PDA

Zobacz pełną wersję : Zjazd z działki - jaki to koszt



katarzyna_m
16-12-2014, 10:52
Moja działka graniczy z droga powiatową, ale nie ma z niej zjazdu na drogę. W zarządzie dróg powiatowych powiedzieli mi, że muszę najpierw zrobić projekt przebudowy chodnika, potem uzyskać od nich pozwolenie (albo nie) i wtedy mogę przebudować chodnik na swój koszt. Jak się domyślacie ucieszyło mnie to niezmiernie. Zastanawiam się jaki będzie koszt takiej przebudowy. Dojazd do domu ważna sprawa, na razie mogę korzystać z prywatnej drogi gruntowej, ale i tak kiedyś trzeba dojazd zrobić. Ktoś z Was robił zjazd? Jaki to koszt +/-? Aż się boję pytać szczerze mówiąc.

CityMatic
16-12-2014, 11:47
Moja działka graniczy z droga powiatową, ale nie ma z niej zjazdu na drogę. W zarządzie dróg powiatowych powiedzieli mi, że muszę najpierw zrobić projekt przebudowy chodnika, potem uzyskać od nich pozwolenie (albo nie) i wtedy mogę przebudować chodnik na swój koszt. .

Na wiosnę ,sąsiad z mojej miejscowości robił zjazd przez chodnik na drogę krajową Nr E372 . Koszt łącznie z projektem i uzgodnieniami - 11m - 37 tyś zł.

katarzyna_m
16-12-2014, 13:43
Mnóstwo pieniędzy. W takim razie: czy potrzebuję tego zjazdu? Fizycznie dostęp do działki jest, bo zjazd jest zrobiony do drogi prywatnej sąsiadującej z działką, Służebności notarialnej nie ma jak uzyskać za bardzo, bo droga ma wielu właścicieli rozsianych po świecie, ale zgoda sąsiadów na korzystanie z tej drogi jest. Czy fizyczny zjazd jest mi potrzebny np. do uzyskania pozwolenia na budowę?

letniowoc
16-12-2014, 16:42
Wydaje mi się, że musisz mieć FORMALNE połączenie swojej działki z drogą powiatowa, czyli projekt zjazdu i pozwolenie na zjazd.

Np. teoretycznie ja mogę z mojej działki od razu wjechać na drogę gminną, ale formalnie nie mogę, ponieważ nie mam pozwolenia na zjazd.

Do pozwolenia na budowę domu muszę mieć projekt zjazdu i pozwolenie na budowę zjazdu. Inaczej formalnie rzecz biorąc działka nie ma połączenia z drogą (choć w rzeczywistości fizycznie ma skoro leży przy drodze).

pionan
16-12-2014, 18:53
Wydaje mi się, że musisz mieć FORMALNE połączenie swojej działki z drogą powiatowa, czyli projekt zjazdu i pozwolenie na zjazd.

Np. teoretycznie ja mogę z mojej działki od razu wjechać na drogę gminną, ale formalnie nie mogę, ponieważ nie mam pozwolenia na zjazd.

Do pozwolenia na budowę domu muszę mieć projekt zjazdu i pozwolenie na budowę zjazdu. Inaczej formalnie rzecz biorąc działka nie ma połączenia z drogą (choć w rzeczywistości fizycznie ma skoro leży przy drodze).
Dla ścisłości, do pozwolenia na budowę domu nie potrzebujesz projektu, ani pozwolenia na zjazd, ponieważ są to dwie NIEZALEŻNE inwestycje i każdą z nich w nadzorze "rozliczasz" osobno.
Do PnB potrzebujesz jedynie warunków technicznych budowy zjazdu wydanych przez właściwego zarządcę drogi.
U mnie taka sytuacja, że dom po odbiorze przez nadzór już ponad dwa lata, a zjazdu ciągle teoretycznie brak :)

letniowoc
17-12-2014, 10:33
pionan - masz rację, tak to w rzeczywistości jest.

Z tym, że większość osób załatwia te dwa pozwolenia jednocześnie w myśl zasady "dwie pieczenie na jednym ruszcie". Ja akurat muszę zrobić zjazd, bo inaczej ciężki sprzęt nie wjedzie na działkę...

pawko_
19-12-2014, 09:46
A czy ktoś z szanownego grona wie jak jest ze zjazdem z drogi gminnej do posesji ? Zjazd teoretycznie w mapce jest- tylko, że był on po stronie lewej, a ja przeniosłem go na prawą na wprost garażu. Chciałbym zalegalizować ten zjazd pytanie, czy jest taka konieczność ? Jaka może być ewentualnie kara ?Czy np. po jakimś czasie sprawa się przedawnia ? Jaki jest koszt załatwienia tego zjazdu ? Mam rozumieć, że organem właściwym będzie tutaj Urząd Gminy ?

Bejaro
19-12-2014, 09:51
A czy ktoś z szanownego grona wie jak jest ze zjazdem z drogi gminnej do posesji ? Zjazd teoretycznie w mapce jest- tylko, że był on po stronie lewej, a ja przeniosłem go na prawą na wprost garażu. Chciałbym zalegalizować ten zjazd pytanie, czy jest taka konieczność ? Jaka może być ewentualnie kara ?Czy np. po jakimś czasie sprawa się przedawnia ? Jaki jest koszt załatwienia tego zjazdu ? Mam rozumieć, że organem właściwym będzie tutaj Urząd Gminy ?

A dom juz odebrany?

CityMatic
19-12-2014, 12:06
A czy ktoś z szanownego grona wie jak jest ze zjazdem z drogi gminnej do posesji ? Zjazd teoretycznie w mapce jest- tylko, że był on po stronie lewej, a ja przeniosłem go na prawą na wprost garażu. Chciałbym zalegalizować ten zjazd pytanie, czy jest taka konieczność ? Jaka może być ewentualnie kara ?Czy np. po jakimś czasie sprawa się przedawnia ? Jaki jest koszt załatwienia tego zjazdu ? Mam rozumieć, że organem właściwym będzie tutaj Urząd Gminy ?

Wykonać projekt wg np stanu faktycznego i złożyć wniosek o pozwolenie do Urzędu Gminy.
Jeśli dom odebrany to złożyć formalny wniosek odbioru domu wraz z kserokopią mapki po wykonawczej z zaznaczonym zjazdem która trzeba było załączyć, aby móc się zameldować i po sprawie.

mother_nature
19-12-2014, 12:27
Łatwiej i taniej jest robić zjazd na drogę gminną niż na powiatową, przynajmniej tak wyczytałam z różnych stron internetowych.
Polecam ten wątek do poczytania: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?143316-zjazd-do-domu-od-A-do-Z

CityMatic
19-12-2014, 18:14
Łatwiej i taniej jest robić zjazd na drogę gminną niż na powiatową, przynajmniej tak wyczytałam z różnych stron internetowych.

Oczywiście, temu nikt nie zaprzecza. Mój zjazd kosztował mnie - projekt 300,- i tyle pozostałe pozwolenia wykonano w trakcie pozwolenia na budowę domu, odbiór również wtedy był przeprowadzony ze zjazdem na drogę gminną.
U mnie w świetle wjazd na moją działkę ma 7 m(styk z drogą gminną) by łukiem z prawej i lewej strony przejść przez bramę do wymiaru bramy garażowej.

pawko_
19-12-2014, 20:38
Dom jest odebrany, numer nadany. Ale meldunku jeszcze nie ma.

artur45tt
29-12-2014, 14:54
chore to jest, jakby nie było to jednak powinien odpowiedni organ zająć się tym na odpowiedni wniosek, a nie człowiek sam musi bujać... ;/

robek69
29-12-2014, 15:06
w takich sytuacjach cieszesie ze mam dom na wysokosci drogi^^

benekxxx
29-12-2014, 19:01
witam


Mogę sie podzielić swoim doświadczeniem z budowy zjazdu z drogi wojewódzkiej która sie właśnie zakończyła. Trwało to wszystko około rok. całkowity koszt budowy to 11 tyś zł.(projekt, uzgodnienia, kierownik budowy,geodeci wykonanie) Przygodę można śmiało porównać z budową domu... ;) ale udało sie !

pozdrawiam

Projekt zjazdu
03-01-2015, 14:05
Witam,
zajmuję się projektami zjazdów. Za projekt z uzgodnieniami biorę około 600zł brutto. Polecony przeze mnie kierownik budowy wziął ostatnio ok 200zł. Za wykonanie nawierzchni w kostce warto przyjąć 100zł/m2. W sumie całość wychodzi około 2500 - 3000 zł. Dodam, że działam na terenie podwarszawskim a ceny nie są tutaj najniższe. 11tys to rozbój

Zapraszam do współpracy: [email protected]

forgetit
03-01-2015, 21:24
Witam,
zajmuję się projektami zjazdów. Za projekt z uzgodnieniami biorę około 600zł brutto. Polecony przeze mnie kierownik budowy wziął ostatnio ok 200zł. Za wykonanie nawierzchni w kostce warto przyjąć 100zł/m2. W sumie całość wychodzi około 2500 - 3000 zł. Dodam, że działam na terenie podwarszawskim a ceny nie są tutaj najniższe. 11tys to rozbój

Zapraszam do współpracy: [email protected]

Roboty ziemne, przepust w cenie?
Nędzna reklama.