PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk Knauf MP75 i wilgoć



Viktor82
29-11-2014, 20:20
Witam. Mam problem z tynkiem Diament MP75 tynk został położony na ścianach do 24 pażdziernika ,ładnie wszystko wysychało pogoda dopisywała:yes:,aż do czasu gdy w tym tygodniu ociepliłem poddasze , :bash: na ścianach w niektórych miejscach pojawiła mi się woda i pleśń ( glify okien i balkonów , komin nie używany i narożniki w niektórych pokojach) , a raczej jej początki takie czarne pajączki i szare zarodniki (kotki). :-x Okna otwierane mam wszystkie w dzień a wieczorem zamykam. zostają tylko wywietrzniki okien na poddaszu. W tym tygodniu musiałem przepalić w piecyku tzw kozie bo nie dało nic zrobić w budynku tak było zimno, a teraz jeszcze to wylazło na ścianie:bash:.
Jak pozbyć się teraz pleśni i grzyba ? Czy nie potrzebnie ogrzewałem jak mam nie ocieplone ściany z zewn. Ma ktoś jakiś sposób by coś z tym zrobić( wietrzyć , jakaś chemia , czy izolacja zewn) .

Zdun Darek B
29-11-2014, 20:36
Wysoka wilgotność , niska temperatura i brak wentylacji to praktycznie idealny sposób na wyhodowanie grzyba .
Koza zapewne "budowlana" to może być zdecydowanie za mało...
We właśnie remontowanym mam ściany prostowane Rotbandem , miejscami szło cienko ale i 3 cm się zdarzało , grzeje dom i wietrze intensywnie .
Prace w toku a piec grzeje 24 godziny na dobę ..

Viktor82
30-11-2014, 12:07
Rozumiem że pozostanie mi zwiększyć temperaturę w pomieszczeniach, i codziennie okna otwierać tak jak przedtem robiłem :-x . Jest jakiś sposób by tego grzyba się pozbyć. Wcześniej tego grzyba nie było nawet w miejscach gdzie tynku jest 3 /4 cm :evil:bo i takie miejsca się trafiają. Teraz widzę że są to miejsca pewnie tu gdzie jest większe przemarzanie.
Ma ktoś jakiś pomysł co tu zrobić , centralne czy ocieplenie zew , gdyby nie ta zima to było by ok a tak to są same problemy a ocieplać w zimę nie mam zamiaru.