PDA

Zobacz pełną wersję : czym pomalowa? drzwi sosnowe???



pawel_l
11-08-2004, 12:08
Pytanie jak w temacie, "kolor" ma być bezbarwny, drzwi "surowe", b. ładne słoje, chciałbym żeby za bardzo nie sciemniały. Kłaść np. capon, czy od razu lakier? jaki?

Jarek.P
11-08-2004, 12:22
Pytanie jak w temacie, "kolor" ma być bezbarwny, drzwi "surowe", b. ładne słoje, chciałbym żeby za bardzo nie sciemniały. Kłaść np. capon, czy od razu lakier? jaki?

Jeśli zależy Ci na tym, żeby drzwi nie ściemniały, to od Caponu i tradycyjnych lakierów raczej z daleka. Kup jakiś lakier wodorozcieńczalny "boazeryjny". Akryle z założenia prawie wcale nie sciemniają drewna, maluje sie nimi bezpośrednio na drewno, bez żadnych podkładów, oczywiście ze szlifowaniem kolejnych warstw.

pawel_l
11-08-2004, 12:33
Kiedy właśnie wszyscy fachowcy odradzają wodorozcieńczalne. Ostatnio u znajomych oglądałem pieknie pomalowane, ale nie wiedzą czym to było robione.

jary1
11-08-2004, 12:40
A moze jednak zdecydowałbyś się na lekkie "złamanie" kolorkiem tych drzwi. Ja pociągnąłem swoje lakierobejcą Bondex i nikt nie chciał uwierzyć, że to tylko sosna...
Natomiast Dulux ma mieszalnie kolorów swoich lakierobejc i paleta jest naprawdę imponująca, może warto się zainteresować tym bardziej, że słoje i tak będzie widać.
Z całym szacunkiem ale surowa sosna jest passe :oops:

pawel_l
11-08-2004, 12:49
Miał być "teak" Bondex. Ale na sośnie wygląda b. kiepsko (ostatecznie Bondex wylądował na jesionowych parapetach. Jaki kolor dałeś?

Jarek.P
11-08-2004, 12:58
Kiedy właśnie wszyscy fachowcy odradzają wodorozcieńczalne. Ostatnio u znajomych oglądałem pieknie pomalowane, ale nie wiedzą czym to było robione.

Wodorozcieńczalne od normalnych różnią się słabszą wytzrymałością. Ale to może mieć znaczenie na podłodze, na drzwiach nie powinno. Oczywiście, wodorozcieńczalny lakier na krawędziach i naokoło klamki będzie się szybciej wycierał, ale to już kwestia wyboru: ładniej, czy trwalej. Wodorozcieńczalne lakiery mają swoje wady, ale w temacie nieprzyciemniania drewna są niezastąpione!
No, chyba, że to drzwi zewnętrzne? Wtedy faktycznie może lepiej coś innego niż akrylowe...

jary1
11-08-2004, 13:03
Mam kolor "sekwoja" a dodatkowo, żeby było ciekawiej tą samą sekwoją pomalowałem parkiet w salonie (bukowy) i powiem szczerze, że na sosnie wygląda bardziej rasowo (chciaż parkiet też miał swoje pięć minut - wielu znajomych typowało, że to oryginalna egzotyczna deska).

Olka
11-08-2004, 13:36
My pomalowaliśmy drewniane schody sosnowe ciemną bejcą i na to lakier taki jak do parkietów

Wyszły ciemne coś miedzy machoniem a wenge czy cos w tym stylu.

Nam się podoba. Drzwi kupujemy też sosnowe i malujemy tak samo jak schody.

Sosna naturalna już mi się znudziła

:-?