PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor ogrodzenia i kostki brukowej?



rogas2000
21-12-2014, 15:53
Na przyszły rok zaplanowałem położenie kostki brukowej i wymianę ogrodzenia.
Podjąłem już decyzję co do rodzaju ogrodzenia - będzie to ogrodzenie ze sztachet metalowych z podmurówką z płyty prefabrykowanej.
Cały czas mam jednak dylemat jaką wybrać kolorystykę kostki brukowej i sztachet. Dom to zwykły "klocek", w którym jest brązowy kolor dachu, rynien i stolarki oraz planowany jest biały lub jasnobeżowy kolor elewacji. Zastanawiam się pomiędzy dwoma rozwiązaniami:
1) Brązowe sztachety i dwa kolory kostki: na podjeździe brązowa oraz kremowo-żółta jako wstawki i chodnik
2) Grafitowe sztachety i dwa kolory kostki: grafitowa na podjeździe i jasnoszara jako wstawki i chodnik

Mam spory dylemat, ponieważ mam trudności z dopasowaniem kolorystycznym, a projektant to zbyt duży koszt. Które połączenie według Was pasowałby lepiej?

Kubencki
21-12-2014, 16:56
Poproś wykonawce ogrodzenia o ralownik (próbnik kolorów) i sobie porównaj poszczególne zestawienia kolorystyczne. Moim zdaniem lepiej wyglądałoby grafitowe matowe lub czarne matowe. Pokusiłbym się nawet o strukturę ;)

rogas2000
21-12-2014, 18:20
Jesli mialbym wybierac grafit to na pewno ciemny. Tylko nie wiem czy grafitowe ogrodzenie i grafitowa kostka razem z jasnoszarymi wstawkami dobrze zgra sie z brazowym dachem i rynnami.

Kubencki
21-12-2014, 18:45
Szczerze mówiąc to musisz pojeździć po osiedlach i popatrzeć. Robiliśmy już przeróżne zestawienia kolorystyczne. Żółte ogrodzenie, brązowe rynny i białe okna. Ostatnio biała brama do białych okien i brązowych dachówek. Na ogół klienci jednak decydują się na wybór koloru pod kolor okien lub dachu ;) Ale bywa różnie..przeróżnie.

Chyba najdziwniejsze były czerwone balustrady do brązowych okien i białego dachu z blachy trapezowej....

m.trybulec
31-12-2014, 14:57
Może znajdź chwilę i poszperaj na stronach producentów kostki. Wszyscy mają już swoje katalogu online, a w nich zdjęcia aranżacyjne to standard. Można podpatrzeć różne pomysły i zestawienia kolorystyczne.

mikolajewiczka
07-01-2015, 17:32
Pooglądaj próbniki, może wypatrzysz jeszcze inne ciekawe zestawienia. Z tych dwóch zaproponowanych powyżej chyba lepszy jest numer 1, dwójka zbyt smutno będzie wyglądać :)

AnnaGd
11-01-2015, 18:29
I na co się zdecydowałeś? Ja tez wybrałabym pierwszą opcję, pod względem kolorystycznym bardziej mi pasuje. A tym bardziej, jeśli elewacja ma być beżowa lub biała:)