PDA

Zobacz pełną wersję : Łacenie dachu przy nadbitce



szynna
03-12-2014, 17:59
Witam,
Potrzebuje rady odnośnie lacenia dachu.
W przyszlym roku planuje samemu wykonać pokrycie dachowe, mam jedynie ciesle do konstrukcji więźby dachowej.
Zaprojektowany mam zwykły dwuspadowy dach bez żadnej jaskółki.
Chciałbym wykonac nadbitke na rzezbionych krowkiach i nie wiem w jaki sposob wyrownac różnice miedzy tymi dwoma powierzchniami.
Prosze o porade

Jan P.
03-12-2014, 18:32
Zetnij krokiew o gr nadbitki ( przy foli). Jan

szynna
03-12-2014, 19:08
Jezeli krokiew bedzie rzezbiona, to juz jest oslabiona a jesli zetne jeszcze o grubosc podbitki to juz w ogole

bracki88
03-12-2014, 21:10
To nadbij na reszcie krokwi :D

jacek.zoo
04-12-2014, 07:05
Witam,
Potrzebuje rady odnośnie lacenia dachu.
W przyszlym roku planuje samemu wykonać pokrycie dachowe, mam jedynie ciesle do konstrukcji więźby dachowej.
Zaprojektowany mam zwykły dwuspadowy dach bez żadnej jaskółki.
Chciałbym wykonac nadbitke na rzezbionych krowkiach i nie wiem w jaki sposob wyrownac różnice miedzy tymi dwoma powierzchniami.
Prosze o porade

u mnie jak robili to roznice zgubili na.kontrlatach. tam gdzie podbitka dali o grubosc podbitki ciensza, nie wiem czy dobrze kojarze ale wszedzie dali 2cm a tam gdzie podbitka 1cm.

Jan P.
04-12-2014, 18:00
No to przydławili. Jan

jacek.zoo
05-12-2014, 20:30
No to przydławili. Jan

pewnie chodzi o wentylacje dachu?? z tym nie ma problemu bo dom parterowy bez uzytkowego poddasza. ocieplone kaldzione na stropie lekkim drewnianym. takze powietrze lata tam jak chce

Andrzej Wilhelmi
07-12-2014, 10:21
Nie rozumiesz o czym napisał Jan:(. Jak tak zrobili to praktycznie nie masz wentylacji pokrycia dachowego i straciłeś gwarancję:yes:. Na nadbitce powinna być kontrłata 2,5 cm a dalej odpowiednio grubsza czyli np. 4 cm. Pozdrawiam.

andrzej belka
08-12-2014, 07:19
po drugie (pomijajac wentylacje) , przy zbyt malej odleglosci łaty od folii bedzie ciagnać wilgoc i predzej ulegnie zniszczeniu (w perspektywie lat), a po trzecie to ja bym niedawal takiej cienkiej nadbitki (pewnie 13 mm skoro stracili roznice ). minimum 19mm .

jacek.zoo
08-12-2014, 11:09
po drugie (pomijajac wentylacje) , przy zbyt malej odleglosci łaty od folii bedzie ciagnać wilgoc i predzej ulegnie zniszczeniu (w perspektywie lat), a po trzecie to ja bym niedawal takiej cienkiej nadbitki (pewnie 13 mm skoro stracili roznice ). minimum 19mm .

co do grubosci podbitki to nie pamietam jaka jest, pozniej bede na budowie to sprawdze. ale wytlumaczcie mi na chlopski rozum w czym problem z ta wentylacja. bo wg mnie, laika nie ma zadnego problemu poniewaz:
- poddasze nieuzytkowe, welna lezy na stropie drewnianym, wiadomo dachowka jak lezy nie jest specjalnie szczelna i powietrze swobidnie chula
- mam dachowke creaton harmonia, czyli standardowa esówka, i ona tez nie dolega do laty cala powierzchnia inie blokuje powietrza
- na pierwszej lacie mam wroblowke, ale nie taka plaska, tzn do plastiku ktory sie przybija do laty od razu dochodza te wąsy, tylko taka podwyzszona,jest plastik, taka kratownica na wys 2cm i znowu plastik z ktorego juz wychodza wąsy, i nawet jak jest zgubione 2cm na kontrlacie to jest z powrotem na tej wroblowce odzyskane

wg mnie moj dach ma bez porownania wieksza wentylacje niz dach ktory od spodu caly jest pokryty welna i na calej powierzchni jest te 2-3cm szpary wentylacyjnej.
jezeli jest inaczej to prosze o agumenty ktore beda zrozumiale dla laika :)

a jezeli chodzi o podciaganie wilgooci przez za niska kontrlate, to tego tez nie kumam, bo zeby wilgoc podciagala to lata musialaby sie stykac z podbitka i membrana, a tak nie jest. jedynie moze ciagnac wilgoc z powietrza, ktore i tak by ciagnela nawet gdyby byla ten centymetr wyzej. a jezeli chodzi o ew wode ktora sie pojawi na szmacie to tez na niej nie stoi tylko splynie w dol.
poza tym ze laty sa impregnowane.
ale sie rozpisalem, ale strasznie mi cwieka zabiliscie, dlatego prosze o wytlumaczenie

Andrzej Wilhelmi
12-12-2014, 21:17
No masz zdławiony przepływ i co tu więcej tłumaczyć. To Twój dach i skoro uważasz, że masz dobrze to tak jest! Skoro jak twierdzisz dachówka jest nieszczelna to z całą pewnością nawieje pod nią dużo śniegu, który z czasem będzie się wytapiał i zsuwał do okapu. Pozdrawiam.