PDA

Zobacz pełną wersję : niedomurowana ściana pod krokwią



olomajdan
06-12-2014, 14:30
Witam, planuje na wiosnę docieplić poddasze w moim domu i zrobić tam pomieszczenia. chciał bym się przygotować przez zimę do tego. Pierwszą sprawą która mnie nurtuje to niedomurowane ściany pod krokwiami jak na zdjęciu.

292889

Czy muszę nadmurować te ściany na przykład jakimś bloczkiem, czy mogę np po docinać gruby styropian i go poprzyklejać a ewentualne szpary zapikować, jak to zrobić najlepiej?

מרכבה
06-12-2014, 14:39
Czy muszę nadmurować te ściany na przykład jakimś bloczkiem, czy mogę np po docinać gruby styropian i go poprzyklejać a ewentualne szpary zapikować, jak to zrobić najlepiej? to masz Kolego mniej roboty, jeśli masz docieplać to ta ściana musi być, nie pod murowana, lecz skuta, na grubość izolacji. A od drugiej strony wyprowadzić izolację na kawałku ściany przynajmniej.

olomajdan
06-12-2014, 14:55
Ściana ze zdjęcia jest ściana zewnętrzna budynku. Czy możliwe by było żeby wełna mineralna , profilami i rigipsem które będą kładzione na sufit dojechać do pierwszej warstwy pustaków i gdy docieplenie sufitu poddasza będzie gotowe domurować drugą warstwę pustaków do sufitu z rigipsu ?

מרכבה
06-12-2014, 15:00
Ściana ze zdjęcia jest ściana zewnętrzna budynku ta typowa ściana szczytowa, stąd teraz nad nią potrzeba dać izolację z EPS'a lub XPS...
jako zakończenie izolacji poddasza. jeśli na poddaszu masz przewidziane te .. 20- 25 cm to wypada tyle samo dać izolacji nad tą ścianą.
Inaczej, w przyszłości.. robiąc izolację elewacji .. zostanie wyrwa w izolacji...

Jan P.
06-12-2014, 15:03
Musisz zacząć od dachu. Zdjąć blachę i dać deski i papę. Pamiętaj, że izolacja dachu MUSI łączyć się z izolacją ścian. Czyli musisz skuć skosy o ok. 20-30 cm. Jan

מרכבה
06-12-2014, 17:10
Musisz zacząć od dachu. Zdjąć blachę i dać deski i papę. Pamiętaj, że izolacja dachu MUSI łączyć się z izolacją ścian. Czyli musisz skuć skosy o ok. 20-30 cm. Jan dokładnie :) dzięki za wspomnienie o deskowaniu.
Koncentracja moja była ukierunkowana na izolację.

olomajdan
06-12-2014, 18:55
Nie ma innej metody nieinwazyjnej w to co jest? Szczerze to przeraża mnie fakt zdejmowania blachy. niemożna pomiędzy krokwie zszywaczem poprzybijać foli paroizolacyjnej zamiast zdzierać dach i dawać papę? Podobnie chciałbym uniknąć wykuwania na wylot skosów. Czy w te niedomurowane miejsca skosu jak na zdjęciu nie można przykleić styropianu lub domurować np yton-giem i potem dojechać do niego ociepleniem poddasza?

מרכבה
06-12-2014, 19:31
Skosy to konieczność, wykuć, dobra młotowiertarka i po sprawie.
Izolacja dobrze działa w tedy kiedy jest ciągła. Opcja z dachem ? możliwe, ale to przy skosach to jest tytaniczna robota.
Od strony dachu idąc,
1. blacha, łaty teraz między krokwiami rozciągnięta membrana wysokoparoprzepuszczalna, wełna koło 10cm patrząc po krokwiach.
Później wełna 2 .. w poprzek .. też te 10cm na to paroizolacja, najlepiej z dodatkiem aluminium ..
http://www.muzimershop.pl/foto/strotex/obraz.jpg pustka powietrzna 1,5cm -2cm..
płyt GK.. oraz nad ścianami izolacja równie gruba. Masz zrobione porządnie.
Jeśli uważasz że dach nie jest szczelny to trzeba otulić membraną też krokwie .. oraz dać drugą warstwę membrany .. tworząc pustkę pomiędzy nimi .. w tedy pewność wzrasta że wełna będzie sucha...

Zostawienie ściany szczytowej, która dzieli izolację = miejsce które będzie stwarzać problemy, chodzi o wytrącanie się wody rogu płyta GK ściana ..
ciepełku szur .. z domu tamtędy.

olomajdan
07-12-2014, 10:03
Dzięki za pomocne rady :)