PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE Jaka elewacja do mojego domku by zyskał na wyglądzie? BONIE czy KAMIEŃ ?



BEWA
15-12-2014, 00:15
Witajcie, proszę o pomoc w doborze elewacji domu oraz ogrodzenia. Sprawa pilan, gdyż rozpoczynamy słupki od barmę i muszę wybrać kamień na ogrodzenie.

Nie wiem jak byłoby ładnie wykończyć nasz domek, aby zyskał na wyglądzie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonalności wewnątrz.
Podobają nam się bonie (białe i szarości), załączam kilka zdjęć forumowiczów. Jednak wszystkie warianty wchodzą w gre, może być też kamień, byleby tylko domek wyglądał lepiej wizualnie. W załączeniu zdjęcie domku (na siatke położony jest jasny podkład) oraz kilka inspiracji domów umieszczonych na forum. Proszę znawców piękna o pomoc, gdyż chciałabym, aby wyglądało to ładnie i nowocześnie.

Zrobić BONIE czy KAMIEŃ na elewacji???

We wtorek zaczynają kopać i robić słupki pod bramę i furtkę. Słupki mają być z firmy DREBET z kamienia łupanego. Proszę o pomoc w doborze koloru słupków ogrodzeniowych-biały, piaskowy, szary

Stąd też chciałabym aby ogrodzenie nawiązywało już do przyszłego domku.Macie jakies propozycje.

Slawbud
15-12-2014, 00:36
Witam , jeżeli ma być ładnie a zarazem nowocześnie to raczej bliżej rozwiązania nr 2 i ja chętnie widział bym tam akcent drewniany
np. http://z500.pl/projekt/678/Z281,parterowy-dom-z-dwustanowiskowym-garazem-oraz-duzym-pg-z-opcja-na-paliwo-stale.html

BEWA
15-12-2014, 15:07
Witam , jeżeli ma być ładnie a zarazem nowocześnie to raczej bliżej rozwiązania nr 2 i ja chętnie widział bym tam akcent drewniany
np. http://z500.pl/projekt/678/Z281,parterowy-dom-z-dwustanowiskowym-garazem-oraz-duzym-pg-z-opcja-na-paliwo-stale.html

Ciekawa propozycja, wezmę pod uwagę. Drewno wymaga konserwacji, wolałabym chyba coś, co nie będzie wymagało późniejszych nakładów a przy drewnie raczej to niemożliwe.
Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś propozycje na upiększenie mojego domku?

fighter1983
15-12-2014, 19:15
a nie lepiej poszukac jakiejs studentki architektury, projektantki?
Dajesz projekt wykonawcy i lecimy...
Ciachnie Ci z wizualizacja kilka opcji, pogada jak baba z baba :) i jakos tam cos wspolnie wymyslicie :)
Zaplacisz jakies drobne? 1% wartosci calej elewacji? i juz... a dziewczyny maja czasami fajne pomysly

BEWA
15-12-2014, 19:24
a nie lepiej poszukac jakiejs studentki architektury, projektantki?
Dajesz projekt wykonawcy i lecimy...
Ciachnie Ci z wizualizacja kilka opcji, pogada jak baba z baba :) i jakos tam cos wspolnie wymyslicie :)
Zaplacisz jakies drobne? 1% wartosci calej elewacji? i juz... a dziewczyny maja czasami fajne pomysly

To dawaj tą dziewczynę, jak ją masz, bardzo chętnie skorzystam. Akurat wśród znajomych nie mam, czasami korzystam z porad i inspiracji na forum, stąd mój post...
Jeśli ktoś z Państwa zna godna polecenia osobę-chętnie skorzystam.

fighter1983
15-12-2014, 19:37
ta z ktorej korzystam od czasu do czasu... omg jak to brzmi... jakies 4 mies temu mowila ze wyjezdza do Anglii. Nie wiem czy pojechala czy nie a nie byla mi potrzebna jakos w "miedzyczasie". Dzownilem, ale nie odbiera...
Wrzuc na swoim fb ze szukasz kogos takiego... znajomy znajomego bedzie mial na 100%

Balto
15-12-2014, 21:02
Bewa: moje uzupełnienie: prócz kamienia naturalnego którego jest multum rodzajów i ciut ciut są jeszcze sztuczne / imitacje kamienia tworzone na bazie cementu, dalej są jeszcze tynki odciskane i różne rodzaje okładzin (cienkie paski kamienne, ceglane etc) do tego ileś rodzajów cegły. Tak naprawdę to Ty musisz mieć chociaż jakąś wizję nie tylko domu, ale całości by móc coś z tego zrobić. Machnąć pstrokaciznę nie problem...

BEWA
15-12-2014, 21:13
Wiem, masz rację. Myślałam np. o:
1)boniach -na jaśniejszym tle ciemniejsze pasy, ewentualnie ciekawie pomalowana elewacja i ogrodzenie pasujące do tego z kamienia łupanego (kamień sztuczny)
2)wykończenie jakiejś części domu kamieniem-tylko której i jaki wówczas kolor? Na początku chcieliśmy wnękę przy drzwiach wejściowych wypełnić kamieniem ale to nie poprawi jego urody, mało będzie widoczne z daleka a ja chciałabym aby ta moja prosta chatka nabrała charakteru. Czasami takie proste bywają ładne. I wówczas pasowałoby kolor kamienia dać taki sam na słupkach pod bramę

Na razie niestety stać mnie tylko na słupki pod bramę i furtkę, ale jak doliczę do tego 2 metry zabudowy na skrzynki oraz to, że brama ma być wpuszczana ok 2,5 w głąb plus furtka to robi się już trochę metrów. Ogrodzenie na raty ,ale najpierw muszę zrobić bramę i furtkę.
A masz jakiś pomysł na bazie tego co przedstawiałam?

fighter1983
16-12-2014, 21:54
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdj%C4%99cia&p=6707627&viewfull=1#post6707627

Balto
16-12-2014, 22:13
B: zadzwoń dogadaj się, powiedz jakie chcesz koloru, a architekta Ci to zwizualizuje w nawiązaniu do całości kolorystyki. Może być tak, że to co Ty sobie wyobrażasz, do tego jak to będzie w realu wyglądać ma się nijak. Bo cegła, kamień czy coś tam użyte daje takie a nie inne wrażenie. Z prostych jak cep założeń: wyraźny dach - delikatne ściany - pomniejszenie optyczne domu, jasna ściana i paski ciemne wokól okien - optyczne powiększenie tych ostatnich...

BEWA
16-12-2014, 22:14
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdj%C4%99cia&p=6707627&viewfull=1#post6707627
Dziękuję bardzo, widziałam, odpisałam.

BEWA
16-12-2014, 23:43
B: zadzwoń dogadaj się, powiedz jakie chcesz koloru, a architekta Ci to zwizualizuje w nawiązaniu do całości kolorystyki. Może być tak, że to co Ty sobie wyobrażasz, do tego jak to będzie w realu wyglądać ma się nijak. Bo cegła, kamień czy coś tam użyte daje takie a nie inne wrażenie. Z prostych jak cep założeń: wyraźny dach - delikatne ściany - pomniejszenie optyczne domu, jasna ściana i paski ciemne wokól okien - optyczne powiększenie tych ostatnich...
Dziękuję Balto, problem w tym, że nie wiem co zrobić, aby było ładniej.
Niby projekt indywidualny a nie wyszło na zewnątrz tak jak trzeba. Gonił mnie termin złożenia wniosku o kredyt, 30 czerwca to była data decydująca a zamówiony architekt przyjął zaliczkę i realizował projekt przy pomocy trzech kolesiów, nie przychodził na spotkania, nie odbierał telefonów a wiedział, że musimy złożyć w danym terminie wniosek. I wzięliśmy to co było. Wewnątrz ok ale na zewnątrz nie było czasu na dopieszczanie bo trwałoby to następne pół roku.

Dlatego tutaj jestem. Każda podpowiedż jest ważna. Masz jakiś pomysł????

Balto
17-12-2014, 19:37
Przynajmniej dwa:
1. Na części ścian - zmniejszył ich wielkość (mało dachu widać, powiększył okna)
2. Na innych zwiększył optycznie wielkość ścian - dachu jest za dużo...
Dom i projekt ni w pięść ni w oko....

BEWA
17-12-2014, 20:29
Balto proszę napisz mi dokładnie o co chodzi w punkcie 1 i punkcie 2. Które ściany i co konkretnie masz na myśli? Będę bardzo wdzięczna.
Jak myślisz da się coś z tego zronić? Tylko proszę nie załamuj mnie, nie spisuj całkiem na straty. Ot nie mam pomysłu i tyle

Balto
18-12-2014, 21:48
Po kolei:
1. Zwróć uwagę na to, że ilość dachu, zresztą ciemnego - tak wynika ze zdjęć - jest nierównomierna. To oznacza, że na dwóch stronach wizualnie dominuje dach, i to ciemny, nie chcąc by ścianą zginęła trzeba ją wybarwić, czy dać jej mocny i wyraźny kolor - będzie ten kawalątek ściany widoczny
2. na dwóch pozostałych ścianach - dachy widać bardzo mało, jest kupa ściany - czyli tak jakieś delikatniejsze kolory, by jej "trochę zgubić", jakieś delikatne akcety wokół okien, ciemne - sprawią, że będą bardziej widoczne.
Oczywiście gros z tego powinno się dać zrobić kamieniem i tak ułożyć kolorystycznie by nie wyszedł koszmarek... ale staraj się myśleć nietypowo bo i chałupa do zwykłych nie należy.

BEWA
19-12-2014, 01:37
Po kolei:
1. Zwróć uwagę na to, że ilość dachu, zresztą ciemnego - tak wynika ze zdjęć - jest nierównomierna. To oznacza, że na dwóch stronach wizualnie dominuje dach, i to ciemny, nie chcąc by ścianą zginęła trzeba ją wybarwić, czy dać jej mocny i wyraźny kolor - będzie ten kawalątek ściany widoczny
2. na dwóch pozostałych ścianach - dachy widać bardzo mało, jest kupa ściany - czyli tak jakieś delikatniejsze kolory, by jej "trochę zgubić", jakieś delikatne akcety wokół okien, ciemne - sprawią, że będą bardziej widoczne.
Oczywiście gros z tego powinno się dać zrobić kamieniem i tak ułożyć kolorystycznie by nie wyszedł koszmarek... ale staraj się myśleć nietypowo bo i chałupa do zwykłych nie należy.

Balto, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy! Nigdy nie pomyślałabym tak jak to przedstawiłeś.
Napisałeś :

.........ale staraj się myśleć nietypowo bo i chałupa do zwykłych nie należy.

Nie potrafię myśleć nietypowo, nie wiem w ogóle co wymyśleć, projektant zrobi co mu powiem: powiem bonie-zrobi bonie, powiem kamień-zrobi kamień, powiem kolorek-zrobi kolorek. Sęk w tym, że nie potrafię nic wymyśleć . Czasami pojawiają się tutaj na forum osoby z domkami nazywanymi "mój koszmarek", które potem wyglądają całkiem nieżle. Przyjdzie kostka, elewacja, brama i będzie inaczej.
Sugerujesz zatem jakieś dwa kolorki, z przodu i z tyłu inny- wyrażny, bo bokach jaśniejszy. Szedłbyś w tym przypadku w kolory a nie w bonie? Zrezygnować z nich? Podobają mi się ale może tutaj nie pasują. Jeśli chodzi o kamień widziałbyś go gdzieś na frontowej ścianie? jeśli tak to w którym miejscu? Jestem skłonna poszaleć, nawet finansowe byleby efekt był zadawalający. Trochę ta moja "chałupa" spędza mi sen z oczu, dobrze tylko, że wewnątrz jest cudownie.

Gdybyś znalazł jakieś zdjęcie podobne do tego co masz na myśli to podrzuć. Ja znalazłam na forum domek troszkę podobny do mojego, tylko garaż jest wyższy. Nie mam zdjęć ściany bocznej ale w tym miejscu, gdzie na bocznej ścianie jest kamień ja mam taras zadaszony w bryle budynku i myślałam, żeby tutaj dać też jakiś kamień. Aczkolwiek tego nie widać z ulicy, więc wyglądu domu nie zmieni.

A może coś ze sztukaterią lub zamiast sztukaterii jak na załączonym zdjęciu dać kamień na rogach domku? Ewentualnie tak jak na następnym zdjęciu zrobić w kamieniu ścianę garażu plus jeszcze gdzieś go dołożyć. Ale tak jak powiedziałeś, aby nie "przedobrzyć"

Z góry bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.

adamko sz
19-12-2014, 10:38
Witam. Ja bym ci radził skorzystać z darmowych programów wizualizacji fasady, a jeżeli nie chcesz się sama bawić w te klocki, to za parę groszy zrobi to firma zajmująca się elewacjami. Wystarczy przesłać im zdjęcie swojego domu. Moi znajomi też mieli z tym problem i skorzystali z jednego z darmowych programów dostępnych w internecie. A oto zdjęcia domów po wizualizacji. 294816294817

Balto
19-12-2014, 20:04
B: eee tam po prostu mając tynki mineralne w ofercie człowiek spotyka się z różnymi cudami zaprojektowany przez architektów po kilku dobrych lufach.... A to Ty musisz mieć coś w głowie, bo facet od wizualizacji pójdzie w to co jemu najbardziej odpowiada, a nie to co lubisz. Poza tym nie możesz dać za dużo kolorów bo wyjdzie cygańska chusta a nie fajny zgrabny domek... Adamko ma rację - znajdź program, pobaw się nim pomyśl i wyjdzie coś co trzeba. Bonie zaburzą deko linie ścian a może i o to chodzi by oko szło na to, a nie na linię całości domu...