PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs CNC - w jakim mieście najlepiej?



jcarter199
05-12-2014, 17:49
Cześć. W najbliższym czasie mam zamiar zacząć kurs CNC, tylko nie wiem w jakim mieście i gdzie wychodzi to najkorzystniej. Nie tyle ze względu na cenę, to ze względu przede wszystkim solidnie. Póki co dokształcam się sam czytując różne blogi, np tutaj http://sterownikcnc.com.pl/ Może ktoś polecić kogoś, kto robi dobre kursy CNC?

wykrot
05-12-2014, 19:00
A co napisać, skoro nie ujawniasz skad jesteś?
Ja się uczyłem w Gorzycach i było super. Sala wykładowa na dziesięć stanowisk, komputery z odpowiednim oprogramowaniem symulatorów, programowanie tokarskie (Siniumeric) i frezarskie (czyli w trzech płaszczyznach), obrabiarki rzeczywiste dostępne do prac kontrolnych i sprawdzających, wykładowca na poziomie, partnerskie traktowanie kursantów, podręczniki bezpłatnie w ramach kursu, kawa, herbata, przekąski, cóż więcej trzeba?

wykrot
05-12-2014, 19:02
Póki co dokształcam się sam czytując różne blogi,

To do kitu. Trzeba zacząć od poczatku, a nie chaotycznie. Kup sobie jakiś podręcznik, będzie znacznie lepiej.

norbert882
24-12-2014, 14:23
To do kitu. Trzeba zacząć od poczatku, a nie chaotycznie. Kup sobie jakiś podręcznik, będzie znacznie lepiej.

Dokładnie, tez mi się tak wydaje...

yendrek3
24-12-2014, 15:26
Dokładnie, tez mi się tak wydaje...

Obawiam sie że od samego kursu programistą cnc nie będziesz. :yes:

wykrot
24-12-2014, 16:25
Obawiam sie że od samego kursu programistą cnc nie będziesz. :yes:

Bez paniki, po kursie na prawo jazdy do Formuły 1 jeszcze nie biorą, ale autem można jeździć.

yendrek3
24-12-2014, 18:28
no i chyba najważniejsze to to aby isć na kurs z systemu na którym faktycznie będziesz pracować. Nie ma sensu robic szkolenia na Sinumeriku jeśli w firmie masz tylko obrabiarki które działaja tylko na Fanucu czy Heidenhainie. :rolleyes:

wykrot
24-12-2014, 18:59
Jest, jest! Te systemy różnią się wprawdzie szczegółami wprowadzania pewnych wielkości, czy też ich definiowania, ale kurs uczy również radzenia sobie z tymi różnicami.

poza tym kurs to nie tylko Sinumeric, bo to praca maszyny w dwóch osiach, programowanie w trzech nieco się różni, ale po to jest nauka!

norbert882
04-01-2015, 13:41
Sprawdź sobie ogłoszenia w lokalnych gazetach...