PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z deską berlinecką



malgorzata222
11-08-2004, 08:37
Mam założoną na podłodze deskę berlinecką (ciemną). Każde wejście do pokoju powoduje ślady na podłodze. Nawet w kapciach. Czym konserwować taką podłogę. Co zrobić, żeby łatwiej usuwać ślady. Czy pozostaje mi codzienne mycie podłóg?

Jarek.P
11-08-2004, 08:47
Mam założoną na podłodze deskę berlinecką (ciemną). Każde wejście do pokoju powoduje ślady na podłodze. Nawet w kapciach. Czym konserwować taką podłogę. Co zrobić, żeby łatwiej usuwać ślady. Czy pozostaje mi codzienne mycie podłóg?

Ale coś więcej napisz, co to za drewno, lakier czy olej, z czego sa te ślady (w pierwszej chwili zostałem porażony wizją wgłębień w drewnie wybitych domowymi kapciami ;) ), trudno tak prognozować o co chodzi na ślepo.

J.

malgorzata222
11-08-2004, 12:16
Nie wiem czym pokryta jest deska berlinecka. Chyba lakierem. Chodzimi o ślady po obuwiu nawet domowym. Są siwe . Nawet gdy położę czystą ścierkę przed wejściem każdy krok jest widoczny. Pastowanie na krótko poprawia sytuację.

Jarek.P
11-08-2004, 12:34
Nie wiem czym pokryta jest deska berlinecka. Chyba lakierem. Chodzimi o ślady po obuwiu nawet domowym. Są siwe . Nawet gdy położę czystą ścierkę przed wejściem każdy krok jest widoczny. Pastowanie na krótko poprawia sytuację.

To może nie pastuj? Może spróbuj po prostu umyć podłogę za pomoca mopa wodą z jakimś płynem do mycia podłóg i zostaw do wyschnięcia? Pasty do podłóg są zwykle z jakimis woskami, pierdołami, może te ślady to po prostu odciski w tej cieniutkiej warstwie wosku, jaką pasta zostawia?

J.

malgorzata222
11-08-2004, 12:51
Mycie płynami do drewna pozostawia podłogę matową i szarą.
Ślady są zmyte lecz cała podłoga nie ma wyglądu.
Musi być jakiś środek na to żeby podłoga bez szorowania po kolanach wyglądała porządnie.

Jarek.P
12-08-2004, 10:27
Mycie płynami do drewna pozostawia podłogę matową i szarą.

W takim razie wszystko mi wygląda na to, że kupiłaś podłogę olejowaną. Nie mając jednocześnie pojęcia o tym, jak to zabezpieczać, konserwować i wogóle czym to się je. W tej chwili przywrócenie jej normalnego wyglądu może być trudne, proponuje poprosic o oględziny i opinię jakiegoś dobrego cykliniarza z doświadczeniem w olejowanych podłogach.

J.

malgorzata222
12-08-2004, 10:37
Dzieki za rade. Muszę kogoś takiego znależć.