PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe - mieszkanie w bloku 70 m2



Sygi
09-12-2014, 10:53
Witam

Chciałbym dowiedzieć się od osób doświadczonych w temacie, czy z moim ogrzewaniem sie wszystko ok, bo cos czuje że mam niedogrzane mieszkanie.
Po krótce: blok mieszkalny, 10 mieszkań , w każdym ogrzewanie podłogowe. Centralna kotłownia , piec de dietrich .
Sytuacja ma sie nastepująco - jestem jednym z pierwszych mieszkających ( zamieszkałe 3 mieszkania ), w momencie gdy uruchomilismy ogrzewanie dla 2 mieszkań ( oba po 70m2 w tym moje ) na piecu w kotłowni mielismy ustawione 35 'C w mieszkaniu bylo ok 22 stopnie ( na wejsciu podłogowki 28'C w mieszkaniu a na wyjsciu 26 "C ).
przyszły mrozy do -5'C to na kotle zwiekszylismy do 40 'C i w mieszkaniu nadal było ok 21 'C co jest wystarczające . Teraz gdy do ogrzewania zostały włączone kolejne 3 mieszkania nagle zrobiło się zimno ( 18 'C ) , po zwiększeniu na piecu do 50 'C w mieszkaniu mam 20 'C , w porywach 20,5 'C ( a u córki z pokoju naroznym z dwoma oknami 19 'C ) .
Monitoruje sprawe przy rozdzielni ktora mam w mieszkaniu i w chwili obecnej mam 26 stopni na wejsciu i 25 na wyjsciu - czy ta roznica jest ok ? ( pompa obiegowa w mieszkaniu ustawiona na maxa 3 bieg, jak zmniejszam na 2 roznica na wejsciu i wyjsciu rosnie do 2 -3 stopni ale w mieszkaniu mam wrazenie ze jest zimniej ).

Zastanawia mnie skad przy 2 mieszkaniach ogrzewanych , 40 'C na piecu i mrozach -5 'C mialem w mieszkaniu 22 'C ---- a teraz przy 5 mieszkaniach , temp + 3 "C i 50 'C na piecu ma w mieszkaniu tylko 20 'C. ..??? i co bedzie jak wlaczy sie 10 mieszkan....
Poza tym jaką max temp mozna ustawiac na piecu dla ogrzewania podłogowego, bo gdzies wyczytalem ze 55 "C a to u mnie juz bardzo blisko tej granicy...


Z góry dzieki za wszystkie sugestie i odpowiedzi - jesli ptorzebne sa dodatkowe inf prosze o info a na pewno napisze ( jesli bede znal )

pozdrawiam

Paweł