PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie wnętrz w niskich temperaturach



mirek118
30-11-2014, 14:11
Wiatm

Muszę pomalować garaż w którym teraz jest ok. 5°C. Na farbie podali że ma być min. 10°C. Czy ma to duże znaczenie? Dodam że jest to nowy budynek i część ścian była już zagruntowaba i raz przemalowana latem i teraz chciałem już na gotowo pomalować. Jedna ściana i sufit ton styropian z siatką i klejem i to chcialem gruntowac i malować.
Ktos malowal w niaskich temp.?
Farba to: na pierwszy raz taniocha Malfarb, kolejne warstwy to Śnieżka.

aburski
01-12-2014, 12:28
No niestety obawiam się, że mogą to być złe warunki do malowania. Przede wszystkim wazne, żeby ściany przed malowaniem nie były wilgotne. Musisz jakoś podnieść temperaturę w garażu - np. postawić dmuchawę itp. Do farby można też dodać taki dodatek mrozowy, który umożliwia malowanie w niskich temperaturach.

mirek118
01-12-2014, 12:48
No niestety obawiam się, że mogą to być złe warunki do malowania. Przede wszystkim wazne, żeby ściany przed malowaniem nie były wilgotne. Musisz jakoś podnieść temperaturę w garażu - np. postawić dmuchawę itp. Do farby można też dodać taki dodatek mrozowy, który umożliwia malowanie w niskich temperaturach.

Tynki juz na pewno nie są wilgotne. Dmuchawe podlacze i zobaczymy ile stopni uda się "dobić"

homecactus
01-12-2014, 14:17
ja malowałem w niskiej temperaturze.
Pomieszczenie miało 3*C, uruchamiałem dmuchawę, rozgrzewałem do 7-8* i było ok.
Nie miałem z tym problemu, choć farba jest chyba bardziej gęsta:-)

pzdr