PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego na ogrzanie małego mieszkania schodzi ponad 10 m gazu na dobę?



October
05-12-2014, 10:52
W zeszłym roku kupilam 56m mieszkanie w 10 letnim bloku.
Jest tu ogrzewanie gazowe, kocioł dwufunkcyjny Immergas. Nie wiem jaki model, nie znalazłam na nim żadnej nazwy ani symbolu.

Mieszkanie jest z tych zimniejszych, bo narożne, duzo okien, otwarta przestrzeń, 1 piętro, ale ponieważ mieszkania są jakby co pol pietra, w moim pionie moje jest pierwsze od dołu. Blok podobno docieplony ale mam wrazenie, ze nie najlepiej.

Najpierw nie moglam nagrzac temperatury do wiecej niz 18 stopni.
Jeden fachowiec powiedzial, ze mam za male kaloryfery.

Drugi, ze kaloryfery sa dobre, tylko piec lub programator zle ustawiony. Powiedzial, ze byla za mala temperatura i cisnienie w piecu.
Ustawil mi piec i programator. W tej chwili podczas grzania na piecu wskaznik pokazuje 60 stopni.
Programator jest na 18 stopni przez wieksza czesc dnia, kiedy nikogo nie ma, wieczorem na 20.

Od czasu zmiany ustawien na dobe schodzi mi od 10 do 16 metrow gazu. Przy 10m na dobe daje to rachunek miesieczny ponad 750zł...

Nie wydaje mi sie, ze to nie jest normalne zuzycie na tak male mieszkanie, gdzie przez wieksza czesc dnia jest temp. 18 stopni a tylko przez kilka godzin okolo 20.

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tyle tego schodzi?

Kiedy ogladalam to mieszkanie przed zakupem, bylam tam w zimie. Pamietam, ze na termometrze bylo 22 stopnie i widzialam rachunki za ogrzewanie, 3 razy mniejsze od moich...

Adam626
30-12-2014, 01:11
Może wentylacja mechaniczna wyciąga całe ciepło? Zrób test - zasłoń wszystkie wyciągi wentylacji i zobacz czy jest poprawa. Sprawdź też czy kocioł jest jedynym urządzeniem podpiętym do tego licznika - moze jeszcze sąsiedzi lub pomieszczenia wspólne mają kocioł podpiety do twojego obwodu:)

kbab
30-12-2014, 08:57
Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tyle tego schodzi?
To było początkiem grudnia, aż strach spytać co teraz???
Sprawdź ściany, może są zawilgocone, zagrzybione i tworzą mostki, czy okna są szczelne.

laku81
31-12-2014, 10:36
Mam ten sam problem na 72 m2 mieszkania schodziło mi przy -4 stopniach na dworze 11 m3 gazu, po wizycie serwisanta który skręcił mi moc kotła na 25 % mocy całkowitej z 24 KW, zużycie spadło przy -12 na dworze zużywam 10 m3, przy normalnych temperaturach około 6-8. Z tym, że ja mam mieszkanie 3 m wysokie nieocieplone i do tego stare okna drewniane. Teraz testuję z niezmienianą temperaturą przez całą dobę mam 19,5 stopnia. Zadzwoń do serwisanta bo może masz standardowy kocioł 24 kw który jest za duży do tego mieszkania i trzeba zmniejszyć jego moc. Ja tak miałem. Jeśli chodzi o sterownik to ustawiłem tzw. adaptację na sterowniku TYBOX 137 utrzymuje stałą temperaturę bez histerezy.