PDA

Zobacz pełną wersję : gips karton - śruba M8 do profilu UA ościeżnicowego



Varsovie
27-12-2014, 20:44
Witajcie,

Składam ścianę z gips kartonu i utknąłem na ościeżnicy. Mianowicie na śrubach M8 łączącej profile UA z kątownikami.
Zdjęcie problemu poniżej. Otóż śruba za łebkiem ma kwadratowy przekrój a potem gwint. Gwint przechodzi przez otwór w UA, ale potem kwadratowa część jest za szeroka i śruba wystaje:
295826
Zdjęcie śruby ze sklepu MODEROWANO

I tak się zastanawiam, czy tak powinno być i tyle wystawać ? bez sensu.
Raczej myślę nad przeszlifowaniu o te 2mm tej kwadratowej części śruby żeby przeszło przez otwór, ale nim zacznę kombinować pytam na forum, bo może ktoś spotkał się z takim problemem i czymś innym jest to spowodowane.

Kubencki
28-12-2014, 01:00
Bez podkładki też nie przechodzi?

aiki
28-12-2014, 07:54
Śruba zamkowa. Wywal podkładkę reszta pójdzie sama.

bwojtek
28-12-2014, 09:41
A ja myślę, że autor wątku w sposób dość inteligenty przemycił link reklamowy i tylko o to chodził. Nie wierzę, że ktoś jest tak ograniczony, że nie wpadnie na to, że podkładkę można ze śruby zdjąć ;)
Ale plus za kreatywność. W stosunku do piewców O...u czy P...go dwie klasy wyżej :)

Varsovie
28-12-2014, 11:32
1. Podkładka jest większa od średnicy otowru ... i nawet bez niej śruba nie przechodzi.
2. Nie robię reklamy netgipsowi. Poprostu od nich kupiłem elementy do gk , a że zdjęcie może być pomocne zamieściłem link bo zdjęcia nie dało się podlinkować bezpośrednio.

Stawiam, że otwory w profilu UA są jakieś lipne ponieważ na przestrzeni 2metrów widać jak nie są centralnie wzdłuż profilu i trochę zbaczają. Tylko jak mam szlifować 2mm kątownik to prościej śrubę w kwadratowym miejscu przejechać.