PDA

Zobacz pełną wersję : Stan zero + opaska....



Alban
24-12-2014, 05:29
Witam wszystkich,
Mam taki problem bo czytam i myślę i sam nie wiem co zrobić. Mam zrobiony stan zero. I jak teraz będzie lepiej zrobić?
Papa+dwie warstwy pełnej cegły+papa+suporex
Czy?
Papa+suporex

Kierownik budowy mówi żeby zrobić pierwszą opcję, ale jak oglądam zdjęcia to zazwyczaj robią papa+suporex.

Jak wy robiliscie u siebie.
Pomóżcie proszę.

Alban
05-01-2015, 16:57
Nikt nie pomoże.

klem
05-01-2015, 18:47
Jaką masz izolację fundamentu?

Alban
05-01-2015, 19:08
Murarze kładli taką folie plastikową i na tej foli murowali bloczki.

mic81
05-01-2015, 19:08
Obok mnie jest taka własnie budowa - na fundamentach papa na to cegła i suporex.

Alban
05-01-2015, 19:39
mic81, a na cegłę położona jest jeszcze papa, czy tylko pod cegłą? I ile warstw tej cegły wymurowali?

dez
05-01-2015, 21:53
Przejrzyj dzienniki budów, nie kojarzę żeby ktoś budujący z BK robił warstwę z pełnej cegły. Nie wiem za bardzo jaki by to miało sens. Czysto teoretycznie poprawi to izolację, ale jak pierwsza warstwa będzie dobrze zrobiona to też wystarczy, więc po co kombinować i dopłacać? (ekipa bankowo weźmie więcej) Można też brać pod uwagę że jak bloczki są krzywo wymurowane to na takiej warstwie da się coś jeszcze wyrównać.

mic81
05-01-2015, 22:04
mic81, a na cegłę położona jest jeszcze papa, czy tylko pod cegłą? I ile warstw tej cegły wymurowali?

jutro się przyjrzę i dam Ci znać

mic81
06-01-2015, 08:26
Przejrzyj dzienniki budów, nie kojarzę żeby ktoś budujący z BK robił warstwę z pełnej cegły. Nie wiem za bardzo jaki by to miało sens. Czysto teoretycznie poprawi to izolację, ale jak pierwsza warstwa będzie dobrze zrobiona to też wystarczy, więc po co kombinować i dopłacać? (ekipa bankowo weźmie więcej) Można też brać pod uwagę że jak bloczki są krzywo wymurowane to na takiej warstwie da się coś jeszcze wyrównać.

Pierwszą warstwę daję się z cegły pod suporex aby odciąć drogę wilgoci - to powszechny zabieg w standardowym budownictwie. Ja przez pewien czas zastanawiałem się nad bloczkami stahlton

http://i.imgur.com/ISNcWqA.png

ale później całkowicie zrezygnowałem z tradycyjnych fundamentów na rzecz izolowanej płyty fundametowej.

Alban
07-01-2015, 02:06
Mic81, KB mówił tak samo jak Ty o tej wilgoci, ale niektórzy mówią że szkoda zachodu z tą opaską z cegły i żeby od razu murować pustakiem. Namieszają tylko człowiekowi w głowie.

mic81
07-01-2015, 08:48
Mic81, KB mówił tak samo jak Ty o tej wilgoci, ale niektórzy mówią że szkoda zachodu z tą opaską z cegły i żeby od razu murować pustakiem. Namieszają tylko człowiekowi w głowie.

...no bo ci niektórzy to nie będą w Twoim domu mieszkać - nie bagatelizowałbym tego

Alban
07-01-2015, 17:02
Więc zrobię jak KB mówi, papa termozgrzewalna, dwie warstwy cegły, folia plastikowa i na to suporex. Myślę że będzie dobrze zrobione.
Jeszcze jedno pytanie,jaką papę termozgrzewalną zastosować? Jaką polecacie i gdzie najlepiej takową kupić?

Darek Volke
07-01-2015, 18:55
Papę to kupisz w każdym składzie budowlanym, ja będę dawał Papę sbs termozgrzewalną taką ze średniej półki jedną warstwę na to silka 24 na zaprawie i na pierwszą warstwę silki dam jeszcze dodatkowo folię polietylenową PE, bo już widziałem jak się woda zbiera a ściana sobie ciągnie na metr do góry, zresztą już w zeszłym roku widziałem takie zastosowanie na budowach w niemczech