PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnianie szamba -pomocy!



10-08-2004, 11:02
Czy ktoś z was używał do uszczelniania szamba materiałów firmy HYDROSTOP? Jak to działa? A może czymś innym uszczelić? Tylko czym sama już nie wiem. Szambo jest z kręgów na gliniastym terenie i ciągle jest w nim woda. Pomimo wypompowania po trochu jej przybywa :( . Na moim terenie nikt nie robi takich uszczelnień, a wręcz odwrotnie ale ja muszę to zrobić bo inaczej będę wywozić wodę a nie nieczystości. Pomóżcie!

deha
10-08-2004, 12:29
Witam
Ja mam studnię z kręgów betonowych (do drenażu ) i miałem problem podobny jak twój. Uszczelniłem w następujący sposób : odkopałem wokoło i zalałem kręgi betonem z dodatkiem uszczelniacza dodatkową warstwą 20cm. jest to szczelne już 5 lat.

19-08-2004, 11:45
Czy nikt więcej nie uszczelniał z was szamba ? Nie za bardzo mogę je uszczelnić od zewnątrz bo jest już zakopane. Pozostaje kwestia uszczelnienia od wewnątrz.Pomocy, wymyślcie coś proszę bo już nie mam siły :cry:

Manio
20-08-2004, 07:41
Czy nikt więcej nie uszczelniał z was szamba ? Nie za bardzo mogę je uszczelnić od zewnątrz bo jest już zakopane. Pozostaje kwestia uszczelnienia od wewnątrz.Pomocy, wymyślcie coś proszę bo już nie mam siły :cry:
ja uszczelniałem tzw. szkłem wodnym tzn. zaprawa murarska z dodatkiem szkłem wodnym! i tynkowanie fug i wylanie dna to co zrobiłem, ale 100% skuteczności mi sie nieudało uzyskać! :evil: niestety musze jesze poprawki zrobić gdyz jak wybrałem szambo okazało sie że w paru miejscach woda znalazła sobie ujście i leci mi do szamba :cry:
A tak naprawdę szlak mnie trafia, bo sąsiad który zajmuje się kopaniem studni stwierdził że w tym miejscu to mogłem studnie sobie zrobić a nie szambo. woda ciśnie jak z kranu! :evil:
ach szkoda gadać mam nadzieje że Ci sie uda! :D

jareko
20-08-2004, 07:50
Czy ktoś z was używał do ....
Musze cie zmartwic :( Z tego co wiem to pozostaje ci tylko odkopac kregi - tak jak tutaj juz ktos doradzil - i niestety od sttrony parcia wodu zabezpieczyc szambo. Charakter "cieczy" jest taki iz zezre wszystkie srodki jakie znam. Mozna by zaeksperymentowac z takim rozwiazaniem - ale 100% gwarancji nie daje
- osuszyc kregi - czyli caly czas naplywajaca wode wypompowywac
- zagruntowac sciany od wewnatrz gruntem pod posadzki zywiczne
- wypacykowac zywica do posadzek cale wnetrze
Na 99% jestem pewny ze taka powloka nie przepusci ci wody do srodka jak i wytrzyma chemmicznie to co z g.... sie dzieje
ale pozostaje klopot z dnem - ono caly czas wilgotne bedzie i nie wiem czy na takie wilgotne podloze zywice zastosowac mozna
Musialabys poszperac i zapytac sie w firmie takie posadzki robiacej

20-08-2004, 09:44
Jareko: gdzie można kupić tą żywicę do posadzek. Możesz mi sprawdzić czy może być ona używana na wilgotne podłoże- dno jest cały czas wilgotne. Mam zamiar najpierw spróbować z preparatami hydrostop, jak to nie wyjdzie to pozostanie żywica lub odkopanie. Ratunku! :evil:

Majka
20-08-2004, 09:56
Agunia, szkoda kasy na półśrodki. Nic z tego nie będzie. Jeżeli masz wysoko poziom wod gruntowych, to nawet po zaizolowaniu szamba z zewnąrz, dostanie sie woda dołem. Tak to juz jest. :( Jedyna metoda odkopac całe, całe razem z dnem zaizolowac od zewnątrz. A najlepiej rozglądnąć sie po okolicy i kupić metalową szczelną beczkę.
A do "szamba" z kręgow odprowadzac deszczówke i miec wodę do podlewania ogrodu.

jareko
20-08-2004, 09:58
Skad jestes Aguniu? Bo jesli z wawy to dzis tamtedy przejezdzac bede - a jesli nie to poszukaj w necie firm posadzki takie wykonujacych i zadzwon

Pyza
06-03-2005, 12:57
Odkopuję wątek.

Używam szamba już drugi rok i po każdej zimie się rozszczelnia. Szambo nie jest z kręgów tylko całe betonowe. Uszczelnić więc trzeba przykrywę i wyłazy ("kominy" z kręgów i na tym przykrywy). Jak to zrobić? W zeszłym roku poprawiali, a w tym znowu cieknie :evil: . Jak to zrobić raz a porządnie??

Pyza
06-03-2005, 13:01
Witam
Ja mam studnię z kręgów betonowych (do drenażu ) i miałem problem podobny jak twój. Uszczelniłem w następujący sposób : odkopałem wokoło i zalałem kręgi betonem z dodatkiem uszczelniacza dodatkową warstwą 20cm. jest to szczelne już 5 lat.

Co to za uszczelniacz?

bobo30
06-03-2005, 16:54
Chciałam zadać to samo pytanie. :D
Ja ma inny problem, robię szambo na działce z niskim poziomem wód, nie chcę aby mi się szambo rozsączało na działkę. Jak je uszczelnić?
Będzie lane w grunt, najpierw ścianki, potem wybranie piachu ze środka, następnie dno i potem górna płyta. Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu go?

01-04-2005, 21:35
poradzcie mi co zrobic jezeli kupuje nowe betonowe szambo w Radomiu, jak je zaizolowac czy bedzie sie do niego dostawała woda?? moze jakas folia gruba od dołu i do okoła??

deha
01-04-2005, 22:07
Witam
Ja mam studnię z kręgów betonowych (do drenażu ) i miałem problem podobny jak twój. Uszczelniłem w następujący sposób : odkopałem wokoło i zalałem kręgi betonem z dodatkiem uszczelniacza dodatkową warstwą 20cm. jest to szczelne już 5 lat.

Co to za uszczelniacz?
Witam
Nazwy uszczelniacza nie pamiętam. Sprzedają to napewno w firmie Deitermann oraz w sklepach z chemią budowlaną.

aga.sz
01-04-2005, 23:14
Mielismy podobny problem i musze cie zmartwić , ale niestety skonczyło sie na tym,że sprzedaliśmy kręgi betonowe, a kupiliśmy metalowa beczkę. Od 4 lat mamy spokój.

nitubaga
16-06-2009, 14:42
... odgrzebuję wątek :)


mam szambo betonowe, pięknie zakopane i wyłożone kostką (bo jest ono w podjeździe). Wiosną się okazało, że wywiozłam 10m3 wody opadowo-gruntowej, bo sanitariaty jeszcze nie były podłączone....


pytanie brzmi - jak je uszczelnic, bo poziom wód wysoki do tego glina.... która nie przepuszcza wody opadowej na działkę tylko zbiera mi się w szambie :(

uszczelnic od środka? wydzierać i uszczelniac od zewnątrz? jak? czym? doradźcie :)

nitubaga
16-06-2009, 15:10
.... aaa dodam, że poszukuję dobrej ekipy, która by mi to zrobiła :)

coulignon
16-06-2009, 15:23
... odgrzebuję wątek :)


Wątki o szambie się odkopuje..!!! :wink:




pytanie brzmi - jak je uszczelnic, bo poziom wód wysoki do tego glina.... która nie przepuszcza wody opadowej na działkę tylko zbiera mi się w szambie :(

uszczelnic od środka? wydzierać i uszczelniac od zewnątrz? jak? czym? doradźcie :)

hmmm....
Czy gotowa na nowe doświadczenie w Twoim życiu??? :lol:

1. wypompować wodę.
2. szambo nie było szambem więc o oile jesteś pewna że nie było tam procesów gnilnych to bez obaw mozna wejśc do środka. Na wszeli wypadek można wrzucić na godzinę przed wąż od odkurzacza do środka coby powietrze się wymieniło.
3. zobaczyć skąd cieknie.

I dopiero pytać co dalej :wink:

Bez takiej wiedzy nie można rzetelnie doradzić czy wystarczy trochę żywicy epoksydowej do obklejenia rury/kominka czy też trzeba odkopać zbiornik i oblecieć łączenie płyty grubą folią.

Gelus
16-06-2009, 15:31
Witam...

...tu taki równoległy wątek:

http://forum.muratordom.pl/nieszczelne-szambo-betonowe,t154917.htm

jest tam trochę w ww temacie,
Pozwodzenia w zalepianiu po fahofcach....

nitubaga
16-06-2009, 17:28
bardzo dziękuję :)

chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo :roll: wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz :)

zbigmor
17-06-2009, 08:38
bardzo dziękuję :)

chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo :roll: wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz :)

Co by nie było w środku to napierająca woda od zewnątrz wpływa do środka. Jeśli jest to tylko okresowe i np. latem nie napływa to jest szansa na jakieś półśrodki, które mogą okazać się zadowalająco skuteczne. Jeśli jednak dopływa pprzez cały czas to z 2 powodów będzie trudno temu zaradzić. Po pierwsze mało środków usczelni mokry przeciek, po drugie parcie wody będzie powodować odspajanie się połączenia. Pocieszające jest to, że może się okazać, że przeciek po zalaniu szamba będzie miał większe parcie od wewnątrz i przestanie naciekać.

nitubaga
17-06-2009, 13:18
no to jestem z powrotem....

byłam, szambo otworzyłam... i aparata nie wzięłam :x


ALeeee.... juz wiem na pewno, że przecieka przez komin :x jest on tam zaciapany czymś szarym (zaprawa???, klej??? nie wiem) ale jest to mokre i gołym okiem widać sączące się zacieki ....

... czyli co czeka mnie zdzieranie kostki ?




już się ciesze wrrr :x




bardzo dziękuję :)

chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo :roll: wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz :)

Co by nie było w środku to napierająca woda od zewnątrz wpływa do środka. Jeśli jest to tylko okresowe i np. latem nie napływa to jest szansa na jakieś półśrodki, które mogą okazać się zadowalająco skuteczne. Jeśli jednak dopływa pprzez cały czas to z 2 powodów będzie trudno temu zaradzić. Po pierwsze mało środków usczelni mokry przeciek, po drugie parcie wody będzie powodować odspajanie się połączenia. Pocieszające jest to, że może się okazać, że przeciek po zalaniu szamba będzie miał większe parcie od wewnątrz i przestanie naciekać.


no ale jak już będzie zalane i to parcie na moment ustapi - to i tak będe zmuszona je zaraz wypróżnić - i znów bawimy się od początku, tak?

zbigmor
17-06-2009, 13:50
no to jestem z powrotem....

byłam, szambo otworzyłam... i aparata nie wzięłam :x


ALeeee.... juz wiem na pewno, że przecieka przez komin :x jest on tam zaciapany czymś szarym (zaprawa???, klej??? nie wiem) ale jest to mokre i gołym okiem widać sączące się zacieki ....

... czyli co czeka mnie zdzieranie kostki ?




już się ciesze wrrr :x




bardzo dziękuję :)

chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo :roll: wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz :)

Co by nie było w środku to napierająca woda od zewnątrz wpływa do środka. Jeśli jest to tylko okresowe i np. latem nie napływa to jest szansa na jakieś półśrodki, które mogą okazać się zadowalająco skuteczne. Jeśli jednak dopływa pprzez cały czas to z 2 powodów będzie trudno temu zaradzić. Po pierwsze mało środków usczelni mokry przeciek, po drugie parcie wody będzie powodować odspajanie się połączenia. Pocieszające jest to, że może się okazać, że przeciek po zalaniu szamba będzie miał większe parcie od wewnątrz i przestanie naciekać.


no ale jak już będzie zalane i to parcie na moment ustapi - to i tak będe zmuszona je zaraz wypróżnić - i znów bawimy się od początku, tak?


Zależy jak wysoko ten przeciek. Jeśli na górze to i owszem, ale wtedy łatwo odkopać i uszczelnić z zewnątrz.
Przez jaki komin Ci przecieka?

nitubaga
17-06-2009, 13:56
yyyyy no komin szamba :)


http://www.transbet.pl/pliki/oferta_13.jpg


zacieki są na głębokości jakies 40-50 cm patrząc z góry przez dekiel... między kominkiem tudzież kominem :) a tą płytą wierzchią szamba


kurde szkoda że nie zabrałam aparatu :x

zbigmor
17-06-2009, 15:56
yyyyy no komin szamba :)


http://www.transbet.pl/pliki/oferta_13.jpg


zacieki są na głębokości jakies 40-50 cm patrząc z góry przez dekiel... między kominkiem tudzież kominem :) a tą płytą wierzchią szamba


kurde szkoda że nie zabrałam aparatu :x


No to chyba sprawa prosta. Odkryć wlot kominka i uszczelnić połączenie od zewnątrz. Swoją drogą to jak on jest głęboko, że woda tam dociera w niepokojących ilościach?

Lasek
17-06-2009, 16:47
Ty chyba masz szambo z Radomia, ja z nich zrezygnowałem, gdzies czytałem na forum, że uszczelniają u klienta pianką. Inny przypadek to osadzając do dołu szambo z Radomia sie rozsypalo na części.

nitubaga
17-06-2009, 17:11
yyyyy no komin szamba :)


http://www.transbet.pl/pliki/oferta_13.jpg


zacieki są na głębokości jakies 40-50 cm patrząc z góry przez dekiel... między kominkiem tudzież kominem :) a tą płytą wierzchią szamba


kurde szkoda że nie zabrałam aparatu :x


No to chyba sprawa prosta. Odkryć wlot kominka i uszczelnić połączenie od zewnątrz. Swoją drogą to jak on jest głęboko, że woda tam dociera w niepokojących ilościach?


hm.... ono jest jakies 50 cm pod ziemią...

tyle, że ja mam straszną glinę na całej działce... moje mundre developery zasypali szambo piachem pomieszanym z ziemią, kamieniami.... więc woda nie mogąc wsiąkać w działke (bo glina) spływa tam...bo luźniej i jak szambo nieszczelne to mam to co mam ... :x

nitubaga
17-06-2009, 17:16
Ty chyba masz szambo z Radomia, ja z nich zrezygnowałem, gdzies czytałem na forum, że uszczelniają u klienta pianką. Inny przypadek to osadzając do dołu szambo z Radomia sie rozsypalo na części.



ale ja to szambo z Radomia już miałam ... i mi je już raz całe wymieniali :x

proszę jakie piękne pęknięte szambo upyziane glina :x

http://lh5.ggpht.com/_83tmosUe46o/SdRO6OhM4hI/AAAAAAAAANw/Owy3xdZPTjI/s512/k%20szm%20stare.JPG

a to jest to nowe, co to teraz przecieka :x

http://lh5.ggpht.com/_83tmosUe46o/SdRO8ujChQI/AAAAAAAAAN8/MFRsxUC_iVU/s512/IMG_6862.JPG

hmmm do tej chwili nie zwróciłam na to uwagi... ale dlaczego ono jest tak dziwnie obsypane własnie w miejscu gdzie przecieka.... :o :x czyli podstawa komina :x

zbigmor
18-06-2009, 09:06
hm.... ono jest jakies 50 cm pod ziemią...

tyle, że ja mam straszną glinę na całej działce... moje mundre developery zasypali szambo piachem pomieszanym z ziemią, kamieniami.... więc woda nie mogąc wsiąkać w działke (bo glina) spływa tam...bo luźniej i jak szambo nieszczelne to mam to co mam ... :x[/quote]


To i tak możesz mówić o szczęściu bo wystarczy tylko odkopać te pół metra wgłąb i można to uszczelnić.

marbuz
14-08-2009, 14:02
MAm taki pomysł i chciałbym zapytać czy to warte zachodu. Też mam szambo z kręgów, przeciękające!! Zacząłem uszczelniać CX-5 i trochę sie udało ale ciągle cieknie na złączach :-( .
Co myślicie aby od środka wziąc bitumem i przykelić na tych złaczach papę?
CZy to ma sens. CZy jej nie rozpuści.

Spędziłem juz na tym szambie z 50 godzin uszczelniajac i ciagle cieknie, wiec juz chwytam sie wszystkiego!

aawol
14-08-2009, 14:15
jeśli czyste ściany pokryjesz czymś na kształt dysperbitu, zrobisz dobrą powłokę to nie potrzebujesz papy. beton jeśli jest czysty możesz zagruntować (też smołopodobny) i nanieść środek bitumiczny taki jak na izolację fundamentów powinno pomóc jeśli łączenia kręgów są stabilne

Zbigniew Rudnicki
14-08-2009, 14:44
Dla tych, co mają :
- szambo betonowe (skrzynia) n.p. z Radomia
- glinę i wysoki poziom wody gruntowej
- okresowo ta woda dostaje się (przez nieszczelności pokrywy i kominka) do szamba i muszą ją wywozić jako nieczystości
- próby uszczelnienia nie dały rezultatu

Obok szamba wkopać studzienkę, o głębokości około 100cm, średnicy co najmniej 30cm (można zastosować rurę karbowaną kanalizacyjną).
Wokół szamba (lub tylko n.p. z 2 boków) wykonać drenaż z rury plastikowej drenerskiej, na głębokości poniżej pokrywy szamba. Rurę wprowadzić do studzienki.
W okresie dużych opadów w studzience ulokować elektryczną pompę pływakową do wody czystej lub brudnej.
Wężem od pompy odprowadzać wodę na co najmniej 25m.

Aby działało długo i sprawnie :
- rurę drenerską owinąć geowłókniną i zasypać piachem
- w studzience można też wykonać otwory (3-5mm) i owinąć geowłókniną
- studzienka powinna być głębsza o 30-40 cm od poziomu drenu, aby zmieściła się tam pompa
- kupując pompę i studzienkę sprawdzić czy średnica studzienki jest wystarczająca dla pompy (dużo miejsca może zabrać pływak)

marbuz
14-08-2009, 14:45
Dzięki.
A jakiego typu dysperbitu czy czegoś podoebnego najlepiej tu użyć???
Pozdrawiam

aawol
14-08-2009, 14:56
ja betony izolowałem środkiem który nazywa dię dysperbit takie żółte wiadra z czarnym nadrukiem i pokrywką.
Wchodzi tego na metr jakieś 2 kg ( daj dwie warstwy po ok. 1kg/na m2) warstwę drugą po wyschnięciu pierwszej a na początek pomaluj wszystko dysperbitem rozcieńczonym z wodą - takie gruntowanie.
Producent to www.izolbet.pl izolacje na bazie wody.
Ja malowałem tym bo zostało z fundamentów

netbet
22-02-2012, 21:53
podbijam temat

jak uszczelnić szambo zimą?

leje mi się przez kominek pomiędzy drenami? szamb osiadło w stosunku do przymarzniętego ostatniego kręgu kominka....

hydroosss
24-05-2012, 18:14
Witam z chcecia podziele sie moim dos2wiadczeniami uszczelniania szamba uzytkowego od srodka co dalo 100%rezultat i niepolecam nikomu wymieniac na nowe bo bedzie ten sam problem. pozdrawiam

Daderma
25-05-2012, 10:46
Mam szambo z kręgów betonowych do którego jest wnoszony piach z zewnątrz.Kostka mi się zapada, a szambo wypłyca.
Co z tym zrobić? Szamba są głębokie, piach wpływa na jakiś trzech metrach.
pozdrawiam

Łukasz_is
14-06-2012, 22:10
Witam

Proszę o poradę, mam problem ze szczelnością szamba
(szambo z firmy http://www.szambo.go3.pl/ betonowe 2 komorowe 12m)
po zimie kominy podniosły się do góry i między płytą więrzchnią a dolną krawędzią kominów do szamba przecieka woda gruntowa
mam na działce wysoki pozmiom wód gruntowych ale od początku zwracałem na to uwagę firma zapewniała, że napewno będzie szczelne
cyt"montujemy nawet w stawach"
kominy są z rury PCV połączone z płytą przykrywającą szambo klejem do płytek - wszystko wykonane przez firmę EKO-TRANS a po montażu postępowałem zgodnie z instrukcją

Po montażu wystąpił pierwszy problem mikro pęknięcia przy kominach, firma Eko-trans umyła ręce cyt "czy nie macie w rodzinie złotej rączki".
wykonałem dodatkową izolację we własnym zakresie
Po zimie wystąpiła nieszczelność kominów z płytą. kontakt z firmą Eko-trans to stracony czas, wysyłane zdjęcia, rozmowy telefoniczne, maile bez odpowiedzi, brak odzewu.

Czy połączenie rury pcv-komina z betonową płytą klejem do płytek to profesjonalny pomysł, czy takie rozwiązanie może spełnić swoją funkcję
Zalaży mi na szczelnym szambie proszę o poradę jak uszczelnić szambo a najlepiej poproszę namiar na firmę, która zrobi to profesjonalnie
boję się kolejnych eksperymentów szkoda na nie $$$

Zainteresowanym chętnie prześlę dokumentację zdjęciową szamba wykonanego przez firmę Eko-trans.
Jedynym stanowiskiem firmy w tej sprawie była sugestia, abym we własnym zakresie wszedł do szamba i uszczelnił ale takie rozwiązanie tez mnie nie przekonuje

DanielN
15-06-2012, 06:42
Na pozór wydaje się, że skuteczne uszczelnienie jest niemożliwe skoro nawet fachowcy są bezradni. Teraz, to już tylko cud może rozwiązać problem, a nad nim trzeba trochę popracować. Dlatego też potrzebuję plik papierów:
- dokumentację techniczną szamba
- aprobatę techniczną
- deklarację zgodności
- protokół montażu
- instrukcja postępowania po montażu (instrukcja rozruchu)

Ponad to przydatna będzie garść informacji:
- czy połączenie płyty wierzchniej ze zbiornikiem jest szczelne
- czy połączenie włazu z kominem jest szczelne
- rodzaj gruntu
- jaka jest głębokość posadowienia dna szamba w gruncie
- jaki jest poziom wody gruntowej
- czy woda gruntowa jest agresywna - jakie jest pH

Ważne też będą wszelkie informacje na temat zastosowanych materiałów reperacyjnych i miejsc ich aplikacji. Dotyczy to w szczególności wszelkich ewentualnych gruntów, mas bitumicznych lub epoksydów. Informacje są niezbędne do ustalenia sposobu i koniecznego zakresu prac związanych ich usunięciem.
Oczywiście, wszelka dokumentacja wizualna jest mile widziana.

lulu123
22-09-2012, 11:33
Bez informacji o konkretach nie za bardzo chce mi się wierzyć w skuteczność uszczelniania szamba od środka. W związku z tym bardzo proszę o przesłanie szerszej info na ten temat. U mnie poziom wód gruntowych bardzo się przez ostatnie 2 lata podniósł i najczęściej jest 0,5 m pod powierzchnią gruntu. Mam wrażenie , że przez to muszę opróżniać sambo 2x częściej niż wcześniej, a i szambiarze mówią, że w szambie jest większość wody z przecieków.
Pozdrawiam

lulu123
22-09-2012, 11:35
Witam z chcecia podziele sie moim dos2wiadczeniami uszczelniania szamba uzytkowego od srodka co dalo 100%rezultat i niepolecam nikomu wymieniac na nowe bo bedzie ten sam problem. pozdrawiam

Bardzoprosze Hydrossssoinfo.

hydroosss
24-11-2012, 03:56
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt ttttt
MAm taki pomysł i chciałbym zapytać czy to warte zachodu. Też mam szambo z kręgów, przeciękające!! Zacząłem uszczelniać CX-5 i trochę sie udało ale ciągle cieknie na złączach :-( .
Co myślicie aby od środka wziąc bitumem i przykelić na tych złaczach papę?
CZy to ma sens. CZy jej nie rozpuści.

Spędziłem juz na tym szambie z 50 godzin uszczelniajac i ciagle cieknie, wiec juz chwytam sie wszystkiego!

Adrian1224
29-11-2012, 22:11
Jak przecieka to nie ma się co martwić-rzadziej trzeba wybierać:D
Zwłaszcza jak obok rosną wierzby.