PDA

Zobacz pełną wersję : jak nie przepłacić za mieszkanie



agn123
27-11-2014, 13:15
Przymierzam się do zakupu mieszkania. Wpadło mi w oko jedno mieszkanie lecz cena wydaje mi się zbyt wysoka. Dlatego proszę o opinie Was. Czy Wiedząc że średnia cena transakcyjna za m2 mieszkania do remontu wynosi 2600-2700 -zdecydowalibyście się na zakup mieszkania:
- na parterze (środkowe), z maleńkim balkonem, w którym należy przeprowadzić remont w zakresie: wymiana elektryki w prawie połowie mieszkania, zrobienie podług w całym mieszkaniu, wymiana wszystkich drzwi wewnętrznych oraz drzwi zewnętrznych, wymiana kranów, umywalki, zlewu. Nie znam stanu kanalizacji, grzejniki są żeliwne. Mieszkanie jest oddalone od centrum o 20-30 minut pieszo. Sprzedający żądają ceny w wysokości 3020 - Czy Was to wygórowana cena?

Elfir
27-11-2014, 16:51
jesli jesteś gotowy ją zapłacić to nie.

Jesli znajdziesz lepsza ofertę w niższej cenie to tak.

Grzegorz Broda
19-08-2015, 14:47
Właśnie ja od dłuższego czasu rozglądam się za mieszkaniem o dosyć głośno było o tym nowym projekcie wuwa2 we Wrocławiu. I zastanawiam się czy warto czekać?

zuczekpau
20-08-2015, 07:29
A tam się już coś ruszyło ?

Grzegorz Broda
20-08-2015, 07:59
Tak Osiedle Rodzinne zaczęło budowę. Trochę musiałbym poczekać na odbiór mieszkania, znajomy pośrednik mówił mi kiedyś, że inwestycje na początku mają najlepsze lokale, w trakcie trwania budowy ludzie wybierają systematycznie najlepsze mieszkania, a deweloper jak ma zapewnione finansowanie i zysk to podciąga ceny

Kal_b_E
21-08-2015, 16:24
Przymierzam się do zakupu mieszkania. Wpadło mi w oko jedno mieszkanie lecz cena wydaje mi się zbyt wysoka. Dlatego proszę o opinie Was. Czy Wiedząc że średnia cena transakcyjna za m2 mieszkania do remontu wynosi 2600-2700 -zdecydowalibyście się na zakup mieszkania:
- na parterze (środkowe), z maleńkim balkonem, w którym należy przeprowadzić remont w zakresie: wymiana elektryki w prawie połowie mieszkania, zrobienie podług w całym mieszkaniu, wymiana wszystkich drzwi wewnętrznych oraz drzwi zewnętrznych, wymiana kranów, umywalki, zlewu. Nie znam stanu kanalizacji, grzejniki są żeliwne. Mieszkanie jest oddalone od centrum o 20-30 minut pieszo. Sprzedający żądają ceny w wysokości 3020 - Czy Was to wygórowana cena?

Mieszkanie warte jest tyle, ile ktoś za nie zapłaci. To rzecz oczywista. Średnia cena transakcyjna to wartość uśredniona - tak jak człowiek i pies mają średnio po 3 nogi i jednej ręce. Dolicz sobie koszty remontu (polecamy nasze kalkulatory), zastanów się, czy Cię stać na taki wydatek, upewnij się, że nie ma lepszej alternatywy i kupuj albo czekaj na coś lepszego.