjnego, a nie w ekipie co sobie biorą 40 i więcej zł m2 ..
Teraz wybuduje ktoś takie "tradycyjne" nic .. i dylematy czym grzać .. :lol2: niczym .. Naturą, to co daje natura jes!

Chłopie ale o czym ty piszesz ?

Takie były REALIA w 2010r. Teraz mamy prawie 2015r ...

W 2010r ŻADNA firma nie chciała mi sprzedać pompy gruntowej z montażem i odwiertami za kwotę niższą niż 60tys zł a była i oferta za prawie 100tys..

No niestety nie znalazł się żaden dobry samarytanin co by mi to zrobił w cenie kotła (lub nawet 2x drożej) a zapewne bym skorzystał ...

Teraz minęło ponad 4 lata i REALIA się zmieniły ...

Obecnie gdybym budował dom to dałbym większe ocieplenie niż chciałem w 2014r i dał pompę , bo obecnie pompy nawet PW mają duuuuuuuuużo lepsze parametry niż te w 2010r i ceny też inne ...

W 2010r wybrałem z oferty firmy dom "z ich oferty" , wpłaciłem zaliczkę , wybrałem sobie działkę , kolor dachu , okien , lekko pozmieniałem wnętrza i tyle. Udalo mi się jeszcze zwiększyć ocieplenie i dopłacić aby w całym domu była podłogówka.
Już wtedy uważali mnie za wariata, bo nikt na osiedlu wtedy nie miał podłogówki po calosci (bo to niezdrowo , bo sie zamarznie i itd) ani tak grubego ocieplenia. Chciałem grubsze ocieplenie ale sie nie zgodzili.
Wplaciłem zaliczkę (10tys) a resztę dopiero po zakończeniu budowy , odbiorze , akcie notarialnym i po wystawieniu faktury ...

Ja nie narzekam ...
Koszty ogrzewania uważam za akceptowalne :)

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 12:56
TB oświeć nas co taki człowiek jak ty uważa za nowoczesność jeśli piszesz że PC z odwiertem do przełom lat 80 i 90? Takie pompy nie były odwracalne! Czyli nie mogły obniżać temperatury.
Co do temperatury dolnego źródła.
Może na przykładzie, by zagotować i zamienić wrzącą wodę na parę odbierającą ogromne ilości ciepła, potrzebuje Pan 100'C . A gdyby, chciał Pan ten sam proces przeprowadzić w np. 40' niższej temperaturze (60'C) to da się?
Da. Wystarczy obniżyć ciśnienie.
Pompa ciepłą to zamknięty cykl (Carnota )czynnik, paruje zabierając ciepło, skrapla się oddając. Jest tam w obwodzie sprężarka, wystarczy podłączyć do układu jej "drugi koniec" i ma Pan podciśnienie. Tak więc temperatura dolnego źródła, przestała mieć znaczenie, dla samego parowania. Ograniczeniem stały się same sprężarki. Po prostu nie wszystkie "potrafią" pracować poniżej - 30'C.
Takie rozwiązanie jest sporo tańsze. Jest też efektywniejsze. Dlaczego? To proste. O efektywności decyduje także temperatura GŹ . Bardzo niskie koszty współczesnych pomp ciepła, oraz konieczność chłodzenia, spowodowały, że nie ma sensu łączyć ogrzewania domu i cwu. Dzięki temu, GŹ ma znacznie niższą temperaturę w przypadku domu.

Nie wiem czy dość jasno wytłumaczyłem, w razie co Szanowny Panie Marcinie, proszę pytać.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 12:59
Chłopie ale o czym ty piszesz ?

Takie były REALIA w 2010r. Teraz mamy prawie 2015r ...

W 2010r ŻADNA firma nie chciała mi sprzedać pompy gruntowej z montażem i odwiertami za kwotę niższą niż 60tys zł a była i oferta za prawie 100tys..

)

Przepraszam!!! Szanowny Panie - mnie Pan o ogrzewanie nie pytał, a jestem na Bartyckiej od 25 lat. Pytał Pan o wentylację!

compi
26-11-2014, 13:19
Potrafisz Tomaszu Brzęczkowski odpowiedzieć na pytanie co proponowałeś 7 lat temu? PC z chłodzeniem? Ogrzewanie elektryczne? Gdy jutro cena ropy spadnie o połowę spytasz kogoś czemu taniego kotła olejowego nie zechciał zamontować w 2012 roku?

מרכבה
26-11-2014, 14:06
Takie były REALIA w 2010r. Teraz mamy prawie 2015r Pierwszy dom w standardzie pasywnym to 1991 w Niemczech ..
tylko że u nas pewne powtarzane mity, robią krzywdę, powoli, powoli się to zmienia. Izolacja jeśli chodzi o stronę techniczną
czy, jej parametry nie zmieniła się .. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, nakarmili mnie, Ciebie, innych mitami... w ręcz napakowali ..
pamiętam jeszcze te czasy, kiedy z budownictwem nie miałem nic wspólnego...nic a nic .. gdzie nie interesowałem się tym ..
Jest rok początek roku 2008 .. miałkie pojęcie o budownictwie .. hm.. te dywagacje w myślach ile tu izolacji dać .. pytania
do "fachowców" od budownictwa .. wymiana zdań .. odpowiedzi 5cm styropianu starczy bo to przecież "ciepły" dom ..
ta jasne tylko co 3 godziny do kotłowni ..

Gdzieś pod koniec 2008 roku usłyszałem o budownictwie pasywnym .. jak na studiach prezentowałem o tym referat, bo mnie to wciągnęło
to były tylko głosy kolegów ... że to standard politowania godny .. ale jeszcze nie było podstawowych przedmiotów.
W ramach budownictwa ogólnego .. teraz wiem ile krzywdy może zrobić pytanie się
"fachowców " którzy niczym roboty bez zastanowienia wykonują np izolację termiczną.

Rozmawiam z kolegą co wykonuje izolacje.. to hasła, 10cm mróz już nie wchodzi itp :mad:

i od około 2008 roku standard pasywny coraz bardziej mnie wciągał ..i teraz tą pasywną ewangelię krzewię u podstaw ..
Ponieważ jest to najprymitywniejszy sposób na ciepły dom. Jest to bardzo nie w smak producentom wszelakich wynalazków .

Zakup urządzenia za naście tyś .. to nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ lepszym jest danie izolacji masę izolacji.
Dobry projekt, z wykorzystaniem słońca i okien .. komu jest potrzebne zakupić np 30m2 kolektora słonecznego ..
bo tyle potrzeba na dobrze izolowany dom.. kto na tym ucierpi ? bez niczego słońcem idzie uciągnąć taki dom ..
za 60 tyś masz masę tych kolektorów, które tak szybko nie padną jak pompa ciepła ..

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 14:07
Potrafisz Tomaszu Brzęczkowski odpowiedzieć na pytanie co proponowałeś 7 lat temu? PC z chłodzeniem? Ogrzewanie elektryczne? Gdy jutro cena ropy spadnie o połowę spytasz kogoś czemu taniego kotła olejowego nie zechciał zamontować w 2012 roku?
25 lat to proponuje, to pamiętam. Cena ropy nie ma większego znaczenia, choć ewidentnie wskazuje kierunek ( w przeliczeniu na dzisiejsze )
1990 - 1kWh - 0.20zł m3 gazu 0.20 zł tona węgla 40-50zł
1995 - 1kWh - 0.22 m3 gazu 0.40 zł tona węgla 70-90
2014 -1Wh 0.53/w domu 0.48 w pracy m3 gazu 2.2 zł a węgiel...

Cały czas, od 25 lat polecam izolację od gruntu i wyrzucenie cyrkulacji ciepła. W skrócie: robić wszystko odwrotnie niż radzi ciepłownik.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 14:08
Pierwszy dom w standardzie pasywnym to 1991 w Niemczech .. U nas 1990 i nie w standardzie tylko faktycznym zużyciu.

SUSPENSER
26-11-2014, 14:16
Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć.

"Przestańcie nazywać błędem to, co jest przeciwieństwem waszej prawdy, a prawdą to, co jest przeciwieństwem błędu."

Antoine de Saint-Exupéry (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.cytaty.info%2F autor%2Fantoinedesaintexupery.htm)

marcinbbb
26-11-2014, 15:04
Tomku wszystko OK przedstawiłeś jak powinna pracować PC a teraz napisz najważniejsze ile taka PC kosztuje? Konkretnie chce taką pompę jaki COP i inne parametry utrzymuje?

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 15:11
"Przestańcie nazywać błędem to, co jest przeciwieństwem waszej prawdy, a prawdą to, co jest przeciwieństwem błędu."

Antoine de Saint-Exupéry (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.cytaty.info%2F autor%2Fantoinedesaintexupery.htm)

Przepraszam. Zadałem tak pytanie, że od razu musiał iść atak na mnie.
Ale już się domyślam, że gdyby Panu, 7 lat temu zaproponowano bezobsługowy system ustawienia temperatury w domu, latem i zimą oraz ogrzania cwu za 16000zł . Przy którym płaciłby Pan tyle co za dwie tony węgla, przy tych samych ( sumarycznych ) grubościach izolacji, to by się Pan na paliwa stałe nie zdecydował.
Sztuczne windowanie cen na bardzo tanie w produkcji systemy ogrzewania jest tu winowajcą.
Produkcja dobrej pompy ciepła jest 4 czy nawet 5 razy tańsza niż produkcja przyzwoitego kotła na paliwa stałe. I to mnie boli, że dla Pana jest odwrotnie!

מרכבה
26-11-2014, 15:14
Niech wystąpią ci co pomp cieplnych nie mają w domu jest taki ?

adkwapniewski
26-11-2014, 15:20
Niech wystąpią ci co pomp cieplnych nie mają w domu jest taki ?


Nie ma takiego co lodówy nie posiada ... jest ?

marcinbbb
26-11-2014, 15:25
Tomku za 16k PLN co najwyżej możesz sobie Vivaxa kupić multisplita za 11k PLN + instalacja wyjdzie 16k PLN.
http://allegro.pl/klimatyzator-multisplit-4-pomieszczenia-i4781831130.html

compi
26-11-2014, 15:26
Przepraszam. Zadałem tak pytanie, że od razu musiał iść atak na mnie.
Ale już się domyślam, że gdyby Panu, 7 lat temu zaproponowano bezobsługowy system ustawienia temperatury w domu, latem i zimą oraz ogrzania cwu za 16000zł . Przy którym płaciłby Pan tyle co za dwie tony węgla, przy tych samych ( sumarycznych ) grubościach izolacji, to by się Pan na paliwa stałe nie zdecydował.
Sztuczne windowanie cen na bardzo tanie w produkcji systemy ogrzewania jest tu winowajcą.
Produkcja dobrej pompy ciepła jest 4 czy nawet 5 razy tańsza niż produkcja przyzwoitego kotła na paliwa stałe. I to mnie boli, że dla Pana jest odwrotnie!
Napiszże człowieku co ludziom sprzedawałeś 7 lat temu i będziemy mieli pełny obraz, najlepiej z pozytywnymi komentarzami, hehe.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 15:45
Tomku za 16k PLN co najwyżej możesz sobie Vivaxa kupić multisplita za 11k PLN + instalacja wyjdzie 16k PLN.
http://allegro.pl/klimatyzator-multisplit-4-pomieszczenia-i4781831130.html

Proszę pisać za siebie, co Pan może kupić.
Mogę dobry inwerter 6 kW za 2600zł kupić ( z VAT 23%) ! Mogę też wytłumaczyć jak zrobić do niego instalację bez najmniejszego problemu w parterowym domu 120m2 za 200zł.

PANIE MARCINIE! PAN MNIE Z KIMŚ MYLI. JA NAPRAWDĘ NIE JESTEM ALLEGRO.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 15:49
Napiszże człowieku co ludziom sprzedawałeś 7 lat temu i będziemy mieli pełny obraz, najlepiej z pozytywnymi komentarzami, hehe.

Przecież napisałem. To samo sprzedaję od 25 lat. Podstawą jest 30-40 cm styropianu od gruntu i ogrzewanie podłogowe. Gruntowy wymiennik ciepła, zastąpił kilka lat temu, tańszy inwerter.

marcinbbb
26-11-2014, 16:14
Tomku dobrze potrzebuję byle klimatyzator z funkcją grzania SERIO! na dzień taki jak dziś 4 stopnie ciepła nie mam ochoty bawić się przy piecu. Miałem z Warszawy wziąć swóją Eltę 09 z inwerterem, ale ostała się tam.
Teraz rozglądam się za byle czym najlepiej z inwerterem ale on/off też wchodzi w grę wszystko zależy od ceny. Co polecasz na razie zatrzymałem się na Galanzie on/off używce za 500, co proponujesz w dobrej cenie może jakieś 3,5kW w chłodzeniu do 4kW w grzaniu.

Choć ten też mógłby być http://allegro.pl/klimatyzator-lg-3-5kw-e12el-autoryzowany-sklep-i4794438819.html

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 16:27
Tomku dobrze potrzebuję byle klimatyzator z funkcją grzania SERIO! na dzień taki jak dziś 4 stopnie ciepła nie mam ochoty bawić się przy piecu. Miałem z Warszawy wziąć swóją Eltę 09 z inwerterem, ale ostała się tam.
Teraz rozglądam się za byle czym najlepiej z inwerterem ale on/off też wchodzi w grę wszystko zależy od ceny. Co polecasz na razie zatrzymałem się na Galanzie on/off używce za 500, co proponujesz w dobrej cenie może jakieś 3,5kW w chłodzeniu do 4kW w grzaniu.

Nie rozumiem dlaczego "na taki dzień" ? Nawet w lutym 2012 nie załączyło mi się podłogowe na Bartyckiej.

krzy27
26-11-2014, 16:47
Proszę pisać za siebie, co Pan może kupić.
Mogę dobry inwerter 6 kW za 2600zł kupić ( z VAT 23%) ! Mogę też wytłumaczyć jak zrobić do niego instalację bez najmniejszego problemu w parterowym domu 120m2 za 200zł.

PANIE MARCINIE! PAN MNIE Z KIMŚ MYLI. JA NAPRAWDĘ NIE JESTEM ALLEGRO.

Nie chcę się czepiać ale to wygląda jak oferta z ceną.

marcinbbb
26-11-2014, 16:50
Tomek od ogrzewania podłogowego i grzejników mam kocioł, solary i bufor. Potrzebuje klimatyzator PP z funkcją grzania a nie chce przerabiać instalacji tylko po to aby wpiąć w bufor dodatkowe źródło ciepła bo z 3,5kW zaraz zrobi się 6kW albo więcej.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 17:23
Tomek od ogrzewania podłogowego i grzejników mam kocioł, solary i bufor. Potrzebuje klimatyzator PP z funkcją grzania a nie chce przerabiać instalacji tylko po to aby wpiąć w bufor dodatkowe źródło ciepła bo z 3,5kW zaraz zrobi się 6kW albo więcej.

Panie Marcinie, ale ja się zajmuję likwidacją takich instalacji. Ja tu nie piszę po to, by sprzedawać klimatyzatory.
Ja najwyżej mogę doradzić, jak robimy, gdy ktoś nie ma kasy na kanałówkę, splitem ogrzał i schłodził dom.

marcinbbb
26-11-2014, 17:34
Tomku niestety widzę że się nie dogadamy, powiedziałem czego oczekuje a ty miałeś zaproponować urządzenie w rozsądnej cenie.
Ale nie trzeba przerabiać aby było tak jak Tomek powie, żadnych odstępstw.

Tomasz Brzęczkowski
26-11-2014, 17:43
Tomku niestety widzę że się nie dogadamy, powiedziałem czego oczekuje a ty miałeś zaproponować urządzenie w rozsądnej cenie.
Ale nie trzeba przerabiać aby było tak jak Tomek powie, żadnych odstępstw.

Fakt. Mogę doradzać w tematyce tego co robię.
I przepraszam, że nie wiem ile to: rozsądna cena.

marcinbbb
26-11-2014, 17:57
Tomku co podłączył byś do mojego bufora aby wygrzać chałupę zamiast kotła na paliwo stałe? Dom dobrze ocieplony ściany po 60-70 cm grubości, na zimę schodzi około 800kg węgla. Podłogówka salon, sypialnia reszta drabinka w łazience, i sypialnia na górze grzejnik.

perm
26-11-2014, 18:05
Zapytałem poważnie! Interesuje mnie, jakich argumentów użył marketingowiec, by przekonać kogoś do:
- wydania więcej kasy
- do wyższych rachunków
- do rezygnacji z komfortu ( brak chłodzenia)
- do tego by smrodził z komina
- do tego by system obsługiwał
I na koniec, był z tego powodu szczęśliwy.
Zapytałem, bo bardzo interesuje mnie czy to marketing czy tylko ludzka głupota?

Dziękuję za odpowiedzi. Wymijające odpowiedzi też dają dużo do myślenia.Proponuję moderatorom, by przyjrzeli się temu tematowi i temu osobnikowi. Sugerowanie komuś, że jest głupi, bo wybrał to co w tamtym okresie było optymalne to już szczyt. Największy nieuk i ignorant jakiego zdarzyło mi się czytać na forach internetowych obraża innego forumowicza. Nie gadajcie z tą nędzą umysłową! Nie dostaniecie ani sensownych odpowiedzi ani racjonalnych argumentów. On wypisuje te idiotyzmy od już bez mała 10 lat. Ignorujcie go, bo tylko na to zasługuje!

marcinbbb
26-11-2014, 18:09
TB wiele razy miał już bana wszyscy wiemy z jakich powodów. Wszyscy mają złą instalację tylko on ma najlepszą jednak wiele nowości się dowiedziałem w metalowym baraku ocieplonym od wewnątrz i ogrzewany klimakonwektorem pojawiła się podłogówka znaczy poprzednie rozwiązanie nie sprawdziło się ;) A taki był zadowolony.
Na moje pytania niestety też racjonalnej odpowiedzi nie dostanę, jedyne co to przerobienie instalacji na jedyną zgodną ze szkołą Tomka.

compi
26-11-2014, 18:24
Przecież napisałem. To samo sprzedaję od 25 lat. Podstawą jest 30-40 cm styropianu od gruntu i ogrzewanie podłogowe. Gruntowy wymiennik ciepła, zastąpił kilka lat temu, tańszy inwerter.
Aha, kupa styropianu i GWC załatwiała 7 lat temu sprawę. No to żeś podał faktycznie sposób na sukces i zaargumentował dodatkowo swój pierwszy post.

Mirek_Lewandowski
26-11-2014, 18:31
No tak...
Aż polazłem do kotłowni, popatrzeć. Mam kociołek Zębiec 1988r. 14 kW. Czyli palę w nim 26 lat. Żebym wtedy postawił chałupę na 30 cm styro...
No cóż... ludzka głupota:D

marcinbbb
26-11-2014, 18:43
No tak...
Czyli palę w nim 26 lat. Żebym wtedy postawił chałupę na 30 cm styro...
No cóż... ludzka głupota:D
Po 26 latach ocieplenia 30 styro musiał byś dziś dokładać kolejne 30 cm ;) Gdybyś tak zrobił od lat na ogrzewanie nie wydał byś nawet złotówki, płacił byś za paliwo do luksusowego jachtu pływającego gdzieś nieopodal Malediwów. Cholera źle tam klimatyzacja by Cię kosztowała musiał byś izolować jacht... może jakiś agregat wody lodowej.

Arturo72
26-11-2014, 18:47
Tomku co podłączył byś do mojego bufora aby wygrzać chałupę zamiast kotła na paliwo stałe? Dom dobrze ocieplony ściany po 60-70 cm grubości, na zimę schodzi około 800kg węgla. Podłogówka salon, sypialnia reszta drabinka w łazience, i sypialnia na górze grzejnik.
Grzałkę o mocy ok.9kW
Jeśli schodzi przez zimę 800kg węgla to jest to ok.4000-5000kWh to grzejąc prądem zapłacisz ok.1000-1500zł.
Gdzie sens babrania się z syfem ?

Mirek_Lewandowski
26-11-2014, 18:48
2 tony rocznie x 26 lat... wagon wungla i 1/3. Mówisz, że by stykło na jacht? No... szkoda :( Jestem niepocieszony.

marcinbbb
26-11-2014, 19:06
W moim przypadku grzałka odpada bufor mały 9kW grzałka grzała by tylko cwu a odbiór co jest w połowie wysokości. więc sporo poniżej grzałki w 2 taryfie nie da się ugrzać 400l wody aby odebrać to w trakcie dnia należało by dodać 2 większy bufor.

Mirek... pewnie że starczyło by na jacht taki do generalnego remontu ;) I wtedy na forum o jachtach pisał byś jaki radar kupić ten taki czy ten większy ;) Tak czy siak kasa by się nie ostała a czy poszła na ogrzewanie czy na remont jachtu co za różnica

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 08:56
Tomku co podłączył byś do mojego bufora aby wygrzać chałupę zamiast kotła na paliwo stałe? Dom dobrze ocieplony ściany po 60-70 cm grubości, na zimę schodzi około 800kg węgla. Podłogówka salon, sypialnia reszta drabinka w łazience, i sypialnia na górze grzejnik.

-Wyrzuciłbym bufor.
-Drabinka w łazience? Kompletna pomyłka. W łazience wentylacja jest spod drzwi do góry, naprawdę taką drabinkę to poleca tylko ktoś to się na tym nie zna.
-Ściany... główne straty ciepłą to grunt i wentylacja, ściany to też zyski ze słońca. Poza tym powietrze nie najlepiej odbiera ciepło.
800 kg, to bardzo dużo, jeszcze sporo prądu poszło.
No i sama instalacja + pomieszczenia kosztowały ponad 15000zł!!
A na koniec... taką instalacją nie ma jak ustawić sobie temperatury latem.

Czyli:
Drogo przy budowie
Drogo po budowie
I luki w komforcie.

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 09:00
Aha, kupa styropianu i GWC załatwiała 7 lat temu sprawę. No to żeś podał faktycznie sposób na sukces i zaargumentował dodatkowo swój pierwszy post.

Styropian od gruntu i odzysk ciepła z wentylacji odpowiadają za rachunki. I nie 7 a 25 lat.
Instalacje odpowiadają za komfort latem i zimą.

compi
27-11-2014, 09:15
Styropian od gruntu i odzysk ciepła z wentylacji odpowiadają za rachunki. I nie 7 a 25 lat.
Instalacje odpowiadają za komfort latem i zimą.
Rozumiem że to wystarczyło? Proszę podać co konkretnie proponowałeś 7 lat temu budującym się. Będziemy rozmawiać o faktach, porównamy ceny i stwierdzimy czy nie masz przypadkiem demencji.

krzy27
27-11-2014, 09:23
-Wyrzuciłbym bufor.
-Drabinka w łazience? Kompletna pomyłka. W łazience wentylacja jest spod drzwi do góry, naprawdę taką drabinkę to poleca tylko ktoś to się na tym nie zna.
-Ściany... główne straty ciepłą to grunt i wentylacja, ściany to też zyski ze słońca. Poza tym powietrze nie najlepiej odbiera ciepło.
800 kg, to bardzo dużo, jeszcze sporo prądu poszło.
No i sama instalacja + pomieszczenia kosztowały ponad 15000zł!!
A na koniec... taką instalacją nie ma jak ustawić sobie temperatury latem.

Czyli:
Drogo przy budowie
Drogo po budowie
I luki w komforcie.

Nie uwierzę. Dom mam podpiwniczony. Nieogrzewane poddasze i piwnica. Zgadnij gdzie jest cieplej?

marcinbbb
27-11-2014, 09:32
-Wyrzuciłbym bufor.
-Drabinka w łazience? Kompletna pomyłka. W łazience wentylacja jest spod drzwi do góry, naprawdę taką drabinkę to poleca tylko ktoś to się na tym nie zna.
-Ściany... główne straty ciepłą to grunt i wentylacja, ściany to też zyski ze słońca. Poza tym powietrze nie najlepiej odbiera ciepło.
800 kg, to bardzo dużo, jeszcze sporo prądu poszło.
No i sama instalacja + pomieszczenia kosztowały ponad 15000zł!!
A na koniec... taką instalacją nie ma jak ustawić sobie temperatury latem.

Czyli:
Drogo przy budowie
Drogo po budowie
I luki w komforcie.

Tomku... Tomeczku jak można być takim ignorantem?
Jak pisałem wcześniej ty chcesz za czyjeś pieniądze sobie dom postawić, weź swój barak i go wywal! A nie na siłę starasz się komuś wmówić co ma wywalić. Taki mądry jesteś siedząc za biureczkiem swojej kańciapy, to dlaczego ciągle mieszkasz w bloku a nie w swoim idealnym oddającym ciepło domu z taką gadką to chyba tylko dlatego że nikt nie chce cie nająć do roboty.
Rozmowa z tobą to kompletna pomyłka.

btw. 800kg węgla to jakieś 600 PLN za okres grzewczy więcej płacisz w bloku w czynszu.

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 09:43
Po komentarzach widzę, że to nie marketing, a zwykły bark wiedzy.
Pozdrawiam.

fighter1983
27-11-2014, 09:44
TB - zeby pokazac to bardzo obrazowo:
TWOJA teoria do ktorej na sile starasz sie przekonac wszytskich glosi ze:
- izolacja scian budynkow jest zbedna
- najwazniejsze to docieplic plyte 30+styropianu
No to teraz poslugujac sie nieco przejaskrawionym przykladem - stawiamy teraz magazyn zimny, taki blaszak. wylewamy plyte o powierzchni 300m2, wg Twojej teorii: Powinienem pod ta plyte dac 30-40cm XPS-a wylac beton, postawic na tym hale z blachy.
Wstawic do srodka swieczke jako zrodlo ogrzewania i bede mogl tam latac w krotkim rekawku gdy na zewnatrz -20st,,,,'
Wez ,,, sie wyspij czlowieku.
Masz tam na tych pawilonikach takie male blaszaki - wez tam w mroz sie przespij moze...

fighter1983
27-11-2014, 09:48
Po komentarzach widzę, że to nie marketing, a zwykły bark wiedzy.
Pozdrawiam.
Zawsze powtarzam: jezeli jeden czlowiek powie mi ze jestem koniem - rozesmieje mu sie w twarz, jezeli powie to 2 osoba - zaczynam sie zastanawiac, gdy powie to juz 3+ ludzi - zasuwam kupic sobie siodlo.
Analogicznie stosujac sie do tej zasady: powinienes opuscic to forum... albo przeniesc swoje teorie do Hyde-Parku - tam ludzie zagladaja jak chca sie posmiac.

QIM
27-11-2014, 10:47
Nie uwierzę. Dom mam podpiwniczony. Nieogrzewane poddasze i piwnica. Zgadnij gdzie jest cieplej?

No przecież sam widzisz, że ciepło do dołu Ci ucieka ;) Na poddasze nie ma wcale ochoty. Latem odwrotnie - chłód z chałupy zasuwa do piwnicy, a na poddaszu... ;)

מרכבה
27-11-2014, 10:53
Koledzy, ale nie tylko Wy macie problem z pogłoskami Pana Tomasza.
Pamiętam na początku jakie były hasła, jeszcze na FB . motek do gruntu to 400 kWh/bm fundamentu.
Metodycznie powoli wychodzi ze swoich gusełek budowlanych. Nie tylko Wam próbuje zawrócić.
Już było że nawet dom posadowiony na stali, straci mniej ciepła niż do powietrza.
Ale można po próźnicy pisać. Imo bufor bardzo dobra rzecz przy piecu na paliwo stałe.
Nawet metodyczne przerabianie domu na pasywny, jak to robię u rodziców nie karze robić to w sposób rewolucyjny.
Metodycznie elewacja po elewacji. Włącznie z zastosowaniem WM.
Ale nikt nie będzie wyrzucał pieca i zapasu paliwa na dobre 10 lat w takim domu.
Spowoduje to tylko grzanie od wielkiego dzwonu, aż wykończy się zapas koło 70mp drewna.

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 11:10
TB - zeby pokazac to bardzo obrazowo:
TWOJA teoria do ktorej na sile starasz sie przekonac wszytskich glosi ze:
- izolacja scian budynkow jest zbedna . Nie zrozumiał Pan mnie. Po pierwsze, nie teoria, bo robię to 25 lat. Po drugie nigdzie nie napisałem, że izolacja ścian jest zbędna. Napisałem, że dom izolowany musi mieć 30cm styropianu od gruntu (0.1W/m2xK) . Jeżeli da Pan 20 cm styropianu od gruntu, to i pół metra w ścianie nie pomoże. Duński Uniwersytet zaleca 0.07W/m2xK podłoga i dach i 0.08 ściana.
Teraz jasne?

- najwazniejsze to docieplic plyte 30+styropianu Nie 30-tkę a minimum 30 tką
Może tu się podeprę dr Ludomirem Dudą
Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.
Dr. Ludomir Duda

No to teraz poslugujac sie nieco przejaskrawionym przykladem - stawiamy teraz magazyn zimny, taki blaszak. wylewamy plyte o powierzchni 300m2, wg Twojej teorii: Powinienem pod ta plyte dac 30-40cm XPS-a wylac beton, postawic na tym hale z blachy. W hali zrobiłbym dokładnie odwrotnie. Opaska ze styropianu wokoło i jak najwięcej w dach i ściany. W halach i tak się dogrzewa punktowo (promienniki ) lub jest niższa temperatura niż w domu. Natomiast latem, jest ogromny problem z chłodzeniem. Nie izolowałbym podłogi.


Wstawic do srodka swieczke jako zrodlo ogrzewania i bede mogl tam latac w krotkim rekawku gdy na zewnatrz -20st,,,,' W domach izolowanych najbardziej komfortowe i precyzyjne jest ogrzewanie podłogowe i takie polecam od 25 lat.

Wez ,,, sie wyspij czlowieku. To nie w temacie.

Masz tam na tych pawilonikach takie male blaszaki - wez tam w mroz sie przespij moze.. Dziękuję, ale nie mogę, cały czas coś się dzieje.

marcinbbb
27-11-2014, 11:16
Dziękuję, ale nie mogę, cały czas coś się dzieje.
Doskonale to widać po ilości napisanych postów robota w rękach się pali ;)

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 11:32
Doskonale to widać po ilości napisanych postów robota w rękach się pali ;)

Jakby mógł Szanowny Pan zerknąć do erystyki klasyka Arthura Schopenhauera, dowiedziałby się Pan, że gdy się nie ma argumentów merytorycznych, należy zaatakować i ośmieszać adwersarza.
Szanowny Panie,
System elektrycznego ogrzewania podłogowego na 30 cm styropianu, wsparty dogrzewaniem powietrza z klimatyzacji oraz wentylację z odzyskiem ciepła jest:
-Tańszy w inwestycji od instalacji opartej na paliwie stałym
- Oraz znacznie tańszy w eksploatacji.
- Ze względu na chłodzenie i brak obsługi jest też bardziej komfortowy
Z którym z tych punków Pan się raczy nie zgadzać i dlaczego! Może Pan o temacie nie o mnie?

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 11:35
motek do gruntu to 400 kWh/bm fundamentu. Pamięta Pan o co chodziło, czy tylko fragment Panu został w głowie zwany "hasłem"?

marcinbbb
27-11-2014, 11:50
Tomku czy zgodnie z twoim rozumowaniem mam iść na cmentarz i nawrzucać mojemu ŚP dziadkowi że 70 lat temu postawił komin, a przed śmiercią w 87r nie ocieplił chałupy przynajmniej 30 cm styro? Zaraz później wynająć buldożer zrównać chałupę z ziemią na wszelki wypadek polać benzyną i podpalić.
Zaraz później zadzwonić do ciebie i poprosić o postawienie domu? Tylko nie wiem czy za jakiś czas ktoś nie przyjdzie mi na grób i nawrzuca że jakiś "fachowiec" postawił mi chałupę w której nie sposób mieszkać? Bo Reku to przeżytek

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 12:10
Z którym z tych punków Pan się raczy nie zgadzać i dlaczego! Może Pan o temacie nie o mnie?
...


System elektrycznego ogrzewania podłogowego na 30 cm styropianu, wsparty dogrzewaniem powietrza z klimatyzacji oraz wentylację z odzyskiem ciepła jest:
-Tańszy w inwestycji od instalacji opartej na paliwie stałym
- Oraz znacznie tańszy w eksploatacji.
- Ze względu na chłodzenie i brak obsługi jest też bardziej komfortowy

SUSPENSER
27-11-2014, 13:30
Jakby mógł Szanowny Pan zerknąć do erystyki klasyka Arthura Schopenhauera, dowiedziałby się Pan, że gdy się nie ma argumentów merytorycznych, należy zaatakować i ośmieszać adwersarza.


Proszę teraz przeczytać tytuł wątku z "przypadkowym" błędem oraz:

"http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Tomasz Brzęczkowski http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6683124#post6683124)
Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć."



Skoro to już wiemy to teraz czekam na wycenę systemu sprzed 7 lat do ogrzania mojego domu ...

Twierdzę nadal, że mam tanią instalację, płacę mało i obsługuję niewiele - koszty podałem - proszę zacytować tamten wpis i podać alternatywę.

SUSPENSER
27-11-2014, 13:40
Przepraszam. Zadałem tak pytanie, że od razu musiał iść atak na mnie.
Ale już się domyślam, że gdyby Panu, 7 lat temu zaproponowano bezobsługowy system ustawienia temperatury w domu, latem i zimą oraz ogrzania cwu za 16000zł . Przy którym płaciłby Pan tyle co za dwie tony węgla, przy tych samych ( sumarycznych ) grubościach izolacji, to by się Pan na paliwa stałe nie zdecydował.


Za 16 000 zł pewnie, że tak - proszę więc o ofertę z cenami sprzed lat 7.

Pewnie wtedy Pan takie systemy proponował więc może być link do oferty na forum.

Tomasz Brzęczkowski
27-11-2014, 16:36
Twierdzę nadal, że mam tanią instalację, płacę mało i obsługuję niewiele - koszty podałem - proszę zacytować tamten wpis i podać alternatywę. Jaki dom?

compi
27-11-2014, 16:52
Jaki dom?
Taki specjalista, a wypowiada się bez poznania szczegółów? Od tego pytania trzeba było zacząć, a potem dopiero werdykt!

marcinbbb
27-11-2014, 17:32
TB rusz głową nawet ja te informacje znam:

Budynek jednorodzinny dwupiętrowy A.D. 2008 (10.00m x 9.00m = 90m2 w obrysie)
Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm
Dach dwuspadowy, izolacja: Wełna mineralna 20cm, poddasze ogrzewane
Bez piwnic, z garażem
Parter ogrzewany
Okna: nowe z szybami zespolonymi, drzwi: nowe drewniane
Wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła
Ogrzewane piętra: 2, średnia temperatura: 21.5st.C

Lokalizacja: Wrocław i okolice

Powierzchnia ogrzewana: 156m2

SUSPENSER
27-11-2014, 21:03
TB rusz głową nawet ja te informacje znam:

Budynek jednorodzinny dwupiętrowy A.D. 2008 (10.00m x 9.00m = 90m2 w obrysie)
Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm
Dach dwuspadowy, izolacja: Wełna mineralna 20cm, poddasze ogrzewane
Bez piwnic, z garażem
Parter ogrzewany
Okna: nowe z szybami zespolonymi, drzwi: nowe drewniane
Wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła
Ogrzewane piętra: 2, średnia temperatura: 21.5st.C

Lokalizacja: Wrocław i okolice

Powierzchnia ogrzewana: 156m2

Zgadza się, tyle, że

"Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm"

ściany z Poromur 25 cm + styropian 15 cm

Kalkulator trochę niedokładnie podaje, bo tak naprawdę jest 186 m2 podłóg [w tym 24 m2 ogrzewanego garażu], kubatura 650 m3 [z garażem].

Tomasz Brzęczkowski
28-11-2014, 05:47
Zgadza się, tyle, że

"Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm"

ściany z Poromur 25 cm + styropian 15 cm

Kalkulator trochę niedokładnie podaje, bo tak naprawdę jest 186 m2 podłóg [w tym 24 m2 ogrzewanego garażu], kubatura 650 m3 [z garażem].
Szkoda, że Pan nie izolował. Główne straty są do gruntu. w 1990 dawało się 30 cm styropianu, a PN dla fundamentów tak wyglądała. 291468
Ale nawet dziś kable czy grzejniki + powietrzna pompa ciepła nie wyjdą 16000 tys zł - + koszt pomieszczenia, a 10 lat temu ceny były niższe.

Jarecki79
28-11-2014, 10:07
Suspenser, daj spokój, od niego sie odpowiedzi nie doczekasz, to fantasta dyskutujący na zasadzie kopiuj-wklej i nic nie wniesie, będzie tylko beblał i beblał nabijając posty.
Nic na temat, tylko same dyrdymały wyjęte z sufitu.

zobacz co teraz bełkocze a co ma napisane na swojej stronie, której nie aktualizował
http://www.nie-co.pl/

wejdź na google street view i zobacz gdzie ta firma jest

To co teraz pieprzy,że niby kilka lat temu robił nie ma pokrycia z tym, co podaje na własnej stronie www.

On 2lata temu wieszał wszystkie psy na pompach ciepła a teraz Ci tu pier..., że 7lat temu miałeś sobie robić chłodzenie i pompę...
a gdzie te pompy na jego stronie?

CHORY CZŁOWIEK

SUSPENSER
28-11-2014, 19:44
Szkoda, że Pan nie izolował. Główne straty są do gruntu. w 1990 dawało się 30 cm styropianu, a PN dla fundamentów tak wyglądała. 291468
Ale nawet dziś kable czy grzejniki + powietrzna pompa ciepła nie wyjdą 16000 tys zł - + koszt pomieszczenia, a 10 lat temu ceny były niższe.

Tak mam właśnie zaizolowaną posadzkę.

7 lat temu ceny pomp ciepła były niższe ?
To chyba nie wymaga komentarza ...

SUSPENSER
28-11-2014, 19:45
Suspenser, daj spokój, od niego sie odpowiedzi nie doczekasz, to fantasta dyskutujący na zasadzie kopiuj-wklej i nic nie wniesie, będzie tylko beblał i beblał nabijając posty.
Nic na temat, tylko same dyrdymały wyjęte z sufitu.

Staram się każdemu dać szansę uzasadnienia nawet dziwnie brzmiących teorii, ale masz rację dokąd nie poda konkretów o które spytałem nie będę więcej dyskutował bo szkoda czasu.

marcinbbb
28-11-2014, 19:48
U TB 7 lat temu pompy dawali za darmo bo to był taki chłam ;)
A on wtedy szedł w zaparte w domy zero energetyczne - tylko on mieszka w bloku o domu kiedyś można było słyszeć że coś budował ale nikt NIGDY nie widział nic z tego domu. Albo praca to jego pasja i dokłada do interesu albo faktycznie są ludzie którzy przychodzą do niego po jakieś projekty na których zarabia!

Tomasz Brzęczkowski
29-11-2014, 08:16
Może i racja... skoro nic już nie się nie zmieni, po co się źle czuć ze świadomością, że się coś spieprzyło. Że 15 000 zł to ogrzewanie i klimatyzacja, na 200m2 że zużycie nie przekroczy 4000kWh. Po co się tym truć?

מרכבה
29-11-2014, 08:24
http://www.nie-co.pl/wp-content/uploads/2012/11/zdjecie_duze.jpg to jest przykład dyletanctwa w dziedzinie Fizyki Budowli.
Kątownik stalowy przy ramie okiennej.:bash:

krzy27
29-11-2014, 10:34
Jak myślicie Tomasz jest na tym zdjęciu?
http://www.isover.se/files/Isover_SE/1a_sidan/Nyheter/Nyheter%202004/Turning%20Torso/turntorso09.jpg