PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc - ocena wstawionych drzwi FILM



Justyna i Łukasz
22-12-2014, 19:30
Witajcie,
mam problem z drzwiami, wstawione prawie 2 lata temu, od początku istnieje problem, który był przyczyną dwukrotnej reklamacji, bez efektów.
Przyczyna reklamacji: drzwi nie dolegają dobrze do ościeżnicy. Wszystko przez nie słychać, więc zapewnienia producenta o wskaźniku izolacji akustycznej (ponoć wysokiego!) nie mają u nas żadnego punktu odniesienia. Drzwi zamknięte można docisnąć ręką i wtedy hałas na zewnątrz ustaje, po dociśnięciu nie słychać też wiatru i nie czuć powiewu w górnej części drzwi. Największy problem zaczyna się po przekręceniu drzwi na górny zamek. Po naciśnięciu klamki drzwi po prostu odchodzą od ościeżnicy, powstaje spora szpara. Nie ma znaczenia, czy zamykam na 1 czy na 2 razy – problem jest taki sam. Podobnie jest w przypadku zamknięcia drzwi na dolny zamek (przy równocześnie zamkniętej górze), drzwi co prawda odchodzą mniej – ale odchodzą.
Problem widoczny jest na filmie, do którego załączam link: http://patrz.pl/filmy/drzwi-zewnetrzne
Na nim widać, w czym tkwi problem.

Czy możecie podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami? Mam wrażenie, że wykonawca zbywa mnie twierdząc, że się czepiam. No bo drzwi są wstawione, mam zamykać na 2 zamki i tak po prostu ma być. Taka uroda drzwi drewnianych. Mnie to nie przekonuje.
2 reklamacja złożona na początku grudnia skutkowała tym, że pan przyjechał, coś wwiercił, coś przekręcił i teraz wiatr nie hula, ale i tak problem nie znika (film nagrany po wizycie fachowców).
Czy możecie mi napisać, czy Wasze drzwi tak samo się zachowują?
Będę bardzo wdzięczna, powoli tracę siły na walkę z wiatrakami :(

finlandia
26-12-2014, 13:29
MI ten film sie nie wczytuje. Moze to kwestia słabego netu, ale nawet jesli to nie sadze by z filmu dalo sie cos sensownego wywnioskowac.
Pomierz te drzwi, np. sprawdz dlugosci przekatnych. Przyłóż poziomicę. Bo najprawdopodobniej w montazu jest problem.
I złóż skuteczną reklamację (nie telefon, nie wizyta osobista a pismenie).

almarat
31-12-2014, 14:58
Według mnie trzeba po prostu dochodzić do skutku reklamacji. Z drzwiami faktycznie coś jest nie tak, nie wiem czy to wina samego produktu czy złego montażu ale po prostu postrasz firmę dochodzeniem swoich praw u rzecznika praw konsumenta i powinno pomóc. Mi parę lat temu wymieniając okna źle je uszczelnili i już na zimę wiatr hulał przez szpary pod oknem :bash: Dobry montaż też się liczy, tyle że ja dla świętego spokoju sam je zalepiłem i poprawilem tynk

xajrips
12-03-2015, 22:00
I jak Ci to wyszlo kolego, reklamacje przyjeli?