PDA

Zobacz pełną wersję : elewacje z drewnianymi wstawkami



paradox2604
23-11-2014, 22:05
Witam na wiosne planuje robic elewacje i zastanawiałem sie nad dodaniem imitacji drewna na elewacji miedzy oknami ale nie wiem gdzie takie cos sie kupuje i jak to sie nazywa czy ktos moze mi poradzic w tej sprawie jak najlepiej zrobic taka elewacje czy to sie kupuje deski? czy sa specjalne produkty imitujace drewno?

EWBUD
24-11-2014, 17:34
Dryvit - system odciskany tynk.
Rodeo - panele imitacja.

paradox2604
24-11-2014, 21:15
ok dzieki za odpowiedz wlasnie czegos takiego szukalem jak ten Rodeo myslisz ze to zdaje egzamin?

fighter1983
24-11-2014, 21:44
Na 100% zdaje egzamin. Tylko ja nie potrafie tego montowac. Bo za glupi jestem
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230834-Panele-RODEO-imitacja-drewna-na-elewacji-dyskusja-z-Producentem

paradox2604
25-11-2014, 14:07
no kurcze myslalem ze to poprostu daje sie na klej i maluje i wszystko ok

fighter1983
25-11-2014, 15:01
no kurcze myslalem ze to poprostu daje sie na klej i maluje i wszystko ok
no coz... podobnie jest z wykonaniem elewacji...
klei sie styro, robi siatke z klejem , kladzie tynk i juz...
hydroizolacje: smaruje sie szuwaksem, klej do plytek i juz....
taaaakie to proste...
tylko dlaczego pozniej cieknie, peka, blaknie, rysuje sie, odpada...
A imitacje drewna - no Rodeo nie potrafie montowac, chyba nie tylko ja?

EWBUD
25-11-2014, 18:37
podobno jest już lepiej.....

fighter1983
25-11-2014, 19:14
podobno jest już lepiej.....
no jak? lepiej?! przeciez wszystko bylo ok, tylko kiepski wykonawca ... juz nawet sam nie wiem co - zle zrobil.

paradox2604
25-11-2014, 19:22
ale to ty robiłeś czy jakaś firma tobie?i naprawde to az tak źle wygląda?chciałem właśnie przyozdobićelewacje takim czyms i czy można dostać to w kolorach?

fighter1983
25-11-2014, 19:34
ale to ty robiłeś czy jakaś firma tobie?i naprawde to az tak źle wygląda?chciałem właśnie przyozdobićelewacje takim czyms i czy można dostać to w kolorach?
ja robilem.. masz moj podpis, maj moj platny profil, w koncu masz zdjecia z watku ktory zalinkowalem i ktorego bylem autorem wiec z tego da sie wywnioskowac - co robie :)

Pisze w 3 osobie bo musze nabrac dystansu do tego, co nam sie zarzuca.
Generalnie nie mam zamiaru biegac po sadach w sprawach o znieslawienie, nawet jezeli mialbym wygrac. NIe mam na to ani checi ani czasu. zwlaszcza ze to bylo raptem 10m2 ... przy 1000m2 juz nieco inaczej by sprawa sie potoczyla raczej.

fighter1983
25-11-2014, 19:38
co do kolorystyki: panel jest bialy i tak go dostajesz. Kleisz go klejem... yyyy ... yyyyy to roznie...
Masz informacje na stronie producenta jakim klejem.
pozniej czekasz...
pozniej kupujesz ... i tu tez roznie bywa - wg zalecen producenta w rozmowie telefonicznej "obojetnie jaka bejce na bazie wody"... wiec... kupujesz pewnie porzadnej firmy. Fluggera np? a jak cos sie wydarzy to uslyszysz: "no ja zalecam drewnochron" ktory tak swoja droga jest na rozp. z benzyny lakowej....
a jak bedziesz sie starac uzyskac jakies wyjasnienia lub dowiedziec - o co chodzi... nie zdziw sie ze uslyszysz i tu cyctat: "To WYPIERD....aj!" i koniec polaczenia.

paradox2604
25-11-2014, 19:53
a co myślisz o położeniu płytek drewno podobnych zamiast tych "paneli"?

fighter1983
25-11-2014, 20:01
a co myślisz o położeniu płytek drewno podobnych zamiast tych "paneli"?
Nie mam zdania, najblizsza realizacje zamierzam zrobic na systemie Dryvita lub STO. Dryvit odciskany, STO- klejone - ale ten panel jest inaczej zrobiony niz Rodeo. Caparol tego w ofercie nie ma. Napisze i wrzuce zdjecia po realizacji z opisem i detalami - jak wyszlo, na co zwracac uwage etc.