PDA

Zobacz pełną wersję : Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

ana289
23-02-2015, 16:42
Moniss:hug: jesteś niesamowita:D
Fajnie ogląda się "swój" dom narysowany przez kogoś innego;) Podoba mi się wersja ze schodami chłopaków w ich części, wtedy w miejsc schodów można by zrobić wolnostojący kominek. Ale wtedy rozumiem, że poddasze wypadłoby na lewej części domu. Nie wiem tylko czy południowa połać dachu nie będzie zbyt mała na to, co mój mąż zamierza tam osadzić, czyli te wszystkie solary, panele i inne. No i dalej jest zagwozdka z zadaszonym miejscem na sofy ogrodowe - nie chcę, żeby zadaszenie obejmowało okna salonu lub jadalni. Powinno być zatem przy "ślepej ścianie" - zresztą tak dla sof będzie lepiej.

Nie ogarniam natomiast wyższej wysokości części dziennej (chyba, że to tylko przy wersji ze schodami na środku, dobrze myślę?) Zrobiłam dzisiaj 6 prań, przemeblowałam u chłopaków, zepsuła mi się suszarka i trochę mam zlasowany umysł - i chyba czytam bez zrozumienia, hahaha Natomiast przeszklenia brzmią nieźle - podoba mi się. I nawet jeśli nie były by na podłodze piętra, to już myślałam o świetlikach w części tarasowej.
I chyba jednak będziemy się skłaniać ku wersji z sypialnią na dole, a pokojami chłopaków i bawialnią na piętrze. Ich sypialnie powinny wyjść wtedy większe:)

moniss
23-02-2015, 21:33
Moniss:hug: jesteś niesamowita:D
Fajnie ogląda się "swój" dom narysowany przez kogoś innego;) Podoba mi się wersja ze schodami chłopaków w ich części, wtedy w miejsc schodów można by zrobić wolnostojący kominek. Ale wtedy rozumiem, że poddasze wypadłoby na lewej części domu. Nie wiem tylko czy południowa połać dachu nie będzie zbyt mała na to, co mój mąż zamierza tam osadzić, czyli te wszystkie solary, panele i inne. No i dalej jest zagwozdka z zadaszonym miejscem na sofy ogrodowe - nie chcę, żeby zadaszenie obejmowało okna salonu lub jadalni. Powinno być zatem przy "ślepej ścianie" - zresztą tak dla sof będzie lepiej.

Nie ogarniam natomiast wyższej wysokości części dziennej (chyba, że to tylko przy wersji ze schodami na środku, dobrze myślę?) Zrobiłam dzisiaj 6 prań, przemeblowałam u chłopaków, zepsuła mi się suszarka i trochę mam zlasowany umysł - i chyba czytam bez zrozumienia, hahaha Natomiast przeszklenia brzmią nieźle - podoba mi się. I nawet jeśli nie były by na podłodze piętra, to już myślałam o świetlikach w części tarasowej.
I chyba jednak będziemy się skłaniać ku wersji z sypialnią na dole, a pokojami chłopaków i bawialnią na piętrze. Ich sypialnie powinny wyjść wtedy większe:)
Szkoda, bo przy parterówce z każdego pokoju można zrobić wyjście na taras/do ogrodu. U chłopaków aż sie prosi o zadzaszenie tarasu. Podobnie można zrobić przy kuchni i salonie.
Możesz mieć schody i kominek jedncześnie: kominek na ścianie południowej. Co jeszcze.... Schody można pozostawić w części dziennej, ale nie na środku pomiędzy jadalnią a salonem (tam może być kominek dwustronny) ale przy ścianie (np. schody pojedyńczo wystające ze ściany).
Większa wysokość części środkowej ze względu na jej powierzchnię. Myślałąm nawet o 4 m, ale schody na poddasze byłyby już zbyt strome ;)
U mnie salon z jadalnią to jakieś 36m2, a ich wysokość docelowa to 3,4m. Na razie nie ma ścian działowych więc dochodzi jeszcze kilkanaście m2 i obecne 3,6m (na razie bez wylewek) jest idelną wysokością :)

ana289
23-02-2015, 21:52
Z pewnością 3,6 robi wrażenie:D
Z tymi wyjściami na taras to nie wiem, czy nie przereklamowane - teraz chłopcy mają z sypialni, ale nie korzystają w ogóle - no ale może za mali jeszcze. Jak przypomnę sobie siebie jako nastolatkę (haha) to chyba bym się cieszyła mając takie wyjście:)
Hmm..a jeśli będą na piętrze, to będą mieli wyjście na taras....
No i nie wiem, co bym wolała jako ta nastolatka - czy do ogrodu ze starymi, czy sama na taras:cool::lol2:

A..Moniss - miałam Ciebie zapytać - czy swój dom też rysowałaś?:)

marimag
23-02-2015, 22:01
chłopcy mają z sypialni, ale nie korzystają w ogóle

I się ciesz !
Alimenty to strrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaasznaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa sprawa ;)


https://www.youtube.com/watch?v=_YeYbYoDZlU

Juskra
23-02-2015, 22:04
Ana,
Twój projektant oszaleje, osiwieje a w ostateczności pozostanie łysym jak mu pokażesz wszystkie wersje domu i powiesz że ma wymyślić jeszcze lepszą :) :p

Elfir
23-02-2015, 22:30
inspiracje:

http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/4962/0/0/pl/0/templates/images/products/4962/cf5a9e6f80f5f3b97fd2d0fe7bbeb020.jpg

http://www.plarchitekci.pl/pl/pokaz/dom_jednorodzinny_wie_1__wielen.html,1,216,1,0#2

http://www.bautam.com/p/32/583/projekt-domu-nowoczesnego-ps-gh-170-15-pow-293-21-m2-projekty-domow-nowoczesnych.html

http://www.bryla.pl/bryla/51,85301,13886455.html?i=10

ana289
23-02-2015, 22:57
I się ciesz !
Alimenty to strrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaasznaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa sprawa ;)

hahahahahahaaa, boskie:lol2:

Juskra - hahah, no tego właśnie się boję:lol2: a najgorzej, jak nic mi się nie spodoba z tego co on wymyśli, i te moje też mi się przestaną podobać, hahahah:)
Właśnie sobie uzmysłowiłam, że muszę trafić do architekta faceta - jakoś chyba z kobietą nie dałabym rady;)

Elfir - dzięki za inspirację:hug: plarch bardzo lubię, podobają mi się ich niektóre rozwiązania. I takie piękne są te domy z płaskimi dachami - bosh...że też musimy mieć nie takie warunki, jakie bym chciała:bash:

Elfir
23-02-2015, 23:20
ostania realizacja PL jest obejściem MPZP w kwestii dachów :)

ana289
24-02-2015, 08:07
Wiem Elfir, wiem, już z nimi o tym rozmawiałam:)
I ogólnie sobie rozmawialiśmy o MPZP, że w dzisiejszych czasach, uchwalając taki plan nadal robi się to bezmyślnie - w okolicy mojej działki powstało kilka domów z dachami 22st i pełnym piętrem (jeden zbudowano rok temu, kiedy prace nad planem już trwały i jest on w tym samym pasie działek co nasza działka). 0,5km dalej wydano zgody na dachy płaskie, 0,5km wcześniej jest pełno starych kostek z płaskimi dachami. Mimo to w opracowywanym planie jest zapis o dachach 35-45st - nie wiem dlaczego:( I tak sobie rozmawialiśmy z pl_arch, że chociaż nad częściami parterowymi domu, w przypadku domu piętrowego powinna być zgoda na płaski dach (tak teraz mieszkamy, mamy dach ok 30st, a płaski nad garażem). No co by to komu przeszkadzało...
Zła jestem na nich:(

Bejaro
24-02-2015, 08:25
[QUOTE=ana289;6785874]hahahahahahaaa, boskie:lol2:

Juskra - hahah, no tego właśnie się boję:lol2: a najgorzej, jak nic mi się nie spodoba z tego co on wymyśli, i te moje też mi się przestaną podobać, hahahah:)
Właśnie sobie uzmysłowiłam, że muszę trafić do architekta faceta - jakoś chyba z kobietą nie dałabym rady;)


Właśnie,ja z tego powodu czytam,stale-ale tu taki galop że zanim pomyślę to nowa wersja i chyba poczekam na coś bardziej ostatecznego,w obawie o stan mojego owłosienia tego na głowie.

ana289
24-02-2015, 08:48
Oooo tak Bea, ja też już się boję tu zaglądać:lol2:

moniss
24-02-2015, 09:57
Z pewnością 3,6 robi wrażenie:D
Z tymi wyjściami na taras to nie wiem, czy nie przereklamowane - teraz chłopcy mają z sypialni, ale nie korzystają w ogóle - no ale może za mali jeszcze. Jak przypomnę sobie siebie jako nastolatkę (haha) to chyba bym się cieszyła mając takie wyjście:)
Hmm..a jeśli będą na piętrze, to będą mieli wyjście na taras....
No i nie wiem, co bym wolała jako ta nastolatka - czy do ogrodu ze starymi, czy sama na taras:cool::lol2:

A..Moniss - miałam Ciebie zapytać - czy swój dom też rysowałaś?:)

A co robić na tym dachowym tarasie... A w ogrodzie basen :)
A może schodki z górnego tarasu do ogrodu z basenem?? :)

Jeszcze co do solarów i PVek - to umieszczone na stelażach na płaskich dachach też się sprawdzają. No chyba, że Twój mąż planuje mieć tego bardzo duuużo, to wtedy dachów może zabraknąć ;)

A swój dom usiłowałam narysować, ale nie wychodziło jakoś rewelacyjnie (jak to na początku), chociaż czasami bardzo oryginalnie ;)
Poza tym rysowałam tylko częściowe podpiwniczenie (ograniczałam m2), ale mój TŻ stawiał veto bo chciał dużą piwnicę ze zbiornikiem wodnym ;)
Obecny obrys zewnętrzny domu i wygląd parteru to w 98% pierwsza koncepcja zrobiona przez architekta. Za to, przez pół roku projektowania zmienił się całkowicie wygląd górnej kondygnacji z dachem włącznie (chociaż zawsze miał byc 2-spadowy). Z kolei otwory okienne to w dużej mierze moje pomysły, czasami zainspirowane czymś co widziałam jak np. trójkątne przeszklenie szczytowe (w Szczyrku jest tak w jednej z knajp).

ana289
24-02-2015, 10:43
no moniss - schodki to tez jakaś opcja:)
kurcze, cały czas nie wiem - czy zostawić te dzieciaki na parterze, czy dać na piętro:( To taka trudna decyzja - na diabła mi było to całe budowanie:bash: Trzeba było siedzieć sobie w naszym parterowym domku;)
Gdybym miała dziś dzieciaki 15 letnie to im pozostawiłabym decyzję - no ale nie mogę przecież sugerować się w tym przypadku wypowiedzią 5-latka....

Szczytowe przeszklenie piękne - jeszcze piękniej wygląda jeśli należy do parteru:yes:, tylko kto to myje.....
Te przeszklenie są szalenie popularne np w Dani - każdy dom je tam ma i prawie zawsze jest tam urządzony salonik:) Ślicznie będzie u Ciebie:D Jakie pomieszczenie masz z przeszkleniem?

Elfir
24-02-2015, 10:57
ana - jesli nie zalezy ci na ogrodzie to możesz zabudować działkę parterówką.

moniss
24-02-2015, 11:43
Za trójkątnym przeszkleniem będzie jeden duży pokój gościnny (100% skosów bez ścian kolankowych) z możliwością podzielenia na dwa mniejsze gdyby w przyszłości potrzebne były dodatkowe pokoje. Tylko trzeba by jeszcze pomyśleć nad podziałem szyb. W projekcie mam w środku trójkąta podwójne drzwi balkonowe, ale myślę cały czas nad tym, czy nie lepiej by było, gdyby tam także dać fixa. Będzie WM, a balkonu nie planuję, wiec nei wiem, czy te drzwi sa potrzebne.

Elfir
24-02-2015, 13:17
a jak masz je myć od zewnątrz na poddaszu?

ana289
24-02-2015, 15:15
Elfir ma rację, ale jak nie masz balkonu, to i tak te trójkątne musisz jakoś inaczej umyć z zewnątrz, więc chyba jeden pies, czy trójkątne fixy czy wszystkie.

moniss
24-02-2015, 15:15
a jak masz je myć od zewnątrz na poddaszu?
Szkło samoczyszczące od zewnątrz. Koszt takiego przeszklenia w PCV kolor, to ok. 15 tys. brutto, w aluminium ok. 19 (RAL) -22 tys. netto (okleina).
Wszystkie fixy na elewacji ogrodowej mają być z szybami samoczyszczącymi. Czyli na tej elewacji, to tylko przeszklenia w piwnicy będą miały standardowe szklenia ;)

Elfir
24-02-2015, 15:35
moniss - nie obawiasz się, że to szkło samoczyszczące to "reklama dźwignią handlu"?
Bo jak ci ptak napaskudzi to nie sądzę by się samo oczyściło.

moniss
24-02-2015, 16:07
moniss - nie obawiasz się, że to szkło samoczyszczące to "reklama dźwignią handlu"?
Bo jak ci ptak napaskudzi to nie sądzę by się samo oczyściło.
To wtedy trzeba będzie użyć karchera i pod ciśneineim spłukać to g... ;)
A czy owo samoczyszczenie to tylko hasło reklamowe... no cóż, ktoś się tego musi dowiedzieć testując u siebie. Ja zgłąszam się na ochotnika ;)
Sądzę że za pół roku będą montowane okna, więc za jakis rok bedę już mogła coś na ten temat powiedzieć.
I czy nie fajnie będzie mieć kogoś znajomego, kto przetestuje te wynalazki?? :D

O szkle samoczyszczącym myślałam jeszcze przed przystąpienien do projektowania domu. Czytałam wtedy wszystko co się dało: strony producentów (Saint-Goban, Pilkington) oraz nieliczne wypowiedzi posiadaczy takich przeszkleń. Ostatecznie przekonała mnie jedna z wypowiedzi pewnej kobietki, która kupiła jedno okno z powłoką samoczyszczącą (umieszczone w trudnodostępnym miejscu) i żałowała, że nie kupiła tego i do innych okien.
Oczywiście nie jest to rozwiązanie tego typu, że montujesz i już nigdy okien nie myjesz. Myje się, ale nie tak często jak zwykłe. Poza tym, na powłoce samoczyszczącej, pod wpływem deszczu i słońca rozkładają się tylko zanieczyszczenia organiczne (u mnie te przeszklenia od strony lasu).

Na targach budowlanych pytałam "okienników" o takie szyby i okazuje się, że niektóre firmy sprzedają tego dużo, inne (jak np. bielski dystrybutor MS Okna) wcale, bo nie mają na to klientów. Ale większość podkreśla, że szkło samoczyszczące najcześciej stosowane/kupowane jest w oknach połaciowych, a w fasadowych w domach jednorodzinnych rzadziej - ze względu na cenę.

martahp
24-02-2015, 17:09
Wklejam, ciekawą moim zdaniem, inspirację z oknem bez słupka :) I w ogóle wnętrze w moim guście.

MARC ARCHITECT - Villa S2

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1a/cb/7d/1acb7d947db88e3119545c978df168b9.jpg

ana289
24-02-2015, 17:24
I w moim!!! choć bez przerwy się kłócę z moim mężem, bo dla niego "za biało":mad:
Ale dzięki Ci za okno - to moje ukochane z ruchomym słupkiem:D Chloe ma takie i już nie mogę się doczekać jej wiosennych zdjęć:wiggle:

marimag
24-02-2015, 20:45
Melduję że podgladam a nieobecnośc usprawiedliwiam dużą ilościa klasówek :sick:
CHCĘ WAKACJI !!!!!!!!!!!!!

martahp
24-02-2015, 21:44
Mari, u nas ferie. Matko, jak mi były potrzebne. Chyba bardziej, niż dziecku :) Ale w tle już rysują się trzy duże testy w podstawówce i jeden w muzycznej. Jak można dzieciakom tyle zadawać na ferie ?!!! Tak nam się nie chce....

ana289
24-02-2015, 22:24
Och...nam się też nie chce, ale w tle tylko 1 sprawdzian. II klasa to jednak jeszcze luz;) Marta, Mari już się boję, co mnie czeka zaś...

Ale żebyście nie pomyśleli, że próżnuję i nadal migam się od pracy, wróciłam do "mojego tramwaju", zmodyfikowałam i mam kolejną koncepcję. Nawet Wam nie napisze, że TA mi się podoba, bo jakaś niewiarygodna i niestała w tej miłości jestem:lol2:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zps28pogfrr.jpg
wymiary ponanoszone, nawet komin od kominka jest i nawet w dobrym miejscu (chyba), nie wiem tylko czy kominek w tym miejscu mi się podoba;)
i piętro chłopaków
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsd7tbiwyk.jpg
Ściana kolankowa powinna wyjść na 200, zatem okna połaciowo-kolankowe, niekoniecznie tak długie jak narysowałam...
Taras znacznie zmniejszony, tylko nad holem - może ze świetlikiem, nie wiem jeszcze, ale narysowany
Wyniesienie przestrzenne nad jadalnią i salonem raczej bez dodatkowych okien, choć nie wiem jeszcze:lol2:

Moniss - kolej na Twoją parterówkę - muszę przerysować i umeblować:) ale to z pewnością jutro;)

Słodkich snów:goodnight:

marimag
25-02-2015, 18:31
Martha, nic mi nie mów.
Juz zrobiłam swoja własna podstawówkę :bash:
Teraz z moimi starszymi bliźniaczkami, tłuke program od początku ale nie powiem, czasem mnie to bawi.
Nie pamietam, żebym sie tego uczyła będąc w 5 klasie.
Jak tak dalej pójdzie, to niczym Sulejukowa (z filmu Rancho) zrobię doktorat w tydzień a potem to juz tylko habilitacja :D

Aniu, ta najnowsza wersja, jest dla mnie najbardziej jasna i czytelna.
Nie rozumiem potrzeby tarasu, zwłaszcza tak wielkiego no i swietlika na nim.
Nie wolałabyś zrobic fajne okna na dachu nad salonem ?
Przy wysokim wnetrzu, kapitalnie to wyglada.

ana289
25-02-2015, 20:08
Aniu, ta najnowsza wersja, jest dla mnie najbardziej jasna i czytelna.
Nie rozumiem potrzeby tarasu, zwłaszcza tak wielkiego no i swietlika na nim.
Nie wolałabyś zrobic fajne okna na dachu nad salonem ?
Przy wysokim wnetrzu, kapitalnie to wyglada. .

Dzięki Anula:hug: Tylko kto to umyje...bo wygląda rzeczywiście ślicznie:)

Moniss - rozrysowałam Twoją parterówkę - jest bardzo podobna do jednej z pierwszych moich - zamienione są sypialnie, tzn u Ciebie chłopcy na lewo, u mnie byli na prawo za kuchnią. I ten układ chyba lepszy dla nas (z dostępem chłopców do kuchni). W Twojej pralnia wypadła by w przestrzeni wiatrołapu, choć nie chciałabym tam dodatkowych drzwi na widoku. Przy założeniu na gabinet 15m, zostaje na łazienkę 12 więc ok. Oto Twoja wersja:
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpszxdph0tx.jpg

I moja - przerobiłam pokoje chłopaków - po sprawiedliwości;)
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpss1lbl9oa.jpg

Niby domy podobne, a jakie inne powierzchnie:popcorn:

_Chloe_
25-02-2015, 20:13
Och...nam się też nie chce, ale w tle tylko 1 sprawdzian. II klasa to jednak jeszcze luz;) Marta, Mari już się boję, co mnie czeka zaś...

Ale żebyście nie pomyśleli, że próżnuję i nadal migam się od pracy, wróciłam do "mojego tramwaju", zmodyfikowałam i mam kolejną koncepcję. Nawet Wam nie napisze, że TA mi się podoba, bo jakaś niewiarygodna i niestała w tej miłości jestem:lol2:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zps28pogfrr.jpg
wymiary ponanoszone, nawet komin od kominka jest i nawet w dobrym miejscu (chyba), nie wiem tylko czy kominek w tym miejscu mi się podoba;)
i piętro chłopaków
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsd7tbiwyk.jpg
Ściana kolankowa powinna wyjść na 200, zatem okna połaciowo-kolankowe, niekoniecznie tak długie jak narysowałam...
Taras znacznie zmniejszony, tylko nad holem - może ze świetlikiem, nie wiem jeszcze, ale narysowany
Wyniesienie przestrzenne nad jadalnią i salonem raczej bez dodatkowych okien, choć nie wiem jeszcze:lol2:

Moniss - kolej na Twoją parterówkę - muszę przerysować i umeblować:) ale to z pewnością jutro;)

Słodkich snów:goodnight:

Ana, właśnie coś takiego rysowałam, kiedy umarł laptop - z takim jakby patio-wcięciem na środku:rolleyes: U mnie były odwrócone strefa dzienna z sypialniana ale dokladnie o coś takiego mi chodziło. Nie muszę pisać, że mi się podoba, nie?:)

Bejaro
25-02-2015, 20:24
Nie widzę wejścia do domu,co to jest ten kwadracik w kuchni pomiędzy wyspą a pokojem chłopaków, gabinet mi umknął.Znowu jestem za,wiesz dlaczego.

marimag
25-02-2015, 20:40
Tylko kto to umyje

Dyszcz ! ;)

A jaka różnica w metrazu wyszła ?

ana289
25-02-2015, 20:42
No widzisz chloe - odzyskałam Twoją wersję :wiggle::D
Mojemu J też się podoba, bo nie ma wejścia na salon...ani kuchnię....ani jadalnię, hahaha

Bejaro - między kuchnią a pokojem chłopaków spiżarnia
Gabinet obok sypialni 15,1.
Właśnie nie wiem czemu znowu jesteś za;) pogubiłam się:lol2:

ana289
25-02-2015, 20:42
Dyszcz ! ;)

A jaka różnica w metrazu wyszła ?

Ale między czym, a czym?:lol2:

Dyszcz tak - czytałam właśnie (u Moniss?) o samoczyszczących powłokach:) A może Moniss pisała tu..?

מרכבה
25-02-2015, 20:51
https://www.youtube.com/watch?v=nNYp05758U4 :jawdrop:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpss1lbl9oa.jpg:jawdrop:

jak zobaczyłem to = pełna Karingtonówa, rozbujał się projekt do granic.
Chyba że to już nie ten projekt :(

ana289
25-02-2015, 20:58
Nie...no karingtonówka miałaby z 600m, a ten ma 270 bez garażu i pomieszczenia ogrodowego. Już nie przesadzaj, że szał;)

Bejaro
25-02-2015, 21:00
.
Właśnie nie wiem czemu znowu jesteś za;) pogubiłam się:lol2:[/QUOTE]

Oby architekt, się nie pogubił, przy tym co mu zaproponujesz:)

Czy MPZP został już wyłożony, pisałaś o tym wiadomo już coś

מרכבה
25-02-2015, 21:04
W mnie projekt robi imponujące wrażenie. Takie wymiary miały niegdysiejsze dwory.

ana289
25-02-2015, 21:13
Bejaro - w marcu ma być 4 albo już 5 wyłożenie - ciągnie się to jak guma od lutego 2014:( Jest szansa, że po marcu szczęśliwie zakończą. Szczęśliwie zmiany nie dotykają naszego skrawka ziemi;) zobaczymy - trzymajcie kciuki!

מרכב - takie wymiary wychodzą przy parterówce. Poprzednie miały tylko gabinet na parterze, a sypialnie (w tym nasza) na piętrze. Ale nie da się ukryć, że parterówka wygodniejsza niż piętrowy dom.
Jest jeszcze opcja wyrzucenia chłopaków na piętro, ale cały czas się waham:( I nawet nie chodzi o to, że mali (bo przecież urosną). Ale kojarzy mi się z takim zesłaniem:lol2: a moi chłopcy są bardzo rodzinni (nie ma u nas opcji zamykania się w pokoju, żaden nie chce swojego pokoju, siedzą bez przerwy w jadalni albo salonie targając po drodze swoje zabawki, a ich bawialnia - przy jadani - świeci pustkami;)) Nie wiem, czy za 3 lata im minie...

מרכבה
25-02-2015, 21:56
Jeśli pod płaski dach to ok, jeśli pod dach ze spadkiem, to wyjdzie nie strych tylko hangar :)
Chciał bym taki, kiedyś w z kolegami jako dzieci graliśmy na deskach w hokeja, tyle że nie krążkiem,
tylko piłką do tenisa, hokejki 'normalne" Pewnie tak zrobię w garażu, aby syn nie ugrzązł przy kompach smark fonach itp.
I przy tak wielkim domu, wolał bym "kurnik" ale z miejscem do zabawy pod dachem, miejsca gdzie można słuchać muzyki na "full"
Taka organizacja domu, żeby w nim przebywać tylko na nyny.

Jeśli dom ma być, dla ludzi w nim mieszkających, to potrzeba w nim pomieszczeń, gdzie można łazić w buciorach, coś wyciąć, przeciąć
zbudować. Przynajmniej mnie tak zapadło w pamięć, że piwnica rzecz super, można jakąś budkę zrobić dla szpaków.
Różne inne rzeczy.

ana289
25-02-2015, 22:11
Piwnicy zabraniają budować;)
Przy tej parterówce dach ze spadkiem ma być tylko nad częścią (wyjdzie tego ze 120m dodatkowo jak nic) ale tam już wolna wola - bilardy, muzyka, warsztat, siłownia - co dusza zapragnie;) Nad pozostałą częścią dach płaski.
Albo dach płaski mad małą częścią, część rekreacyjna bez zmian, a reszta to już wyniesienia nad salonem i jadalnią.
No koncepcje różne, ale masz rację, że o dzieciach trzeba myśleć, bo utoną w tym wirtualnym świecie:(

Juskra
25-02-2015, 23:07
Ana, a tak spytam ta kanapa w tym gigantycznym salonie to jakich rozmiarów? :) bo cały właściwie zajmuje :D

ana289
26-02-2015, 08:13
Juskra - 400x300;) Teraz mamy 300x300, więc szału nie ma - lubię duże narożniki, albo duże sofy;) poza tym często imprezujemy, dorosłych jest od 8 do 12, czasem więcej. Ciężko potem posadzić całe towarzystwo;)

pestka56
26-02-2015, 09:55
Jako dzieci uwielbialiśmy w wakacje przesiadywać na strychach. To lubienie strychów zaowocowało domem ze skośnych sufitami. Ciągle mi żal, że nasza sypialnia ma płaski. Dzieci lubią tajemnice, a poddasza są tajemnicze.
Ja bym chłopcom zrobiła poddasze - małe sypialnie z drzwiami do dużej wspólnej przestrzeni. Idę o zakład, że byliby szczęśliwi.

Juskra
26-02-2015, 09:59
kurczaczki Ana, zastanawiałam się w nocy nad Twoimi przestrzeniami :D I myślę że się powinnaś zastanowić ze względów całkiem przyziemnych jak np mycie podłogi :P ja sobie wyobraziłam jak troje łobuziaków przynosi tam zabawki i masz 85 m do opanowania :) albo i 117 metrów jak doliczysz w kuchnię :D, jak pójdą spać i zaczniesz wszystko ogarniać to nie starczy Ci sił aby nacieszyć się spokojem na kanapie przy kominku :) pomyśl jeszcze że zanim się tam przeprowadzicie minie min. 3 lata, będą już starsi i myślę że coraz więcej będą spędzać czasu w swoich pokojach niż z mamą w kuchni :D
a narożnik wydaje się większy :)

moniss
26-02-2015, 10:56
Ana, a wracając do podstaw, bo już nie wiem gdzie tego szukać, tak się wątek rozrasta :)
Masz działkę 26m głęboką i szeroką na...?? Dokupiliście teraz jeszcze kawałek o wymiarach...??
Plan zagospodarowania pozwala na postawienie jakiego domu....??
Chcę to sobie usystematyzować ze względu na bardzo różne wymiary kolejnych rzutów Twojego przyszłego domu :)
Pisałaś wcześniej o elewacji frontowej domu max. 27,3m - to wyniaka z zapisów MPZ?
Jeśli dobrze pamiętam, od wjazdu miało być chyba 5m odległości do domu, więc przy tym domu o głębokości 17m zostaje do granicy południowej tylko 4m. Okno łazienki jako jedyne na tej ścianie jest dobrym rozwiązaniem :)
Całkiem fajnie to wyszło, nawet masz swój wymarzony podcień na meble ogrodowe ;)
306298
Ale okna salonu i jadalni też będą potrzebowały jakiegoś zacienienia na lato.

pestka56
26-02-2015, 11:06
O właśnie :) Jus. I bałagan u siebie w balowni będą musieli sprzątać sami. Wychowawcze, a Ty nie będziesz mieć tyle do sprzątania w części dziennej. :)

ana289
26-02-2015, 11:42
Haha, no ale część dzienna zostaje bez zmian, taką przestrzeń bym chciała bez względu na to, czy chłopcy na dole, czy u góry;) Może za 3 lata nie będą już tak roznosić zabawek, ale podłoga do sprzątania niestety ta sama:rolleyes:
Dziś wpadłam na jeszcze jeden pomysł, organizacyjny, bo powierzchniowo wyjdzie podobnie. Mianowicie zrobię gabinet, sypialnię i łazienkę na dole, ale tam urządzę na pierwszych parę lat bawialnie chłopaków. Wszyscy natomiast będziemy spać u góry. Potem, jak będą mieli naście lat, albo się już wyprowadzą, to w miejscu tejże bawialni zrobimy naszą sypialnię i łazienkę i zamkniemy górę na 4 spusty;) To pozwoli nam być razem i w nocy i w dzień, dopóki chłopcy będą czuli taką potrzebę;) Ot, taka myśl mnie dziś naszła...Zobaczymy;)

Moniss - działka ma 26 głębokości i 48 szerokości (po dokupieniu 8m) co daje razem 1248mkw. Zabudować zgodnie z planem można 0,4 co daje 499mkw (łącznie z tarasami, podjazdami i pewnie basenem?)
Biologicznie czynne musi zostać 50% powierzchni działki.
Od frontu muszę zostawić 5m, przy pozostałych granicach 4
Dom chcę przytulić maksymalnie do północy i wschodu, choć opcja z doświetleniem salonu od wschodu jest fajna:)
O oknach powinnam tak pomyśleć, żeby na zewnątrz zainstalować szerokie pionowe przesuwne panele (żaluzjowe) przysłaniające okna (najprościej chyba byłoby pozostawienie na każdej ze ścian połowę ściany murowanej (reszta przeszklenia), tak aby panel był w całości na szerokość okna (nie wiem, czy się uda)
Przeszklenia duże, na tyle, na ile pozwolą przepisy.
Drugą opcją są żaluzje zewnętrzne, takie jak ma Robert Skitek, ale czekam cały czas na informację o częstotliwości i możliwości mycia, bo wygląda to pięknie, tylko jak o to dbać?

Musi być też podcień na meble ogrodowe - żadna markiza, ani parasol ogrodowy tego nie ogarnie.
Elewacja domu nie musi być na 27m, może być i 40, tylko trochę mało trawy zostaje na granie w piłkę:D
Pestko - jak samopoczucie? Lepiej?:)

pestka56
26-02-2015, 13:18
Nie :( Przej jutro coś się poprawi. Ponad 2 lata nic nie łapałam, to muszę odcierpieć.

ana289
26-02-2015, 13:28
oj biedaku:hug: pijesz herbatkę z imbirem? Albo polecam też rosół z imbirem - tylko imbir dodaj jako ostatnią przyprawę na końcu, wg kuchni 5 przemian uzyskasz efekt rozgrzewający:) Działa cuda!

ana289
27-02-2015, 11:02
Obraziłam się na stronę południową mojego ogródka;) Tam jest chyba za mało miejsca - przenoszę się zatem na zachód - też fajnie i taki duży ogród się zrobił:wiggle:
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsimcnlzfw.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zps0girramz.jpg

nie wiem, czy coś tam konstrukcyjnie znów nie popsułam, ale trudno;)
To jeden z pierwszych wyrysowanych domów, jest mi bliski, bo mam go pięknie wnętrzarsko zwizualizowany:D Przerobiłam go dodając naszą sypialnię.
Jest nawet komin w łazience górnej i wc - to moja nowość:) Najlepiej byłoby pewnie osadzić tam dolną łazienkę, ale mieści się słabo, poza tym szkoda mi narożnikowego okna łazienkowego:)
Czy w kuchni powinien być 3 komin? Czy można wykorzystać któryś z tych dwóch? 3 kominy to chyba dużo w jednym domu?
Front znacznie zmniejszony - podana długość jest łącznie ze ścianą wnęki ogrodowej - sam dom ma 1900 (kurcze 10m krótszy:jawdrop:)
Przejścia przy kominku na jakieś 250, zatem można spokojnie go jeszcze poskracać:)

Elfir
27-02-2015, 11:53
po co ci kominy przy rekuperacji?

moniss
27-02-2015, 12:50
po co ci kominy przy rekuperacji?
O to samo chciałam zapytać. Po co kominy przy WM??

Ana, taki dom na Twojej działce nie będzie dobrze wyglądał: 5 m od granicy północnej po 4 od południa i wschodu - taki wciśnięty kloc w jeden kąt działki.
Z doświadczenia swojego oraz znajomych wiem także, że w 90% wykorzystuje się tylko najbliższą domowym wyjściom część ogrodu.
Na Twoim miejscu wybrałabym raczej poprzedni pomysł na dom (ten z podcieniem na meble ogrodowe na wprost wejścia), a dodatkowo odsunęłabym go nieco dalej od wschodniej granicy, gdzie zrobiłabym kawałek ogrodu wypoczynkowego tylko dla sypialni głównej ;)
Mój dom na działce 23 x ok.65m jest rozciągnięty do ok. 27m.
Do granicy południowej mam ok. 10m (licząc od drzwi kuchni, od drzwi salonu 1,5m więcej), a wyjście na taras północny jest ok.6m od granicy PN (generalnie dom od tej granicy odsunięty jest na odległośc 4m). Od wschodu 8m.

Dowiedz się też, czy nie musisz scalić obu działek aby postawić dom jednocześnie na nich obu.

ana289
27-02-2015, 13:03
po co ci kominy przy rekuperacji?

haha, dziewczyny:) bo od początku wątku piszę, że ma być WM, a co chwilę ktoś o te kominy mnie pyta:rolleyes:
Super - jak nie musi być, to tym lepiej:)
Ale rozumiem, że przy kominku musi!

Moniss - no chłopcy będą korzystać raczej z dalszej część. Ale masz rację, że my starszyzna tylko z tarasu:lol2:
Nie jestem za odsuwaniem domu od wschodu - z tarasu przy sypialni nie będę korzystać (chyba, że na emeryturze)
Prędzej przy Twojej wersji domu z kuchnią na wschodzie odsunęłabym i zrobiła tam ogródek warzywny, może małą szklarnię z pomidorkami:D
Ale dzięki za opinię, choć mi to wciśnięcie nie przeszkadza. A od frontu dom wygląda na mniejszy. Jakoś nie mogę ogarnąć na żywo takiej ilości metrów w jednym właściwie ciągu (27m!!) muszę chyba pod jakieś hale podjechać:lol2:
Szukam sobie nawet w gotowych projektach, ale w większości są one poszatkowane na froncie - coś wysunięte, coś cofnięte - z reguły są pozałamywane i to zdecydowanie lżej wygląda. U nas przez zapis o ścianie frontowej nie ma pola do popisu:(

moniss
27-02-2015, 13:10
U mnie też te 27m jest nieco poszatkowane: garaż cofnięty, kuchnia wysunięta, salon cofnięty (ale zadaszenie tarasu trzyma linię z bryłą kuchni).
A co jest w zapisie? Kategorycznie zabraniają "szatkowania" ??:)
Poza tym i tak masz na każdym z rysunków elewacje frontową nie w równej linii - wcięcie wejściowe :)


Prędzej przy Twojej wersji domu z kuchnią na wschodzie odsunęłabym i zrobiła tam ogródek warzywny, może małą szklarnię z pomidorkamihttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/biggrin-2.gif
To przemyśl to jeszcze - może się skusisz :D

ana289
27-02-2015, 13:23
To przemyśl to jeszcze - może się skusisz :D

Już jestem - miało być:lol2: siwa od tego myślenia:D

Zapis jest, że 70% elewacji frontowej musi stanąć na nieprzekraczalnej linii zabudowy, czyli na tych 5m od płota. No i to tak właśnie wychodzi ciut więcej niż wiatrołap;)
Można jeszcze obrócić wiatrołap o 90st robiąc wejście z boku i wtedy cofnąć nt całą kuchnię - tylko z drugiej strony po co mi ten skrawek od północy (właściwie tylko dla "oka" osoby podjeżdżającej pod dom;))

martahp
27-02-2015, 14:16
Kolejny raz zastanawiam się, komu lub czemu służą takie dziwne zapisy w planie zagospodarowania. Rozumiem zamiar wprowadzenia jakiegoś ładu przestrzennego, ustalona linię zabudowy itd., ale przecież nawet laik wie, że budynek jednorodzinny, którego elewacja frontowa ma być w 70% równa z linia zabudowy prezentuje się gorzej od tego ciut bardziej rozczłonkowanego. 70% to bardzo dużo, jaki jest sens tworzenia takich ciężkich, monumentalnych brył?
Ana, mnie się ten ostatni projekt na pewno podoba bardziej od tego, w którym wchodziło się "na kuchnię". Jednak tutaj te sofy ogrodowe, na których Ci tak bardzo zależy będą ustawione niemal przy ulicy. I basen tez bliżej gapiów. Chyba, że coś pokręciłam...

ana289
27-02-2015, 14:37
Marta - nie, działka jest przy ślepej ulicy. Przed drzwiami mojego domu przejadą 2 rodziny do swoich działek na lewo. Na prawo skręci jedna rodzina do swojej działki. Sofy są "zamknięte" od północy wysoką ścianą. Basenu prawie nie będzie widać.
Dla przypomnienia:
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpshwl3kqfn.jpg

Masz rację - ja też nie rozumiem tych przepisów - po co i na co to komu:sick:

Moniss - działki zostaną na nowo podzielone. Właścicielem obu jest ta sama osoba. Zatem kupimy ostatecznie jedną działkę o wymiarze 26x48

Elfir
27-02-2015, 14:39
http://images70.fotosik.pl/655/197e7eb450af671egen.jpg

martahp
27-02-2015, 14:48
O rany, Elfir - robi się coraz ciekawiej http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif (aż musiałam pójść po emotki). Jak się Ani spodoba, to przybędzie jakichś 15 nowych projektów i mniemam, że achitekt ucieknie w siną dal. http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif

ana289
27-02-2015, 15:28
hahahah:) dzięki elfir:) jesteś przekonana, że tak jest?
czy to określa jakiś kąt? (jeden jest frontem, drugi już nie?) Czy każda skrzywiona ściana nie będzie już frontem?http://emotikona.pl/emotikony/pic/2napalony.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
Marta - http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Elfir
27-02-2015, 16:26
boczna ściana jest po katem 90 stopni i nie jest frontem. To taka pod kątem 45 pewnie też nie :)

ana289
27-02-2015, 16:53
Podoba mi się Twoja dedukcja elfir:D
Ale nie jesteś pewna w 100%?

Elfir
27-02-2015, 18:09
A plan tego zabrania?

ana289
27-02-2015, 19:14
Nie ma zapisu o ścianach pod kątem 45st;) ani innym;) jest tylko info, że ściana frontowa budynku musi przylegać w 70% do nieprzekraczalnej linii zabudowy;)
Możliwe zatem, że ściany skośne zależą li i wyłącznie od interpretacji urzędu....
Jeśli tak - to wydarzyć się może wszystko:rolleyes:
No nic - pomysł fajny - dopytam architekta, chyba, że jakiś tu nam odpiszehttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0blush2.gif (http://emotikona.pl/emotikony/):)

Elfir
27-02-2015, 20:13
myslę, że architektów zawodowych ten temat denerwuje :)

ana289
28-02-2015, 19:20
myslę, że architektów zawodowych ten temat denerwuje :)

ale dlaczego?
Domyślam się, że mówisz o moim wątku a nie temacie krzywych ścian na działce:popcorn:

Elfir
28-02-2015, 19:26
inspiracja wnętrza:

http://www.rusacc.com/wp-content/uploads/2013/02/surprising-exclusive-decor-with-splendid-inspiration-for-retro-good-residence-modern-living-room-decoration.jpg

zwróć uwagę na zadaszenie tarasu przy kuchni oraz wnękę w ścianie na grill :)

Elfir
28-02-2015, 19:27
ale dlaczego?
Domyślam się, że mówisz o moim wątku a nie temacie krzywych ścian na działce:popcorn:

Irytuje ich zajmowanie się takimi rzeczami przez dyletantów :)

ana289
28-02-2015, 19:36
No nie wierzę - przecież dyletant i tak sam projektu sobie nie zrobi;) Ale nieważne, dopytam o te ściany przy okazji rozmów nad projektem - a może arch. sam na to wpadnie.
Inspiracja fajna - właśnie o takie zadaszenie chodzi - super to wygląda:) Wnęki na grill nie planuję/
Tak sobie patrze na tą otwartą kuchnię - w dużej przestrzeni aż tak nie przeszkadza, że jest całkowicie otwarta - i nawet chyba bałagan by nie przeszkadzał siedzącym na sofie;)

Elfir
28-02-2015, 19:46
wnęka może być na:
drewno do kominka, rzeczy, które nie powiny zmoknąć (wówczas wnękę mozna zamykac jak szafę)

ana289
28-02-2015, 19:53
Drewno do kominka to też dobry pomysł - gdzieś to spycham, a powinno przecież mieć swoje miejsce.
Na rzeczy przed zmoknięciem jest pomieszczenie ogrodowe - choć taka "szafa: przy sofach byłabym fajna, żeby z poduchami nie latać a około domu;) choć myślę o tak głębokim zadaszeniu, że zostawione też nie zmokną - tak byłoby najlepiej:)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
28-02-2015, 21:10
Elfir
myślę, że architektów zawodowych ten temat denerwuje …
Irytuje ich zajmowanie się takimi rzeczami przez dyletantów

- między rysowaniem, a projektowaniem jest cała galaktyka !
- a jak pisałem kiedyś „ rysować każdy może ”, również Inwestor, który w lepszy czy gorszy sposób próbuje okiełznać swoje potrzeby w formie szkiców
- a czy to jest dobra droga do swojego „M” ?
- program funkcjonalno-użytkowy można uszczegółowić w formie opisu na kartce A4 z krótką charakterystyką projektowanych przestrzeni ( lub też w formie rysunkowej jak kto woli i lubi ) i od tego rozpocząć pracę nad Projektem Koncepcyjnym, który obejmuje nie tylko „poukładanie” pomieszczeń względem siebie, stron świata, czy też granic działki, ale też odnosi się do wpisania obiektu w kontekst działki, terenu ( estetyczny, urbanistyczny )
- to drugie w polskich realiach kompletnie jest pomijane i mamy to co mamy : „cudowny” chaos przestrzenny, który żadne Warunki Zabudowy nie są w stanie regulować i z którym będziemy egzystować przez następne dziesięciolecia – to mnie „irytuje” !

pestka56
28-02-2015, 22:38
Jest piękny :)
http://www.archdaily.com/599671/black-house-blues-studija-archispektras/

Zdun Darek B
28-02-2015, 22:42
... i ma taki skład drewna obok kominka/pieca w salonie o jakim marzą nasi klienci ........... zapas na tydzień...

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
28-02-2015, 22:59
Jest piękny :)
http://www.archdaily.com/599671/black-house-blues-studija-archispektras/

o tak ! : )
- i ten koło Wilna również:
http://www.archdaily.com/595244/house-in-trakai-aketuri-achitektai/

eniu
28-02-2015, 23:01
Jest piękny :)
http://www.archdaily.com/599671/black-house-blues-studija-archispektras/

Dom bez tych sosen wokół, byłby tylko ładny....

eniu
28-02-2015, 23:03
o tak ! : )
- i ten koło Wilna również:
http://www.archdaily.com/595244/house-in-trakai-aketuri-achitektai/

Tu podobnie. Postaw go w mieście - połowa czaru się ulatnia.

pestka56
28-02-2015, 23:15
Nie zaprojektowano tych domów do miasta, Eniu :)

Są obrzydliwie proste i eleganckie. Swoją drogą jak to jest Czesi mogą błyskać architekturą domów jednorodzinnych. Litwini jak widać też, bo to już chyba 4ty taki litewski wart zapamiętania. A my, u nas jakaś posucha. :bash: Albo są hipernowoczesne wspanialce, albo bryndza. No, Łukaszu wyprowadź mnie z błędu :)

Takie wzorce tu wklejamy, że będzie mi przykro jeśli Anie nie uda się ich dogonić. Nie wszystko zależy od inwestora i architekta :(

syberia
28-02-2015, 23:40
ja nie jestem architektem , mieszkam w domu narysowanym przez siebie . architekt trochę mi pomógł , zaprojektowała podział barw na elewacji , całkiem fajnie, ja bym tego nie potrafiła.trochę mi poprzestawiała w dwóch górnych łazienkach , ale bardzo żałuję że dałam się jej przekonać do zlikwidowania jednego okna w dolnej łazience
moje przemyślenia domorosłego architekta są takie, że projektowanie domu trzeba zacząć od końca , inwestor na początku powinien wiedzieć jakie meble chce mieć w domu i wszystko inne , np rodzaj ogrzewania ( wiemy jakiej wielkości będzie sprzęt do ogrzewania ) jakie będą umywalki , czy będzie miał zwierzęta , i mnóstwo innych rzeczy o których trzeba z inwestorem pogadać ..

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
01-03-2015, 00:17
A my, u nas jakaś posucha. Albo są hipernowoczesne wspanialce, albo bryndza. No, Łukaszu wyprowadź mnie z błędu.
- syberia wszystko tłumaczy
- no i mamy pomieszanie ról Inwestora - Projektanta - Kierownika budowy

Nie wszystko zależy od inwestora i architekta
- nie wszystko, ale bardzo wiele.

syberia
01-03-2015, 01:46
Ład przestrzenny w polskich miastach i wsiach ........... temat trudny . dopiero od niedawna mamy wolność, Polacy chcą się wyżyć , każdy chcę mieć piękniej od sąsiada .......ja uważam że mój dom do okolicy nie pasuje ........ jeszcze jakieś 10 lat wstecz zaprojektowałabym budynek z celowo odłupanym tynkiem na rogu ..... taki który by sprawiał wrażenie że stoi w tym miejscu od 100 lat (wieś w zachodniopomorskim , po Niemcu ) jednak z czasem , już po zakupie ziemi , moje preferencje co do stylu mocno się zmieniły , znudził mi się styl na stare ... pociągnął mnie styl nowoczesny ( o nowoczesnym piszę z pełną*świadomością że nie piszę o minimalizmie , który pociągał mnie gdzieś w okolicy ogólniaka czyli lata 80 te ) ale do brzegu ! gdybym ja miała wydać pozwolenie na budowę mojego domu to bym go NIE WYDAŁA , kłóci się*z ładem . Ale to nie ja biorę za to kasę żeby było ładnie , ale współczuję wszystkim którzy będą się chcieli wybudować w miejscu gdzie architektem miejskim będzie moja córka , (:DDD) mam nadzieję na to że będzie kiedyś urbanistą a nie tak jak ja , skończy jak dentysta

ana289
01-03-2015, 09:36
Nie zaprojektowano tych domów do miasta, Eniu :)
Takie wzorce tu wklejamy, że będzie mi przykro jeśli Anie nie uda się ich dogonić. Nie wszystko zależy od inwestora i architekta :(

Pestko, nie uda, bo nie mam wielkiej działki w lesie:(
Domy wklejacie piękne, w swej prostocie zachwycają, ale pytanie, czy blisko dwa razy większy również byłby tak samo piękny?
Czy jego bryła nie byłaby wówczas monumentalnie wielka?
Jest wiele pięknych domów po 150-200m.
Jest niewiele ładnych ponad 300m - większość dworkowych, przesadzonych - albo ja nie umiem szukać. Czyli bryły mogę sobie jedynie wyobrażać.

Bardzo dobrze napisała Syberia (witaj:hug:)

Nie wierzę Łukaszu, że komuś udało się stworzyć wymarzony dom pisząc o tym na kartce A4! Określenie "kuchnia 18mkw" NIC nie mówi, sam zresztą o tym wiesz - więc albo posiłkujemy się inspiracjami, zdjęciami katalogowymi i mówimy "taką chcę kuchnię", albo bierzemy kartkę mm i rysujemy ołówkiem "nasze" meble w tejże wymarzonej kuchni.
Inaczej otrzymujemy to - co architekt uzna za słuszne i fajne.
Chyba, że wraz z projektem koncepcyjnym (i budowlanym) zamawiamy usługę aranżacji wnętrz - wtedy widzimy co będziemy mieć zanim wbijemy łopatę.

We wszystkich innych przypadkach - rozmowy - otrzymujemy dom, który po wybudowaniu musimy jakoś urządzić nierzadko idąc na kompromisy.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
01-03-2015, 11:30
syberia
… podobają się inspiracje, podobają …
- ale te obiekty dentysta nie projektował, a rola Architekta nie ograniczała się do "obudowy" pomieszczeń wewnętrznych, czy „ podziału barw na elewacji ” !

ana
- nie wyobrażam sobie sytuacji, aby PK_Projekt Koncepcyjny nie uwzględniał lokalizacji i gabarytów mebli wbudowanych, czy wolnostojących, co powinno być uzgadniane z Inwestorem i wynikać z ustalonego PROGRAMU FUNKCJONALNO – UŻYTKOWEGO budynku ( jak najbardziej na A4 )
- program jw. nie odnosi się tylko i wyłącznie do określenia powierzchni pomieszczeń ( P.U. m2 ), ale również do ich specyfiki zgodnej z trybem życia wszystkich użytkowników obiektu, a docelowe rozwiązania projektowe powinny wynikać z uzgodnień pomiędzy projektantem, a Inwestorem począwszy od fazy Koncepcji.
- rolą Inwestora jest określenie tych potrzeb ( niekiedy z pomocą Architekta )
- rolą Architekta jest spełnienie tych potrzeb w zakresie Projektu, który również powinien odnosić się do Kontekstu tj. relacji obiektu z otoczeniem / sąsiedztwem / terenem - niekoniecznie ograniczonego do granicy pojedynczej działki budowlanej.

pestka56
01-03-2015, 11:35
Uroda bryły, to kwestia proporcji elementów, które ją tworzą, a nie wielkości domu.
Las też nie ma tu nic do rzeczy.

Jest wiele pięknych domów postawionych na działkach wielkości chusteczki do nosa, albo bardzo wąskich i na dodatek nie tak długich jak Twoja.

Jeśli architekt, którego poprosisz o projekt będzie człowiekiem z wyobraźnią przestrzenną – niestety nie każdy ją ma – masz szansę mieć wymarzony dom o bryle nawet piękniejszej niż te litewskie.
Resztę napisał właśnie łukasz :)

I tu pytanie – czy oglądałaś resztę zdjęć z linków poza tymi głównymi? Patrzyłaś na plany?

ana289
01-03-2015, 17:56
Łukaszu - oby dane nam było zaprojektować dom u takiego architekta, jak Ty, z takim podejściem do inwestora:) Niestety, wszyscy wiemy, że nie zawsze tak jest, ale wierzę, że nam się uda:D
Pestko - przed południem nie miałam czasu - ale zaraz siadam i oglądam:D

pestka56
01-03-2015, 18:03
:popcorn:

ana289
01-03-2015, 18:28
a czekaj Pestko, czekaj i podjadaj;) Jestem na 37 stronie w dziale HOUSES - to chyba dobrze trafiłam:D Podoba mi się jak na razie jedno rozwiązanie przeszklonego salonu z chowanym przeszkleniem lub harmonijkowym oknem
http://www.archdaily.com/568061/mcelroy-house-_-ehrlich-architects-ehrlich-architects/5466def8e58eceb71f000283_mcelroy-house-_-ehrlich-architects-ehrlich-architects_mcelroy-07-jpg/
, ale chyba w naszych realiach pogodowych to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Nie znalazłam bryły, która by się podobała. Wasze wklejone są piękne, ale nie podoba mi się taki układ przestrzeni (prostokątny).
Niektóre - moim dyletanckim okiem - potworki, choć z pewnością z punktu widzenia architektury i możliwości konstrukcyjnych zachwycające! Jednak mnie się nie podobają.
Niektóre - moim zdaniem - w ogóle nie lub źle wpisane w krajobraz:(
Ale przeglądam dalej:)

pestka56
01-03-2015, 19:17
To się rozszalałaś :wiggle: Zajmie Ci to przeglądanie co najmniej kilka dni.
Lepiej idż do mnie na pinteresta https://www.pinterest.com/pestka56/modern-houses/
Wyklikuj sobie scieżkę przez zdjęcia do oryginalnych wpisów, jeśli znajdziesz dom, który wg Ciebie jest wart obejrzenia. Będzie szybciej. Ja mam tam tylko 387 zdjęć, ale sporo domów ma po kilka fotek.

ana289
01-03-2015, 19:27
A nie...przejrzałam 100 stron, a otworzyłam może z 20-30 domów, zobaczyłam wnętrza i plany. Jeden plan wart zgłębienia! Nie oglądałam w ogóle domów, które nie pasują do mojego MPZP. A Twojego pinteresta przeglądam sukcesywnie:D

pestka56
01-03-2015, 19:48
Jesteś błyskawica :) Masz kilka linków do stron z domami. Nie wszędzie są plany. Domy się powtarzają, ale często jest tak, że w jednym serwisie dom ma tylko zdjęcia, a w innym są też plany. Można też dotrzeć do stron projektantów lub fotografów.
http://www.homedsgn.com/category/houses/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.homedsgn.com%2 Fcategory%2Fhouses%2F)
http://www.contemporist.com/category/architecture/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.contemporist.c om%2Fcategory%2Farchitecture%2F)
http://www.archdaily.com/category/houses/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.archdaily.com% 2Fcategory%2Fhouses%2F)
http://www.remodelista.com/architecture-interiors (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.remodelista.co m%2Farchitecture-interiors)
http://www.gardenista.com/?utm_source=remodelista&utm_medium=pubexchange (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.gardenista.com %2F%3Futm_source%3Dremodelista%26utm_medium%3Dpube xchange)
http://www.myhouseidea.com/category/house/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.myhouseidea.co m%2Fcategory%2Fhouse%2F)
http://www.archilovers.com/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.archilovers.co m%2F)
http://www.onekindesign.com/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.onekindesign.c om%2F)

:)

ana289
01-03-2015, 20:14
No to już mam zajęcie na kilka dni:D z przyjemnością:hug:

pestka56
01-03-2015, 20:53
:bye:

marimag
01-03-2015, 21:17
Przyjszłam i macham :bye:

ana289
01-03-2015, 21:53
cześć Anulko:):bye:

tośmy pogadały;) siedzę sobie w moich rysunkach, jutro od rana powrót do normy - szkoła, przedszkole...powinnam już spać;)
Ale chyba uda nam się kolejny wypad narciarski - trzymajcie kciuki! Bardzo się cieszę, a dzieciaki szaleją:D Kto był w Zieleńcu? Będzie tam jeszcze śnieżnie?:D

marimag
01-03-2015, 22:10
Jakas zdupniała ostatnio jestem..
Sorki :rolleyes:

Patrzę sobie na to co tu uskuteczniacie i az przebieram nogami, co na to architekt odpowie.
Ile trwa taki proces twórczy ?

Mam tu na forum, taka cichą kumpelę.
Ma rewelacyjny dom. Dziwny ale ciekawy.
Jest z Twoich okolic wiec jak chcesz to moge podpytać o namiar na architektów, którzy robili jej projekt. Była z nich bardzo zadowolona, bo zrobili jej dokładnie tak jak chciała.

marimag
01-03-2015, 22:11
PS. Wejdź do mnie jutro.
Będę częstowała cukierkami :rolleyes:

ana289
02-03-2015, 07:47
Aniu, zakładam na proces twórczy dobrych kilka miesięcy:) Oczywiście chciałabym już i natychmiast, bo jestem niecierpliwa,ale szczęśliwie nie ma pośpiechu, będę cierpliwa, postaram się wszystko przemyśleć i 500 razy sprawdzić zanim ostatecznie zaakceptuję (-my):)
Czekam na marcowy plan - nie wiem, czy to 5 wyłożenie, czy już zatwierdzenie, muszę dopytać w urzędzie:)
ps-byłam i zjadłam - MNIAM!!:D

A namiary poproszę, jeśli to nie problem:) Ciekawa jestem tego domu:)

marimag
02-03-2015, 08:49
No to poczekamy te kilka miesięcy tylko co będziemy wtedy rysować ?
Może bude dla psa przerobimy w 157 wariantach ...? ;)

Co do kontaktu.
Musze do niej zadzwonić i zapytać o namiary bo nie ma dziennika na forum.
Jeśli będziesz chciała, to mogę zapytać czy by się zgodziła na małe odwiedziny twojej szanownej osoby co bys sobie dokładnie wszystko poogladała :)

Zawsze stawiałam tort, flaszkę i kiełbasę ale w tym roku to raczej smutny jubileusz ;)

ana289
02-03-2015, 09:00
Na stronie architekta powinien być jej dom, to sobie zobaczę:) dzięki:)

czemu smutny?:( dużo uśmiechu, miłości, winko i będzie dobrze:hug:

marimag
02-03-2015, 09:05
Ok to zapytam i poproszę o namiary :)

A smutny bo czuje jak ten czas zapier.....i posuwa mnie bezlitośnie :(
Ja nie pijąca to i nie mam jak się zresetować :bash:

ana289
02-03-2015, 09:13
Ja nie pijąca to i nie mam jak się zresetować :bash:

to zupełnie jak ja, wiem co czujesz;)
Ale nie smuć się - ja zawsze w dniu urodzin sobie mówię - jeszcze drugie tyle przede mną, spoglądam wstecz i wtedy widzę ogrom tych lat, które minęły - zatem jeszcze dużo przed nami:) Byle w zdrowiu!

marimag
02-03-2015, 13:11
ja zawsze w dniu urodzin sobie mówię - jeszcze drugie tyle przede mną

Aniu, ale chyba jest jakaś granica tego pocieszania się, co ?:lol2:
Jestem w takim wieku, że te drugie tyle, nie musi byc juz tak oczywiste :(

ana289
02-03-2015, 13:19
Aniu, ale chyba jest jakaś granica tego pocieszania się, co ?:lol2:
Jestem w takim wieku, że te drugie tyle, nie musi byc juz tak oczywiste :(

Tak - po 50-tce przestanę tak myśleć:lol2:

No proszę Cię Mari;) jak miałam 15 lat, to rzeczywiście nasz obecny wiek podchodził pod starość:) Ale teraz?? Jesteśmy tak samo młode jak 10 lat temu:D

pestka56
02-03-2015, 13:42
Foch :( jak stodoła :( :( :(
jestem od Was sporo starsza i ciągle nie myślę, że mi się czas kurczy, chociaż w ogrodzie już niektórych roślin naprwdę okazałych nie zobaczę.

ana289
02-03-2015, 14:13
haha, nie fochaj się Kasieńko:) właśnie piszę, że my bardzo młode, to Ty musisz być młoda:) A co mam powiedzieć o moich roślinach, które zasadzę dopiero za rok, dwa? Aaaa....jak kupię żółwia, to też nie dożyję jego dorosłości:lol2:
Moja śp babcia ukochana zmarła w wieku 82 lat, a kilka miesięcy wcześniej popijałyśmy winko, paliłyśmy i opowiadałyśmy same sprośne kawały:lol2: Trzeba być młodym duchem:D

Juskra
02-03-2015, 17:50
Foch :( jak stodoła :( :( :(
jestem od Was sporo starsza i ciągle nie myślę, że mi się czas kurczy, chociaż w ogrodzie już niektórych roślin naprwdę okazałych nie zobaczę.

Kasiu, strasznie to zabrzmiało, nie sadź tych roślin :D

Zdun Darek B
02-03-2015, 18:38
Tak - po 50-tce przestanę tak myśleć:lol2:

No proszę Cię Mari;) jak miałam 15 lat, to rzeczywiście nasz obecny wiek podchodził pod starość:) Ale teraz?? Jesteśmy tak samo młode jak 10 lat temu:D

OK ale właśnie zatrudniłem pracownicę która potrafi powiedzieć " No taki starszy ma ze 30 lat , na pewno nie uczył się jeszcze informatyki .... "
I co ?
Mam ją :
- ubić ?
- zamordować ?
- zadusić ??

marimag
02-03-2015, 19:43
OK ale właśnie zatrudniłem pracownicę która potrafi powiedzieć " No taki starszy ma ze 30 lat , na pewno nie uczył się jeszcze informatyki .... "
I co ?
Mam ją :
- ubić ?
- zamordować ?
- zadusić ??

Przepraszam, że pytam, ale ile lat ma to dziewczę ?
A Ja bym najpierw poddusiła, zakopała i tam by ją szlag trafił ;)

ana289
02-03-2015, 20:24
OK ale właśnie zatrudniłem pracownicę która potrafi powiedzieć " No taki starszy ma ze 30 lat , na pewno nie uczył się jeszcze informatyki .... "
I co ?
Mam ją :
- ubić ?
- zamordować ?
- zadusić ??
:lol2::rotfl:

najpierw potorturuj trochę:D niech przeprosi:lol2:

Juskra
02-03-2015, 22:13
Zdunie my też kiedyś tacy byliśmy :)

AnikoPL
02-03-2015, 22:31
Ha! Czuć się młodo to jedno a ja z 3 z przodu otwieram kurierowi a ten się pyta czy jest w domu ktoś dorosły ;)

A zawsze znajdą się rośliny które będą najpiękniejsze dopiero w kolejnych pokoleniach - grunt by te pokolenia pamiętamy kto je sadzil

pestka56
03-03-2015, 12:52
Roślinę już posadziłam :D Świerk Brewera (picea breweriana), a potem pognałam do botanika zobaczyć jak wygląda wyrośnięty i doczytałam kiedy to będzie. Mam go, drania pięknego, od 5 lat a podrósł zaledwie 30 cm. To podobno dużo jak na niego. W naszym klimacie po 30 latach dorasta do 4-5 m wysokości. A mój :bash: ciągle jest niższy ode mnie. Cóż, J mówi, że zdążę zobaczyć.

Generalnie wiek mnie kompletnie nie martwi. Myślę, że zyskuje się wraz z jego przyrostem cechy, które są nawet cenniejsze niż młodość. Mężczyżni przestają być trochę dziećmi i często nawet tym brzydkim przybywa urody. Co tu dużo mówić im wiek mniej szkodzi niż nam – przynajmniej zewnętrznie stają się bardziej interesujący. Kobiety nabierają mądrości, dystansu do siebie, ludzi i świata. Gorzej u nas w tym przypadku z urodą. Mało jest takich pań, które pięknie się starzeją. Z tym starzeniem też jest tak, że piękni duchem, pięknie się starzeją.
A skoro o duchu, to ja duchem mam ze 30 lat mniej i o to chodzi. Jeszcze 10 lat temu miewałam podobne „problemy” jak Ty Ana. No, a wczoraj w tramwaju usiłowała ustąpić mi miejsce kobieta tak koło 30-tki. Oprotestowałam mówiąc, że zbyt mnie to jeszcze szokuje i pośmiałyśmy się nieco.

Darku, panienkę, życie kiedyś też nauczy pokory. Ciekawe, czy poza młodością ma jakieś warte zainteresowania cechy?

Mari, Ty tę 4-kę przeżywasz iście po męsku. Mój przyjaciej swego czasu w ogóle nie zauważał kolejnych urodzin żony i synów, ale jak 30-tka padła mu na kark, to balanga była tygodniowa, a rozmów na temat faktu zestarzenia się tak z pół roku :cool: Potem na szczęście się wyluzował.
Spokojnie, dożyjesz i przeżyjesz jeszcze ho, ho! Dzieci pójdą na swoje, a wtedy kolej – czego Ci BARDZO życzę – druga młodość przed Tobą.

pestka56
03-03-2015, 12:58
Ale ja tu przyszłam z domem:
OBIEKT: House on the Rocks (Dom na Skałach)
AUTORZY PROJEKTU: mode:lina architekci
LOKALIZACJA: Borówiec
POWIERZCHNIA: 257,5 m2 (z garażem)
REALIZACJA: 2014

http://modelina-architekci.com/pivotx/?e=255 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmodelina-architekci.com%2Fpivotx%2F%3Fe%3D255)

Targam go tu, bo jest i płaski i ma skośny dach i jest nowoczesnie elegancki w wyglądzie. No, i mały nie jest, a jednak na kloca nie wygląda
307155307156

Zdun Darek B
03-03-2015, 13:08
Ha! Czuć się młodo to jedno a ja z 3 z przodu otwieram kurierowi a ten się pyta czy jest w domu ktoś dorosły ;)

l

Taki sam "problem" ma pewna szefowa kaflarni , byłem naocznym świadkiem takiego zdarzenia , klienci przyjechali oglądać kafle i chcieli uzyskać informacje.. popatrzyli po ekspozycji i pytają ;

" Czy możemy porozmawiać z pani rodzicami ? "

Bo co może powiedzieć o kaflach tak szczuplutka blondyneczka o niebieskich oczach ............

ana289
03-03-2015, 15:46
Oooo..Kasiu:) Jaki ładny:) I zaraz niedaleko nas:) pędzę mu się przyglądać!

Darku, też mam koleżankę, 34 na karku, niby niewiele, a alkoholu bez dowodu nie kupi, wygląda młodziej od niejednej licealistki:) Tylko pozazdrościć!

Ja zupełnie się moim wiekiem nie przejmuję. Ba - jak mnie zapytają, to muszę się głęboko namyślić i czasem...policzyć:lol2:
Pamiętam, jak rodziłam mojego drugiego syna, miałam wtedy 32 lata i w szpitalu przeprowadzali wywiad i położna pyta:
- wiek?
- a ja: 29
zapisała, gawędzimy dalej...ja w myślach gorączkowo liczę i nagle zonk...
Głupio mi się zrobiło i mówię:
- "Hmmm...proszę poprawić ten wiek. Mam 32"
Mina położnej - bezcenna:lol2:

Zatem ta 40 u mnie minie...potem 50 - jakoś mnie to totalnie nie dotyka:)

Juskra
03-03-2015, 15:50
40 tka jest super, ja zrobiłam wielką imprezę z DJ em, bawiliśmy się do białego rana :)

AnikoPL
03-03-2015, 17:45
Strasznie mi się takie domy podobają. Ciekawe czy za 30-40 lat następne pokolenia będą do nich podchodzić jak my do PRLowskich klocków ;)

Uwielbiam swój 'problem' ;) mąż podczas kryzysu wieku średniego nie będzie mógł mnie zdradzić bo większość licealistek wygląda starszej ode mnie. Tylko często bywa tak ze jak z kimś rozmawiamy lub załatwiamy i chce coś powiedzieć to dostaje spojrzenie 'nie odzywają się jak dorośli rozmawiają' ;)

ana289
04-03-2015, 09:01
Pestko - tym razem ja mam coś dla Ciebie:) znasz?:jawdrop::
http://www.sztuka-architektury.pl/files/beton_house01.jpg
całość tu http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=36876

nasza polska sztuka:)

pestka56
04-03-2015, 14:00
Ten dom wisi w powietrzu już ponad 2 lata i jakoś nie chce korzeni zapuścić. Nie ma nigdzie jego planów, za to hulają w necie podejrzenia, że to wyłącznie rendering popełniony przez architekta w celu autoreklamy.
Do mnie jakoś nie trafia. Opisują go jako dom dla singla. I faktycznie, 300m2, a jakoś nie widzę miejsca dla rodziny :(

Na forum jest wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32337-nowoczesne-domy-inspiracje&p=6795249#post6795249 Poszperaj. Tam zasadą jest pokazywanie tego co wybudowane. Są linki do żródeł, więc najczęściej też plany można obejrzeć.

edit:
Poszłam popatrzeć ba stronę tych architektów od Yoopi house
http://www.betonhouse.com/portfolio/beton-house.html
Ciekawa jestem co pomyślisz jak obejrzysz portfolio architektury i wnętrz ;)

AnikoPL
04-03-2015, 14:40
A tam nie dla rodziny. Jeśli tylko woda odpowiednio głęboka i czysta to wątpię by jakiekolwiek dziecko nie marzyło o wkroczeniu do niej z okna sypialni ;)

pestka56
04-03-2015, 14:43
http://www.blog.awx2.pl/2015/02/okiem-architekta-dom-nad-woda-equipe-voor-architectuur-en-urbanisme/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+Awx2_blogawx2_blogAwx2_blog+% 28AWX2_blog%29

http://blog.rsplus.pl/category/domy-swiata/

pestka56
04-03-2015, 14:48
Dziecko skoczy wszędzie :) nawet jak płytko. Mam kuzuna, który jako kilkunastoletni chłopak uderzył głową w dno jeziora. Na szczęście oboje rodzice byli lekarzami i to w dobrym szpitalu. On sam teraz kontynuuje tę tradycję, ale chodzi o lasce.
Ja zaliczyłam kilka skoków ze szczytu murów obronnych warszawskiej Starówki, skok z belki nad wierzejami stodoły na betonowe klepisko i parę lądowań w ziemniaczanych bruzdach podczas prób wchodzenia na dąb po przygiętej do ziemi gałęzi. Pozostało mi kilka szram.

ana289
04-03-2015, 17:15
edit:
Poszłam popatrzeć ba stronę tych architektów od Yoopi house
http://www.betonhouse.com/portfolio/beton-house.html
Ciekawa jestem co pomyślisz jak obejrzysz portfolio architektury i wnętrz ;)

Szaleńcy:) nie zbudowałabym takiego domu, choć z gołej panny na tarasie się uśmiałam:D Nie do końca mój styl..
Blog Roberta znam - nie podoba mi się z architektury świata nic - ja taka mało światowa jestem;)

W ogóle im więcej oglądam i przeglądam tym mniej mi się podoba - przeglądając nie trafiłam na żadne łał:( Nie chcę takiego domu. Nie podobają mi się te szalone udziwnienia...

Elfir
04-03-2015, 19:03
to rendering.

ana289
04-03-2015, 19:23
Ale co, elfir?

Elfir
04-03-2015, 22:28
ten obrazek domu na wodzie

ana289
05-03-2015, 07:31
Aaa, to tak - to wizualizacja, takiego domu nie zbudowali;)

Pestko - przeglądam sobie wątek o domach nowoczesnych, niezłe, ale traktuje go bardziej jako inspirację dla wnętrz niż pomysł na bryłę domu;)

I ponawiam moje pytanie już kiedyś zadane - czy okna montowane dokładnie między sufitem a podłogą to jakiś wyjątkowy bajer? W większości portfolio naszych rodzimych architektów są takie. W światowych nowoczesnych chyba wszędzie. Niekoniecznie chodzi mi o wąskoprofilowe czy broń Bóg z giętymi szybami;)
Zwykłe okna tarasowe ale z ukrytym nadprożem w stropie - czy to jest specjalnie drogie? Czy w dzisiejszych czasach prawie "norma"?;)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
05-03-2015, 09:00
Ten dom wisi w powietrzu już ponad 2 lata i jakoś nie chce korzeni zapuścić. Nie ma nigdzie jego planów, za to hulają w necie podejrzenia, że to wyłącznie rendering popełniony przez architekta w celu autoreklamy.
Do mnie jakoś nie trafia. Opisują go jako dom dla singla. I faktycznie, 300m2, a jakoś nie widzę miejsca dla rodziny :(
- podstawa reklamy to " wyróżniaj się albo giń " i ten render spełnia swoją rolę ! , a sam " domek " mocno oderwany od ziemi ... czysta forma :)

ana289
05-03-2015, 09:02
Czyli jak Łukaszu? Nie do zbudowania? (pytam z czystej ciekawości;))

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
05-03-2015, 09:09
trudno powiedzieć, ale mam wrażenie, że konstruktor tej Koncepcji nie dotknął

pestka56
05-03-2015, 10:04
Na stronie architekta od tego cudaka jedyny dom pokazany jako wykończony urąga wszelkim zasadom estetyki. Żenada nie do pokazywana, czysty gargamel. Reszta to tylko rendery brył, zero planów. Jeden czy dwa są w budowie tak długo, że nasunęło mi się pytanie - problemy techniczne czy nikt nie uprzedził inwestorów, że bedzie drogo?

basttian
05-03-2015, 11:46
ciu nonsensownie jest stawiać na to, by dom był jak najmniejszy, proste projekty po którymś szkicu pozwalają na stworzenie projektu marzeń.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
05-03-2015, 20:25
???

ana289
05-03-2015, 21:35
Kolorystyka mocno nie ta, ale zarys jest

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zpszhdh9hqg.jpg

Juskra
05-03-2015, 21:54
Ana, wrzuć jeszcze rzut domu do którego jest ta wizualizacja, bo pewna część Twoich gości jest mocno zdezorientowana :D

ana289
05-03-2015, 22:12
I dobrze:D Tak ma być:stirthepot: dziś oglądamy część dzienną:D

marimag
05-03-2015, 22:32
Juskra o kim mówisz ? :rolleyes:

Gdybym była mocno zdezorientowana to jeszcze pół biedy ...Ja totalnie nie wiem o co kaman :sick: :confused:

Juskra
05-03-2015, 22:42
Juskra o kim mówisz ? :rolleyes:

Gdybym była mocno zdezorientowana to jeszcze pół biedy ...Ja totalnie nie wiem o co kaman :sick: :confused:
spoko :) nie jesteś w tym osamotniona :wiggle:

Tomkowa
05-03-2015, 22:45
Witam się wieczorową porą :bye:
Czy w sprawach orientacji przydatna jest ta ściąga?
(dom1-str.16 i 18, bryła str.20/dom2-parter str.25, piętro str.23. Parterówki str.43,45,54, 57, 64, wizualizacja salonu str.70-zapraszam)
bo jakoś na parterze na 25 nie znalazłam kominka :D

ana289
05-03-2015, 22:47
Tomkowa - nie wiem czy innym, ale mnie baaardzo - już dawno bym się zgubiła co gdzie było:D Poprawiłam sygnaturę - ten salon jest na stronie 65 - ale zmieniłam kuchnię i schody.
Jutro wrzucę rzut razem z piętrem, bo dziś już nie dam rady;)

Cześć Mari - jak zdrówko? Lepiej?:hug:

marimag
05-03-2015, 22:59
Nie wiem, nie znam się...ale pamietam jak wspominałaś o schodach ze spocznikiem. Tu widzę skręty...nie wiem, nie znam się....

Juskro, zdążyłam się zorientować ;)

Hej Aniu Tomkowa :bye: Co tam ? Jak tam ?

Hej Aniu, gospodyni :bye:

Eeeee...chorujemy dalej a Ja płuca wypluwam.
Szlag mnie trafia bo ta moja choroba przeszkadza mi palić !!! :sick:
Biednemu to zawsze wiatr w oczy ! ;)

martahp
05-03-2015, 23:26
Ania, czemu ten salon jest dość mały na tej wizce? Przecież był bardzo duży - na pewno wymiary z rzutem się zgadzają?
Mari, rzuć ten okropny nałóg czym prędzej! :)

Edit

Zajrzałam do rzutu - chyba się zgadza (ten kominek - zawalidroga. Wiem - okropna jestem ;) )

pestka56
06-03-2015, 00:56
Wcale nie jesteś okropna :) Na tej wizce kominek nie pasuje do reszty, a przede wszystkim kłóci się ze schodami. Jedno psuje efekt drugiego.

ana289
06-03-2015, 08:28
Dziewczyny, no proszę - nie wyczaruję nam kominka w darmowym floorplanner:D. Ani schodów:) Do wyboru ze dwa - chodzi o zaznaczenie przejścia między ścianą a kominkiem - pod schodami.
Tu poprawione rzuty
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsxrinm1sk.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsvjfiu4ml.jpg

Nie wiem, czy nie lepiej odwrócić schody i zrobić wyjście na piętrze od razu na korytarz i zostawić dużą pustkę. Choć opcja z mostkiem też mi się podoba, ale nie wiem, czy będzie wygodna w użytkowaniu. A inspiracje schodów z kominkiem już przerabiałyśmy - wiem, jakie mi się podobają:)

Marta - salon ma 48m, więc nie jest mały - taki wyszedł na wizualizacji.

Może wreszcie w następnym miesiącu uda mi się nabyć program, to popełnię odpowiednie wizualizacje:)

pestka56
06-03-2015, 09:01
Odwróć schody. Tak jak teraz przetną widok na salon. Nie będzie dobrze.
a sprawdzałaś ile kasy pójdzie na te schody? Chcesz lane z betonu jak Autorusa, czy dywanowe drewniane?

ana289
06-03-2015, 09:22
podobają mi się bardziej lane betonowe. Ale zupełnie nie ogarniam cen i betonowych i drewnianych giętych;) Z jakim kosztem się liczyć Pestko?

O jakim obróceniu myślisz? Nie mogę zrobić lustrzanego odbicia w osi Y, bo zabiorą mi miejsce na drugi stół
Mogę w osi X robiąc wejście na schody zaraz za kominkiem.

ana289
06-03-2015, 13:01
Wydłużyłam salon o 1m kosztem jadalni.
Zmieniłam schody na wspornikowe ze spocznikiem.
Przejście pod spocznikiem na wysokości 204. Pod spocznikiem kominek - nie wiem tylko gdzie i jak powinien iść komin

Proporcje domu lepsze:)
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zps7gflxsxw.jpg

Juskra
06-03-2015, 14:20
Ana czy do garażu nie będzie zwykłych drzwi, tylko przez bramę, do pomieszczenia ogrodowego będzie się wchodziło z zewnątrz? moim zdaniem układ jest naprawdę rozsądny

ana289
06-03-2015, 14:56
Do pomieszczenia ogrodowego na pewno z zewnątrz.
A nad przejściem do garażu z domu cały czas dumam - jak nie zrobię to mam lepszą garderobę, jak zrobię to gorszą. Z drugiej strony mam pomieszczenie na lewo od schodów...
Nie wiem naprawdę - ale mogę chodzić normalnie przez bramę - i tak pewnie będę, zamiast przeciskać się między autami
Teraz parkuję pod domem i zakupy wnoszę drzwiami wejściowymi - czemu tam tak nie zrobić;)

Juskra
06-03-2015, 16:43
nie chodziło mi o drzwi do domu z garażu, tylko w ogóle o drzwi, często są oprócz bramy garażowej, bo nie zawsze chodzi się go garażu po auto czasami po jakiś "niezbędnik" trzymany w garażu :D
edit
po przez garderobę to bym sobie chyba darowała wejście, szkoda garderoby

pestka56
06-03-2015, 16:52
307512

Na czerwono zaznaczyłam co bym zmieniła, żeby uprościć. Masz tendencję do robienia zakamarów, a nie wszędzie trzeba.
Czy podcien przy wejściu musi być taki duży? Zyskałabyś miejsce na drzwi do garażu.
W sypialni jeśli przestawisz drzwi, będzie wejście dalej od salonu, bardziej prywatnie.
Nie wiem po co zrobiłaś tę łamaną ścianę między łazienką i sypialnią. Ja bym zrobiła tak.
W kuchni zostawiłaś dziwny zakamar przy oknie. jeśli pociągniesz to po mojemu, to okno będzie mieć wnękę, a ściana sens.

Schody i kominek. odwróciłabym wejście na schody, oczywiście pod warunkiem, że nie planujesz pod nimi jakiegoś schowka.
Komin przy podeście i ta różowa część to miejsce na kominek. Jego zabudowę można wykorzystać do podparcia podestu. wtedy ten słupek na środku podestu będzie niepotrzebny.
Kominek może być dowolnego kształtu w tym miejscu. To samo dotyczy komina (fotka 4). Ostatnio Piotrowi Baturze podsyłałam fotki rozwiązań schody+kominek. Te chyba najbardziej pasują do sytuacji u Ciebie.

307513
307514

307516
307515

ana289
06-03-2015, 19:36
Pestko - pierwsze schody obłędne - ale wtedy musiałabym rezygnować z tej zabudowy, bo najpiękniej wyglądały by tylko schody z kominkiem - ewentualnie można by zostawić szafę, która była wcześniej.

I teraz Twoje uwagi - bardzo dziękuję za nie:hug:
- drzwi do garażu to bardzo dobry pomysł, nie pomyślałam (dzięki Jus:)). Robiłabym je na ścianie wschodniej. Na Twoim rysunku wyrysowałaś je właśnie w garderobie - i tu nie wiem, czy chcę je mieć. Jeśli nie - to może jeszcze poszerzyć podcień i zlikwidować te wnękę w wiatrołapie - choć fajne miejsce na odwieszanie kurtek. I nie wiem jak konstrukcyjnie można to poprzestawiać.
- w "Twojej" sypialni mam zdecydowanie za małą szafę garderobianą, można oczywiście dać ją po całości lewej ściany i pomiędzy sprytnie ukryć drzwi do łazienki - tak chyba miałam w poprzednim rysunku. Wtedy rzeczywiście wejście do sypialni będzie w korzystniejszym miejscu. Wykroiłam kawałek sypialni na poszerzenie sauny - ale nie jest to priorytet. Ale masz rację - sypialnia do zmiany:)
- w kuchni to nie zakamar przy ścianie - to zakreskowane to wysokie płytkie szafki stojące częściowo na wyspie, a za wyspą wiszące na ścianie długie prawie do podłogi - taką mam wizję kuchni. I chciałabym tu zachować symetrię względem wyspy (ale to, jak de facto będą rozmieszczone zobaczę dopiero na wizualizacji:)
- schody - nie chcę zmieniać biegu z dwóch powodów - tracę przejście na linii wiatrołap-salon obok kominka. Poza tym wchodzę centralnie na schody - a wolałabym na korytarz, nawet pod spocznikiem (jest szeroki na 145cm). Poza tym kominek jest w jednej linii z dolnym biegiem schodów (nie chciałabym wysunąć go poza obrys schodów). To co narysowałam na środku spocznika to komin od kominka, ale absolutnie nie jestem go pewna (ani wizualnie, ani technicznie). Nie wiem gdzie i jak powinien być:rolleyes:

Jaki może być koszt schodów z 1 inspiracji? 20, 30, 50 tys? więcej?

pestka56
06-03-2015, 20:11
Schody wspornikowe jak u Chloe to min 30tys. Zapytaj ją.
Autorus ma lane z betonu wiszące w powietrzu. Były przywiezione na budowę w kawałkach i zmontowane. Też na pewno poda Ci cenę i namiary.
Schody betonowe robione podczas budowy, czyli lane na miejscu na pewno mają niższą cenę.
Myślę, że powinnaś poprosić o orientacyjne ceny KAISER, Per*hod i Yarkwood. Bo decyzję jaka to ma być konstrukcja musisz podjąć zlecając projekt domu (to dotyczy też komina i kominka).
Możesz zrobić pełne lane z betonu lub stopnie drewniane na belce betonowej lub stalowej. Drewniana musiałaby być pewnie gięta, a to już kasa w skali Marchewka lub Domański :(

ana289
06-03-2015, 20:22
Bo decyzję jaka to ma być konstrukcja musisz podjąć zlecając projekt domu (to dotyczy też komina i kominka).


Naprawdę??
Czyli po projekcie już nie mogę wybrać (zmienić schodów)? Zawsze myślałam, żebuduje się dom, robi dziurę w stropie i tam wstawia dowolne schody (no może za wyjątkiem lanych betonowych)

Jeśli zostałby ostatni dom z ostatniej strony to schody tylko wspornikowe - idę do Chloe poprzyglądać się;)
Choć te lane, gięte też piękne:wiggle:

pestka56
06-03-2015, 20:45
Schody u Szocik robił Yarkwood.

Pewnie, że można zrobić w stropie dziurę a potem sie zastanawiać co i jak. Tylko jak patrzę ile z tym forumowicze mają kłopotów, to uważam, że lepiej wszystko przewidzieć wcześniej i nie pozwolić architektowi traktować schodów i kominka jak mebli.

ana289
06-03-2015, 21:12
O tak! Masz absolutną rację - to trzeba przemyśleć jak okna! I tak bym chciała
I chyba masz rację, że większość myśli dopiero po zbudowaniu domu - na tylu ilu budowach u znajomych byłam, na pytanie o schody zawsze słyszałam "a jeszcze nie wybraliśmy;)"
Podpytam chloe o ceny.
Podobają mi się schody chyba per*hoda - ostatnie wspornikowe...białe? z corianu?

ana289
06-03-2015, 21:27
Podebrałam chloe inspirację - to są schody gięte czy kręcone?
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1f/47/4d/1f474d3658e29ff4bb3bd8e78a80d0c8.jpg

a te?
http://cdn25.muratordom.smcloud.net/t/photos/t/28073/schody-spiralne-zelbetowe_1061350.jpg

Juskra
06-03-2015, 21:32
ale te pierwsze nie wyglądają na wygodne

robert skitek
06-03-2015, 21:32
wachlarzowe

Tylko jak patrzę ile z tym forumowicze mają kłopotów, to uważam, że lepiej wszystko przewidzieć wcześniej i nie pozwolić architektowi traktować schodów i kominka jak mebli.
serio? ;)

ana289
06-03-2015, 21:46
Dziękuję Robercie:) Jedne i drugie wachlarzowe?

Kasiu - obróciłam schody wg Twojej sugestii i zrobiłam kominek pod całym spocznikiem. Przesunęłam wejście do domu i wyszło super - pięknie się zmieściło;) Tak więc będzie tak...lub tak.....:D

edit: sprawdziłam wachlarzowe - no piękne są!! Bardzo mi się podobają:)

No i co teraz? jak podobają mi się i wspornikowe - baaardzo
i wachlarzowe - baaardzo, to kto ma decydować? :confused:

robert skitek
06-03-2015, 21:52
Granica pomiędzy kręconymi i wachlarzowymi jest dość płynna :) Czym większa wewnętrzna średnica, tym "bardziej" są wachlarzowe...

ana289
06-03-2015, 21:57
Ale zawsze musimy je wpisać w koło, tak?, czy tylko kręcone...
te wachlarzowe w różnych punktach załamane, nie zawsze w tych samych - chyba, że to właśnie wynika z wewnętrznej średnicy.

robert skitek
06-03-2015, 22:04
Nic nie musimy :) Przecież schody można kształtować dowolnie, nawet łącząc dwa rodzaje. Możesz jeszcze się spotkać z nazwą "spiralne".

ana289
06-03-2015, 22:11
Spiralne znam - ale chyba są najbardziej skręcone i najmniej wygodne;)
Dzięki za wtajemniczenie, przynajmniej fachowo ponazywam to, co mi się podoba:)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
06-03-2015, 22:17
... lepiej wszystko przewidzieć wcześniej i nie pozwolić architektowi traktować schodów i kominka jak mebli.
- może z kominkiem - meblem bym się zgodził ( wszystko zależy, co chcemy osiągnąć )
- schody natomiast - determinują układ komunikacyjny w budynku i odwrotnie ;)

http://www.trendir.com/archives/sandrini-scale-metal-spiral-staircase-design-3.jpg

ale ( żle zaprojektowane ) mogą być mega-niewygodne.

ana
masz dużą rodzinę - powinnaś mieć schody wygodne jednobiegowe lub dwubiegowe ( z spocznikiem - "oddechem" w ich pokonywaniu ) o szerokości 120cm ( zapewniające mijankę podczas ich użytkowania ). Balustrady też są ważne ( zwłaszcza przy dzieciach ), no i sama lokalizacja ! na pewno nie z boku stołu jadalnego lub w "dziwnych" innych miejscach. Schody powinny mieć wygodną przestrzeń przed nimi ( na piętrze i parterze ), być dobrze oświetlone, na pewno nie powinny prowadzić " na ścianę ", ... dużo można by pisać ...

pestka56
06-03-2015, 23:06
wachlarzowe

serio? ;)

Robert, serio :) jak w każdym zawodzie są świetni, dobrzy, przeciętni i źli. Wiem, bo moja nieświadomość i zaufanie dało mi tę wiedzę. A nie wszystko daje się poprawić jak już dom stoi.
Napisałam tu na fm, że gdybym budowała drugi dom, poprosiłabym Ciebie o projekt m.in. dlatego, że z Tobą nie bałabym się, że dom nie spełni moich oczekiwań. Że kiedy staną mury i więźba to będzie kilka dziwnych niespodzianek.

martahp
06-03-2015, 23:11
Na schodach się nie znam, ale zdecydowanie myślę tak jak Łukasz. Ma być wygodnie i bezpiecznie, a przy trzech słodziakach schody spiralne? (a poza tym te ze zdjęć mi się nie podobają - dla nie zbyt efekciarskie)

pestka56
07-03-2015, 00:48
Łukasz napisał to wszystko co determinuje konieczność uważnego podejścia do schodów już na etapie projektu. Niektórzy to lekceważą, a potem... Pół biedy jak schody wychodzą za wąskie o parę centymetrów. Gorzej, gdy jest na nie tyle miejca, że wychodzi prawie drabina.
A kominek też ważny, bo to nie tylko ozdoba w postaci żywego ognia w domu. Może dogrzać dom w okresie wiosny i jesieni. Warto o tym pomyśleć, a tu ważne jest gdzie ten kominek będzie, żeby wykorzystać tę możliwość. Nie jest więc to jeden więcej mebel w salonie.

ana289
07-03-2015, 08:18
Absolutnie się z Wami zgadzam:yes: I w sprawie schodów - muszą być bezpieczne i wygodne, również dla mnie, bo będę biegać po nich chyba tak często jak dzieciarnia. A kominek - jeśli zostałby na środku, jako zawalidroga, tym bardziej musi być idealnie dobrany i skomponowany ze schodami. Żebym, patrząc na niego nie myślała, że stanął tam przez przypadek;)
Pokazałam dziś mężowi rozwiązania schodowe i wybrał wspornikowe - podobają mu się bardziej i chyba są bardziej "chłopackie" (tak ja je odbieram).
Wachlarzowe piękne, dziewczęce - byłabym jak Scarlett O"Hara:D, ale w moim męskim świecie raczej nie przejdą;)

pestka56
07-03-2015, 08:53
Kaiser na schodowym pokazał podobne schody do tych u Chloe, ale... Część stopni w górnym biegu "wisi w powietrzu" :) Pięny pomysł

ana289
07-03-2015, 13:09
Kaiser na schodowym pokazał podobne schody do tych u Chloe, ale... Część stopni w górnym biegu "wisi w powietrzu" :) Pięny pomysł
widziałam:D:D

martahp
07-03-2015, 13:28
Czyli prostota zwyciężyła :) Chłopaki górą! A Ty możesz być jak Scarlett bez kobiecych schodów ;)

marimag
07-03-2015, 14:03
możesz być jak Scarlett bez kobiecych schodów

Pewnie, że tak ! :hug:
Dwa razy w tygodniu, będziesz miała globusa, a o pewnych sprawach pomyślisz jutro...;)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
07-03-2015, 14:30
... zawsze mogą być dwa biegi ! ( "męski" i "kobiecy" ) :
jeden prosty komunikacji ogólnej, drugi np. do sypialni głównej ... lub innej przestrzeni
jeden widoczny, drugi ukryty ... :)

ana289
07-03-2015, 15:51
Ale polaczone Lukaszu?
Nie wiem tylko co na to chlopcy....bo ich dziewczyny bylyby zachwycone:)

pestka56
07-03-2015, 16:37
Ana, pokaż co Ci wyszło po tych przesunięciach :)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
07-03-2015, 18:44
Ale polaczone Lukaszu?
Nie wiem tylko co na to chlopcy....bo ich dziewczyny bylyby zachwycone:)
opcja 2-ch odrębnych biegów ( jeśli już ) :
bieg nr.1- proste jednobiegowe wygodne na połączeniu pokój dzienny / komunikacja PIĘTRA ( czyli standard 99,9% domów )
- z tego biegu korzystaliby wszyscy ...
bieg nr.2 - np. spiralne - pokój dzienny Parteru / Twoja sypialnia 2-u osobowa ( dla wariantu z sypialnią na PIĘTRZE )
bieg nr.2 może np. łączyć pokój dzienny z tarasem piętra
... ale też i inaczej można kombinować, wszystko zależy ...
- gdzieś widziałem schody spiralne dwubiegowe - jeden bieg służył do wchodzenia, drugi do schodzenia :)
- to się nazywa komfort :) ale też i takie rozwiązanie wymaga odpowiedniej przestrzeni

pestka56
07-03-2015, 18:59
Też widziałam te dwubiegowe spiralne. Wyglądają jak rzeźba. dodatkowo podkreśla to kolor.

Pomysł z prywatnymi schodami na piętro i drugimi bezpośrednio na taras – super :)

martahp
07-03-2015, 19:10
Pomysł sam w sobie może i ciekawy, ale nie w domu o takiej powierzchni, tylko w ogromnej rezydencji, gdzie jedne schody od drugich dzieli większa odległość. Tutaj wg mnie byłoby to niepotrzebne mnożenie kosztów, nie sądzicie?

pestka56
07-03-2015, 19:48
Ana, zobacz co Yarkwood wstawił przed chwilą na schodowym

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
07-03-2015, 20:06
Pomysł sam w sobie może i ciekawy, ale nie w domu o takiej powierzchni, tylko w ogromnej rezydencji, gdzie jedne schody od drugich dzieli większa odległość. Tutaj wg mnie byłoby to niepotrzebne mnożenie kosztów, nie sądzicie?
- nie ma lekko - komfort kosztuje :)
- kiedyś np. były garaże 1-o, a dzisiaj duże domy mają 2-u i więcej stanowiskowe

ana289
07-03-2015, 20:36
Ale wizje:) dziękuję, że tak o mnie dbacie. I o moje poczucie kobiecości - byłabym gwiazdą na moich schodach, hihi:)

Oczywiście w tym domu nie widzę takiego rozwiązania, Marta ma rację - nie ta przestrzeń. Ale nadal nie rozumiem Łukaszu, Pestko o co chodzi z tymi biegami schodów - czy można to połączyć dzieląc takie schody spocznikiem? Tak jak na poniższym planie - pierwszy bieg zrobić wachlarzowy, kominek jako spocznik, a dalej ukryte między ścianami wspornikowe?
Niemniej Kasiu - wrzucam poprawioną sypialnię i zamienione schody - przy czym strzałką zaznaczyłam wejście na schody, ale w tym ułożeniu mogło by być z prawej strony, chyba nawet lepiej i dalej. I przesunęłabym wejście w prawo. Szerokość schodów 110
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpscelvhb5u.jpg


A teraz uwaga

pamiętacie dom-tramwaj?
Zanim odłożyłam go ad acta, miałam pomysł na zrobienie dwóch połączonych, a później niezależnych części piętra (naszej i chłopców) i dwóch osobnych wejść:D Z części dziennej miały prowadzić na antresolę z sypialnią schody kręcone. A z korytarza miały iść schody wspornikowe chłopców. Mąż jak zobaczył koncepcję to się popukał po głowie:lol2: Niezła rozpusta, co? No ale miałabym te swoje piękne schody:) Zobaczcie:
parter z zaznaczoną pustką i na nią miały prowadzić schody, aczkolwiek w cadzie trudno mi je rozrysować;)
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsuwpkzxo0.jpg

piętro (po lewej chłopcy, po prawej my, środkiem korytarz, który na starość można zamurować:P)
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpswwkb6ivh.jpg

Byłam na schodowym - jestem pod wrażeniem schodów Kaisera, pierwszych, zanim zobaczyłam, że szklane;)
Schody Yarkwood zupełnie nie w moim stylu, choć wykonanie piękne:)

martahp
07-03-2015, 20:54
Powiem Ci Ania, że ten ostatni rzut (nie tramwajowy, ten wcześniej - chyba musisz jakieś symbole porobić... :)) fajnie się przedstawia. Kominek przyklejony do ściany, a jednak oddzielający salon od jadalni, kuchnia otwarta, a jednak ciut ukryta, nie przy samym wejściu, jadalnia przestrzenna, spokojnie możesz stół rozkładać, salon stanowi z jadalnią wspaniałą przestrzeń, a jednak nieco oddzielony - tak, jak chciałaś (czy Mąż?) na samym początku. Spory wiatrołap, w kuchni usadzisz wygodnie wszystkich facetów - FAJNIE JEST. Choć przyznaję, że wnikliwie oglądam tylko część dzienną, sypialnią tylko omiatam wzrokiem.

ana289
07-03-2015, 21:00
dzięki Martuś:hug:
sypialnie tylko chłopaków, możesz omijać, choć wyszły bardzo fajne i przestronne.

Ja też lubię tą koncepcję domu - z tym przyklejonym kominkiem można ukryć komin w ścianie wc. I jest dokładnie tak jak mówisz i jak początkowo zakładaliśmy - niby otwarta ta przestrzeń, a jednak częściowo ukryta:)

pestka56
07-03-2015, 21:36
Ana, najpierw muszę (muszę!) chwilę pogadać do Łukasza :)

Łukaszu odkopałam w archiwum te dwubiegowe spiralne i coś mi przestało pasować. Raz są pojedyncze, a raz wyraźnie podwójne. Poszłam na stronę architektów i... niespodzianka. To wcale nie są jedne dwubiegowe schody. To są dwie niezależne konstrukcje w odległości co najmniej 3 m od siebie. Jedne dwubiegowe, a drugie nie. Mnogość schodów w jednym domu. Popatrz: http://www.mvrdv.nl/en/projects/didden/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mvrdv.nl%2Fen% 2Fprojects%2Fdidden%2F)

Ana, Ty pewnie też chcesz to zobaczyć. Takie schody zachwyciłyby Twoich chłopaków :)
307635
307636
307637
307638
307639

pestka56
07-03-2015, 21:39
dzięki Martuś:hug:
sypialnie tylko chłopaków, możesz omijać, choć wyszły bardzo fajne i przestronne.

Ja też lubię tą koncepcję domu - z tym przyklejonym kominkiem można ukryć komin w ścianie wc. I jest dokładnie tak jak mówisz i jak początkowo zakładaliśmy - niby otwarta ta przestrzeń, a jednak częściowo ukryta:)

Podoba mi się, tylko czemu chcesz komin chować w ścianie.? Ja bym puścia piękną czarną, lub srebrną rurę środkiem do sufitu. Po co ukrywać, kiedy można zrobić to nowocześnie i inaczej niż wszyscy?

ana289
07-03-2015, 21:42
A gadaj Pesteczko, gadaj;)
Niezły bajer z tymi schodami - pewnie, że chłopcy zwariowali;) Pokazałam najstarszemu, bo tkwi przed "Moja twarz brzmi znajomo" i powiedział "Super, my będziemy takie mieli":lol2:
Ale chyba można wejść i zejść po tych samych? Albo po tych "drugich", tak?

ana289
07-03-2015, 21:44
Podoba mi się, tylko czemu chcesz komin chować w ścianie.? Ja bym puścia piękną czarną, lub srebrną rurę środkiem do sufitu. Po co ukrywać, kiedy można zrobić to nowocześnie i inaczej niż wszyscy?

na tym "spoczniku" ma być ta rura? tak jak tu (tylko jedna, a nie dwie)?
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8d/6d/1c/8d6d1cba92a7a886a94683fb9dc910d7.jpg

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
07-03-2015, 22:03
pestka
- dokładnie takie schody miałem na myśli ! ;)
a mvrdv to ( bez względu na skalę ) piękna i logiczna myśl architektoniczna.

ana
Ale nadal nie rozumiem Łukaszu, Pestko o co chodzi z tymi biegami schodów - czy można to połączyć dzieląc takie schody spocznikiem? ... - pierwszy bieg zrobić wachlarzowy, kominek jako spocznik, a dalej ukryte między ścianami wspornikowe?
- a te wspornikowe to dalej "wachlarz", czy inny typ schodów ?
- PODSTAWĄ schodów jest ich WYGODA ! i właśnie wygodzie wchodzenia i schodzenia powinny być podporzadkowane wszystkie decyzje projektowe.
mieszania typów schodów raczej odradzam ( do spocznika TAK, po pokonaniu spocznika TAK ), a połaczenie z kominkiem lub bez - to raczej planowany efekt wnętrzarski ( z uwagą ! na rozwiązania techniczne połaczenia jednego z drugim ).

pestka56
07-03-2015, 22:11
Jedna starczy i może być bardzo blisko krawędzi spocznika. To co widzisz na tej fotce, to rury zewnętrzne. właściwa dymowa jest ukryta w środku i jest dużo węższa.
307642 307643 307644 307645 307646

ana289
07-03-2015, 22:14
wspornikowe proste, bo byłyby zamknięte ścianami i widoczne z salonu nad kominkiem (kominek=obudowę o wymiarze 120x252 i wys.136 traktujemy tu jako spocznik=mini antresolę na którą prowadzą schody wachlarzowe. Po przejściu kominka wchodzimy na proste wsporniki między ścianami).
Ale może przedobrzone - przydała by się nawet mnie wizualizacja mojej wizji;)

Kasiu - tak się domyślam, ze jedna starczy - dałabym ją wtedy na styku ściany rozdzielającej dwa biegi schodów, czyli na "tyłach" kominka

jajmar
07-03-2015, 22:29
W kwestii formalnej, wspornik to coś co zamontowane jest do jednej ściany do dwóch ścian to już belka, czyli rozumiem każdy stopień to belka.
wspornikowe proste, bo byłyby zamknięte ścianami ...wchodzimy na proste wsporniki między ścianami

ana289
07-03-2015, 22:33
jajmar - mój nauczycielu:)
oczywiście powinno być "belka"http://emotikona.pl/emotikony/pic/0blush2.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

pestka56
07-03-2015, 22:35
Też możesz. Ale ja bym nie rozdzielała biegów schodów ścianą. Zostawiłabym otwartą przestrzeń. Są różne sposoby. Patrz tu całe piętro schodów dosłownie wisi pod pochwytem ze stalowych belek. 307647 Architekt na pewno coś wymyśli jeśli chodzi o konstrukcję. Zawsze też można schować wspornikową belkę w stopniach.
Patrząc z boku podobnie będzie u Ciebie 307649 307650 Teraz wyobraż sobie co się stanie z delikatnością tej konstrukcji jeśli postawisz ścianę dzielącą biegi.
Już lepiej wylać z betonu jak tu 307648

ana289
07-03-2015, 22:42
Masz rację Kasiu - ściana na kominku kiepska - szkicuję sobie ołówkiem i nie jest fajnie:(

Ale to jest kapitalne - na CZYM trzyma się pierwszy bieg schodów? Przecież wisi w powietrzu! Na szybie?:eek:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=307649&d=1425767578

AnikoPL
07-03-2015, 22:46
Niesamowicie piękne te inspiracje schodowe! A rura kombinować to prawdziwe cudo

pestka56
07-03-2015, 22:47
Dokładnie tak :wiggle: na szybie, a raczej dwóch szybach. To samo zrobił KAISER.

syberia
07-03-2015, 22:50
[QUOTE=ŁUKASZ ŁADZIŃSKI;6792765]syberia
… podobają się inspiracje, podobają …
- ale te obiekty dentysta nie projektował, a rola Architekta nie ograniczała się do "obudowy" pomieszczeń wewnętrznych, czy „ podziału barw na elewacji ” !

Łukaszu , nie za bardzo zrozumiałam o co Ci chodzi .. :/

marimag
07-03-2015, 22:57
Masz rację Kasiu - ściana na kominku kiepska - szkicuję sobie ołówkiem i nie jest fajnie:(

Ale to jest kapitalne - na CZYM trzyma się pierwszy bieg schodów? Przecież wisi w powietrzu! Na szybie?:eek:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=307649&d=1425767578

A Ja stawiam na to, że pod pierwszym stopniem sa jakies pionowe dynksy podtrzymujace konstrukcję schodka.
Chociaż pod kolejnymi juz tego nie widać.
Cholera jasna :wtf:
Strach sie bać...

pestka56
07-03-2015, 23:06
Więcej z tego domu, także schodów:
http://www.homeadore.com/2014/02/06/villa-amt-gerstner/
http://www.houzz.com/projects/441749/villa-amt

ana289
07-03-2015, 23:10
hahahaha - masz rację Mari - ciężko uwierzyć, że nie runie;)
Ale robi niesamowite wrażenie!! I jeszcze ta szyba wgryzająca się w ściankę...jak gilotyna:jawdrop:

Myślisz Kasiu, że mogę pytać Kaisera o wycenę nie mając ani pół projektu? (jeśli w ogóle robi w Polsce)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
08-03-2015, 07:39
Dokładnie tak :wiggle: na szybie, a raczej dwóch szybach. To samo zrobił KAISER.
... po raz pierwszy nie rozumiem ( z bólem przyznaję ) tej statyki dolnego biegu ( zdjęcie marimag ) !
- na zdjęciu nie widzę drugiej szybki , tj. nośnej beleczki niosącej pojedynczy stopień ( !? )
- jeśli natomiast stopnie dolnego biegu są "niesione" tylko przez jedną szybkę ( stanowiącej element nośny ) - to nieżle !
- pewnie mój konstruktor załamałby się, gdybym dał takie rozwiązanie :) - piękne !
- bieg przy ścianach - OK - schody wspornikowe - drewniane
- na zdjęciach KAISER również mamy schody wspornikowe - tylko szklane.

pestka56
08-03-2015, 08:45
http://www.gerstner.co.il/project/villa-amt/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.gerstner.co.il %2Fproject%2Fvilla-amt%2F)
Tu jest 20 zdjęć
Villa AMT


Jungle/Garden house
Project: Gerstner Architects
Location: Natanya
House area: 220 square meters
Planning and construction: 2011-2013



Ukradłam z Houzz wszystkie fotki, na których są te schody. Są tam też inne w sumie 42 sztuki, które pokazują bardzo piękne rozwiązania we wnętrzu i z zewnątrz domu. Rzadko pokazują projekty aż tak obszernirnie. Podobają mi się ogromnie elementy drewniane na elewacji i płocie.

No, więc ukradłam 15 zdjęć, bo tam widać te szyby-balustrady znacznie lepiej.

Ana, zwróć uwagę na drzwi wejściowe i wewnętrzne w tym domu. Chora jestem na takie drzwi od sufitu do podłogi. U mnie niestety już się nie da, bo o takich rozwiązaniach trzeba decydować na etapie projektu. Zobacz jak pomysłowo zrobiono oświetlenie ledowe po krawędzi antresoli i wokół stalowego słupa. Podłogi są tu boskie, prawie jak od Dinesena.
307661
307662
307663
307664
307665

pestka56
08-03-2015, 08:48
307666
307667
307668
307669
307670

pestka56
08-03-2015, 08:50
307671
307672
307673
307674
307675

pestka56
08-03-2015, 08:58
... po raz pierwszy nie rozumiem ( z bólem przyznaję ) tej statyki dolnego biegu ( zdjęcie marimag ) !
- na zdjęciu nie widzę drugiej szybki , tj. nośnej beleczki niosącej pojedynczy stopień ( !? )
- jeśli natomiast stopnie dolnego biegu są "niesione" tylko przez jedną szybkę ( stanowiącej element nośny ) - to nieżle !
- pewnie mój konstruktor załamałby się, gdybym dał takie rozwiązanie :) - piękne !
- bieg przy ścianach - OK - schody wspornikowe - drewniane
- na zdjęciach KAISER również mamy schody wspornikowe - tylko szklane.

Łukaszu dołożyłam zdjęć. Na nich widać co z tymi szybami :)

KAISER wcześniej pokazał schody, gdzie fragment górnego biegu wisi wyłącznie na szybach http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie/page283 post 5651

Myślę, że gdybyś dostał takie zlecenie to prościej byłoby dogadywać konstrukcję od razu z wykonawcą schodów. Jak widać mamy takiego na fm, Yarkwood i Per*hod też z pewnością sobie z tematem poradzili.

ana289
08-03-2015, 09:01
Cały ten dom jest bardzo pięknie urządzony:) Na kolejnych zdjęciach widać, że szyby są dwie od początku schodów, zatem belki trzymają się szyb - sama konstrukcja piękna, pokazałam mężowi, jest zachwycony i tylko zapytał, czy będę myć te szyby - ano będę, co mam zrobić;)

Drzwi do sufitu nie podobają mi się - nie podoba mi się klamka zamieszczona poniżej środka drzwi, wygląda to komicznie, jak w domku krasnali;)
Jak pamiętam dawne zwiedzania muzeów w pałacach i zamkach, przy wysokich drzwiach były też bardzo wysokie klamki - ja je miałam chyba na wysokości piersi - proporcja zatem była zachowana, ale umieszczenie klamki niewygodne. Zatem drzwi będą standardowej wysokości:)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
08-03-2015, 09:10
Łukaszu dołożyłam zdjęć. Na nich widać co z tymi szybami :)

KAISER wcześniej pokazał schody, gdzie fragment górnego biegu wisi wyłącznie na szybach http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie/page283 post 5651

Myślę, że gdybyś dostał takie zlecenie to prościej byłoby dogadywać konstrukcję od razu z wykonawcą schodów. Jak widać mamy takiego na fm, Yarkwood i Per*hod też z pewnością sobie z tematem poradzili.

pestka
bardzo Ci dziękuję za te zdjęcia - wszystko stało się logiczne !!! :):):)

pestka56
08-03-2015, 09:32
hahahaha - masz rację Mari - ciężko uwierzyć, że nie runie;)
Ale robi niesamowite wrażenie!! I jeszcze ta szyba wgryzająca się w ściankę...jak gilotyna:jawdrop:

Myślisz Kasiu, że mogę pytać Kaisera o wycenę nie mając ani pół projektu? (jeśli w ogóle robi w Polsce)


A dlaczego miałabyś KAISERa nie zapytać? To nasza polska firma i robi schody w PL, choćby te u Chloe.
A jak nie KAISER, to może Yarkwood. Idź na jego stronę, też niezłe cuda ze szkłem „produkuje”. A może Per*hod. Ja bym odpytała wszystkich trzech. O Yarkwoodzie pozostali forumowi schodziarze mają opinię, że nie boi się żadnych wyzwań. A Per*hod też już pokazywał tu niezłe cuda.

W końcu musisz wiedzieć zanim będzie projekt, na co możesz sobie pozwolić. Pytaj.

Ana, pod linkiem na Houzz jest sporo fajnych zdjęć z tego izraelskiego domu. Szalenie podobają mi się drzwi wejściowe osadzone na pionowym zawiasie.
Jedno ze zdjęć pokazuje drzwi na ścianie między kuchnią a schodami. Te drzwi po zamknięciu wyglądają niemal jak ściana. Świetne do ukrycia wejścia do waszej prywatnej części. Przeszklenia są w tym domu boskie, a podłogi z szerokich dech dopełniają klimatu. Przepiękne są dodatki drewniane na elewacji.
No i oczywiście sufity w kuchni, sypialni łazience. Malowane na biało belki drewniane i lekkie skosy :) Bo ten dom to połowa starego bliźniaka, która przeszła przemianę.

Mnie prawie nigdy nie podobają się minimalistyczne nowoczesne wnętrza, w tym sensie, że nie mogłabym w nich mieszkać. Są zbyt sterylne i zimne. Ten dom i zresztą inne z tej pracowni robią na mnie zupełnie inne wrażenie. :) Jest biało

http://www.gerstner.co.il/selected-projects/ W innych projektach tych architektów są także niesamowite schody

ana289
08-03-2015, 12:04
Biegnę podglądać:)
Masz rację - dopytam wszystkich o takie schody. Pisząc "w Polsce" miałam na myśli odległość naszej mieściny od siedziby firmy - ale już doczytałam, że robią w całym kraju:)

Pestko Duplex Diz:yes: - absolutnie kocham białe wnętrza i absolutnie nie mam na nie zgody męża:bash:

pestka56
08-03-2015, 12:20
:popcorn:

ana289
08-03-2015, 12:42
AAAA....za dużo tam białych wnętrz - Przepiękne!! Chyba spać nie będę mogła:D
Houzza muszę zarejestrować, żeby przeglądać, a że mamy dziś urodzinową imprezę mojego środkowego, to zmykam póki co i do zobaczenia wieczorkiem:)

Wszystkiego najlepszego Dziewczyny!:)

martahp
08-03-2015, 15:32
Ja tez przyszłam z życzeniami, a co! Każdy pretekst dobry, by świętować. Już chyba rajstop żadna nie dostaje, a kwiatki zawsze mile widzane ;)
Ania -najlepsze życzenia dla synka :)
Pestka drzwi na tym wewnętrznym zawiasie to drzwi pivotowe. Kocham takie rozwiązanie w drzwiach zewnętrznych miłością niespełnioną od wielu lat. Niespełnioną nie u mnie, ale w ogóle. Wielu chciało, rozgryzało temat - nikt nie zaryzykował. Może faktycznie nie na nasz klimat?
Schody oparte na szkle piękne. Rozwiązanie pokazane z bliska tak zaskakujące, że wgapiałam się w ekran kilka minut. W ogóle cały dom taki, że mogłaby już pakować walizki :)

pestka56
08-03-2015, 16:03
Pivot, o właśnie. :)
Marta, a czemu temat poległ? Pewnie, że nie są osadzone w tradycyjnej futrynie. Jednak nie widzę powodu, żeby klimat miał temu przeszkadzać. Mają takie drzwi w Kanadzie, gdzie potrafi być zimniej niż u nas.
Też je kocham miłością niespełnioną. Gotowa bym była rozwalić otwór na drzwi wejściowe szerzej, ale mam tak chytrze to miejsce zrobione, że nawet 5 cm w szerokości nie dodam. Boczne ścianki tuż przy drzwiach są ustawione w trapez i nie ma gdzie ciąć, choć Ytonga można by bez problemu.
Tu widać o co chodzi z framugą i podcięciem płaszczyzny drzwi:
http://www.archiproducts.com/en/products/116168/wood-entry-doors-exterior-pine-pivot-door-pivot-door-carminati-serramenti.html

marimag
08-03-2015, 18:05
Drzwi pivotowe ?
Poproszę o wyjasnienie :sick:

Wszystkiego najlepszego nam !

Aniu, ucałowania dla środkowego :bye:
Ileż to już lat na tym karku ?

pestka56
08-03-2015, 18:20
307743

Nie powiększam, bo jak sama wyklikasz, to otworzy się większe. To te po prawej. Drzwi pivot, czyli na pionowych bolcach, a nie tradycyjnych zawiasach. Sąpiękne, ale wymagają więcej miejsca w szerokości. Po lewej zwykłe dla porównania

marimag
08-03-2015, 18:55
Dzieki, teraz rozumiem mechanizm działania, ale może głupie pytanie...Co w nich wyjatkowego czy pieknego ? :o

ana289
08-03-2015, 18:58
Piękne te pivoty, ale doczytałam, że jest problem z ich uszczelnieniem, zatem jako zewnętrzne się nie sprawdzą. Ale już wewnętrzne bez problemu:)

Dziękuję w imieniu Adasia za życzenia - skończył całe 6 lat:D

Marta - też mogę pakować walizki i jeszcze dziś tam zamieszkać - i chyba niewiele, albo nic bym nie zmieniła - proste, nowoczesne ale nie minimalistyczne - tu życie tętni, to widać:)
choć powiem Wam, że najbardziej w większości ostatnio oglądanych wnętrz zastanawia mnie brak roślin w domach:( Rozumiem, że przez duże przeszklenia roślinność zagląda do domu, ale roślin doniczkowych w domu nie widać:(

martahp
08-03-2015, 19:00
Kurczę, tyle się napisałam i nawklejałam i wcięło. Mari, zaraz zobczysz, jakie te drzwi są ładne.

pestka56
08-03-2015, 19:11
No, ja nie wiem, bo w Kanadzie nie mają problemów z uszczelnieniem zewnetrznych pivotów :confused:

307753
307754

marimag
08-03-2015, 19:17
Aniu, bo do niedawna nie było mody na rosliny we wnętrzach.
Temat znowu wraca, ale juz mniej tradycyjnie.
Teraz rosliny rosną korzeniami w górę, ściany kiełkują, podłoga rosnie.
Zwykłym drzewkiem szczęscia czy geranium nie zrobisz furrory ;)

6 lat to powazny wiek!
Mój Michał, gdy skończył 6 lat, powiedział mi, że teraz jest juz mężczyzną i moze iść do pracy.:lol2:
W tym roku, stuknęło mu 7 i juz zupełnie inna rozmowa.
- Mamo, a czy Ja musze chodzic do szkoły ?
- Musisz!
- A jak skończę szkołe to już idę do pracy ?
- Nie, jeszcze nie. Po tej szkole jest nastepna.
- O jezu! A jak skończę druga to już moge iśc do pracy ?
- Nie, jeszcze nie. Po tej drugiej jest trzecia szkoła.
- Chyba sobie żartujesz mamo!
- Nie kochanie. Mówie zupełnie powaznie.
- Mamo, ale po tej trzeciej to już na pewno idę do pracy, tak ?
- No niestety nie. Po tej trzeciej są studia.
- Studia ? To tak jak wujek Piterek ?
- Dokładnie tak. Wujek teraz własnie studiuje.
- No ale jak skończę studia to juz moge iść....
I tu już mu przerwałam bo chciałam pocieszyc dziecko, że wreszcie będzie mógł iśc do pracy a ten mi dokończył zdanie
...na emeryturę chyba ! :rotfl:

ana289
08-03-2015, 19:22
Hahaha Mari - dzieciaki są obłędne:)
Mój póki co cieszy się z pójścia do szkoły, wręcz nie może się doczekać i co rano toczymy boje o pójście do przedszkola. Oby mu tak nie zostało po 1 września z tym buntem:lol2:

Doczytałam Kasiu tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222553-Nowoczesne-drzwi-Zawiasy-wertykalne
ja się też nie znam - ale brak progu może być rzeczywiście problemem - no cudów nie ma;)
Czy one są obrotowe w obie strony? Bo jeśli w jedną to może można próg zrobić?

martahp
08-03-2015, 19:28
To jeszcze raz - buuuuuu
Choć mam wrażenie, że ja drzwiach pivotowych już kiedyś u Ani pisałam

Pestko, w tych drzwiach jest problem z uszczelką. Chodzi mi o drzwi zewnętrzne - pivotowe planowała i moja koleżanka, i forumowa Anula, i Lullaby. Wszystkie zrezygnowały. I pewnie nie chodziło tu o cenę ( ponoć ok. 20 tys. za drewniane), tylko o tę uszczelkę właśnie, która w Polsce się nie sprawdzi. Dziewczyny zgłębiały temat i tylko jedna firma w Pl chciała się podjąć. Choć mylę też, że chyba producenci nie są jeszcze gotowi (?)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/c6/51/de/c651de05e1f1cd27493376ba5fd7ed87.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/d8/f5/e5/d8f5e5c9aa3bed8f2e6aec1af9e45bfe.jpg (http://www.dezeen.com/2013/08/06/courtyard-house-by-formwerkz-architects/)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/18/ce/5e/18ce5ee2b1a40036330a9404fc523222.jpg

Anyżek35
08-03-2015, 19:28
Ucałowania dla Adasia z okazji 6 urodzin!!! cmok cmok cmok :wiggle:

marimag
08-03-2015, 19:32
Mój misiek, nie bardzo chce chodzić :(

Powiem Wam laski, że nie przemawiaja do mnie te drzwi. Takie wrota...
Może nie dojrzałam designersko :sick:

pestka56
08-03-2015, 19:41
Tu są bezprogowe, ale myślę, że dałoby się zrobić próg korzystając z tego jak zrobione jest nadproże.
Marta, chyba masz rację, że u nas wszystko z dużym opóźnieniem się pojawia i to jest pewnie większy problem, niż to jak uszczelnić.
Powtórzę, że w Kanadzie, która może poszczycić się niższymi temperaturami niż PL drzwi takie zewnętrzne montują i nie narzekają, że im wieje. Chyba więc jest sposób.

Tośmy sobie poteoretyzowały :)

Anyżek35
08-03-2015, 19:42
6 lat to powazny wiek!
Mój Michał, gdy skończył 6 lat, powiedział mi, że teraz jest juz mężczyzną i moze iść do pracy.:lol2:
W tym roku, stuknęło mu 7 i juz zupełnie inna rozmowa.
- Mamo, a czy Ja musze chodzic do szkoły ?
- Musisz!
- A jak skończę szkołe to już idę do pracy ?
- Nie, jeszcze nie. Po tej szkole jest nastepna.
- O jezu! A jak skończę druga to już moge iśc do pracy ?
- Nie, jeszcze nie. Po tej drugiej jest trzecia szkoła.
- Chyba sobie żartujesz mamo!
- Nie kochanie. Mówie zupełnie powaznie.
- Mamo, ale po tej trzeciej to już na pewno idę do pracy, tak ?
- No niestety nie. Po tej trzeciej są studia.
- Studia ? To tak jak wujek Piterek ?
- Dokładnie tak. Wujek teraz własnie studiuje.
- No ale jak skończę studia to juz moge iść....
I tu już mu przerwałam bo chciałam pocieszyc dziecko, że wreszcie będzie mógł iśc do pracy a ten mi dokończył zdanie
...na emeryturę chyba ! :rotfl:

Widzę, że u 7 latków podobne dylematy, bo ja z moim Michałem (7,5-latkiem) też odbyliśmy bardzo podobną rozmową w ostatnim czasie :)
Anulko, przepraszam za off topa

martahp
08-03-2015, 19:51
Wewnętrzne bez problemu można już w Pl znaleźć. W tamtym roku na Arenie Design w Poznaniu widziałam PIU w betonie. Świetne, ale wewnętrzne mogę mieć zwykłe (czytaj - bezprzylgowe), natomiast wejściowe marzą mi się takie. Mari, a może takie Ci się spodobają:
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQnUmGZcNt5Quo_t1Kv0ZcPfiQewvrrC cVakcRsVudNu0I5V8CoNg (https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0CAcQjRw&url=https%3A%2F%2Fwww.pinterest.com%2Ftiaramarie%2 Fstorefront-design%2F&ei=rqf8VKCPD8LqOKmqgZgM&bvm=bv.87611401,d.ZWU&psig=AFQjCNHiDWxlJd_w66wslgeq0K0hRthXHw&ust=1425930551473401)

http://forum.muratordom.pl/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxQSEhQUEhQVFRQVFxQUFBQUFBYUFRQVFRUXFhQVFB QYHCggGBolHBcVITEhJSkrLi4uFx8zODMsNygtLisBCgoKDg0O GhAQGiwcHBwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLC wsLCwsLDUsLCwsNywsLCwsLCwsLP/AABEIAMIBAwMBIgACEQEDEQH/xAAcAAAABwEBAAAAAAAAAAAAAAAAAQIDBAUHBgj/xABLEAABAwIDBAQHDAgFBAMAAAABAAIRAyEEEjEFBkFREyJhgT JSU3GRodEUI0JicnOSsbLB0vAHFRYzgpOz4SRDVHSiFyU1Y2Sk wv/EABkBAAMBAQEAAAAAAAAAAAAAAAABAgMEBf/EACIRAQEAAgICAwADAQAAAAAAAAABAhEhMRJBAzJRImHwE//aAAwDAQACEQMRAD8AmlJcEooiuSRSNVZyTYKlEJiozkjRiBSgm 2lONCo4NGiQQoaCJBAGgiRoAwlBIlKBQCglNSQlNQWyglBJCWE y2EJSCCrSQSgiASgmBgJQRJQT0BhTNn4M1HBo0tJ5Tp6VFpsJI A1K7LCUBh6Fx8Jrnu5OZUAI80C391UhWrHAOADQBZoDQAOPH6l YhVeyXEgWEADzkuuT/blHmFoFdTAQSXvhKBSMFUbyU5Y0kw1puOci31etW6rN4XhtMEj NDhlHDNBieaePZZdOF2jgmvqFxdlzBpgwCOqI9SCY21 fnjN1ZkkHwRaBogt9sEEpJThCSQvO06jaQU6QkuanoGCySjIKd pNulOajS4jFEnS1JhPQ2ShKMpMo0WxyjlJlCUaGypRpKEpaLZ0 FLCZBS2uRoHmpwJppToVyENGjARKtAYSgkgoSmRaUEiVbbv7N6 Z4JHUDgD2mC7L6Gn1c0aCy3YwIGSqSDmL6eXi3qF0nkSAe4qyr sHQvbJgVWi8g5HFpcL/EJHcl7TwrhUBbADogmY6RoIAJ4ZmFzZvoOMKHjMc1z6brhhcGu sSZpjMJGgcHdWO1XE1fYNgyACB2xFzxCkueBrZQquIDIAEZr98 E3PcbzwTTA6oczgMgPVB0PaG/C7/ReyB m41DMQwaE/D5EdnG qlkgJBqhoJPC6rq KLpDWuiRLrASdGgze9uxMLA4gTHFQtvYoU2N0zF0N5ixlw80 tPYWiRcx2QTA5xb1qu3ubFNj4BLXECeEiZ/wCITx7K9M 3gJ90VIuOqJ8zQEEW3iBXeBcdXifEbPFEt4xLREJzKgWrhkdRr KhkTwalhirRJOwMI19WHiRlcYuLyOS6I7GoeTH0n 1VGwWxUn4p sLoc61xxmkWoZ2Hh/JD6T/xJJ2Fh/JD6T/xKdnRZlXjPwt1FobvYYmDS/51PxKjbsqjmqyyQKhY0Z3DKAGkce069i6ilVgz2FYNtHejGivi OjecvT1h/laNqOaNWzYADuRqfhc1ptTZNIGzeRIzOmD3/nL2p9myKIIJZLTp1n6g6TPn9CyM717Q8o7j5LjfxUBvdtHyjrf M/hR/H8Gsv16Cp7p4NwBFIwQCPfKnH JK/ZDCeSP8yp JYPS3/wBqNAArvAGg95/An27 7XIB6d9/9vw/gUeMXtuP7IYTyR/mVPxIfshhPJn Y/2rEf282v5Z/wD9f8CS/wDSBtIgtrVnZXAgtilcGxuxoI9KfgPJrmxsLszFOe2g4PfTc5r mdI8O6hAc4NJkskjrCx5q3/ZbDeIfpu9q8yYHatWnieloktqBxeyI8KZAvY34Gy6ofpG2t5V/0MN BKYjbcf2Ww3iH6bvai/ZXDeI76bvasPp/pE2s3So/n4GGP8A E5/1J2t5R38vDfgT8RttZ3Uw3iu m5VlXYuHZWLXDqaAioSWmJ6/JZC/wDSdtUf5p/lYb8CZq7/AO0qkipVaOPWo0ZvxBaz4o9ASNsOJ2BRFSGuOUtDwDMxJBgjzt 4FM4N4o1WtaIcHZHNkwCQQx3b4Q9PCVkrt 9onWqw2I8BgsSCRZo4gegJT98cc8yXUybf5bfgmWk21F78jCNy Fq16BxDm1KZbY5rd/AiNDMXGhXI40vpYhlEgvJqdKwgxmm0nlpJ7SeETmtPf7aDRZ1I Xk 9tnzE8uxMP35xxcHFzC4HNJaNfSiWCxs2FryZfJIJAaQHS9vMT ZoJdb4sp9tVxa5znZWwSDBgyYDhxAM9ixAb84wTHR3JNmAXJkx Drap536Q8cQGk0so DkMEDQOh8kJ7habEcU57AXHK2cwaD13AcYFw2O862snKmKsHXD WutOeCAYgTbST6llFPfTappyyhNI3zU8JWLCLt8NttQRrqClP3 x2qGZXYWGggy7B4mZBkXLvyE9wtNawuLc54DrCwg25zbj e9rb20AQ1rb3EWJOYTYW1WTt332oXT7maXXEe5MQYkybZvzKM7 8bTAn3O1oAIzHDVhaSSZLo1lKXk7OF5tygOnfMA9WZJnwRrARL isXvJiXuLnUmyYmKVTkBxMo1r5xn4130I4RgJQC5m5IanA1ABL aE4SXs2zu4/crcPVTg9e5Tw9VKWkoOR51Gzo86eyOV6kNKwCt r/P1/6z1uuLqdUrBMS/36t89X/qvTKdllyJqbBR5oSM8QFLwhAaJIm vC5UDOug2ZJotuePHtKuc0kZ NYwXc30iTHIKkxFfO4uPH8wrPearamNSS4ybm0aen1KhcptOQe GaGnpCYAqZTbhGaVZjaVLxvUfYo yB 7/ANy37C7A0W8h6AjDoVyz9pU/G9R9iH6yp MPQfYun6FvIegJirQHL1KruFpytXFsJ8IJTajXl2U5hDfvsrqp hxyHoCpWNipUHb95WS0rDUJICk16eQxrHFMUqsXCafVlZ2W3 lSwp5umyEWdJc5XCoyjDbJLEubKia5unXnA4VmkEzqAWmqTM6W 6wVzigf3YdpUa2Z0DXy46HNYsb5 GpXO7mwcNTD5DQ3PIiRBdGth98K0p4ljHt6SYFV2cWBcA1rwMv a4D0oJYYA5S4ixENaYsHAuBnmZ tRsdiHBpyEgkvBtoGuOUibT13T3ck/Re9lDpaoDWucXhjjd2Ykjqxp4OsWBkXk0rs7g0RJANyfGcTLpg WygAd thU7TenMbyUHOxD3Sbhn9NqJStttJrPMkeDYR4jUFojboAEaCU FzNhgJbUkJYVCn8OYKlByh0ynQ9K9idJAchmTGdDOmBY5/VKwbGO9 rfPVv6rluG0H9TvWGYy9Wt87W/qOVeinZIeUC8oqabc9SZ3pStd3H3VpYnDUc9So1zqecBuSDcyB LZWNhy3DcirkweEdPwAT2GYkHvPpVYlXO797r0qYodHUcXe 5g8NMR0cAZYvc hcbV2K4TBHfZaHvq7rtlsGah4ixyEWOt5M21XKVqsAwnOZsXiq XYFEGrSY63 LAMRIhkHVaLV2VTg5XlxmGkQGmwM3uBfjELPNi/vqf 8538Fd8Q5pzjwhFoue7sj0x2LHL5LjxGuGEym1hsnd6nVDzUqO Y1kCzRd18wEmCBZQquwqbn5WPfBPVJaBmAjNA7J9XG0vsqVHVX lziWuOYOEB2WYaCBME20mCkbcxhFUBrsgGaGgk5dfBJ4i47JWe Xz5S6K4RMw241Fw61aqwnSGB0/xC3r4LLdu4MUMZiaYcXBlVzA4iCQOJHDVbfufjrtY25dLiXPl3 Cx5SCDEcFjG b52jjT/wDIqa9i2xvlNoVwekOcmg5HKYLzoApuUoFAOtKW42TbUpyYalu LjclBp4ik1wnnTqPcQDxJ6tvjdlpWLZ/iQ1rMwlpYCIvkaXlxPCQ4 bRVO5zctCk8iTlJFpsM9yI4a9yucdiD0p0E080a24mAZiB26d6 CWG0MfNnS4giRYMDQZLQATeQOPMW0VTTe qXEajgYa2bnTUjtSaeO6VliSHQwG gdrJ0uDy0Caw7i4W6pMwTIHaY4mfq4In2LLpC2zhSazyX36vH4 oQR48nOYmOrw KOUoLZkvUoIglBc8bjCWEhLCYpQKPMmyUWZK9nDuZFmTeZEXIB naTup3hYvUbNSr87V/qOWxbUf1O8LHM3vtT5yr/Ucq9J9lVKdlFcrA3Cg1xCRmwFuG5h/wOHFrUxE8Q4Wt dCsPaVt 5R/wAFhtf3QjiIv7AVWHZZdK/fIuL2NINgTJIMgkDUE8WkRwjQaLlMeIHYul3pcC5sTMuDtQZbb SLcfR6eO23juiyy2c0x3R7U8bPHYynKPsSlJpO4 7w3sjow7z813 MxBaxwOUZRlaHdaCRoB6ZB8Yws 3fxDs1LLr7sFQec0oXa7QrAsnLD46xc6c5i5ynQRFhy71xfLvb o Po5s3GteHOcXRlbAALSeqJOkcezVVW0m9ZvVcW6Zm3jNYggd/n81lJ2aQKZBHWM9UDQBuuul4sfVdG7DCvVpjI4NYXnrZDmBgss zgC0C/JZSy5Kyx4dNu7Up4d0NguylvVc3MDEkkg5gIi1tFke3J904iTJ NVxJGlzw9C1rCYJrWloJZfrQY4akExGg59yyXbzYxmKEzFVwnz Lq PLG8Rz2aqASjlE4IlqQSlApKWNEAsOSpTUpYKA1DdSpGHoNbZz mnrEZgJc/wgfkp pVcM3xabqciT1bgcY0MKButine56IbPVa6etA8InvOpty1urhz jeQGzMtmRziOMjjCny0jbncPWLaLAdJdBF4dnIkcrG/CW80vDYp5dDSBGa88osdZ01UyhgXmnlY1xEuBHgg OcCM1rBwGvAwpOzt1rh1apeLNp m7iPVHetJN3aUUAQMxYXQJLnyZi8klBdQzBU2gACwAAkk2CCrz x/R41GRhBHCyjUEoFJQTA6hTeZHUTWZKnOi5REpBcilI0bazup3j 71jrjFSp85U/qOWubXd1O8fesgqu98qfOVPtuVTpPtINQA9iYxD5TZKQSgACtR 3e3tqUKWEwppMqU3UqUOc8tczpCZghugMmJKywrutm4XN7k0E0 cOLwbga3NuCePYq73mdlqOiQMzwOGhmw71w29TpFP L7loG9omobWBfc6mSOPL 64DetsdHbxvuSw n /Tyv8AL/fhzdh WrhyQHAYlhLTcH3sWMrQdsbTpObUcWNbLXNhoJIc5vhZm8OyI8 yzfYxGelOnTsn WF3GMe7KSTpxte2lhABsuX5s8pZJ02 OTSJs5jcnVJHGTAsT9VvzorTA4JzjmzMa0SBAl3H4czyUzdrYt Krh89U02NEiiAwVHl2YghhIJdcXymAXc1Gr7PdTr9GXZeJgWu6 MpAkajzG/NZ/85977O56mo6SjEQTJAMOJvxBtx0 vvxjeK2NxQ/8Ac4SdbLWXZ2WdEaDQDsgRyWQbcqTi8SedVy0 DuufezTgmilgptxXUAlGkgpYQCmtKcAQp1Ytz1S CA77dlrvc9LqgC8E8TJObXSBCv8ADUGyHXJ88DnMc9PQub2Az3 miSXaGJ07hx4 g8ld0qsGJ5etLGS1lVrRq5YE2kx33getT2qJgsNo5wvqAeHapq eWfGovDD3RQgjQWTRXhBBBaJBBBApg1WKZlOYg270xKi9qhcpJ KTKIuS2EPbJ97/iH1FZDVPXqfOVPtla1tk9QfKH1FZJU8Op8up9sq50m9giIRhLD EbBkrXd2MRs33FhzVq0BiWUm FiMj2vZOUFmcCwA1HnWTFi0nbDB z9LSYw/nMPVY0Uvb IaSwty5Xmo5ha4y8EtOhEQAW6E6rit6nn3sH433Loqoc5tMMDi 1pfxs1riCwROmUCO9c/vWwudSbYE59ZA D7E9axKc0jd6kalagxvhOxDAARNy209677aGw64pl7iCy4Dmuz NJa4tdHmcs42U8h1ONenbBGs5exd 7E9YjNMzaeGdv91lcZeb6XLZ0XsPpWgMo0wXZiRGYVBBE5MhkH UciB2Kz9x5q7w8lhpBrQWtdd5hzg4E5iA4ulU8VHtc5pJAD/haQGcJnmpOz3FznNJOZrnltyYcKhMciBaym4ybotdFjKbRYmdA YJtwtPbz5rGduCMTiB/7X/aK07GB1I3kyJNjBNyIP9 M8Flm13Tia/wA4/wCtZ/BOaiGRZE4oAopXSY4SmpIRhyAcapVJRU4x5CA7vZ9Ysw Hd8GHt4yDmqAx54HqVzu8wVKr3EeDDm8pNrjnZUOz2EUKTnEHM xzwBEiXOAB4zIJ5duqvNz3zUq9jW smfWp3wWuXWNCCCNRViQRoJBXIIILRIIijRFOBGxRt3qOn8Vp3 qPKjLtUGkyjlJKjatIO2D1B8ofUVlFXw6ny6n2ytW2v4A UPqKyd/hv W/7ZWmHSbOTjGq/2dsxvR53uAEW4klUVNSRiIET3Kc5bNS6PGydk4wAGy77bf/gaB LS 2s7qPngtC281zdgUHQQwspXixJLitcOEZGcTT6J7wRlvAA4BpL R3QBC5fe X9HALozzAJ5awtE3x2c6lXLi05arWlpMmcrGhwnzk kLkMZppHtWlnCfag2JRc6pSa0S44hrQOMlsRC7r9mcTM9EbjS3 OVy 6DAcbhhxOOaLWsRwK9Cfq0 K/wCm72qMZtW9MuwuxMS10iiZuZETB4eaLQuhobOyDNBY69jBABM nSQ7sNyO9dedlnxX/AE3 1VG3dmVzAp03ObEHj2Xk3Cy XDjcK1xG1dpB5OS XM1wi2lj5rLL8b qzr0jp9S13FbsYrwWYepAdmJ6ozEnzzxlZPteiWYmuxwhzar2k HUEGCCo Ka3wIjpLglApLytzHRqEaHs7uSM3SGo5QDrUsJtqVKA67AvPQ0 ZOjYGtgTpf5U8rrpNyHe VhyDY48SuZoVgaFATowyIBEyADIuJt TC6PcYe 1rzLWGdPhFT6Ht2iNElBZ2qEgjhBLYVqCOECFqkSSUpE5ARMWb d6iypOM07/ALlEUZdrkKlESiQUVSHtbwB8ofUVk1Tw3/Lf9srWdq B3/cVk9Xw3/Lf9srXDpGXYApUpuUAUweXpD9HTP8AtmCkf5LD9a80yuk2ZtOq 2kxratQACAG1HADsABV4dpybX kANPQZtIqa/wACzLbQpQcr224Ej1LmNtY19TJne98ZozuLonLMSbaD0Kqe8q7 U6dBuSf8AuWE/3rNPPwXp9eR9nuILHAkEVrEajqg2XSfrGp5Wp9N/tUYw69KSgSvNX6xqeVqfTd7UBtCp5Sp9N/tV JbekS9eW98//IY3txOI/qFbT jjef3RR6Co6atICCZmpTEAOk6kWB7jxWHb0vnH43/dYn s9TlDiuRI5RQpMAEuCiCcaUAYCBRpJQF9sjFhoZm4Tc8j Suz3GeDVrEeKyRyuVndHwRyhdx jLw6/wAmn9pynLoSctACUEQSgsVAgjQSCuQSoQhbbBBCQ5O5U2/UDidBxKewg43Qef7lDlSdrDqiCR1uHmKqwD4x9KyyvKp0mo1CI PjO9KIg M70qVD2p4Hf9xWa1tj1szyGWLnEdZmhcSNStDrCRBJI1uVFdSb yWuN1GdcJ pq/k/8Akz8SL9S1/J/8me1dw5vYiFElVsnEDYlfxP8Ak32rtNmbkVDRY59elTJaCWOY9 zmzwJaCCfMpmGZlP9lb 6jCvEq4jeLdl9LLFalUsXEMa9rg2wJhwEhUXuNkw6pfzQuxqbN psqPqtHXqFxcdfCOZwjzrmdoYUMfpY3aezl3ItBvYuCNWvSotI BfiQwOIkCQACY1WkD9GtT/U0foVPwrgd1nhuKw7nENAxbSXOIa0ANBJJNgO1bn05RjRXF/9Nqn po/QqfhRH9Gz/wDVUfoVPwrsnVikGseauVLmdl7k1sNWZVp4qlmYZ/d1II E020Ikd6z/e3d3ENxeIf0Zc2rXrVWuZcZajy4A6Qb6LYqlcqnx7yVORxjo2J iPI1PopQ2HiPI1PorSKtAjQpkB3FQbgP1FiPI1PopX6ixPkan0 VobQU81hRsM2/UWJ8i/0f3RjYeJ8i/1e1aY2kU/Too2HH4LYtbo2A4R5IF3B9ESeFi6ePHkur3OwL6bqmeg6jIaAS aZzQT4jjEdvOyn0wQp CdMpZ/UTtLCWEkJQWCgQQQQEPKnKdInRT8Fs1zzYd6uMlLDi/Wfy5exPZ6V E2KIz1TlaOeqr9qYhp6lJoZTBkmOvUIBALjyEmB9Wie2hj3VD1 j5gNB5gqyojYqs2oOqPOPqKrFa7T8EecfUVVlyKcEUxUenX3RN pICM4pOVTRQCAw4RsaQRTS201N9zhKFEKpS0iU2J1yk9EAjyjk tJU6VGJZKp9pYPO2IuLt8/JdU9g5JApDklabgdg4U1MRTYAf38u K3IJJm3BbQHHiqDA0AHTCvmvESqx6TRkoi7mi6Qfk/wBklzhyV7LQVXSPzqPz61ArMU11S0R61GqQUqaE9oKbfTUp4SQ Egj02didFNKgJWfsUgbWpxgTYf2JXSHkmEgNUjBC57lEZVPJTM E Z7ks jiYCjSQlBYGNBGggOuaIpWt1ZtbguTxDijQRn3FY 0R6YqIIJlVZtTwe8fUVVnRBBKqgN4pdPQIIJUHQgjQSMSUESCo Dfw7/ALkSCC0xRTb0piCCn2SVQVlT8E cfeggtomksRlBBUCKiQ7RBBII7tCkFBBAGEEEFJg1OtQQQRTVN wPHuQQSy pxMCUEEFiY0EEEB//Z (http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.remodelista.com%2Fposts%2Farc hitectural-detail-pivot-door-roundup&ei=56f8VIHxMsHjO9qPgaAN&bvm=bv.87611401,d.ZWU&psig=AFQjCNFNTBexHl1red0QuWNc98O_JX_GWA&ust=1425930599968984)

ana289
08-03-2015, 19:55
Aniu-Anyżku, dziękuję za życzenia:)
A off topami się nie przejmuj, ciągle nam tu wskakują:D

Wracając do drzwi - może w Kanadzie mają inne opłaty za ogrzewanie i się tym nie przejmują;)
Nie pamiętam zupełnie gdzie - ale przy jakimś projekcie pamiętam takie drzwi pivotowe, ale jeszcze szersze prowadzące na ogród między budynkiem a garażem chyba. Czyli z zewnątrz dom wyglądał jak długi wagon, ale pośrodku była "magiczna" drewniana ściana, która po uchyleniu otwierała wejście do atrialnej części ogrodu, gdzie dom był po lewej, garaż po prawej, jako budynek wolnostojący - ciekawe rozwiązanie - tylko gdzie to było?http://emotikona.pl/emotikony/pic/0blush2.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) Kasiu - pamiętasz?:D

pestka56
08-03-2015, 20:18
Z takich domów dzielonych kojarzy mi się tylko stodoła XXi wieku, ale tam na pewno nie było pivotów.
Przestań myśleć o tym, to Ci się przypomni :)

ana289
08-03-2015, 20:32
może rzeczywiście, choć nie sądzę - mam znakomitą pamięć do obrazów, ale do nazw niestety znakomitą sklerozę;)

marimag
08-03-2015, 22:22
Marta, pewnie, ze te tak, ale dlatego że kocham sie w takich kostrukcjach. Czarna, cienka rama, wyglada jak metalowa lub zeliwna.
Taki nieco inny industrial :)
Lubie wszystko co czarne i zeliwne, metalowe...toporne jednym słowem.
Szanuję Waszą miłość do tych drzwi, ale sama jakos nie ogarniam.

No to Ja tez przepraszam za of topa, ale ilez mozna gadac o budowie ;)

marimag
08-03-2015, 23:04
Aniu, urzekło mnie to zdjęcie.
Popatrz na całość a potem na wszystko oddzielnie.
Niby proste schody a jednak przez podest, inne.
Zwróć uwage na antresolkę. Juz słyszę uderzenia bil o kije ;)
To tak troche po Twojemu...chyba :rolleyes:

http://cdn.freshome.com/wp-content/uploads/2014/06/modern-loft-26.jpg

pestka56
08-03-2015, 23:30
Tak jak ja :wiggle: Gdyby nie to szybciej bym Wam podrzucała inspiracje :rotfl:

ana289
09-03-2015, 07:47
:lol2: kochane - czytam ostatnie dwa posty i nie wiem o czym piszecie;) Ale mam dziś zmęczony umysł, po naszym szalonym weekendzie:rolleyes: więc się usprawiedliwiam....
Mari - o którym zdjęciu myślisz? a uderzenia bil miłe....antresolka miła.....
Pestko - panowie o schody wypytani...czekam:D

Jak znajdziecie znów chwilkę dla mnie, to chciałam się Was poradzić o możliwość zamknięcia chwilowego mojej otwartej kuchni - na rysunku kuchnia jest cofnięta względem ściany wiatrołapu, nad nią jest normalny strop (pustka zaczyna się dalej, nad jadalnią-zaznaczyłam na zielono)
http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsb0k9lqgy.jpg
Nie chciałabym stawiać tam żadnych ścianek, nawet szklanych. Wymyśliłam ostatnio, że mogłabym mieć coś co chowałabym w suficie na zasadzie żaluzji (do wykorzystania tylko w trakcie imprezy - spuszczam do wysokości blatu i tym samym przysłaniam kuchnię od jadalni). Potem przyszły mi do głowy wertikale, które mogłabym zasunąć na linii wiatrołapu. Ale może jeszcze coś przychodzi Wam do głowy?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
09-03-2015, 12:50
... ja w jednym z moich projektów zastosowałem ścianę przesówną
http://viele.pl/sciany_przesuwne_sciany_mobilne_sciany_ruchome/?id=PRZESUWNE_SCIANY_MOBILNE_VIELE_USM_70
ściana jw daje możliwości otwarcia / zamknięcia przestrzeni, przy czym ( wg mnie ) zasadna byłaby wnęka w ścianie gdzie elementy ściany znajdą swoje miejsce po ich złożeniu ( przesunięciu ) :)
- nie wiem czy o coś takiego np. Ci chodzi ?
- są i ściany w całości mobilne chowane w ścianę, sufit, podłogę, ...

ana289
09-03-2015, 12:57
Łukasz - bardzo fajne rozwiązanie - już nawet na tę okoliczność zmieniłam miejscami wiatrołap z garderobą - ale nadal mam za mało ściany, żeby całą drugą schować w środku - chyba, że system pozwala zastosować nachodzące na siebie panele (tzn, po wsunięciu w ścinę zajmują np 2m, a po wysunięciu rozciągają się na 4m)
Muszę o tym poczytać - jak nie - pozostałoby chowanie ściany w suficie i ścianie na piętrze - tylko to wydaje się być skomplikowanym i drogim rozwiązaniem - a ja będę potrzebować przysłonięcia tylko w trakcie większych imprez - kilka razy w roku (10max)

Przy tych ścianach, drzwiach chowanych w ścianę zastanawia mnie opcja czyszczenia i sprzątania w tych szczelinach - chyba niewykonalne i chyba by mi przeszkadzało;)

jajmar
09-03-2015, 13:51
To rozwiązanie pokazane przez Łukasza nie chowa się w ścianę ściana wymaga miejsca do zaparkowania. Trochę to jak firanka zaciągnięta na okno i ściągnięta do kąta tylko ściana mniej ściśliwa.

ana289
09-03-2015, 14:04
ale to jak kuchnia ma 5m, to obok potrzebuję ścianki na 5m, gdzie zaparkuję moją ścianę? czy ona w harmonijkę mi się złoży?;)

eee - to chyba odpada opcja ściany - zostanę przy żaluzjach drewnianych:)

pestka56
09-03-2015, 14:42
To co pokazał Łukasz, nie ma prowadnic w podłodze. Natomiast musiałbyś mieć wnękę na złożenie harmonijki. Warto sprawdzić jak dużą.
Pomysł z żaluzjami, roletami wg mnie nie fajnie wyjdzie. Wolałabym raczej cienkie panele nawet lekko ażurowe zawieszone i zsuwane jak te z propozycji Łukasza.
Jak dowlokę się do komputera wrzucę tu kilka fotek. Rozgryzałyśmy z Anitką89 podobną sytuację między dwoma pokojami.

ana289
09-03-2015, 15:26
Super Kasiu, będę czekać;)
Wyobrażam sobie coś na kształt wertikali, ale nie z materiału, tylko cieniutkiej sklejki (tak, jak drewniane żaluzje), z takim samym mechanizmem i całość montowana do sufitu - na stałe ściągnięte na ścianie a w razie potrzeby rozsunięte na dowolnej szerokości (tylko płyta, albo cały blat - przejście oczywiście nie zasłonięte).
Tylko takie drewniane wertikale też będą się kurzyć przez większość czasu - najlepiej byłoby je schować w szafce:D i w razie potrzeby używać - tylko kto słyszał o drewnianych wertikalach?
Idę szperać w guglu;)

oczywiście, że są - wertikale drewniane. Potrzebuję takie do wysokości blatu
http://easysystems.eu/galeria/verticale/show/2.jpg
i już wiem, jak je zamknę w szafce;))

ale czekam na inne pomysły;)

:lol2: zawsze mogę też dać roletę zewnętrzną w kasecie:lol2:

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
09-03-2015, 15:38
ana
- tutaj nie masz problemu z zachowaniem czystości. Gdy ruchome panele są wysunięte, masz do nich dostęp z jednej i z drugiej strony, podobnie masz pełny dostęp do wnęki, ale nie szczeliny !
- viele, ale też inne zbliżone systemy - składają się na ścianę, a nie wsuwają w np. 3 - 5m wnękę ( po długości ).
- składają się na ścianę - stąd pomysł na wnękę dla ich " dokowania " ( nie blokującą komunikacji ogólnej ), która może być :
otwarta ( z widocznymi panelami ) lub zamykana.
- ja preferuję otwartą, nie zamykaną wnękę z uwagi na dostęp do paneli i szybkość dzielenia/otwierania przestrzeni

ana289
09-03-2015, 15:50
Łukaszu - już rozumiem:rolleyes: - nie wiem czemu cały czas wydawało mi się, że to pełna ściana parkująca wewnątrz drugiej;)
takie rozwiązania kojarzę, ale wykonane z elementów (paneli) szklanych

pestka56
09-03-2015, 15:54
Mnie też bardziej podoba się pomysł panelowych. Wertikale nawet drewniane będą wahlować i na dodatek hałasować ocierając się o siebie.

ana289
09-03-2015, 16:21
Mnie też bardziej podoba się pomysł panelowych. Wertikale nawet drewniane będą wahlować i na dodatek hałasować ocierając się o siebie.

Ale gdzie będą wachlować?
rozsuwam na szerokość 170-300, dołem opierają się o blat, czyli schodzą poniżej blatu, górą są w szynie. Używam zawsze w opcji skręconych (zamkniętych)
Jako zabezpieczenie ich przed rozbryzgiem np barszczu korzystam z okapu blatowego:)
No chyba musi się udać:)

Ale Kasiu - żebyś czasem nie pomyślała, że znalazłam rozwiązanie - cały czas czekam na inne pomysły;)

Jakoś nie jestem przekonana do tych paneli, nawet we wnęce - chyba, że całą wnękę zamknęłabym frontem meblowym (jak przy ukrytych szafkach kuchennych):)
Łukaszu, pamiętasz jaki jest koszt takiej ściany? 1, 5 czy 10tys?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
09-03-2015, 18:08
Łukaszu, pamiętasz jaki jest koszt takiej ściany?
... proponuje zapytać się bezpośrednio u żródła :)

pestka56
09-03-2015, 19:34
Kilka adresów:
http://vimes.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fvimes.pl%2F)
http://www.colosseum.net.pl/sciany-skladane.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.colosseum.net. pl%2Fsciany-skladane.html)
http://aveco-system.pl/?gclid=Cj0KEQjwifWnBRCB5PT57KSVw-kBEiQASV7aRC8WiRSY0okBMEE6QRTTEWfkd7se5WXCPT4LA_iV 5FkaAoYi8P8HAQ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Faveco-system.pl%2F%3Fgclid%3DCj0KEQjwifWnBRCB5PT57KSVw-kBEiQASV7aRC8WiRSY0okBMEE6QRTTEWfkd7se5WXCPT4LA_iV 5FkaAoYi8P8HAQ)
http://viele.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fviele.pl%2F)
http://lssystems.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Flssystems.pl%2F)
http://www.sowan.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sowan.pl%2F)
http://www.dorma.com/pl/pl/produkty/systemy_mobilnych_scian_dzialowych/sciany_mobilne_akustyczne/index-51349-52475.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dorma.com%2Fpl %2Fpl%2Fprodukty%2Fsystemy_mobilnych_scian_dzialow ych%2Fsciany_mobilne_akustyczne%2Findex-51349-52475.html)
http://www.optimalpoland.pl/strony/sciany-przesuwne (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.optimalpoland. pl%2Fstrony%2Fsciany-przesuwne)
http://www.maja.com.pl/lang-pl/sciany-skladane.html

307882 307883 307884 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maja.com.pl%2F lang-pl%2Fsciany-skladane.html)307881 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maja.com.pl%2F lang-pl%2Fsciany-skladane.html)307885 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maja.com.pl%2F lang-pl%2Fsciany-skladane.html)

pestka56
09-03-2015, 20:05
307905
307906
307907
307908
307909

marimag
09-03-2015, 21:22
zawsze mogę też dać roletę zewnętrzną w kasecie

...lub zamontowac bramę garażową na pilota ;)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
09-03-2015, 21:38
Kilka adresów:
http://vimes.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fvimes.pl%2F)
http://www.colosseum.net.pl/sciany-skladane.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.colosseum.net. pl%2Fsciany-skladane.html)
http://aveco-system.pl/?gclid=Cj0KEQjwifWnBRCB5PT57KSVw-kBEiQASV7aRC8WiRSY0okBMEE6QRTTEWfkd7se5WXCPT4LA_iV 5FkaAoYi8P8HAQ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Faveco-system.pl%2F%3Fgclid%3DCj0KEQjwifWnBRCB5PT57KSVw-kBEiQASV7aRC8WiRSY0okBMEE6QRTTEWfkd7se5WXCPT4LA_iV 5FkaAoYi8P8HAQ)
http://viele.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fviele.pl%2F)
http://lssystems.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Flssystems.pl%2F)
http://www.sowan.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sowan.pl%2F)
http://www.dorma.com/pl/pl/produkty/systemy_mobilnych_scian_dzialowych/sciany_mobilne_akustyczne/index-51349-52475.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dorma.com%2Fpl %2Fpl%2Fprodukty%2Fsystemy_mobilnych_scian_dzialow ych%2Fsciany_mobilne_akustyczne%2Findex-51349-52475.html)
http://www.optimalpoland.pl/strony/sciany-przesuwne (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.optimalpoland. pl%2Fstrony%2Fsciany-przesuwne)
http://www.maja.com.pl/lang-pl/sciany-skladane.html

307882 307883 307884 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maja.com.pl%2F lang-pl%2Fsciany-skladane.html)307881 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maja.com.pl%2F lang-pl%2Fsciany-skladane.html)307885 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maja.com.pl%2F lang-pl%2Fsciany-skladane.html)

no - przedstawiłaś wybór :) ... jest tego trochę ...

pestka56
09-03-2015, 22:06
Łukaszu a zdjęcia z następnego postu?
To mieszkanie to wnętrzarski majstersztyk :)