PDA

Zobacz pełną wersję : Beton na scianę, tanio;)



romek88
08-12-2014, 10:22
Część, robię remont i potrzebuje szara ścianę, sufit to deski sosnowe, będą.pomalowane na biało, prawdopodobnie tym co ściany regipsowe lub farbą kolejną. Podłoga to parkiet drewniany też pomaluje go na biało, fluggerem pewnie. Jedna ścianę, za TV, chce zrobić betonowo szarą. Myślałem najpierw o rynku cementowym, potem płytach betonowych ale koszt jest kokosmiczny, potem tynki te specjalne imitujące beton, też drogo a kasa mi się kończy więc żony myślę o rynku. Da się taki szary tynk cementowy wyslizgac jakoś na gładko jak odlew? A może zrobić płyty samemu? Rozrobic beton, zalać formy i będą płyty...

makaroniarze
08-12-2014, 13:53
Będzie ciężko, wiem że dostępne są takie panele udające beton, ale nie wyglądają jakoś super z bliska..

Krzysiek_1984
08-12-2014, 13:58
Witam,
Romek, ja za chwile tez bede wykanczal swoje wlasne M (bo jak narazie to wykancza mnie deweloper...). Tez mam w planach jedna sciane na ktorej bedzie wisial TV zrobic w betonie. Na poczatku myslalem o plytach betonowych, jednak jak zobaczylem cene (okolo 98 zl/m2) to troche przesada jak za beton... no i dodatkowo waga takiej plyty to jest masakra. Dlatego poszperalem troche w necie i znalazlem dobry sposob na samodzielne wykonanie takiej sciany. A wiec do sciany, na ktorej chcesz miec niby te betonowe plyty, przykrecasz zwykle wyciete plyty g-k ( np o wymiarach 50x100). Mozna tez podobno zamiast plyt g-k zastosowac plyty OSB. Plyty takie oczywiscie montujesz z odpowiednim odstepem od siebie (np. okolo 10 mm). Po przykreceniu tych plyt, calosc gruntujesz i malujesz szarą farbą. Nakladasz na to zwykla szpachelką tynk betonowy (mozna kupic gotowy). Mozesz dodac do niego pigment aby uzyskac odpowiedni kolor. Z tego co wiem mozna tez wykorzystac zwykly "cekol" i wymieszac go z pigmentem. W kazdym badz razie- szpachelką nakladasz to na te płyty, zachowując niejednolitą powierzchnię. I tym sposobem uzyskujesz ciekawy efekt za duzo mniejsze pieniadze.
Opisane masz to tez w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=fR8-SeWwBaw#t=11

ziemniaki.grillowe
09-12-2014, 10:56
Faktycznie ciężki temat, ale w sumie możesz spróbować pokombinować sam z nakładaniem na ścianę np samego betonu tak jak piszesz, tylko mimo wszystko kupując cement czy zaprawy etc. to aż tak nie warto oszczędzać, jeżeli to ma po nałożeniu sensownie wyglądać ;) Powodzenia

romek88
10-12-2014, 09:16
Dzięki, zdecydowałem się na ekspeeyment. Zrobiłem gładź na szaro, efekt pokaże. Jak będzie skończone;) Teraz szukam sposobu na zakonserwowanie gładzi i wykończenie ją na ślisko? chodź by wyglądała jak odlew, gładka, i nie brudzila...

coulignon
10-12-2014, 10:15
Można odlać posadzkę samopoziomującą ale trzeba mieć odpowiednią formę. Najlepiej silikonową. wtedy wyjdzie na gładko.

romek88
10-12-2014, 11:10
Tylko gładź już jest na ścianie;) Czas mnie goni bo do świąt muszę mieć ten pokój gotowy, a sama podłoga będzie tydzień schła... Może da się ją na mokro wyslizgac? Albo czymś popryskac? Na budowach często widzę tynk maszynowy wyslizgany na połysk miejscami... Gładź tak się da?

Basia1112
10-12-2014, 18:43
Poszukaj wątku o tynku strukturalnym amatorskim w dziale zrób to sam.
Ja robiłam taki tynk na ścianie klatki schodowej ze zwykłe gotowej gładzi,tylko inny wzór-wzór betonowy jest prosty.
Możesz dodać do tej gładzi sszarego pigmentu.Potem pomalowałam to najtańszym ,zwykły lakierem wodnym do drewna.
Jest to gładkie i można przemyć na mokro Koszt minimalny..Wypróbuj na kawałku płyty gipsowej .Miłej pracy:))

romek88
11-12-2014, 09:05
Zrobiłem podobnie, gładź + szara fuga + czarny pigment. Dzis pójdzie druga warstwa nieco ciemniejsza. Mam kolegę który zrobi mi to na gładko, ale nie ślisko, wczoraj dowiedziałem się, że można użyć wwosktaki jak się daje na stiuki (nie wiem jaki:p) a teraz Ty proponujesz lakier... I co teraz?

Mam jeszcze pytanie, drewniany ssurowy sufit mogę pomalować razem ze ścianami (natryskowo) czy lepiej inną farbą? Chce biały kolor, raczej żadnych skoków, ale fajnie by było, żebym mógł wrócić do czystego drewna np. za 5_10lat...

romek88
12-12-2014, 11:59
Ponawiam pytanie bo dziś planuje pomalować sufit i ściany na biało. Mogę deski i ściankę aby pomalować ta sama farbą?

coulignon
12-12-2014, 12:51
możesz ta samą.

romek88
13-12-2014, 14:54
Ok, dzięki, maluje jednak dziś i jeszcze się zastanawiam, czy malować całkiem na biało te deski na suficie czy jednak tylko zabielic jakąś bejcą tak by było widać delikatnie sloje i seki...

Dziś też jadę po farbę na podłogę, będzie fluger biały kryjący, wystarczy lakier na parkiecie zmatowic papierem sciernym?

coulignon
13-12-2014, 19:40
jaka dokładnie farbą chcesz malować ten parkiet?