PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana stropu z Ackermana na Terivę



PrzemoBDG
11-08-2004, 15:43
Czy zmiana stropu gęstożebrowego typu Ackerman na gęstożebrówkę typu Terivę wymaga zmiany w projekcie budowlanym / pozwolenia na budowę?

mdzalewscy
11-08-2004, 16:46
ja myślę, że wystarczy tylko wpis do dziennika, ale tak naprawdę to nawet nie będzie potem (tynki, podłoga) wiadomo jaki to strop. Oczywiście przy zmianie stropu, musimy dokładnie wszystko przeliczyć, aby nośność była O.K

PrzemoBDG
17-08-2004, 18:38
ja myślę, że wystarczy tylko wpis do dziennika, ale tak naprawdę to nawet nie będzie potem (tynki, podłoga) wiadomo jaki to strop. Oczywiście przy zmianie stropu, musimy dokładnie wszystko przeliczyć, aby nośność była O.K
:)
Dzięki za odpowiedź. "Zaryzykowałem" i złożyłem zapytanie do PINB. Uzyskałem właśnie odpowiedź iż nie jest to zmiana istotna i nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę ani innych opinii, uzgodnień, pozwoleń i dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi. Niemniej jednak zgodnie z art.36a ust.6 Prawa budowlanego w takim przypadku projektant jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) oraz obliczenia statyczne dotyczące nowego stropu.
:)

PADI
17-08-2004, 19:28
oraz obliczenia statyczne dotyczące nowego stropu.

A to cos nowego.

jareko
17-08-2004, 21:08
w mojej chalupie mial byc tez Ackerman ale jest Fert-60 - bez wpisow, bez adnotacji w dzienniku - chalupa odebrana w '98 bez klopotow