PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sie zabezpiczyć przed glonami na dachówce (w kolorze grafitowym - to ważne)



jarett
24-11-2014, 13:48
Już po trzech latach od budowy moja dachówka zaczęła zielenieć. Dachówka jest ceramiczna (chociaż nie błyszcząca), a ja nie mieszkam w jakiejś lesistej okolicy, wiec dzieje się to strasznie szybko.

Jak się przeciw temu zabezpieczyć (jakoś na dłuższy okres)?. Słyszałem o miedzianej taśmie Moosfree, ale pierwsza rzecz, że jest ona droga (ponad 100 zł/mb) a druga, że występuje tylko w kolorze miedzianym a mój dach ma kolor grafitowy więc będzie to średnio wyglądać. Czy są inne podobne tańsze produkty?

Czy przed ewentualnym założeniem tej taśmy trzeba dach mimo wszystko oczyścić czy taśma sama "zmyje" już żyjące na dachu glony?

jacek.zoo
25-11-2014, 07:15
Już po trzech latach od budowy moja dachówka zaczęła zielenieć. Dachówka jest ceramiczna (chociaż nie błyszcząca), a ja nie mieszkam w jakiejś lesistej okolicy, wiec dzieje się to strasznie szybko.

Jak się przeciw temu zabezpieczyć (jakoś na dłuższy okres)?. Słyszałem o miedzianej taśmie Moosfree, ale pierwsza rzecz, że jest ona droga (ponad 100 zł/mb) a druga, że występuje tylko w kolorze miedzianym a mój dach ma kolor grafitowy więc będzie to średnio wyglądać. Czy są inne podobne tańsze produkty?

Czy przed ewentualnym założeniem tej taśmy trzeba dach mimo wszystko oczyścić czy taśma sama "zmyje" już żyjące na dachu glony?

nie znam sie ale cos podejrzewam ze na ciemnych dachowkach bardziej sie to robi. u mnie 10lat na czerwonej angobiwanej nie ma sladu, a u sasiada na czarnej po dwoch latach zazielenil sie.caly dach od zacienionej strony. a ma dachowke glazurowana, ta najbardziej blyszczaca

maciek_knap
25-11-2014, 17:59
Z ciekawości - co to za model dachówki i jaką ma powłokę? Skoro nie błyszcząca, to rozumiem, że żadnej angoby tam nie ma?

Andrzej Wilhelmi
29-11-2014, 22:21
Żeby zastosować taśmę miedzianą w kalenicy to wszystko co jest poniżej nie może być cynkowane. produkty miedziane z czasem staną się ciemno brązowe i nie będą razić. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie środków biologicznych. Taki środek ma w swojej ofercie np. ISOLA. Pozdrawiam.