PDA

Zobacz pełną wersję : Lakierowanie fazowanej deski



wilqu85
07-12-2014, 15:06
Witam,

Niedawno fachowiec ułożył na podłogę (lita lakierowana dębowa deska z czterech stron fazowana) Problem w tym że nie zrobił tego najdokładniej i deski nie dochodzą do siebie idealnie dokładnie, przez co tworzy się między nimi szczelina. Chciałbym się dowiedzieć czy można ja jeszcze raz zalakierować? Pytałem o to kilka firm które zajmują się renowacją podłóg i dostaje skrajne różne odpowiedzi.

Pierwsza jest taka iż podłogi fazowanej się nie lakieruje ze względu na to iż lakier nie doschnie w fazach przez co podłoga będzie się łuszczyła, i jedynym rozwiązaniem jest cyklinowanie podłogi, aby pozbyć się faz i starego lakieru i dopiero wtedy polakierować.

Druga jak najbardziej można to zrobić i nie będzie najmniejszego problemu

Trzecia to zastosowanie środków antyadhezyjnych lub specjalnych środków do zabezpieczenia podłogi np loba

Jestem ciekaw co Wy byście polecili? A może macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam
Emil

Parkiet
07-12-2014, 15:34
Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania dobrej kondycji powierzchni podłogi jest pozycja 3, czyli konserwacja środkami np.Loba.
Szczeliny można ewentualnie wypełnić fugą akrylową.
Pozdrawiam

monkey222
07-12-2014, 18:59
Jeśli macie szczeliny ( błąd parkieciarza lub wina materiału ) to lakierowanie nic nie da. . . jeśli są duże i przeszkadzaja to należy użyć fugi akrylowej ( jak juz kolega wyzej napisał) fuga w kolorze drewna . Jeśli szpary sa bardzo duże i użyje się więcej fugi to w tych miejscach nalezy okleić tasma deski i samą fuge zaakrylowana delikatnie przelakierować lub potraktować jakimś środkiem pielęgnujacym , konserwującym bo niezabezpieczona fuga łapie brud i bardzo szybko zmienia kolor ( wygląda paskudnie szczególnie na jasnych podłogach)

Ad1, - pierwsze słyszę -- podłogi fazowane tak samo nadają się do renowacji jak każde inne i wcale nie trzeba zdzierać fazy aby taką podłoge odnowić

Ad2. Ad 3 - Prawda