PDA

Zobacz pełną wersję : czy mozecie pomoc- co to za okna?



dworekretro
29-11-2014, 12:01
Witajcie, buszujac po internecie znalazlam takie zdjecie i strasznie spodobaly mi sie tte okna..

czy ktos moze powiedziec, co to za kolor? Co to za profil? Jaki rozmiar szprosów?

Moze ktos bedzie potrafil mi pomoc?

291692

nikt ważny
29-11-2014, 12:29
hmmm.... bez wątpienia są to okna, i na dodatek w kolorze i tylko takiej odpowiedzi możesz się spodziewać
Bo zdjęcie małe, nawet trudno określić czy PVC czy drewno (choć obstawiam PVC i jakiś z profili półzlicowanych) z naklejanymi szprosami - to i tak dużo informacji :)

T12345T
29-11-2014, 13:02
Zdjęcie nie wzięło się znikąd. Może wystarczy ustalić witrynę z której zostało zabrane i tak po nitce do kłębka.

ClNEK
29-11-2014, 13:51
Zgrzew ramy sugeruje drzewo lub pcv ze zgrzewem HFL co nieco ogranicza liczbę mozliwych producentów

MMichal
29-11-2014, 14:27
Witam

Obstawiam jednak drewno, łączenie ramy i szprosy grube/wypukłe.

Pozdrawiam

nikt ważny
29-11-2014, 14:30
chyba macie rację - to najprawdopodobniej drewno, ślepym już :( ale wziąłem lupkę i chyba jednak drewno

finlandia
29-11-2014, 21:45
Ech plastikowcy ;p :) Nie znacie drewn i nie wiecie ze w nim jest mozliwe najpraktyczniejsze rozwiazanie szprosow, czyli ramki nakladane (na zdjeciu odbijają się na szybie odpowiednim cieniem)

dworekretro
29-11-2014, 23:33
dziekuje Wam bardzo :)

szkoda, ze to jednak drewno.. :( takowych nie planuje

myslalam, ze to popularny zloty dab a jednak drewno

jakby ktos mial jeszcze jakis pomysl- jak osiagnac cos podobnego w PCV to bardzo chetnie :)

ClNEK
30-11-2014, 08:21
W PCV można zastosować szprosy naklejane. Nie jest to jednak tania opcja

nikt ważny
30-11-2014, 08:34
i powiedzmy sobie szczerze nie tak estetyczna jak w drewnie

finlandia
30-11-2014, 10:12
Dworekretro,
czyli Tobie nie chodziło o same okna a kolor?
Jak tak, to chyba wiekszosc z nas uwaza, ze to cos w okolicy zlotego debu. W drewnie nie da sie tego powiedziec jednoznacznie, bo kolor tu jest wielowymiarowy w zależnosci od oswietlenia: mam okna ktore w sloncu wyglaaja na zloty dab z wielką głębią koloru, a w ciemne dni sa zwyczajnym orzechem..

Z tym, że na kolor trzeba patrzec w calosci: elewacja, dodatki, styl. Takie same okna mogą wyglądać inaczej na dwóch różnych domach.

dworekretro
30-11-2014, 11:08
i o okna i o kolor :) wrzucam Wam zdjecie domu- moze bedzie prosciej

291908

MMichal
30-11-2014, 18:28
Witam

Hehe w zeszłym roku byłem przy montażu w bliźniaczym dworku pod Wrocławiem. Od drugiej strony wykusz z wyjściem na ogród ?
Tylko, że tam konstrukcja ściany była 3 warstwowa z cegłą klinkierową na zewnątrz.
A okna były z szerokim szprosem wewnątrz szyby w kolorze okien i wyglądało to całkiem ok - oczywiście to nie to co na zdjęciu jakie pokazałeś wcześniej.

I dlaczego jesteś takie zdecydowanie anty drewniany ?


Pozdrawiam

dworekretro
30-11-2014, 21:09
jestem kobieta :) wiem, ze to chyba dosc rzadkie apropo spraw budowlanych
Drewno- duzo drozsze i gorsze w utrzymaniu

Wiesz, ja chce dom stylizowany na dworek- nie jestem jakas strasznie nastawiona na replike czy cos. To tylko inspiracji.
No, ale uwielbiam retro. Wiec, w tym temacie bede sie krecila

Tak, z drugiej strony jest wyjscie na taras. Zalaczam zdjecie

292055

MMichal
30-11-2014, 21:32
Witam

No i widzę, że po lewej osobno garaż, teraz to już PEWNIAK, że to dokładnie ten sam projekt. Zerknę jutro w zdjęcia z tamtej budowy jak je znajdę podeślę zerkniesz jak wyglądały tam okna - PCV choć raczej z tej górnej półki.

pozdrawiam

dworekretro
01-12-2014, 18:04
haha serio ktos mial podobny? To fajnie :) ja robilam projekt sama, tzn troche z tego, troche z tamtego- narysowalam a architekt przelozyl na swoje :)

Fajnie jakbys napisal co i jak z oknami, bylabym wdzieczna