PDA

Zobacz pełną wersję : Za wysoko belka w otworze okiennym



sitoo
13-12-2014, 13:01
/Witajcie.
Stan surowy otwarty czeka na zamknięcie. Dziś był na budowie Pan z Oknoplastu wymierzyć otwory okienne i okazało się, że jedno z okien tarasowych ma za wysoko belkę w stosunku do sąsiedniego okna tarasowego. Różnica jest dokładnie 16 cm:mad:. Nie wiem jak to się stało, że przy odbiorze był projektant, kierownik budowy i my i nikt tego nie zauważył... No ale stało się.

Okna mają 300 cm szerokości i powinny mieć 220 cm wysokości. To okno które ma 236 cm wysokości ma być fiksem dzielonym na 2 (po środku belka).
Poradźcie mi proszę czy coś da się z tym teraz zrobić?

ClNEK
13-12-2014, 15:11
Mozna zastosowac u góry systemowe poszerzenia, które potem zostaną zabudowane od zewnątrz ociepleniem a wewnątrz tynkiem/ regipsem itp

finlandia
14-12-2014, 10:03
Róznica o 16cm? A moe ona po prostu tak ma byc wg projektu? Bo ciezko mi wyobrazic sobie taki błąd.
Będzie w czyms przeszkadzało jak tak zostanie? TO okno jest obok jakis innych? w jednej linii?

sitoo
14-12-2014, 19:24
Są dwie ściany prostopadłe do siebie, obie w jadalni. Obydwie ściany mają te same otwory okienne 220 cm / 300 cm, tzn powinny mieć bo jedna z nich ma 236 cm/300 cm. Moim zdaniem różnica będzie widoczna.
Sprawdzę sobie w projekcie czy to czasem nie był błąd projektanta.
Dzięki