PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do osob majacych okna ze szprosami.



Odysss
06-12-2014, 12:46
Witam,
w watku odnosnie tego czego bysmy nie zrobili drugi raz pojawiaja sie glosy, ze drugi raz nie zamontowalibyscie okien w kolorze bialym.
Czy sa tutaj osoby ktore maja okna ze szprosami w kolorach ciemnych obustronnych ?

Czy kolor ciemny w polaczeniu ze szprosami (26mm)nie zaciemnia okna ?
Chcialem wstawiac okna w kolorze mahon jednostronny, ale po tych uwagach odnosnie koloru bialego, mam watpliwosci. Jakie macie odczucia co do okien ze szprosami (grubymi)w ciemnym kolorze? Mile widziane zdjecia. Dzieki, pozdrawiam.

turalyon
06-12-2014, 13:07
Ja mam okna obustronne złoty dąb ze szprosami 26mm i są chyba najlepszą inwestycją w moim domu

kinka
06-12-2014, 13:47
Okna ze szprosami narzucają ci już styl domu,ja bardziej patrzyłam właśnie na to bo chce minimalistycznie dlatego mam obustronne w kolorze orzech.Nigdy bym się nie zdecydowała na białe.Szprosy chyba już coraz mniej osób robi,zawsze możesz dać takie które można zdjąć jak ci się znudzą.

CafeDelTom27
06-12-2014, 13:58
Ja mam okna obustonnie biale bez szprosu i uwazam zebyl to strzal "10"

majkot
06-12-2014, 14:04
U mnie szprosy w kolorze złoty dąb. Jednak dziś nie zrobiłabym wcale.Szatkują mi ładny widok i nie mało kosztowały.

Odysss
06-12-2014, 14:54
Dziekuje, cenne wskazowki, teraz zastanawiam sie czy w ogole warto te szprosy wstawiac ? koszt ok 2tys.

tereska77
06-12-2014, 15:09
To zalezy jakie masz okna. W drewnianych mozna dac szprosy zdejmowane, tylko z zewnatrz. Przy plastikach sa one niestety klejone, wiec albo obustronne albo wewnatrzszybowe. Mi sie podobaja "grube" i troche sie balam, jak to bedzie wygladac, wiec wzielam tylko na drzwi tarasowe.


292891

Odysss
06-12-2014, 15:15
Okna mialy byc plastiki ze szprosem wewnatrzszybowym, kompromis cenowy.

tereska77
06-12-2014, 15:37
Nie podobaja mi sie takie;) Ale mna sie nie sugeruj, najwazniejsze, zeby Tobie sie podobaly.
Z tego co pamietam, to te wewnatrzszybowe chyba obnizaja parametry okna, dopytaj sprzedawce:yes:
Zewnetrznych pozbedziesz sie w kazdej chwili bez problemu (jak Ci sie "odpodoba" albo mozesz dokleic z czasem, jesli nie zdecydujesz sie od razu). Nie wiem, jak sie usuwa te wewnatrzszybowe, o to tez dopytaj przed zakupem. Jesli np. za 5 lat bedziesz mogl je wywalic bez szkody dla okna, to czemu nie (moze nie bedziesz chcial wywalac, ale zapytac powinienes).

kinka
06-12-2014, 18:58
Dziekuje, cenne wskazowki, teraz zastanawiam sie czy w ogole warto te szprosy wstawiac ? koszt ok 2tys.
Ja bym wolała dołożyć te 2 tys do rolet zewnętrznych,ale każdemu się co innego podoba.

fcmatpol
05-01-2015, 12:34
Właśnie, wiele osób dopiero po czasie orientuje się jakim błędem są szprosy w oknie. Pozdrawiam

Jadwiga73
06-02-2015, 10:08
A ja mam szprosy. Okna właśnie obustronny mahoń i szprosy w takim samym kolorze. Nadal mi się bardzo podobają i właśnie takie okna wstawiłabym po raz kolejny. Nie uważam, żeby "szatkowały" widok. Elegancko wyglądają zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Aleksandryta
08-02-2015, 17:17
A ja mam szprosy. Okna właśnie obustronny mahoń i szprosy w takim samym kolorze. Nadal mi się bardzo podobają i właśnie takie okna wstawiłabym po raz kolejny. Nie uważam, żeby "szatkowały" widok. Elegancko wyglądają zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.
Problem w tym, że nie każdy uważa, że jest to eleganckie. W każdym razie szprosy nie są obecnie hitem na rynku okien. Bardzo modne były, jak budowałam swój pierwszy dom pod koniec lat 90-tych..., ale ja zawsze na opak z moda i wrednie nie zrobiłam szprosów, w przeciwieństwie do połowy wsi :)

ave!
08-02-2015, 18:44
pewnie nie są chitem:rolleyes:
ale te 7=8 lat temu mój mąż strrrrrasznie nie chciał mieć okien "blokowych" czyli białych.
Więc staneło na oknach obustronnie teraz już przebrzmiałych w kolorze złoty dąb ze szprosami (czwórdzielne) Ja nie byłam zachwycona, ale skoro mężowi podniosło to poziom szczęścia...:)
szprosy są wewnetrzne, wystrój mamy, tak myślę, pasujący stylem - z elementami retro i skoro mieszkamy na wsi , nieco rustykalnie :wiggle:
Jeśli więc szprosy współgrają z domem i otoczeniem jest OK
Elegancja jest pewną zgodnoscią i harmonią z otoczeniem.

Massan
12-03-2015, 15:25
nie, nie zaciemnia, szwagier w takie cos zainwestowal ze 3 lata temu i wyglada elegancko