PDA

Zobacz pełną wersję : Segment- czuć i widać dym od sąsiada



druss
07-12-2014, 14:02
Witam,
To mój pierwszy temat na tym forum, więc witam wszystkich.

Piszę do Was z problemem który powstał praktycznie na dniach.

Z narzeczoną kupiliśmy segment. Jesteśmy w częsci środkowej. Sąsiad obok po lewej ma odbicie lustrzane naszego wnętrza i "sąsiadujemy" w tym samym miejscu z kominkiem.
Kominy pod kominkami są 2 - dla mnie i dla niego. Teraz sąsiad zaczął palić w kozie ( tak w kozie-wsadził ją do kominka bo wynajmuje i nieopłaca mu się zakładać drzwiczek itp. ) a u mnie w domu czuć i widać jego dym. Zlokalizowałem skąd dym wchodzi do naszego domu. Przed komin tudzież przez kominek. Tak jakby powrotny cug.

Możecie mi przyblizyć jakie są wyjścia z tej sytuacji ? Co mozna by było zrobić, jak sprawdzić ? Od poniedziałku będę dzwonił do kominiarza żeby podjechał i sprawdził ale niechce też żeby nabił mnie w butelkę i wziął kasę za nic.

To jest pierwszy nasz dom więc proszę o wyrozmiałość i tłumaczenie jak krowie na rowie :)

Pozdrawiam.

eniu
07-12-2014, 14:08
Sąsiad musi przedłużyć swój komin o kilkadziesiąt cm. Możesz też popracować nad wentylacją swojego mieszkania, ale mimo to, problem będzie wracał. Kominiarz to dobry pomysł, rozpozna problem w realu.

margod
07-12-2014, 20:08
Przedłużanie komina u sąsiada to leczenie syfa pudrem. Należy zrównoważyć wentylację w całym domu, czyli wprowadzić tyle powietrza, ile wentylacja grawitacyjna "wyciąga". Drugi sposób leczenia syfa: to nagrzać kanał dymowy, (rozpalić w kominku) co spowoduj, że inny kanał wentylacyjny będzie napowietrzał Twój dom. Będzie wdmuchiwał zimne powietrze, ale przynajmniej czyste, bez dymu od sąsiada :)

eniu
07-12-2014, 21:51
Doskonały pomysł, tylko potrzebny do niego kalendarz palenia sąsiada:cool:

Leonsjo
12-12-2014, 12:11
eniu - sluzy fachową pomoca.... o zgrozo... ja sie dziwie ze Ty człowieku nie masz bana na tym forum.

coulignon
12-12-2014, 19:28
rozszczelnij okna - problem pewnie zniknie.

niktspecjalny
13-12-2014, 06:08
eniu - sluzy fachową pomoca.... o zgrozo... ja sie dziwie ze Ty człowieku nie masz bana na tym forum.

Jak to nie ma???Ma, tylko go nie odebrał.:D

niktspecjalny
13-12-2014, 06:12
Ten nade mną ma częściową racje od której także bym zaczął jeśli jako autor tego wątku wiesz co to jest rozszczelnić okna w problemie który na Was spada.Nie wycinamy uszczelek w oknach no chyba ,że nie ma w nich oryginalnych cięć.:)