PDA

Zobacz pełną wersję : Zerowe uruchomienie pieca z zamkniętą komorą spalania po 3 miesiącach używania pieca



Karolina88
02-12-2014, 19:04
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o poradę, gdyż nie bardzo rozumiem całą sytuację. Widzę, że tu na forum jest mnóstwo znawców tematu i może akurat ktoś mógłby pomóc.

Otóż na początku września w całym naszym bloku wymieniano wszystkim piece dwufunkcyjne. Obecnie mam w mieszkaniu model Termet Minimax Elegance. Urządzenia zamawiano przez spółdzielnię mieszkaniową, w umówiony dzień przyszli panowie monterzy i zamontowali nowy piecyk, trwało to jakieś 2-3h (dokładnie już nie pamiętam), potem pokazali nam jak go używać-jak zmieniać temperaturę na panelu, przełączyć na tryb zima-ogrzewanie, w jaki sposób używać pieca. Zostawili dokumenty-karty gwarancyjne, instrukcję obsługiwania pieca, coś wspomnieli, że w przeciągu kilku dni będzie chodził ktoś sprawdzać to jeszcze raz i żeby trzymać na razie te papiery od pieca na wierzchu, bo będą potrzebne. Nikt się jednak nie pojawił.
Używamy pieca już 3 miesiąc-i to zarówno do Ogrzewania CWU jak i CO-jest już zimno, więc ogrzewanie chodzi. Dzisiaj wracając do odmu zastałam na drzwiach do klatki kartkę o treści "Przypominamy użytkownikom wymienionych pieców z zamkniętą komorą spalania marki Termet, ze uruchomienia zerowego dokonuje wyłącznie autoryzowany serwis (tu podano adres i numer kontaktowy firmy). Prosimy o umawianie się na terminy".

No i nie bardzo rozumiem. Pieca używam od 3 miesięcy. Sprawuje się dobrze, grzeje wydajniej niż stary piec, rachunki również by na to wskazywały. Nie wiem zatem co mam myśleć-czy używam być może niebezpiecznego pieca? jak ktoś podłączył nam piec, poinstruował co do użycia w takim razie?
Czy jeżeli faktycznie używam pieca już kwartał powinno się przeprowadzić to uruchomienie zerowe?

Sprawdzałam w karcie piecai żadnego uruchomienia zerowego nie mam wbitego, choć jest tam przeznaczone na to miejsce.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie

BrodowskiG
02-12-2014, 19:19
kocioł ma jakies wstepne nastawy z fabryki, uruchomienie zerowe jest po to żeby go doregulować, sprawdzić ciśnienie gazu, szczelnośc instalacji
dodatkowo serwisant kontroluje poprawność montażu
kotły mają darmowe uruchomienie, płacisz tylko za dojazd, chyba że spółdzielnia to zrobila, jak jadą do kilku ludzi to może z tego zrezygnowali
wizyta serwisanta jest konieczna dla utrzymania gwarancji