PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie drewnianego domu; jak wykończyć płytę osb z zewnatrz?



tomaszkoenig
22-12-2014, 11:26
Postanowiłem docieplić dom z bali wełna drzewną firmy seico. Początkowo zamierzałem dać 10 cm płyty steico protect dry, tj specjalnej pod tynk, ale cena mnie przeraziła- koszt płyty to ponad 90 zł/m2!!! Wpadłem więc na taki pomysł: pomiędzy rusztem drewnianym płyta miękka steico flex, na to płyty OSB-3, na płytę siatka + tynk; koszt materiałów jest ponad dwukrotnie niższy, problemem jest tylko- jak przygotować płytę poszycia? Czy zaimpregnować odpowiednim środkiem przed wklejeniem nań siatki? Bardzo proszę o radę?

מרכבה
22-12-2014, 12:17
Wełna mineralna w płytach 2x10cm, na to wiatroizolacja, oraz dystans z kontr łat i na to płyta OSB-3 siata i klij ..

mariober
22-12-2014, 19:43
Wełna mineralna w płytach 2x10cm, na to wiatroizolacja, oraz dystans z kontr łat i na to płyta OSB-3 siata i klij ..

Dokładnie nie zapomnij o wiatroizolacji i szczelinie wentylacyjnej - co do montażu siatki chyba można przybić takerem do OSB i na to klej - ale mogę się mylić nie :no:

tomaszkoenig
22-12-2014, 20:21
Dziekuję za radę, ale...2x10 wełny?:confused: Czy mam przez to rozumieć,że będzie aż 20 cm ocieplenia? Jak mi wiadomo, nie należy oszczędzać na tym, ale chyba i żadna przesada nie jest wskazana; w ścianie jest już 14 cm celulozy (termex), bal 8cm, wiec grubość izolacji byłaby niemal jak w pasywnym domu. Poza tym- wolałbym trzymać się materiałów drewnopochodnych, stąd wybór padł na wełnę drzewną. O domu istotnie można rzec, co często mówi się o domach z bala- jest ciepły, dopóki nie zacznie wiać ( jednak wiadomo,że gro ciepła ucieka kanałami wentylacyjnymi). W ogóle moje działanie wiaże się z chęcią zmiany elewacji na mniej kłopotliwą,, bowiem jak wiadomo drewno wymaga impregnowania co 4-5 lat, a mi się to już troszkę znudziło...