PDA

Zobacz pełną wersję : pulka w lazience



invx
11-08-2004, 19:27
mam pomysl zeby polke w lazience wykonac w ten sposob: powiercic otwory, powbijac co jakies 15cm prety fi10, zrobic szlaunek, i zalac taka pólke betonem (3 cm), potem oblozyc ja plytkami. czy to dobry pomysl ? zalezy mi zeby byla mozliwie cienka z plytami max.5 cm. czy to dobry pomysl wg. was ?

mieczotronix
11-08-2004, 20:41
Zamiast betonu można kupić takie gotowe środki do półeczek ze styropianu. Montuje się je na długie kołki do ściany (w zestawie). Popytaj w sklepach z materiałami do kładzenia glazury, tam to mają. Obsmarowuje się tą półeczkę styropianową klejem do glazury i obkłada płytkami i wygląda jak normalna półka. Do stawiania szamponów i szczoteczek wystarczy. Do siadania raczej nie

Irom
12-08-2004, 07:52
Pomysł jest bardzo dobry. U mnie podczas remontu łazienki wygospodarowaliśmy wnęke i powstały w niej właśnie takie 4 półeczki. Zrobilismy je z płyty k-g, po czym zostały oklejone glazurą. Troszkę babraniny jest przy docinaniu krawędzi plytek na skos, ale dla chcącego nic trudnego:).

tczarek
12-08-2004, 08:25
Ja w łazience mam pozalewane blaciki tak jak piszesz. Sprawdza się w 100%. Dobraliśmy płytki z tzw. dekorami które idealnie pasowały na krawędzie tego blatu. Półki z G-K odradzał wykonawca płytek ze względu na ich sztywność.

smartcat
12-08-2004, 08:29
Ja w łazience mam pozalewane blaciki tak jak piszesz. Sprawdza się w 100%. Dobraliśmy płytki z tzw. dekorami które idealnie pasowały na krawędzie tego blatu. Półki z G-K odradzał wykonawca płytek ze względu na ich sztywność.


Ale płyte OSB juz chyba mozna - widziałem że tak robia ekspozycje w sklepach z glazura.

Irom
12-08-2004, 12:11
Półki z G-K odradzał wykonawca płytek ze względu na ich sztywność.

Moim zdaniem zależy to od długości docelowej tychże półek. U mnie mają 40 cm. Po oklejeniu glazurą mają 3 cm grubości.

pyrka
12-08-2004, 12:20
W sklepach mogą sobie robić, tam woda się nie leje. Jak zrobisz przy wannie lub prysznicu może przypadkiem spuchnąć. Ja bym nie ryzykowała. Mamy natomiast w każdej łazience półeczki betonowe zbrojone, mogę spokojnie oprzeć się na nich i siąść.