PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WIDOKÓWKA STOK E-1070 pracownia ARCHETON



twardy82
21-12-2014, 21:22
Witam

Jestem już prawie zdecydowany na ten domek.

http://www.archeton.pl/projekt-domu-widokowkastok_1237_opisogolny

Z chęcią porozmawiał bym z osobami które są nim również zainteresowane lub już go wybudowały ( mam nadzieje, że takie istnieją, bo na forum Archetonu cisza w temacie :( )


Z chęcią usłyszał bym również opinie i uwagi - jeżeli nie wybudowałeś takiego domu, ani nie zamierzasz a widzisz coś co Ci nie pasuje , lub zostało źle pomyślane - pisz śmiało .


Dom ma być umiejscowiony inaczej niż na wizualizacjach pracowni, więc konieczne będą zmiany, mam też kilka pomysłów jak zmodyfikować nieco domek by mi bardziej pasował .

Planowane umiejscowienie domu :

http://images68.fotosik.pl/468/587874c97f80f3e1.jpg

(Niestety zdjęcie z kompa jest za duże a linki do wrzucenia na forum są odrzucane i wyskakuje error - jeżeli ktoś może to poprawić by było widać tutaj to byłbym wdzięczny).

Północ jest od strony kuchni czyli po prawej na obrazku.
Piwnica od wschodu ma być na równi z terenem a od strony zachodu i południa cała pod ziemią.

W związku z tym planuję przenieść bramę garażową na krótszą ścianę domu , praktycznie na przeciw wjazdu na działkę.
W przedłużeniu krótszej ściany zrobić mur oporowy tak by stworzyć taras ziemny na kondygnacji 0.

Chcę gdzie to możliwe i sensowne obniżyć koszty budowy oraz zminimalizować możliwości błędu w izolacji :
- zlikwidowanie wypustki w piwnicy oraz wykuszu na poddaszu na krótszej ścianie.
- odpada też część okien w piwnicy. murek okalający domek, część elewacji kamiennej, balustrady itd.

Poddasze ma być zostawione w stanie surowym zamkniętym przez następne (pewnie długie lata), więc myślę nad przeniesieniem pralni do kotłowni.


Z obniżeniem kosztów niestety kłócą się kolejne pomysły, ale myślę, że poprawią komfort mieszkania, a mianowicie :

Przeniesienie wejścia do domu na drugą stronę, poprzez zrobienie wykuszu na klatce schodowej i usytuowanie przedpokoju na półpiętrze między piwnicą a parterem.

Zabudowanie tarasu pod dachem - tzn.: przeniesienie przeszklenia do filarów - powiększy to optycznie salon, w miejscu tarasu powstanie oranżeria i powinno trochę więcej darmowej energii słonecznej wpadać do domu.

Jeszcze kilka pomysłów świta mi w głowie, ale są to już drobnostki w stosunku do powyższych.


pozdrawiam twardy

twardy82
02-01-2015, 16:15
Hop hop - czy ktoś mnie słyszy ?

Elfir
22-01-2015, 17:11
Jesli cię nie stać na ten dom, poszukaj innego projektu, zamiast obcinać i modyfikować ten.

Mnie osobiście wydaje się przekombinowany i nieciekawie rozplanowany.