PDA

Zobacz pełną wersję : gładzie , masy szpachlowe - jak wygładzić starą ścianę ?



ajqju
04-12-2014, 14:48
Witam,
Nurtuje mnie przed remontem jedna sprawa. Będę obniżał sufit i stawiał ściankę działową, jednak czym podrównać ścianę z nią graniczącą aby nie było, że tu równa a zaraz obok chropowata. Dodam że to są stare ściany ale dobrze się trzymają. Przyznam że średnio lubię gładź natomiast widziałem u znajomego tynki maszynowe i bardzo mi się podobały. Są minimalnie chropowate i takie by mi wystarczyły.
Ściana odmalowana czymś białym co przy każdym dotknięciu brudzi ubrania.
Proszę o poradę czym zarównać ręcznie te kawałki ścian, jaką masą ?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale na styku płyty i starej ściany będę "upychał" uniflott lub vario lub c-40 (jeszcze nie mogę się zdecydować)
Potem wklejona taśma papierowa i na wszystko megaron albo sheetRock (chyba warte uwagi?) jeśli znacie coś dobrego cenowo to proszę o poradę.


pozdrawiam serdecznie

Elfir
04-12-2014, 17:51
możesz połozyć ręcznie tynk cementowo-wapienny - ten jest chropowaty.

To na ścianie to farba kredowa chyba. Trzeba zmyć ze ściany przed malowaniem.

ajqju
04-12-2014, 19:30
a ścianę jakoś skrobać przed nałożeniem aby pozbyć się większych górek ? ten tynk później też się jakoś równa poprzez np. ścieranie ?
Jakieś polecane w rozsądnej cenie typy ?

Elfir
04-12-2014, 19:42
ale ja miałam na myśli tę nową ścianę.

Stare tynki pisałeś, że są ok

ajqju
04-12-2014, 19:46
Może źle się wyraziłem, chodziło mi o to że nową z płyt to już zaszpachluje jednak chciał bym podrównać jakoś tą starą bo jest na niej taka skórka pomarańczy i aby to głupio nie wyglądało że jedna ściana taka a druga taka to bym coś nałożył na te stare. Coś w stylu tylków maszynowych tylko robione ręcznie.

Elfir
04-12-2014, 19:54
najk chcesz wyrównać starą to tylko gładzie

ajqju
05-12-2014, 06:43
No trudno jak będzie trzeba to tak zrobię. A jaką masę polecacie czy to na tą ścianę czy juz na uniflotta ? Fajnie jak by w miarę łatwo się ścierała i cenowo była rozsądna.

Elfir
05-12-2014, 20:24
ja stosowałam Śmig.

ajqju
12-12-2014, 20:09
a co pod niego ?

Elfir
13-12-2014, 19:20
pod nim był tynk gipsowy. Śmigiem wyrównywałam obtłuczenia i łączenia z płytą k-g

ajqju
19-12-2014, 20:20
Jeszcze jedno pytanie odnośnie gotowych mas szpachlowych.
Mianowicie dużo osób poleca sheetrock tylko ostatnio widziałem że jeden jest z firmy knauf a drugi jakieś innej to który wybrać ?
Czy lepiej spoinowac i wtopić papier na rigips vario i na to rigips premium light? Chodzi mi aby masa finiszowa była dość łatwa w szlifowaniu bo zakątków i narożników na suficie będę miał sporo.
Może jakieś inne gotowe masy ?

ZygmuntRolicz
20-12-2014, 21:43
O gotowych masach juz sobie rozmawialismy ale miałbym prośbę, żebyś zdekodował mi to zdanie:

Nie wiem czy to ma znaczenie ale na styku płyty i starej ściany będę "upychał" uniflott lub vario lub c-40 (jeszcze nie mogę się zdecydować).Potem wklejona taśma papierowa...[...]

Zetski
20-12-2014, 23:59
Jeżeli masz na ścianie farbę klejową to musisz ją bezwzględnie najpierw usunąć. Dopiero potem możesz działać z tynkiem itd.

ajqju
21-12-2014, 05:53
Chodzi o to że na łączeniu sufitu ze ścianą dam taśmę ślizgową i uniflott lub vario. Temat "spoinowanie kompedium wiedzy" trochę czytałem ale tamten temat już nie jest na temat tylko toczyły się tam jakieś wojenki.
Ogólnie chodziło mi o to że jedna mała ścianka będzie z KG i wyglądało by to mało ciekawie jak jedna gładka by się kończyła a obok była by druga już z normalnego tynku. Jedna gładka druga chropowata. Już widziałem pomysł jak to robią. Rozrabiają rzadszą masę szpachlową i "chlapią z pędzla" odziwo faktycznie wychodzi to ciekawie.
Na starej ścianie mam bodajże farbę kredową bo po każdym dotknięciu wszystko się brudzi więc będzie czekało mnie szorowanie.

Zetski
12-04-2015, 16:20
i jak efekty?