PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmocnienie spróchniałych legarów w kamienicy



omgwtflol
13-12-2014, 19:31
Witam zabrałem sie za podłoge w moim mieszkaniu: zerwałem deski pod oknem, wybrałem ten syf cały i ukazało się 5 legarów z czego 2 są w nie najlepszym stanie ( zdjecie tego gorszego zamieszczam). Przyczyną tego stanu jest nieszczelnosc w murze ( nad legarem wywaliłem jedną cegłe i wsadzilem łape i wieje z dworu). W kamienicy przydalo by sie zafugowac cegły bo są ubytki ale ten temat porusze na zebraniu wspolnoty. Teraz tak: chce wzmocnic te legary poprzez ułozenie po bokach tych legarów dwoch ceowników i skrecenie ich w 2 -3 miejscach około 2 metrów od okien ( im dalej od okien tym legar jest zdrowszy) a drugie konce wmurowac po bokach tego legara przy oknie. Druga rzecz to chce te spróchniałe konce zakryc papą i ewentualnie czyms wysmarował tylko czym polecacie ? i calość zamurował. Co sądzicie i co radzicie drodzy forumowicze. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi. Docelowo na deski bede wkrecał płyty Mfd.293877

omgwtflol
13-12-2014, 19:53
Pomieszczenie ma około 25 m2 legary są tylko wzdłuż, czy zamiast papy można napuścić pianki niskoprężnej ?

Parkiet
14-12-2014, 12:11
Wyrzuć wszystko, oczyść do czystego piasku (zarodniki grzyba), zrób wentylację pod podłogą - dwa otwory na różnych ścianach. Dalej nowe, zaimpregnowane legary na podkładkach z papy i dalej z zgodnie z potrzebami. Powodzenia.

omgwtflol
18-12-2014, 22:21
nie mam mozliwosci wymiany calych legarow to jest 2 pietro, poza tym sytuacja jest tylko zla przy oknie bo tam wilgoc była. co myslicie o wzmocnieniu ktore opisalem wyzej ?