PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z ociepleniem ??



aitec
02-12-2014, 00:16
Witam
Po długiej przerwie wróciłem do " żywych online " :)
Mam poważnym problem - mianowicie tegoroczna zima jest drugą w naszym domku i dzieje sie coś dziwnego mianowicie odczuwam jakby dom był bardzo źle ocieplony czuje chłód który wchodzi do domu. Temperatura to około 21.5-22.5 czy cos mogło się stać z izolacją czy może ogrzewanie szwankuje ?? Bardzo prosze o rade forumowiczów.

autorus
02-12-2014, 05:46
zamów kamerę termowizyjną. Wyjdzie na fotkach co jest nie tak.

aitec
04-12-2014, 13:00
No posiadam takową kamerkę ale może mi ktoś pomóc w analizie wrzucam kilka fotek.
292627292628292629

xmsg
04-12-2014, 14:35
Sam robiłeś te termogramy, czy zostały zrobione na zlecenie? Prawie nic na nich nie widać.

Jak masz problem z komfortem termicznym, to badanie w 90% robi się od środka budynku.
Masz takowe termogramy?

Jak masz to podrzuć, dodatkowo podaj warunki temperaturowe IN/OUT oraz wilgotność wewnętrzną.
Potrzebna jest informacja o konstrukcji budynku (z czego został wykonany i czym ocieplony).

Możesz mieć taki problem (ubytki izolacji):
292636

Drugi to nieszczelności, które ujawniają się przy dużych wiatrach.

Pozdrawiam
GREGOR

adamko sz
08-12-2014, 18:40
Autorus ma rację, że takie badania termowizyjne pomagają wykryć nieprawidłowości związane z utratą cieplną budynku. Takie badania służą do kontroli nie tylko ścian, podług, czy dachów, ale także elementów instalacyjnych budynku. Dzięki nim można wykryć zatory w rurach instalacji centralnego ogrzewania,czy nieszczelności np. ogrzewania podłogowego.

aitec
11-12-2014, 16:23
No dzięki za odpowiedzi - nie mam innych fotek ta kamerka którą ja to robiłem sam służy sąsiadowi do oceny urządzeń elektrycznych. Co polecacie abym zrobił bo faktycznie mam jak to określiliście problem z komfortem. podczas tych krótkich i niskich mrozów dosłownie czułem zapach takiego mroźnego powietrza w domu.