PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie dużej działki



Jari
11-08-2004, 15:17
Czym ogrodzić dużą działkę aby nie zbankrutować?
Mam 400 m bieżących ogrodzenia do postawienia.
Pozdrawiam

Kedrap3
11-08-2004, 15:22
Piękna działka! Tak czy inaczej będzie cię nieźle kosztowało jej ogrodzenie. Ja miałem 2 razy mniej do grodzenia i tez dostawałem zawału jak mi wyceniali materiały i robociznę. Skończyło się na siatce z trzech stron i deski z przodu.

_weynrob_
11-08-2004, 21:27
Ja mam 620 mb do ogrodzenia i też mam mały problem
Ale grodze siatka "leśną" na słupkach betonowych i obsadzę to docelowo żywopłotem-nie ma tańszej opcji :lol:

RS
12-08-2004, 11:41
,

Majka
12-08-2004, 12:07
ogrodzilismy siatką powlekana w kolorze zielonym /nieźle zlewa się z otoczeniem w lecie :D / słupki z kątownika, malowalismy sami farbą chlorokauczukową.

http://foto.onet.pl/upload/3/76/_299209_n.jpg

myciek
12-08-2004, 22:45
Jeszcze nie wiemy gdzie leży ta działka? Jeśli w mieście to... masz furę forsy (do wydania). Jeśli na wsi to proponuję taki sposób jaki myśmy zastosowali:
- na boku wzdłuż drogi tradycyjna siatka powlekana na słupkach
- na pozostałych trzech bokach (400mb) drewniane słupki (głównie dębowe), lekko usztywnione w ziemi chudym betonem, przed włożeniem do ziemi zabezpieczone lepikiem. Można na wierzchu dać coś w rodzaju daszka z deski - wtedy mniej nasiąka wodą od deszczu. Do tego siatka leśna (lub autostradowa) w cenie ok. 3-4 zł/mb. Oczywiście ceny siatek są bardzo różne w zależności od konstrukcji - jeśli chcesz taką, żeby nie przechodziły zające (podobno i tak przelezą) to trzeba zapłacić więcej. Za te trzy boki zapłaciłem, o ile mnie pamięć nie myli, poniżej 2500 zł. Taniej się chyba nie da...

Daniel Starzec
19-08-2004, 20:23
Amoże by tak ogrodzenie z żywych roslin.

myciek
19-08-2004, 20:36
Ogrodzenie z żywych roślin jest super. Ale szybkością "budowy" bije na łeb najbardziej leniwe i pijące ekipy. My założyliśmy, że zrobimy coś w rodzaju prowizorycznego ogrodzenia (drewniane słupki i siatka leśna) i od tego roku wzdłuż niego rosną różne żywopłoty (głóg, berberys i inne). Jak drewno słupków przegnije, to głog będzie już wystarczająco obronny...

prosciu
19-08-2004, 20:42
myciek
Mam pytania:
czy te 2500 to całkowity koszt?
gdzie kupić taką siatkę?
O jakich słupkach mówisz? -taka wycinka z lasu czy coś innego?
i jeszcze czy nie próbowano ci tego płotu zdemontować ?
(moja pierwsza przymiarka do ogrodzenia zakonczyła sie zniknięciem słupków granicznych 15 szt)
Weynrob:
co znaczy leśną?
czy słupki betonwe masz na myśli takie jak do ogrodzeń z elementów betonowych?

Pozdrowienia dla wszystkich "obszarników"
sam też mam do zrobienia coś ok 470mb

Daniel Starzec
19-08-2004, 20:43
Właśnie o tym myślałem.Prowizoryczne ogrodzenie które szybko sie rozpadnie i krzewy kolczaste.Przy czym warto przycinać te krzewy żeby się zagąsciły i oczywiscie zadbać o nie na początku tzn odchwaszczać podlawać nawozić żeby jak najszybciej dały efekt.

_weynrob_
19-08-2004, 21:36
Siatka leśna-to siatka do grodzenia lasów ,autostrad itp
producent w Radomsku lub Bekaert-ja chcę grodzic tą drugą
a słupki betonowe u nas gościu robi do ogrodzeń siatkowych-cieńsze niz do bet ogrodzeń-po 13 zł
A ceny siatek leśnych to ok 7-9 zł za mb 2-u metrowej wysokości siatki
oczywiście wszystko docelowo chce obsadzic czyms zielonym

jeno
19-08-2004, 21:42
:D Może ktoś z Was wie ile można zapłacić za wbetonowanie słupków - tylko sama robocizna. Mam do ustawienia ok. 30 słupków.

myciek
19-08-2004, 21:58
prosciu - 2500,- obejmowało: słupki drewniane wraz z osadzeniem przez lokalnego chłopa dorabiającego w lesie (ok. 12 zł /szt) i siatka leśna (ok. 4 zł/mb ale nie pamiętam dokładnie). Siatkę rozpinałem sam więc kosztowało to kilka dodatkowych piw po robocie ;-)

Słupki drewniane byly z wycinki, okorowane, zabezpieczone jedynie przez zanurzenie końca w lepiku.

Siatkę kupiłem w lokalnej firmie robiącej ogrodzenia. Próbowałem prosto od producenta ale okazało się, że ceny z internetu są nieaktualne i w ogóle nic nie jest aktualne więc machnąłem ręką, bo szkoda było czasu.

Nikt tego nie próbował demontować - ja mieszkam na wsi z boku od uczęszczanych szlaków janosikowych...

jeno
20-08-2004, 16:26
OK, dzięki za podpowiedzi. ja jednak nadal nie wiem ile powinienem zapłacić "lokalnemu" za samą robociznę - wbetonowanie 30 złupków. Materiały są moje.

_weynrob_
21-08-2004, 08:13
Ale sie uparłeś na te 30 słupków--daj mu tyle kasy aby mógł pić przez najbliższe 30 dni :lol: :lol:

jeno
21-08-2004, 10:31
:D Dzięki - w końcu jakiś konkret :D oni tam pijają tylko lepsze wina....po 3,50 za sztukę. Pozdrawiam!

prosciu
23-08-2004, 17:25
Przyszły mi do głowy jeszcze dwa pytania
1. jaki macie rozstaw słupków przy siatce leśnej/autostradowej?
2. czy taka siatka utrzyma jakieś pnącze ?

myciek
23-08-2004, 22:26
1. jaki macie rozstaw słupków przy siatce leśnej/autostradowej?

4 m.

Pnączy nie próbowałem, choć siatka jest dość sztywna (siatka leśna nie jest tak elastyczna jak typowa siatka ogrodzeniowa wieszana na 3 drutach).

beano2
01-09-2004, 09:33
czy możesz pokazać jak wygląda to ogrodzenie?
jakiś link? fotka na meila?
Byłabym wdzięczna.
Mam dylemat - 400m-na wsi-docelowo dookoła żywoplot ale zdecydowanie z ogrodzeniem.
[email protected]