PDA

Zobacz pełną wersję : Tania praska i złaczki Wavin Tigris



rgal
01-12-2014, 10:35
Witam,
Kontynuję prace z orurkowaniem do CO (system rozdzielaczowy, kocioł gazowy) i przy grzejnikuch muszę zamontować kolanka pod ścianą z G-K. Rury wavin to i kolanka wavin, zaciskarkę mam taką tanią, oczywiście profil U. No i wątpliwośc polega na tym że kamień jest znacząco szerszy od samej tulei złączki - kamień ma 3 pierścienie, z czego na złaczkce odciskają się tylko 2, w dodatku wyrównaniu ulega tez rozszerzający się kołnierz na złączce (tak jak patrzę to nie każdy producent taki kołnierz stosuje). Czy to normalne że w ten sposób się zaciska? Dodam że nie robiłem jeszcze docelowej próby ale na 3bar (tyle mam z wodociągu) nie cieknie.
Przejmować się i szukać innej praski czy zaciskać i ufać próbie na koniec?

nowy122
04-12-2014, 19:06
JA robiłem na stalowych marketowych złączkach zaciskanych i trzyma. Zaciskarka z allegro.

rgal
08-12-2014, 08:28
Ok, wygląda na to ze niepotrzebnie się martwiłem. Przetestowałem ten odcinek ze złaczkami i wygląda na to że jest szczelne i trzyma się dobrze. Niestety nie mam obecnie porządnej pompki do prób więc zrobiłem testy na marnych 4bar - i ciśnienie spadło o jakies 0.1bar w ciągu 8h. Z tego wniosek - mogę spokojnie zaciskać kolejne złaczki i prawdopodobnie nie obawiać się właściwiej próby. Złaczki i rura wavin, tylko zaciskarka niskobudżetowa.

nowy122
27-12-2014, 18:19
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że powietrzem 4 bar to chyba wystarczy i więcej bym nie pompował.

yaiba83
27-12-2014, 23:02
A nie myślałeś o złączkach skręcanych?