PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety dzień i noc



michal.goly85
30-11-2014, 13:01
Witajcie,

zastanawiam się nad zakupem tzw rolet dzień i noc

Podstawowe pytanie brzmi, czy warto? Są nieco droższe od zwykłych rolet, z tego co rozumiem dopłacamy za możliwość regulacji światłem. Pytanie czy ta funkcjonalność jest taka fajna i czy sprawdza się w praktyce?

Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia w tym temacie

makoko
01-12-2014, 11:48
Ja mam takie rolety w łazience, kuchni i pralni, jako jedyne na oknie, tzn. nie ma już firanek. Wadą jest to, że nie są zupełnie przejrzyste i np. w kuchni jak stoję przy oknie, to nie bardzo widać ci się dzieje na podwórku (oczywiście w wersji dzień), trzeba zupełnie podnieść do góry. Ale w pomieszczeniach, gdzie nie chcemy mieć oka na to co na zewnątrz - super...ja polecam

michal.goly85
02-12-2014, 18:34
Dzięki, cenne uwagi

duszka1983
10-12-2014, 07:39
Ja do tej pory zawsze miałam rolety wolnowiszące ( w salonie i w pokoju dziecka). Zachęcona pozytywnymi opiniami o roletach dzień-noc postanowiłam takie właśnie zamontować. Ja swoje kupiłam tu: [moderowano link] i jestem z nich bardzo zadowolona - kiedy trzeba fajnie zaciemniają, dają ciekawy efekt wizualny i są bardzo dobrej jakości.

adamko sz
10-12-2014, 12:17
Również polecam rolety dzień i noc, bo doskonale zastępują firanki i zasłonki, a do tego są jeszcze bardzo dekoracyjne i pasują zarówno do klasycznych wnętrz jak i tych nowoczesnych.

malgorzata_s
27-01-2015, 19:54
Forumowicze drodzy pomocy! Nie wiem gdzie mam poruszyc temat aby uzyskac fachowa pomoc.Zamontowano mi w domu rolety wlasnie dzien/noc iii czesc rolet zaznaczam niestety mniejsza czesc jest zamontowana wg mnie dobrze a przewazajaca czesc spartolona.Chodzi o to ze przy ustawieniu dziennym koniec rolety nie zaslania swiatla okna tylko konczy sie tak roznie na jednym oknoe cm od futryny na innym nawet piec cm .Szczytem jest ,ze na jednym oknoe na jednej kwaterze jest to np 1cm a na kolejnej np 5cm. :(((( wyglada to beznadziejnie.Na zgloszona reklamacje pan przyszedl i stwierdzil,ze mam okna roznej wysokosci i....tak ma byc :((( co to znaczy roznej wysokosci?okna sa jednej wysokosci bardzo proste zaczynaja sie na jednej lini i jedne mozna bylo zrobic dobrze a na innych nie???Jeszcze na jednym oknoe???? To niby mam rozumie. Ze firma zrobila krzywe okna uciekajace do gory!!!powidzcie co mam z tym zrobic:( falt jest taki ze okna zostaly zle zwymiarowane lub sam material zostal na poszczegolnych kwaterach nie rowno przyczepiony (zasada dziala ia tych rolet)dolacze fotki to Panstwo sami rzuca okiem na to dzielo za fortune!!!Rozmowa podczas przyjmowania do pracy:

pawel2905
27-01-2015, 20:26
Forumowicze drodzy pomocy! Nie wiem gdzie mam poruszyc temat aby uzyskac fachowa pomoc.Zamontowano mi w domu rolety wlasnie dzien/noc iii czesc rolet zaznaczam niestety mniejsza czesc jest zamontowana wg mnie dobrze a przewazajaca czesc spartolona.Chodzi o to ze przy ustawieniu dziennym koniec rolety nie zaslania swiatla okna tylko konczy sie tak roznie na jednym oknoe cm od futryny na innym nawet piec cm .Szczytem jest ,ze na jednym oknoe na jednej kwaterze jest to np 1cm a na kolejnej np 5cm. :(((( wyglada to beznadziejnie.Na zgloszona reklamacje pan przyszedl i stwierdzil,ze mam okna roznej wysokosci i....tak ma byc :((( co to znaczy roznej wysokosci?okna sa jednej wysokosci bardzo proste zaczynaja sie na jednej lini i jedne mozna bylo zrobic dobrze a na innych nie???Jeszcze na jednym oknoe???? To niby mam rozumie. Ze firma zrobila krzywe okna uciekajace do gory!!!powidzcie co mam z tym zrobic:( falt jest taki ze okna zostaly zle zwymiarowane lub sam material zostal na poszczegolnych kwaterach nie rowno przyczepiony (zasada dziala ia tych rolet)dolacze fotki to Panstwo sami rzuca okiem na to dzielo za fortune!!!Rozmowa podczas przyjmowania do pracy:

generalnie u mojego dostawcy rolet podaje sie do produkcji wymiar noc , jesli masz w pozycji noc i jest równo no to pewnie tak wychodzi w pozycji dzien

malgorzata_s
27-01-2015, 23:19
Pawle czy widzisz na zdjeciach ta luke?co sadzisz?nic mi nie mowi Twoja opinia o rodzaju zamowienia mnie interesuje czy to co mamjest wlasciwe a mnie sie wydaje ze to zla wymiarowka nie mozliwoscia jest baa sa takie szpary i to rozne na roznych oknach a wsrod nich i okna z dobrze zamontowana roleta ladnie zachodzaca na rame okienna.Czy mozesz mi wytlumaczyc ta twoja wypowiedz?dziekuje

malgorzata_s
27-01-2015, 23:21
Tak mysle ze to ma sens dlugosc noc pod warunkiem,ze szyny prowadnic sa wystarczjaco dlugie wowczas przy otwarciu na dzien ladnie zostale koniec rolety na ramie okna mam racje?

pawel2905
28-01-2015, 06:44
Tak mysle ze to ma sens dlugosc noc pod warunkiem,ze szyny prowadnic sa wystarczjaco dlugie wowczas przy otwarciu na dzien ladnie zostale koniec rolety na ramie okna mam racje?

no własnie ciężko coś wyrokować na podstawie zdjęć na pewno tak być nie powinno jak masz na zdjęciu i tyle

rolldecor
10-02-2015, 15:41
Proszę na to spojrzeć w inny sposób. Tkanina podzielona jest na równoodległe segmenty. Podstawowym czynnikiem pod względem estetycznym jest to, aby pasy na różnych oknach znajdujących się obok siebie były na tym samym poziomie (czyli ta część tkaniny, która przytwierdzona jest do kasety zaczynała się tak samo). Na zdjęciach wygląda na to, że dla zdjęć 3 i 4 ten warunek został spełniony, a dla 1 i 2 albo rolety zaczynają się inaczej, albo są zamontowane na różnych wysokościach (choć na 2 widać też, że pasy nie są do końca tak samo ustawione, ale nawet po dokładnym wyrównaniu pasów i tak będzie różnica, bo dół rolety przesuwa się o połowę tego, co pasy). Gdy dopilnuje się warunku, aby pasy zaczynały się tak samo, to przy oknach o tej samej wysokości dół powinien wypadać tak samo (na zdjęciu 2 widać, że roleta prawa nie jest tak samo rozwinięta jak lewa - powinna Pani obrócić roletę o jeszcze jeden pasek). Ale na roletach o różnych wysokościach (np. okno i drzwi balkonowe) dół w większości przypadków będzie wypadał inaczej i z tym już nic nie da się zrobić. Żeby dół wypadał tak samo, trzeba by było zacząć roletę od góry w innym miejscu, ale to spowodowałoby przesunięcia pasów).

robertpuchalski
27-02-2019, 19:42
Powiedzcie mi jak wymierzyć okno pod rolety rzymskie? Tak jak jest szyba czy trochę więcej cm podać?

grv
28-02-2019, 07:53
Powiedzcie mi jak wymierzyć okno pod rolety rzymskie? Tak jak jest szyba czy trochę więcej cm podać?

Wymierzyć według zaleceń producenta.

wg39070
28-02-2019, 12:13
Powiedzcie mi jak wymierzyć okno pod rolety rzymskie? Tak jak jest szyba czy trochę więcej cm podać?

Ja mam rzymskie zakrywające otwór okienny.