PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie istniejacego dachu nakrokwiowo



Jastrząb
01-12-2014, 14:04
Witam,

Jest sobie paroletni dom. Poddasze ocieplone welna 20+5cm. Niestety zrobione bardzo niestarannie - niedocieplona od gory sciana sczytowa, cos spaprane wokol murłaty, w okolicy kosza dachowego, okolice okien dachowych itp. Wzdluz sciany szczytowej przyt temp 0 do -5 wytapia sie snieg :-(

Przy mrozach a zwlaszcza przy silnym wietrze pomieszczenia od nawietrznej staja sie solidnie chlodniejsze az nieprzyjemne w uzytkowaniu. Dom ogrzewany tylko podlogowka z pompa ciepla, wiec mozliwosci dogrzewania poszczegolnych pomieszczen na zyczenie, niestety małe.

Wentylacja z rekuperacja wiec raczej sucho niz wilgotno.

Obecnie sa warstwy:
- karton gips
- paroizolacja
- wełna 5cm, wełna 20cm miedzy krokwiami
- folia dachowa
- dachowka cermiczna

Chodze i klne partaczy i siebie ze nie dopilnowalem.

Wymislilem docieplenie dachu nakrokwiowo pianka PUR w płytach, Tak od 8 do 10cm. Tym razem siedzialbym z wykonawca na dachu i pilnowal szczelnosci kazdego polaczenia plyt. Juz nie wierze zadnym wykonawcom ;-)
Wiem ze sa wersje takich plyt z jednostronnie naniesiona folia dachowa z zakładem. Zgaduje ze wymagaloby to zdarcia istniejacej foli dachowej nad welna.

Czy to sie da zrobic? Chodzi mi glownie o aspekty techniczne jak strefa przemarzania, jakies wykraplanie wilgoci itp, itd.


Wiem, ze to nie bedzie tanie.

marcin

Wyposazam.pl
14-05-2017, 12:45
Witam,

I jak przebiegło docieplenie dachu? Mam podobne warstwy dachu, ale u mnie szkód narobiła najprawdopodobniej kuna.