PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka w narożach. ważne!!



RemontujeSam
29-11-2014, 14:42
Witam,
Mam pytanie odnośnie naroży pokoju przy wylewkach mianowicie chce zrobić wylewke samopoziomującą pod gres i po zdemontowaniu starej okładziny okazało się że w rogach nie ma calkowitego wypelnienia tylko zaokrąglone są rogi. W rogu jest dziura wielkosci 2-3 cm tak że można wsunąc palec i moje pytanie to czy wypelnić czymś taką dziure zanim zrobie wylewke czy zrobic rowne dylatacje dookola pokoju czy takie jak juź są bo nie chce zeby potem pękało.
Prosze o podpowiedzi

coulignon
29-11-2014, 15:43
wypełnij. Mozesz wlać tam zaprawę samopoziomującą i sciagnąć ją na zero czyli do istniejącej posadzki.. Potem możesz lać na gotowo.

RemontujeSam
29-11-2014, 16:36
Czy to samo mogę zrobić z pionami wodno kanalozacyjnymi jeśli przy sćianach mam dziury?

coulignon
29-11-2014, 16:54
tak tylko musisz miec dziury zatkane od spodu. Inaczej wylewkę znajdziesz piętro niżej.

ZygmuntRolicz
30-11-2014, 20:32
Zrób warkocz z pianki montażowej tworząc jakby tamę dla masy samopoziomującej. Nie słuchaj kolegi Cauguliona bo w ten sposób wlejesz w narozniczek 3 worki masy i wciąż będzie mało. Poza tym posadzka ma być zdylatowana od ściany a wypełniając ją masą... sam wiesz. Ile mm będziesz podlewać?

coulignon
30-11-2014, 20:37
kiedyś mój wspólnik , testując samopoziom w mieszkaniu koleżanki, wlał 50 kg do szafy sąsiada piętro niżej. Była jatka.

Dlatego zalecam uszczelnić i wlac samopoziom. Tamy? a co z dziurami które zostaną w posadzce? Bez sensu moim zdaniem.

RemontujeSam
01-12-2014, 00:02
Będę podlewał jakieś 3 mm bo są nierówności a kładę mate akustyczną pod ceramikę która musi być kładziona na równej powierzchni.

ZygmuntRolicz
01-12-2014, 05:31
Ja bym w te narozniki sinknął piankę do oporu. Dlaczego nie wlewamy tam samopoziomu? Sam poniekąd sobie odpowiedziałeś. Sporo wleje ci się pod styropian.
samremontuje: samopoziom jest samopoziomujacy tylko z nazwy. Sporo trzeba mu pomóc. Jakimi matami chcesz wyrownywać? Botament. Ja na twoim miejscu kleilbym te maty na posadzkę jaką w tej chwili masz. Gres kleił na klej rozplywny. 3mm to niewielkie nierówności.

RemontujeSam
01-12-2014, 10:42
ZygmuntRolicz: chce położyć maty nie żeby wyrównać podłoże ale odizolować się akustycznie bo bardzo cienkie stropy są w bloku u mnie i wszystko słychać. Są to maty firmy Isolgomma. A ta specyficzna mata którą będę kładła to Sylcer. Jest ona klejona do podłoża. A jeśli chodzi o podłoże to są większe nierówności tylko chce je wyrównać najpierw miejscowo masą wyrównującą. Myślisz że to bez sensu? A może tylko tą zaprawą wyrównującą zrobić to miejscowo i do tego mata?

ZygmuntRolicz
02-12-2014, 19:52
Jeżeli ten sylcer naprawdę wygłusza to kup. Zaprawa wyrównująca ma to do siebie że to 0mm (wg karty technicznej) jej nie ściągniesz. Tu lepsza jest masa samopoziomująca bo jest od 1mm. Ale jak z grubsza chcesz podrównac to masa wyrónująca wystarczy. Matę wklej na ząb 6mm a płytki na10mm półokrągły uzywając kleju rozpływnego. Tym klejem tez podrównasz (myślę tu o Atlasie mega progres) bo jest od 4-20mm.

RemontujeSam
02-12-2014, 22:26
A dlaczego 10 polokragla? Mam płytki 45x45 i na idealne równe podłoże nie wystarczy 8mka grzebień? Też myślałem o 10 ale nie półokrągłej. A do płytek 89x15 jaki byś rekomendował grzebień?

ZygmuntRolicz
03-12-2014, 05:22
Bo 45x45 to duży format a na duze formaty stosuje sie duży ząb. Dlatego polokragly bo taki stosuje sie do klejów rozplywnych a te z kolei stosuje sie na posadzki żeby max wypełniły przestrzeń pod płytką.

RemontujeSam
08-12-2014, 23:22
A czy zęby 8 mm czy 10mm będa lepsze do klejenia płytek 30x60 do ściany? I pytanie czy w łazience na ścianach i na b podłodze do gresu można używać fugi epoksydowe?

ZygmuntRolicz
27-12-2014, 17:48
Gdy masz równiutką ścianę kleiłbym max na ząb 8mm. Jeżeli smarujesz klejem spód płytki na zero wystarczy nawet ząb 6mm. Do gresu, szkła i okładzin ceramicznych można używać fugi epoksydowe. Są trudne i drogie w aplikacji jeżeli o to pytasz.. Podobny efekt do fugi epoksydowej uzyskasz stosując geo fug PCI albo Sopro DF. Jeżeli chodzi o prawdziwe epoksydy to polecam sopro topas DFE. Łatwo się zmywa nie pozostawiając smug. Nie musisz kupować drogich zmywaczy. Odradzam epoksydy WIM-u. Smużą.