PDA

Zobacz pełną wersję : dachowka ceramiczna czy cementowa ?



30-11-2001, 08:27
czesc, jestem na etapie polozenia dachu . zastanawiamy sie czy wybrac dachowke ceramiczna czy cementowa.slyszalem opinie , ze na dachowce cementowej po 2 latach pokazuja sie naloty oraz wyzery. mieszkam na slasku. prosze o doswiadczenia.czy warto dolozyc [kredyt]izakupic dachowke ceramiczna. co polecacie. czy mam pomimo zimy klasc dachowke czy tez poczekac do wiosny.wiezba juz jest zrobiona.

30-11-2001, 08:31
Zdecydowanie ceramiczna.
Było już o tym na forum - warto poszukać we wcześniejszych wątkach.

TomekM
30-11-2001, 13:06
Też się zastanawiam nad rodzajem dachówki.
Na pewno przykrywał bym dach jeszcze w tym roku - najlepsza ochrona na zime i VAT 7%
Co do radzaju dachówki - dużo czytam i pytam innych i zdań jest tyle ilu producentów dachówek.
Jeżeli wybiorę betonową to jednego z dwóch producentów: Brass lub Euronit.
Jeżeli ceramiczną to jest taka czeska dachówka (nie pomnę nazwy - ale mogę sie dowiedzieć). Dają na nią 30 lat gwarancji i nieźle wygląda.

Majka
01-12-2001, 10:02
Do Tomka, nie wiem czy Czesi sprzedają u nas różne rodzaje dachówek, ale pamiętam, że przed paru laty były wielkie reklamacje na ich jakość. Jak podasz nazwę to pewnie sobię przypomnę czy o tą dachówkę chodzi. /Robiliśmy dach 4 lata temu i pamięć szwankuje/ My mamy dachówkę Braasa - nie ma żadnych wżerów! Pozdr

Agnicha1704
03-12-2001, 09:05
Ta czeska dachówka to "Tondach" - o ile o tej mówicie. Prawdopodobnie jest najtańsza na rynku gdyż koszt wytworzenia w Czechach jest niższy niż w Polsce, Czy jest dobra? Nie mam pojęcia.
Pozdrowienia
Agnicha

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2001-12-03 10:06 ]</font>

Majka
03-12-2001, 14:45
Nie o tej myślałam, tamta miała nazwę od miejscowości w Czechach.
Jak kładliśmy dachówkę sprawdzalismy bardzo dużo producentów. Wybraliśmy betonową Braasa, jesteśmy zadowoleni, ale to wcale nie znaczy, że inne byłyby gorsze. Pozdr.

04-12-2001, 16:39
Zapewne mówicie o cegielni Krytina Hranice - obecnie koncern Tondach ją przejął i sprzedaje pod swoja nazwą. Cały Tondach na Polski rynek idzie właśnie stamtąd bo najbliżej.
Osobiście nie radzę eksperymentować!!! Wolałbym już robione w Polsce Siriusa (RuppCeramika) - jest nieco tańszy od dachówek niemieckich, a niewiele im ustępuje (Rupp kupił do wyrobu Siriusa używana linię od VonMullera, który zbudował zupełnie nową fabryke w Gorlitz).
Uprzedzano mnie również przed robionym w Polsce Robenem - czesto bywa krzywy.
Pisałem już o tym na forum - nie sugerujcie sie ceną dachówki podstawowej - każcie firmie wycenić cały dach w kilku wariantach (dobre firmy robia to za darmo) - dopiero wtedy widać różnicę w całkowitych kosztach pokrycia.
Pozdrawiam - Alek

Majka
05-12-2001, 09:49
Alek ma rację, chodziło mi o tę dachówkę. My przed kupnem łaziliśmy po różnych budowach i skończonych realizacjach i pytaliśmy właścicieli co polozyli i czy są zadowoleni. Pozdr.

Darek
13-12-2001, 08:39
A ja polozylem IBF w kolorze ceglastym. Tez ladnie wyglada i po roku wyglada calkiem dobrze (10 km na wschod od Wroclawia). Jezeli chodzi o cene, to roznica w cenie pomiedzy dachowka podstawowa, a np gasiorem jest 10 krotna. KONIECZNIE wyceniac caly dach przed wybraniem oferty.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Darek dnia 2001-12-13 09:39 ]</font>

14-12-2001, 21:32
I nie zamawiajcie od razu gotowych obróbek blacharskich. Ja tak zrobiłem a później okazało się że są one za wąskie i musiałem większość obróbek robić jeszcze raz (w trakcie układania dachu). Oczywiście część dało się wykorzystać ale sporo zostało. Dachówkę kupowałem betonową w firmie DACHBUD-RZESZÓW z Kolbuszowej. Obliczyli mi cały dach po wysłaniu projektu faxem. Mają swój tani transport.

greg
09-04-2002, 14:21
Witam.
Słyszał ktoś może o dachówce RuppCeramika Sirius ale w klasie 1b?
Przedstawili mi taką ofertę - cena jest atrakcyjna ale nie wiem czy warto wchodzić w coś takiego?
Pozdrawiam

jędrzej
09-04-2002, 15:20
Sprawdzałem wiele firm, bo potrzebowałem dachówkę na dwa domy. Moim zdaniem różnica między dachówką betonową i ceramiczną jest minimalna, a ceramika jest droga (tania może być krzywa). Zdecydowałem się na EURONIT i BRASS. Euronit jest najtańszy, z dobrych (IBF raczej nie polecam), ale i Brass ma tanią dachówkę celtycką (ale mały wybór kolorów w tej odmianie).

Ludziom z okolic Warszawy zdecydowanie polecam hurtownię DachLux (tel. /22/6444599) - dają największe rabaty i są bardzo elastyczni (transport, terminy płatności). Oczywiscie trzeba się targować.

Alicjanka
09-04-2002, 15:46
Ja kupowałam dachówkę w DachLuksie i miałam bardzo dobrą cenę, nikt nie mógł jej pobić. Mam ceramiczną i polecam, ale sąsiad ma betonową grafitową i też wygląda doskonale. Decyzja należy do Ciebie... :smile:

Redakcja
09-04-2002, 15:48
Proponujemy przenieść ten wątek do działu "sondaże".

Agnicha1704
09-04-2002, 15:55
dobry pomysł redakcjo.
A ja mimo chęci kupienia dachówki ceramicznej, kupiłam 100% tańszy dach z IBF - u (potwierdzam KONIECZNIE należy robić wyliczenie CAŁEGO dachu - robią to za darmo) i jestem baaaardzo zadowolona z zakupu.

Griszka
10-04-2002, 07:15
O którym dachluxie piszecie? Sa trzy firmy z koncowka alfa beta 1. Byłem w tych trzech firmach z wyceną dach i co ciekawe ceny były różne. Jak pojechałem "z krawatem" to były niższe rabaty a jak na luzie wyższe.
Najbardziej się ubawilem cenami robocizny - co dachlux to inna cena?

o co tu chodzi?

Wowka
10-04-2002, 11:29
Dach wykonałem z ceramiki Roben, prezentuje się całkiem nieźle. W PBS wyliczono mi ilości dachówek ale popełnili w tym spory błąd. Bez słowa przyjęli jednak z powrotem po prawie jednej palecie krawędziówek prawej i lewej oraz mniejsze ilości gąsiorów. Sprawa zakończyła się tym, że przez 2 miesiące miałem zablokowane bez sensu trochę grosza.

Alicjanka
10-04-2002, 11:38
Wszystkie te Dachluxy to pączki jednej firmy. Czemu róźnią się nazwami, chyba tylko jeden fiskus wie. Niewątpliwie grają ostro z konkurentami, co dla inwestorów jest korzystne. Natomiast z ofertami na dach to trzeba robić tak: wysyłasz zapytanie ofertowe z rzutem dachu do kilku firm a oni przesyłają odpowiedź. Wtedy do każdej dzwonisz wypytując dlaczego różnią się ilości dachówek między ofertami, a oni ci tłumaczą co mieli na myśli. Tą drogą dochodzisz do jakiejś prawdy pośredniej, różniącej się znacznie od każdej z początkowych ofert. Mnie na przykład wszyscy chcieli sprzedawać dachówki połówkowe, chociaż żaden skrawek mojego dachu nie kończy się równo (koperta). Tak więc na każdą krawędź trzeba przycinać normalne dachówki.

Kupowanie dachówek to jedna z większych łamigłówek budowy. Na szczęście większość firm przyjmuje zwroty, ale po co blokować kasę?
Powodzenia,
A.

TomekM
10-04-2002, 11:55
Alicjanko - ja też mam (w projekcie) dach kopertowy i mam drobny problem - co dałaś na "czubek" tego dachu? W projekcie mam miedzianą "szpicę", ale ja nie buduję choinki tylko dom, więc wolał bym coś bardziej stonowanego.

Anula
10-04-2002, 12:22
Mysmy zrobili wyceny u mnostwa firm. System byl taki: z gotowa wycena jednej firmy walilismy do drugiej, jak dawala taniej to z tym do nastepnej i do poprzedniej. I tak dalej. W koncu kupilismy Brassa celtycka chociaz wersji rozwazanych bylo bardzo duzo (ceramiczna rowniez). zdecydowala oczywiscie cena. W dachluksie usilowali nas oszukac na drewnie do lacenia dachu wiec zrezygnowalismy z tej firmy.

Alicjanka
10-04-2002, 12:23
Ja tam mam tzw trójnik, czyli dachówkę szczytową dla trzech krawędzi. Nic mi nie wystaje ani się nie kręci. :wink: (Potwornie drogą!!!)

miazgociąg
13-04-2002, 01:16
Griszka mam podobne obserwacje co do wyglądu kupującego .Krawat drożej w dresie taniej .Jak ktoś ma zawód kojarzący się powszechnie z pieniędzmi to lepiej nie podawać numeru do pracy ,a często taki chcą sprzedawcy celem np. podania wyników obliczeń .Gdy wyliczano mi drogą dachówkę ceramiczną rabat bywał mniejszy przy stosunkowo taniej cementowej rabat wzrastał.

jędrzej
22-04-2002, 11:22
Ja pisałem o DachLux 1.
A jeśli chodzi o rabaty, to trzeba się targować do oporu i do ostatniej chwili trzymać dostawcę w niepewności (rura im mięknie z każdym telefonem)
Co do poszukiwania dostawcy to popieram metodę Anuli i Alicjanki.
Jeśli chodzi o wycenę dachu, to koniecznie na całość, bo najdroższe są gąsiory i dachówki skrajne. Cholernie drogo wychodzi zrobienie lukarny z załamanym daszkiem: gąsiory skrajne, trójnik, rynna... koszmar.

PROPONUJĘ OSZCZĘDZAĆ:
1. nie kupować gąsiorów skrajnych - zadeklować zwykłe
2. nie kupować dachówek skrajnych - zrobić obróbkę blacharską (dużo taniej i może wyjść ładniej)
3. wszelkie elelmenty dodatkowe: folie, uszczelki, uchwyty, kosze - kupić dobre ale nie markowe (będzie 30% taniej)
4. zamiast kupować bajeranckie wykończenia - kazać zrobić obróbki blacharskie

Może ktoś jeszcze coś dorzuci?

Wowka
15-05-2002, 10:50
Długo zastanawiałem sie nad wyborem dachówki pomiędzy ceramiczną Roben a cementową Brass. Wybrałem Robena a przeważył argument, że ta dachówka ma 2 zamki górny i dolny. W związku z tym lepiej "trzyma sie dachu". W przypadku mojego domu gdzie dach ma 10 koszy i w związku z tym duża ilośc dachówki musiała być po skosie przycięta - jest to bardzo duży +. Cementówkę z jednym zamkiem (tylko górnym) co prawda lepiej się kładzie na łatach gdyż nie wymaga aż tak dokładnego rozmierzenia a błędy można łatwo "zgubić", Niemniej wyszedłem z założenia, że dobrzy fachowcy powinni sobie poradzić.

17-05-2002, 14:53
dlaczego myśląc o dachówkach ceramicznych bierzecie pod uwagę tylko robena, ja wybrałem wiekora i rok temu był sprzedawany po dość rozsądnych cenach . No i nie czarujmy się gdyby to nie kwestia kasy decydowalibyście się na ceramiczną jest ładniejsza.

vardo
21-12-2003, 08:37
..

jareg
06-02-2004, 16:54
cementowa napewno tańsza, a kilka lat posłuzy